Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Gilmour93

„Ideje, baba tě poleje!“ Místy zábavná, snad úmyslně řemeslně bídná parodie na nízkorozpočtové horory, píchající (ovladač) do hryzavých popíječů Kanta s dvěma cukry - marginálně si vědom diverzity místního jsoucna si dovolím tvrdit, že na csfd je spousta kousnutí, leč většina z nich fantomových.. Apropo, vůbec se šéfovi intošů nedivím, že se v okamžiku zjevení keyboardového monstra takhle rozprskl. To já bych si ani nestačil sáhnout do kapsy pro prášky na srdce.. ()

TheDarKnig

zábavné, chytré a citující známé horory. Se skvělými hostujícími herci a... intelektuály. Nic strašnějšího neexistuje, pamatujte si! A závěrečné cameo a pointa jsou bezchybné. No na plný počet to stejně nemá. To by to muselo být ještě trochu vtipnější. (i když uznávám, často jsem si připadal, jako bych potřeboval titulky) ()

StarsFan

Přesně takhle si představuju naprosto odporně natočenou nudu. Ve scénáristových divokých představách (a v očích řady recenzistů ČSFD) to možná byla slušná parodie na hororový žánr, já se tomuto filmu radši po následujících několik let svého života vyhnu. ()

Eddard

Zklamání. Dlouho jsem to kvůli zdejším kladným ohlasům sháněl, dlouho se na to těšil... A nakonec jsem se jen párkrát usmál. Jako studentský experiment - proč ne, ale za sebe to jako zábavu k popukání rozhodně nedoporučím. ()

Tyler

Dobeš + Kopřiva = geniální magoři s úžasným smyslem pro parodii.Když k tomu přidají Fuxofta a Michala Davida nejni co řešit. ()

ripo

Fúha ! Briskné, krátke, výstižné ! Ani som nevedel, že o Shadwellovsko - Bluntmanovskom spoločenstve bol natočený film ! )) Bravo !!! ()

Arbiter

Disponuji převelice alarmující predikcí, že tento k pousmání dehonestující, ad absurdum vyhnaný spektákl zaujme v myslích té nejzranitelnější majority populace pozici premisy dané tématiky a tak dojde k degradaci subkultury založené na mylně interpretované brakové komedii. Ho Ho. ()

sepp

Perla ceskeho kratkometrazniho filmu. Michal David na konci je typicky nesnesitelny, ale zde krasnou tresnickou na dortu. A Fuxoft ve sve miniroli je k popukani :) P.S.: Rozum a chtic nemohou byt v opozici natrvalo! ;) ()

nunka

Česká filmová delikatesa nabitá iróniou, totálny úlet...užasné prepojenie šedej mozgovej hmoty a mozgového vzduchoprázna... Konzumenti korejských filmov a vyznávači pop velikána Michala Davida versus nadupané mozgy typu slovníku cudzích slov...Krátke, vtipné, vydarené a skutočne výstižné!! ()

Disk

Jedna z nejlepších porevolučních mikrokomedií, ne-li vůbec nejlepší. Franta Fuka je nejlepší knihkupec v republice. A Robert Jašków? Svůj osud si zasloužil. Podobný osud mě může potkati též, neb občas také projevuji mladistvé intelektuální choutky. To by možná vysvětlovalo, proč nemám rád Michala Davida... A teď mě, vážení přátelé, omluvte, musím si dopřáti svou pravidelnou dávku kapky Nietzcheho. ()

Brygmi

"Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí, neboli je jsoucno. Něco, co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím." ... Tohle se prostě musí vidět... A nejen kvůli Fukovi:-) ()

GilEstel

Velmi příjemné krátkometrážní překvapení. Asi takto by měl krátký film vypadat. Pointa. Originalita. Sdělení. Nezapomínejme, že ač itelektuál nebo jednoduchý konzument, všichni jsme jen lidé. Další z uměle vytvářených konfliktů uvnitř společnosti. Závěr s Míšou Davidem nemá chybu. Frajer, že do toho šel. A je vidět, k čemu se hlásí. :-))) Celkový dojem kazí silně amatérské provedení, které nemůže kompenzovat ani nápaditost. ()