Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Šandík

Naprostá slaboduchá nuda... Tohle není o intelektuálech ale o tom, jak si je kdosi naivně představuje a je to tak černobílé, až z toho bolí. Vážně nepovedená "komedie"... 45% ()

Oktavianus

Zábavné. Ba dokonce velmi zábavné. Ale stejně tomu něco chybělo, něco, co by tomu dodalo něco navíc, třešnička na dortu. ()

anais

Byl jsem mladistvým intelektuálem je založen na velmi vtipném nápadu, čerpajícím z filmů o vlkodlacích, ve kterých stačí jedno kousnutí, a jste jedním z nich. Na to, že film v podstatě vytvořili fanoušci (byť s profesionálními ambicemi) je i velmi dobře natočený. Cameo majora Zemana potěší, stejně tak Michal David. Akční film o hrozbě intelektuálů, který nás vybízí k hlubšímu zamyšlení. ()

SOLOM.

Tato krátkometrážní parodující hororová komedie vznikla v koprodukci České televize a studia Brutto. Jedná se o parodii obyčejného života lidí a intelektuálů, kteří vším normálním opovrhují, protože se cítí být na výši a lepší než všichni ostatní. Film je nabytý různými odkazy na známé filmy či seriály.Doprovází ho solidní hudební podtext, který se občas skládá z písní Michala Davida, jenž si ve filmu taktéž na chvíli zahrál (lépe řečeno zazpíval). Ve filmu se objeví spousta intelektuálních průpovídek, které jsem pořádně ani nepochopil, protože já patřím do té sorty méně chápajících lidí. To však nic nemění na tom, že jsem se docela bavil. ()

Ilicka

Byla jsem na stejnojmenném divadle v režii studentů Biskupského Gymnázia v Brně a kdovíproč se mi to líbilo víc než televizní forma... Asi se v divadle neobjevil ďábel v podobě Michala Davida.=) ()

Xeelee

Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí nebo je jsoucí. Něco co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím. – Nebylo něčím, nýbrž právě ničím. – Doprdele, intelektuálové! Sartre není druh trvanlivého salámu? :-D Sakra, odhalili mě díky své promyšlené maieutice! A hlavně pozor na dialektiku!!! Užívání tohoto výrazu dosáhlo v současné filosofii takové míry zmatku, že je sotva možné podat byť i tu nejobecnější charakteristiku tohoto pojmu. To už přebije opravdu jen Michal David! | ► Byl jsem mladistvým intelektuálem ()

eraserhead666

Na Dobešově tvorbě, tedy tom, co jsem viděl, se mi hrozně líbí to, že on vlastně netočí horrory, jen schopně využívá jeho formu, aby ještě pozvedl do komicky-kritické, co chce říci. Proto v mých očích točí výborné komedie, a stejně jako Choking Hazard i tohle je výborná komedie a nijaký horror. Ty odkazy jsou bránicervoucí, Jašków je úchvatný, dialogy kvalitní a můžete Michala Davida nesnášet jak chcete, ale tady ho prostě budete milovat. Pravděpodobně budu muset prohrabat a zredukovat vlastní knihovnu, nebo se se mnou nikdo nebude bavit. Ale nebojte, já nekoušu... ()

Jansen

Už jsem si říkal, že potenciál námětu není ve své frivolně frenetické eklektičnosti plně využit (mohlo by to být ještě mnohem lepší) a začal přemýšlet nad remakem, když v tu chvíli na scénu nastoupil Michal David… ()

Genero

Rád vzpomínám na ty dávné časy, kdy jsem byl mladistvým intelektuálem. Bylo mi šestnáct a horké srpnové odpoledne jsem trávil s přáteli a knihami, když mě v jeden okamžik napadla velmi zábavná a hravá myšlenka, kterou jsem vzápětí vyslovil i nahlas: „Co kdyby se idea odcizila sama sobě, vzala na sebe vnější podobu jsoucna a toto svoje neadekvátní bytí překonala, aby realizovala svůj vnitřní účel, vědomí sebe samé.“ Arpád narychlo zavřel plechovku toluenu, hluboce se zamyslel a s úsměvem odvětil: „Tím by ale nutně překonala důvodnou etapu na cestě k uskutečnění ducha.“ Starý Fedorko přihodil dalšího Hegela do vatry, podrbal se v rozkroku a jen vztekle zabručel: „Tento duch, představovaný v čistém jsoucnu, nebyl by sice abstraktním čistým jsoucnem, nýbrž toto jsoucno by naopak pokleslo v živel právě tím, že bylo pouze momentem v duchu, more.“ Dezider Tancoš očistil brýle od malty, láskyplně pohladil měděné trubky na dvoukoláku a namítl: „Podání ducha v tomto živlu by přece mělo v sobě po stránce formy týž nedostatek, který má jsoucno jakožto jsoucno.“ Marika si upravila podvazky, dlouze potáhla z dýmky a naši diskuzi rázně uzavřela: „Duch, vyslovený v živlu čistého myšlení, by byl bytostně sám ten, který nebyl jen sám v sobě, nýbrž byl skutečným, neboť v jeho pojmu by byla obsažena jinakost sama, to jest překonání čistého, myšleného pojmu. Chcete vidět kundu, buzeranti?“ ()

Khalesi odpad!

What the fuck...? To si robíte zo mňa srandu, alebo čo?! Takú trápnu hovädinu som už vážne dlho nevidela a dúfam, že už nikdy ani neuvidím...a Michal David tomu nasadil korunku:D ()

Litsarch

Tak tohle bylo moc. Huh. Skvělé, naprosto na hlavu, šílené a velice, VELICE intelektuální! Nicméně asi opravdu nejsem až tak velký intelektuál, abych docenil všechny kvality snímku, jelikož Michal David na konci mne naprosto rozbil... :D ()

corpsy

Kritika prehnaného konzumentu a intelektuálnej spoločnosti. Existuje, ale nejaká stredná cesta medzi týmito dvoma vetvami ľudského rozmaru? ()

Kryton

Opravdu zabavná uchylárna. Jak vidno dobeš je velký fanda hororových béček. Znalost Komanda mi jak vidno pomuže v každé situaci. Btw. na konci u mekáče ty dva co tam stojí to je Jay a Bob? :D ()

hous.enka

Mozna prave jeden sedi vedle vas... :) Bravo! Bravo za skvele ideje, bravo za skvele obsazeni hlavnich roli a bravo za obsazeni vsech cestnych roli. ()

Desiree

Při téhle čtvrthodince se rozhodně nudit nebudete. Dokonce se budete dost dobře bavit. Jestli ovšem sami sebe nepovažujete za veleváženého intelektuála, a před "kapkou Nýčeho", dáte přednost gumovým medvídkům, hamburgru, kole a výtečné hudbě Michala Davida. ()

Cimr

Škoda, že je to tak strašně krátké, dalo se to lépe rozehrát, aspoň na půl hoďky. A nebo na seriálek. Vlastně proč šetřit, mohl z toho být pořádný seriál. Ano! Nový nekonečný seriál na TV Nova! Aby měli její diváci nové hrdiny a další pravidelnou dávku emocí! ()