Když Romanovi unesou obchodníci s lidmi snoubenku, Roman se svými kamarády z vojny se vydá po jejích stopách, aby ji zachránili, než bude pozdě. Cestou se Roman dá dohromady s Averym, policistou, který vyšetřuje obchod s bílým masem a bojuje se zkorumpovanou byrokracií, která nemá za lubem nic dobrého. (Filmbox)

silentname

Možno ma budú všetci fanúšikovia akčných filmov preklínať, keď toto poviem, ale koniec koncov... ponúkam vždy svoj osobný názor na film, a nemusí sa vždy zhodovať s tým, čo tvrdia ostatní. Takže poďme na to. "Acts Of Violence" by som ohodnotil ako celkom zaujímavú krimi drámu. Rozhodne to má svoje zaujímavé momentky, má to svoje slabšie stránky, no plusy pre mňa prevažujú. Musím povedať, že naši hrdinovia boli podľa mňa dobrí a veľmi rýchlo som im začal fandiť. Okrem toho som mal pocit, že to všetko má význam, že chcú niečo dosiahnuť a niekedy, keď zákon zlyhá, tak dokážu vziať veci do vlastných rúk a pomôcť viac, ako keď potrebujeme riešiť veci byrokratickou cestou, alebo sa zloduchovia sú ochotní s políciou a FBI dohodnúť za to, že budú mať ochranu a podobné veci. Potom sa len neustále nemenia a všetko ostáva ako dovtedy, lebo svet je ochotný si zvoliť "menšie zlo". A dokonca musím povedať, že na konci, keď Averyho šéf použije ten "Come oooon" argument, tak to len potvrdzuje, že korupcia má vždy navrch a zákony sú deravé, lebo nám nedovoľujú použiť násilie vtedy, keď je to nutné, alebo zasiahnuť tak, aby sa problém vyriešil. Miesto toho sa tu robia dlhé vyšetrovania, ktoré nakoniec dospejú k tomu, že hľadané osoby sú mŕtve. Takže v tomto filmu celkom dávam dobré body. Čo sa týka Bruca Willisa, tak mám pocit, že sa jeho meno dostalo už do horších filmov, než je tento. Minimálne "Extraction" je vysoko dobrý príklad. Čo sa týka jeho role tu, tak neponúka tu v zásade nič nové, čo by sme už nevideli. A je pravda, že film by bol lepší, keby sa sústredil len na našich troch hrdinov. Lenže ako to väčšinou býva... v týchto typoch filmov potrebujeme polišov, aby sa ukázalo, že nejakí policajti, ktorí si robia svoju robotu v tomto svete existujú a pracujú. A hoci nie je úplne zbytočný, tak myslím si, že mohla jeho rola aspoň niečo viac priniesť. Čo sa týka ostatného, tak je to fungujúce, pokiaľ od filmu nechcete nič viac. Je to to čo to je. Jednoduchá krimi akčná dráma s jasnou pointou a jasným cieľom. A samozrejme vieme ako to dopadne. Aspoň väčšinou. Bolo tam pár prekvapení. Ale ak od toho človek nečaká viac než je treba, tak je to celkom funkčný film. Jednoduchý, ale funkčný. Hodnotenie: B- ()

janesX

Tento filmík je totálne odfláknuté béčko, to ale  vôbec neznamená že niečo je zle, práve naopak - všetko je v najlepšom poriadku. Aj ja som sa do istej miery celkom pobavil: tak napríklad banda nehercov predviedla ako nevie hrať, scénarista písať, Bruce Willis tu evidentne hrá zadarmo a hrá to tak majstrovsky, že to aj idiot pochopí. Hudbu vygeneroval automatický generátor (zrejme už čosi také existuje pretože takéto "melódie" - to skrátka človek nevytvorí). No a režisér? Nemusí sa báť - tiež zmaturoval ()

Dale

Takéto filmy sa dajú tolerovať, ak sa nesú v odľahčenom tóne a vidno, že sa neberú vážne, ale tento sa vážne berie, dokonca chce útočiť na divákove city a to si snáď tvorcovia robia prdel. Jedna scéna, ktorá dosť napovie o kvalitách tohto dielka (pozor, možný spoiler): padouch zastrelí správňáka, načo sa k tomu mŕtvemu hodí jeho brat namiesto toho, aby sa postaral o toho zabijáka, ten zlý ho ale bohvieprečo nezastrelí, ale blíži sa k nemu dosť pomaly, aby ho medzitým niekto stihol zneškodniť... Proste ďalšia Willisova sračka, v ktorej sa Bruce ani nesnaží nejako hrať, len si povie svoje repliky a s nezúčastnene kamenným ksichtom si tým filmom prepláva. ()

ARI50

Pro mě nečekaně dobrá zábava, akce je dostatek, sice kluci jsou ostří až moc ale něco se mi na tom líbilo. Trochu dojemných scén do toho dobrý soundtrack a hlavně skvělý příběh, ten zaujal hodně. Škoda že Bruce tam měl hodně málo prostoru, ono se tam najde hodně nedostatku ale já jsem hodně spokojen, rychlá akce a ani minutu se člověk nenudí. ()

Morholt

Začalo to jako drama zabývající se válečnými traumaty, ale tenhle motiv hodně rychle vyšuměl a nastoupila prostá krimi akčňárna, ve které se dva bráchové, veteráni z Íráku, snaží zachránit sestru, kterou unesl překupník s bílým masem. Pomáhá jim ještě budoucí švagr a policista, který má díky nařízení shora svázané ruce. Rozhodně nečekejte žádnou sofistikovanou zápletku a místy je to dokonce naivní až blbé, ale má to tempo i švih a padouši tu padají po tuctech. Herecky úplně v pohodě a Hauser, kterého obyčejně moc nemusím, mi tady seděl na výbornou. Tak trošku guilty pleasure. 70% ()

• Sophia Bush zde hraje detektivku Brooke Baker. Roli se stejným jménem, tedy Brooke (Davis) Baker, ztvárnila také v seriálu One Tree Hill (od r. 2003). (gavosh)
  • V čase 28:10 má Deklan (Cole Hauser) po souboji zraněné obočí, ale v předchozím záběru ještě žádné viditelné zranění nemá. (DBlitz)