Pravidla pomsty

Acts of Violence

USA, 2018, 86 min

´Akty násilí.´ Příběh o unesené dívce obchodníky s lidmi, kterou začnou hledat bratři a snoubenec. Běžné téma přeci jen zpracováno krapet jinak. Přitažlivým na snímku je jako obvykle Bruce Willis, ale u mnohých může dojít ke zklamání. O hlavní roli v jeho případě totiž v žádném případě nejde. To přenechal jiným a udělal dobře. Přeci neudělá stejnou chybu jako Stevem Seagal, který se naopak od toho ne a ne odpoutat. Příběh je více dramatický jak akční a směle se houpe nad faktem, jde-li o záchranu a nebo spíše o pomstu. Je to tak nerozhodné, že to vypadá na oboje. Snímek vlivem námětu nutí porovnávat se sérií ´96 hodin´, kde byla nastavena laťka hodně vysoko, ale zcela zbytečně. K porovnávání není takřka nic. Snímek si jde svou cestou v jednoduché nenáročné zábavě bez nutnosti tlačení na pilu k akci. Právě tento fakt akčně založené jedince nejvíce zklame. A dobře jim tak. I když dva dělají totéž, nemusí jít vždy o totéž. Takže snímek více dramatický než akční, který i v tomto ražení má rozhodně něco do sebe.(27.1.2018)

• mzss1

(2%) Naprosto zbytečné béčko. Co k tomu mám říct ? Dal bych 1*, žádnou velkou nelogickou díru to nemělo, ale bylo to tak nudné, nezáživné, že jsem nakonec udělil odpad. V obyčejné, nízkorozpočtové akci se taky nedá nic pochválit. I ty bitky jsou to tak neohrabaně a pomalu natočené. Willis zde má typickou vedlejší roli jako vždy. Co dodávat ? Je to lepší než prášek na spaní, i když jsem tedy u toho neusnul.(16.1.2018)

Obsahuje spoilery: "Bratře, když pozvedneš svůj štít, pozvednu ho i já. Sestro, když zaútočíš na nepřítele, zaútočím i já. A pokud nás čeká smrt, svolává domů své bojovníky, nech mě zemřít s úsměvem po tvém boku. Protože jsme rodina." Bruce Willis tu je max 10 minut! Příběh: O záchraně nevinné slečny ze spárů zločinců. Připomíná mi to 96 hodin. Krev není voda. Působilo to realisticky a bavilo mne to, ač jsem původně chtěl vidět dalšího McClana. - 70%.(14.3.2019)

• bourec

Klišovitej,ale navíc blbě natočenej film,ve kterým hraje Willis asi šestou hlavní roli,akce je otřesně statická,a scén,nad kterejma jen nevěřícně kroutíte hlavou je spousta.Třeba ta z konce,kdy zachráněj ty baby,a hlavního troubu,kterej je navíc ňouma,nechaj žít,aby on na ně za tři minuty zaútočil.Kravsky blbý,ne!.40%.(21.4.2018)

Bratři Mašínové v akci, aneb jak by Bruce Widlice potřeboval naleštit plešku by se to taky mohlo jmenovat! Poměrně solidní akci střídá nůďo sekvence a hlavní slabinou je kupodivu sam Brucka, jehož štěky a drsnej výraz je už dávno pryč! Nadprůměr tak drží samotný děj, jeho zvraty a nečekané momenty...(27.2.2018)

• - V čase 28:10 má Deklan (Cole Hauser) po souboji zraněné obočí, ale v předchozím záběru ještě žádné viditelné zranění nemá. (DBlitz)