Joseonmyeongtamjeong : heumhyeolgwimaeui bimil

• Austrálie

Detective K: Secret of the Living Dead

Historický / Komedie / Fantasy / Dobrodružný / Krimi

Jižní Korea, 2018, 120 min

Detektiv K již potřetí řeší se svým pomocníkem záhadný případ, tentokrát se mu do cesty připletou upíři. Po mírném zklamání z druhého dílu jsem ani nedoufala, že se mi trojka bude tak líbit. Jednička byla sice o trochu lepší, ale i tak to bylo fajn. Líbil se mi hlavně příběh a tajemství z minulosti, které ovlivní i život hlavních postav. Naštěstí se tvůrci vyvarovali přílišnému šaškování a u pár scének jsem se i zasmála. Oproti dvojce tvůrci vsadili na víc známých tváří, takže se tam mihne i Lee Min-Ki a Kim Bum. Přeloženo.(29.4.2018)

• Baerdeller

Nejvíce "západní" styl z celé trilogie. Technická kvalita je o třídu výše než u předešlých dílů. Příběh a scénář je nejjednodušší a nejpodobnější západu - jedna storylinka po které film běží včetně všech dostupných (a očekávaných) klišé. Žádné nečekané překvapení tu není a nějaké ty asijské skopičiny či úchylárny jsou velice utlumeny. Film jako by přímo vypadnul ze série Flynna Carsena. A asi by se dal vysílat o nějakém dopoledni i u nás v tv. Možná nejsem úplně fér, protože mě upíři a podobná verbež v rádoby historických filmech nesedí, ale více než 2** tomu prostě nedám. Lepší než jednička, ale horší než dvojka.(17.5.2018)

• brasek

Neprehľadné a zmätené s lacnými trikmi. Neeurópsky komediálny charakter absolútne zbavuje snímok akejkoľvek pútavosti.(3.5.2018)

Vskutku obstojné, dostal sem co sem očekával, s mírnými úskalí se to dalo dokoukat s úsměvem na obličeji.(2.5.2018)

Detektiv K [im Min] aka East Sherlock vs. Vampires!(28.10.2018)