Reklama

Reklama

Zákon gangu: Mayové

(seriál)
  • USA Mayans M.C.
Trailer 2
Krimi / Drama / Thriller
USA, (2018–2023), 44 h 32 min (Minutáž: 44–72 min)

Hrají:

JD Pardo, Clayton Cardenas, Sarah Bolger, Danny Pino, Antonio Jaramillo, Richard Cabral, Maurice Compte, Edward James Olmos, Emilio Rivera (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(50)

Zákon gangu: Mayové je pokračováním ságy Zákon gangu. V seriálu, který se odehrává ve světě po Jaxu Tellerovi, je Ezekiel "EZ" Reyes čerstvě propuštěn z vězení a stává se členem klubu Mayů na kalifornsko-mexické hranici. EZovi, nadanému synovi hrdé hispánské rodiny a někdejšímu zlatému hochovi, se vidina amerického snu začne hroutit pod tíhou kartelového násilí. Zatímco si EZ vybudoval v městečku novou identitu, touha po pomstě jej žene vstříc životu, po kterém nikdy netoužil a jemuž nemůže uniknout. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (14)

SamVimes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sutter sliboval, že Mayans nebudou pouhou kopií Sons s hispánským obsazením, a do značné míry se mu to podařilo. Jsou tu samozřejmě styčné plochy kulis motorkářského gangu, násilí a nezákonné činnosti nebo hlavní hrdina, který by tohle všechno nejradši nechal za sebou, kdyby ho nějaké vnější vlivy nenutily zůstávat. Celkově jsou ale Mayans dostatečně svým vlastním seriálem, latino stylizace je patřičně důkladná, dobře využité je i prostředí těsné blízkosti mexické hranice. Sutterovou silnou stránkou jsou opět dobře propracované postavy. Tak, jak je v jiných seriálech často bolestně očividné, že charakteristiky postav nesahají moc daleko nad rámec stylu oblékání, tak je u Mayans zase pěkně vidět, že si scenáristé už dopředu poctivě rozepsali pozadí každé důležitější postavy, i kdyby se ty informace měly zúročit či doslovně odhalit až mnohem později. Plus má seriál i za to, že ve scénách, kde by nedávalo smysl, aby postavy mluvily anglicky, se zkrátka přechází do titulkované španělštiny, což u americké produkce vždy potěší. ()

Filip.Kazi 

všechny recenze uživatele

Sons Of Anarchy to sice nejsou,ale lehká pomrknutí a nějaké ty odkazy se tam najdou.Což mi připomíná,že bych se měl konečně dokoukat na SoA. Motorkářský klub,drogový kartel,nějaký ten odboj,FBI/DEA a všemožné organizace jdoucí po nich nebo za svým ziskem.Máme tu klub Mayans,do kterého je z vězení nasazený EZ,za kterého se zaručí bratr a poldové ho nutí donášet informace.Pracující pro drogového bose,který má za ženu EZiho ex a jde po nich odboj.Do toho se zapojí poldové,kteří mají své plány.A máme o problémy zaděláno.Nakonec se z toho vyklube spolupráce kartelu/odboje/klubu a tahání cajtů za nos.Snad se ve druhé řadě tohle pořádně rozvine i další nahozené události.*S01-80% ()

Reklama

oasismanik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá séria celkom solídny nadštandard. Uplne prvú vec, ktorú si musíte uvedomiť je, že to nemôžete porovnávať s Narcos, Breaking Bad alebo Better Call Saul, to je úplne iná liga. Keď si to uvedomíte, možno si budete Mayans aj celkom užívať.  Vôbec som netušil, že niečo také existuje, pôvodné SoA som mal celkom rád, ale to už bolo dávno a za ten čas sa moje nároky dosť zvýšili, obzvlášť v dobe, keď sú seriály mnohokrát kvalitnejšie ako filmy. Mayans takých kvalít samozrejme nedosahujú, neprinášajú nič nové alebo prevratné, nie je to herecký koncert, scenáristický orgazmus a aj na implementovaní hudby by mohli trošičku zapracovať, pretože pôvodné SoA boli jedným z úplne najlepšie ozvučeným seriálom všetkým čias. Ak to trochu preženiem, Mayans sa ústrednou dvojicou bratov dosť podobá Prison Break: starší brácho, agresívnejší, ale rodina je pre neho dôležitá, mladší rozumnejší, svojím spôsobom génius, ale okolnosti ho nútia robiť veci, ktoré by inak nikdy nespravil. Čo sa môže skurviť, to sa skurví, všetko zlyháva a problémy sa nabalujú. Lenže Mayans nemajú zas až taký nápaditý scenár ani hravosť, majú zaujímavé a veľmi príťažlivé prostredie a zaujať môžu aj fanúšikov pôvodného seriálu. Takže aby som toto tliachanie piateho cez deviate nejako zhrnul: Mayans je celkom solídna oddychovka do týchto bláznivých časov, neurazí, nenadchne, ale dá sa pri tom slušne odsierať čas. A veľmi sa mi páči plynulé prepínanie dialogov zo španielčiny do angličtiny, som rád, že to neodflákli. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První řada: První epizoda byla taková nijaká a hlavně divná. Řekl jsem si, že to stačilo a jdu od toho pryč. Potom mi to nedalo a zkusil jsem další. Ta už byla lepší a každá další vtahovala do děje a už to bylo zajímavé. Po první sérii spokojenost. Hlavně nesrovnávat s ničím jiným. Druhá řada: Druhá série už má všechno, co je potřeba. Je lepší, než ta první a myslím, že Mayové si vytvořili velice pevnou pozici mezi seriály z mexického pomezí. Podle hodnocení vidím, že se na to dívá dost málo lidí. Každého věc. --- Třetí řada: Z neznámého důvodu: dobře začala a pak se všechno dobré pokazilo a hloupě skončilo. ()

jayman 

všechny recenze uživatele

Dopozeral som dve a čaká ma tretia séria, no už teraz je možné s istotou vyhlásiť: toto je strašne slabé. Vymäknutí a nemastní-neslaní Synovia, bez akejkoľvek schopnosti vystavať solídne napätie počas celej prvej série. Zápletka mapuje príliš veľa, divák pozná všetky figúrky na šachovnici a vidí ich pohyby a vôbec, vôbec nič ho nenúti zadržať dych. Druhá séria zasa ide full fakin telenovela, s utajovanými deťmi a epickým oslepnutím v ôsmej epizóde. Toto snáď ani nie je seriál o MC, ledva poznáme mená všetkých členov, nedá sa hovoriť o nejakých väzbách k postavám. Sutter stratil dych hrozným spôsobom, jediný dôvod prečo pozerať je bohatý SoA svet a čakanie na ďalšie cameo. Šanca premárnená ako náboje v zbrani ľubovoľnej postavy (keďže za dve série tam dokopy nikto nezomrel) ()

Galerie (626)

Zajímavosti (7)

  • Na začátku epizody můžeme vidět dvojici teenagerů jak sprejují na plechový plot nápis „Muros son para perras“, což v překladu znamená „Zdi jsou pro k***y“. Jedná se o popíchnutí od showrunnera Kurt Suttera směrem k Donaldu Trumpovi, především tedy na jeho prosazování výstavby zdi podél jižní hranice USA s Mexikem. (Spellconner)
  • Postavu Ibarra, prezidenta Tucsonského chapteru Mayans MC, si zahrál Mike Beltran, známý rozhodčí MMA/UFC. (Spellconner)
  • Na konci epizody Happy (David Labrava) po příjezdu k domovu pronese ke svému štěkajícímu psovi: „Relax, Ope.“ Jeho jméno je tak upomínkou na postavu Opie Winstona, člena motocyklového klubu Sons of Anarchy (od r. 2008) z původního seriálu. (Spellconner)

Související novinky

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Reklama

Reklama