poster

Sedmé nebe

Komedie

Československo, 1987, 96 min

 • Karrfik
  ****

  Byl jsem mile překvapen. Vůbec, ale vůbec to není špatný film. Dobře vykresluje předrevoluční venkov a dospívání v něm. Rozhodně mi to nepřijde povrchní, jak je psáno v oficiálním textu distributora...(14.1.2011)

 • Crocuta
  ***

  Pokud si dobře vzpomínám, v tomhle snímku řešila děvčata na prahu dospělosti problémy se ztrátou panenství, případně s nechtěným těhostenstvím a všechno to bylo podáno poměrně humornou formou.(9.7.2007)

 • MickeyStuma
  ***

  Výchovná moralita snažící se oslovit zainteresované. Děvčata řeší problémy se ztrátou panenství, nechtěným těhotenstvím, vyrovnání se z traumatizujícím zážitkem interrupce a postavení se k celé věci rodiči. Ale nějak to nudí. Vesnický příběh v parném létě je sice přitahující, avšak tady se to neúměrně vleče. Doprovodná hudba uspává, herecké výkony jakž jakž. Chybí tomu zkrátka jiskra. Jinak zajímavý námět, který bohužel nebyl dovršen až do konce.(15.7.2014)

 • dobytek
  **

  Přestože mam pro tyhle normalizační filmy pro mládež určitou slabost nebo skoro až úchylku, tak tohle mě moc nebavilo. Dvě pipky, který právě odmaturovaly, tam řešej nějaký svoje problémy, ale že by to byla zrovna komedie, mi teda moc nepřišlo. A když vynechám naprosto brutální turistickou ubytovnu, kde to vypadalo jak někde v gulagu na Sibiři, tak mě celkem nic moc nepobavilo ani z tehdejších reálií. Herecky to taky neni žádnej zázrak. Pavel Nový mi ze začátku v roli krutopřísnýho fotra přišel hodně dobrej, ale pak jeho role jakoby začala bejt komická a už to nebylo ono. Snad akorát Evelyna Steimarová zahrála takovou paničku z vyšší společnosti, která nasazuje manželovi parohy, celkem uvěřitelně a s noblesou sobě vlastní. Jinak opravdu žádnej zázrak, když teda nepočítám kozy Barbory Srncový. Nakonec z toho vyleze nějaký "moudro" ve smyslu, že i když se rodiče chovaj jako svině převlečený za rodiče, tak v podstatě tak špatný nejsou. 40%(7.7.2012)

 • Jonatthan
  ***

  V žádném případě se nejedná o komedii!!! Film začíná potratem mladé hrdinky a scénou z jatek (mladík). Pokračuje drsným pokusem o znásilnění. Mladík se vrhne na děvče, ta se z posledních sil ubrání, on ji stihne ale roztrhat šaty. Děvče doběhne z posledních sil domů a místo aby to šli nahlásit na policajty tak od fotra dostane řemenem!!! Následuje výslech: "Kdo to byl? Nevím! Bum! Já ho neznám! Bum! Je z vedlejší vesnice! Bum!" Nebo scéna stětí husy a její následné upálení v troubě! :-))) No prostě taková milá komedie z jihomoravské vísky Pavlov pod Dívčím hradem na Pálavě.:-))) Jo a taky tam hodně pobíhá nahatá Bára Srncová (Rampepurda z Bylo nás pět)...(11.2.2011)