• dopitak

"Tak to byl Špindl. Nakonec nebyl tak špatnej." Nová taktika českých tvůrců je asi vkládat svým postavám hodnocení přímo do úst. No nepomohlo to. Dneska se točí filmy stylem: 1) Tak které místo ještě ve filmu nebylo? 2) Kdo z herců kývne na všechno? 3) Co by tam asi tak mohli dělat? 4) Seznam věcí, které vždycky zaberou (nevěra, nadrženost, záměna místa nebo osoby)....pořád je to Milane málo.... tak tam dáme Koháka, aspoň jednoho Langmajera, Bendovou, Vašuta, no a Nohu, toho co neuměl mluvit v Přeboru. ________ Výsledkem je trapný slet ještě trapnějších fórů, za které by se možná (říkám možná) styděl i trošku Zdeněk v Kameňáku. Dámy prominou, ale tvůrcům se tady podařilo mimořádně zohyzdit dvojici Polívková, Krausová. Naopak Kateřina Klausová působí mezi nimi jako zjev, sice to s hraním nemá moc společného, ale aspoň se na to dobře dívá. Milan Cieslar má u mě střídavě dost bodů, tady ale není za co. Jo a už nechte toho Oldu Navrátila na pokoji, na tohle se fakt nedá dívat.(28.4.2018)

• fafejt001

OPRAVDU ubohééééé , jak zvuk , scénář , reklamy . Prostě běěěěěěs . Asi nejhorší film roku .(26.12.2017)

• mira007

Jsem nenáročný divák, kterému k hezkému filmovému zážitku stačí i třeba hloupá oddechovka týkající se mezilidských vztahů. Námět, že tři sestry vyrazí do hezkých českých hor a tam řeší chlapi by se dal, kdyby to mělo zajímavou dějovou linku, nápad ( nemá to nic poutavého, nápaditého ), kdyby to bylo aspoň vtipné ( asi tři slovní obraty k zasmání ), kdyby to mělo obsazení mých oblíbených herců ( maličko Révai, Gránský, Bendová..) nebo když už nic, kdyby režisér svlíknul aspoň ty herečky, které o tom sexu a vztazích plkají 80% času ( jediné obnažené dámy jsou z plakátů pornočasopisů, které jsou v záběrech vylepeny všude možně až to působí dost oplzle ), ale bohužel. Jestliže jsem kroutil hlavou nad Seznamkou s Langmajerem, který táhl ten blábol na svoji osobnost, tak tady není nic. Způsob vyprávění je naprosto unylý a mne vůbec nevtáhl do filmu ani ze zvědavosti. Dvě hvězdy dám za hory a hezkou titulkovou píseň.(26.4.2018)

• Solverino

Tak něco mezi odpadem a jednou hvězdou. Není co ocenit, tragické herecké výkony, kdy de facto není co hrát, hloupý PP (film pak vypadá jako zbytečně dlouhá reklama na zelené autobusy). Strašně nudný děj. Proč se vůbec točí takové filmy, zřejmě vycpávka mezi dvěma reklamními bloky - za tohle přeci nemůže nikdo v kině zaplatit?!(28.4.2018)

• mstychov

Sem tam je to sranda. Dobry herecky obsazeni. Prirovnala bych to ke Snowboardakum, ale z divciho pohledu. Nebylo to spatny, ale je to tak na jedno shlednuti. ;)(28.4.2018)

• Dejavu_UH

Je smutné, kam až to český film dotáhl. Všichni nadávají na Kameňák, ale u toho se člověk aspoň zasměje. Tohle bych určitě komedií nenazval, protože ať jsem se snažil sebevíc, nic vtipného tam prostě NEBYLO. Škoda.(29.4.2018)

• adakraj

Neskutečný podprůměr. Pořád se snaží natočit Sněženky nebo Snowborďáky v novém kabátě a pořád je to dokola to samé. Jasný průběh filmu, který ničím nezaskočí. Vtipnost na úrovni dětí do desíti let. Nedomyšlenost, například jizva na tváři po břitvě, která druhý den z ničeho nic zmizí a není po ní ani zmínka. Možná si to najde spokojeného diváka, ale já to nebudu. Bohužel(29.4.2018)

Polívková pokračuje v účastnících zájezdu.....po deseti letech.....její sestry, každá jiná, loví na horách chlapy, stejně jako ona....lehká lidová komedie, kterou kdyby natočil Troška, budou všichni milovat.....zato Cieslara pošlou do pekel......mrzí mě nedodělanost a odfláknutost většiny scén.....potenciál byl daleko větší, protože ten scénář není vůbec hloupý.....a štve mě taky pokrytectví - když už film hýří slovní oplzlostí (což nebylo nutné), tak se v něm neukáže ani holé lýtko.....takže spíše antierotické, ještě že je tam hezká Klausová.(2.5.2018)

• hony23

Navzdory nespornému komediálnímu talentu Anny Polívkové je Špind pouze podprůměrnou komedií plnou upocených vtipů, které jsme už stokrát viděli jinde. Děj je takřka nulový, prostě se jen kalí, souloží, padá na lyžích a řeší problémy se sousedy. Vrcholem trapnosti je pak postava prezidenta Klause. Další hřebíček do rakve české komedie...(7.5.2018)

• Mates Hradecky

Jméno pana režiséra mě zavedlo nahlédnout do žumpy české kultury. Režisér několika výborných historických snímků (za všechny Pramen života), ba i filmů o lásce a vztazích (Soukromé pasti, Láska je láska) stvořil pomatenost jak z filmografie devastátora filmového umění Tomáše Magnuska. Snad při obhlídce lokací uklouzl a uhodil se na náledí do lebky... Tolik výborných herců získal pro spolupráci - např. Oldřich Navrátil, který jako klenot vybrousil postavu tatínka z Bylo nás pět, je zde totální figura v křeči, nevtipná až trapná. Anna Polívková je nesporný talent, která má poslední dobou vyloženě smůlu na totální propadáky. I zde působí jako ochotník červenokosteleckého divadelního souboru. Kdo může být cílovou skupinou tohoto filmu? Matky s laktační psychózou užívající silná antidepresíva, osoby po lehké mrtvici či lobotomii nebo chovanci ústavu pro mentálně postiženou mládež v Chotělicích. Zde není prakticky co kladně ohodnotit. Neuvěřitelně hloupý scénář, primitivní nevtipné dialogy, toaletní humor, herecké nevýkony a naprostá absence čehokoliv umělecky přínosného. Jelikož pan režisér ještě tvoří po stejné linii (viz.Věčně tvá nevěrná), zoufale do tmavé noci volám: Zastavte Cieslara! Magnuska radši taky! Jiří Strach na Hrad!(7.5.2018)

• Mydlivoj

Až na pár poměrně povedených hlášek velikánská nuda. Polívková absolutně nepřesvědčivá. Sem tam nepovedený dabing. Hlavně u scény s panem prezidentem...(9.7.2018)

• Gamekeeper77

Další zbytečná hovadina na trhu český kinematografie, která se snaží vytěžit ze svých úspěšných předchůdců a svým motivem si přitáhnout diváka. U zábavných scén jsem se moc nepobavil, v romantických není ani špetka romance, hudba tu pro změnu chybí úplně. Vašut je asi dost v prdeli, když bere takovýhle štěky, Polívková se začíná taky tatit čím dál víc tím, že vleze do každý hovadiny a Kohák s Pavláskem můžou bejt naopak rádi, že se s jejich "hereckýma" schopnostma vůbec někde můžou trapně blejsknout. Největší zásluhu na výsledku má ale samozřejmě Cieslar, kterej by si měl uvědomit, že člověk by měl dělat nejenom to, co ho baví, ale hlavně to, co umí, obzvlášť když pak výsledky jeho diletantismu vidí stovky tisíc lidí. Dvě hvězdy dávám za hezký pokoukání na Káču Klausovou, za asi tři úsměvný momenty, za to, že si film udržel i přez všechny ty negativa mojí pozornost a za to, že i když se mi nelibil, nemůžu říct, ze by mě vyloženě sral. 30%.(29.7.2018)

• honza1205

Nevim proc ty reklamy furt prasej nejakym blbym filmem.(21.12.2017)

• tomashinka

Další naprosto zbytečný, nezajímavý film, který, podobně jako mnoho jeho současníků zapadne po prvotním nadšení do zapomnění a prázdnoty. Většina blbých filmů je zajímavá alespoň něčím - jsou trochu vtipné, objeví se hezká příroda, nebo hezké erotické scény, třeba hezká hudba... Prostě něco, kvůli čemu by divák někdy v budoucnosti mohl zvednout ovladač a přepnout telku. Špindl není zajímavý vůbec ničím. Odpad to není, ale slaboučká, plytká a v koutě tiše doutnající jedna hvězdička ze soucitu a kvůli Andulce od Polívků. A také bohužel proto, že česká kinematografie skutečně dokáže v některých případech klesnout ještě níž.(22.12.2017)

Mam rad hory a snih takze uz za to jedna hvezda jista.Pokud jde o film je to klasicka oddechovka a me to stejne jako plny sal bavilo.Neni to nic objevneho ale to taky nelze cekat.Holky to hraji dobre a i male role jako treba Marek Vašut byli fajn. A konecne jsem videl jak vypada obleceni znacky Bogner coz jsem zatim na vlastni oci nevidel.(26.12.2017)

Taková ta klasická česká oddychovka, vtipné scény, ale zápletka se jaksi vytratila. Rozhodně nemohu dát více jak 3*(1.1.2018)

Jo, na vánoce a nebo silvestra tohle shlédnout jako oddechovku bez hlubšího přemýšlení docela dobré a místy celkem vtipné. Polívková herecky velmi vkusná a sympatická, i "manželské duo" Sedláčková+Navrátil se zde malinko vyřádilo:-)), ale jinak Cieslar jako režisér tak úplně nenadchnul - určitě bych se nedívala po druhé, malinko fádní jako vždy, což je ostatně přesně jeho styl, ale úplně na hov... tento film zase není:-)))(2.1.2018)

• Ozzy2

Je sranda, jak nový nicky zakládají fan club:)Takže Cieslar, Sauer a Markvart:)(2.1.2018)

• hlava81

Oddychovka za 50%. Nenadchne, ani neurazi. Bohuzel znovu se na to uz asi podivat chtit nebudete. Jeden z tech mnoha filmu, ktery brzy upadne v zapomneni(7.1.2018)

• Slepejsek

Poklidná komedie, u které se nevyplatí přemýšlet. Nic originálního, všechno jsou staré obehrané situace, místy umělé a místy vyčpělé stereotypy zasazené do staronového sněhu. Nikoho neporazí, ale na druhou stranu ani neurazí. Jen tak prošumí kolem vás jako rychlejší lyžař na sjezdovce. A je celkem jedno, že jste si ani nevšimli, jakou barvu měl jeho kulich. Teda pokud to byl kulich...(14.1.2018)

• Trixinka

Dějově o ničem, herecky bída a Kohák ke všemu, prostředí neatraktivní (Špindl neznám, nebyla jsem, ale věřím, že daly najít hezčí místa), komických situací na čistou komedii hooodně málo.(27.4.2018)