Psychologický thriller z blízké budoucnosti o tom, jak se špičkové technologie mohou vymknout kontrole, respektive jak se z dobrého sluhy může stát zlý pán. Andrej (V. Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu. Ten má znamenat revoluci v bydlení, má být ovládaný pouhým hlasem a má svým obyvatelům zajišťovat maximální pohodlí i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací celého projektu a společně se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (G. Marcinková), se stěhují do funkčního prototypu inteligentního domu, do luxusní vily z kamene a skla, stojící na samotě uprostřed nádherných hor. To, co se zprvu jeví jako pohádka, se ale rychle mění v noční můru. Dům projevuje vysokou chybovost, v okolí domu se začíná pohybovat tajemný neznámý a pak se kdosi začne dvořit Zuzaně, která na samotě uprostřed hor zůstává velmi často sama, protože její manžel opakovaně odjíždí na pražské ústředí firmy. Zuzana hledá pomoc jak u své kamarádky Moniky (Z. Porubjaková), která za ní pravidelně jezdí a které se ve vztazích s muži pravidelně nedaří, tak u podivínského souseda Maxe (O. Malý), který žije nedaleko odsud jen se psem, tak i u Andrejova šéfa (A. Hajdu), který se za všech okolností tváří tak vstřícně a empaticky. (Česká televize)

Allien.9

Pokus o česko-slovenské sci-fíčko selhal na celé čáře - scénář nedotažený, Dům otravný a celé je to takové unylé a neuvěřitelné... Když chcete doma WALL-Eho a vznikne vám kříženec HALa 9000 a VIKI. :-D ()

mchnk

Co vznikne, když se po teenagerských komediích pustíte do dramatického, mysteriózního thrilleru? Vlastně jen další komedie, i když nechtěná. Jak přesně píše Oktavianus, pan režisér s panem Slivkou zřejmě na Primě zahlédli jeden z čarodějnických dílů rodiny Simpsonových a napadl je tento super filmový nápad, žel je také napadlo to natáhnout na sto osm minut. Režie je docela slušná, nicméně scénář je skutečně jedno velké faux pas, stejně tak celý vývoj děje i některé postavy (jediný soused široko daleko se super půdou či tajemná Andrejova kolegyně). K dobré režii by bylo potřeba přidat i scénář minimálně na stejné úrovni, možná příště. [Kino Citadela - Litvínov]. ()

Vančura

Film s neuvěřitelně debilním scénářem - je hrozné, že teoreticky tak skvělý námět byl zpracován tak příšerným způsobem. Ta zázračná "inteligence" domu se na začátku projevuje třeba tak, že umí spouštět žaluzie a reaguje na hlasové ovládání (omg, vždyť to už tady je asi tak sto let), své obyvatelce ve vaně přivodí orgasmus cíleným proudem vody (asi nejtrapnější scéna filmu), a ke konci už pro změnu ovládá i tramvaje, libovolné mobily a vyměňuje si maily s nájemným vrahem (to tam fakt je). Ačkoli jsou hlavní postavy podle všeho za vodou - on je špičkový programátor a ona úspěšná sochařka - ve filmu vlastní pouze jedno auto, a sice obstarožní Chrysler PT Cruiser, který už se skoro 10 let nevyrábí a jehož cena po bazarech se pohybuje v rozmezí 20-90 tisíc - absolutně nechápu, proč se tvůrci rozhodli oběma postavám přidělit tak nepravděpodobné auto. Dyk s ním navíc vůbec nejezdí a neustále se přepravuje taxíkem - podle všeho jenom proto, aby se do filmu mohl prodat product placement Renaultu (btw. je zajímavé, že ačkoli manželé na začátku nemohou najít cestu k domu, jakékoli další postavy tento problém nemají, včetně přiblblé Zuzaniny kamarádky, která tam trefí úplně v pohodě - takových nesmyslů je tam snad bezpočet). Marcinková se ve filmu permanentně prohání ve spodním prádle nebo nahá, a všechny její milostné scény s Dykem jsou trapas - nejvíc asi ta, kdy oba běhají venku, chytne je bouřka, a tak se ona svlíkne a začne si to se svým dokonalým mužíčkem rozdávat pod stromem (za podkresu naprosto příšerné Brzobohatého hudby), zatímco každej normální člověk by koukal, kam se v tu chvíli schovat a promočeně by se klepal zimou. Jindy - po zmíněné scéně ve vaně, kdy si k ní do postele vleze Dyk a chce sex - se od něj odvrátí se slovy ""Prepáč, já som opitá" - stupidita dialogů v tom filmu je kapitola sama pro pro sebe, jeden příklad za všechny, kdy velký programátor Dyk pronese: "A v části 362 je taky chyba. Kdo to dělal? Robo, to jsi dělal ty? Tak se podívej na řádek 18. Díky tomu může dojít k výpadku." To bych si fakt rval vlasy z hlavy, slyšet někoho mlít takové sračky. Už jsem zmínil hrozný soundtrack - Brzobohatého hudba je stejně trapná jako celý děj a fakt mi vadila hodně. Celkově jsem z toho filmu měl pocit, že ho natočil někdo, kdo ví hovno o programování, moderních technologiích i sochařství, proto je to celé tak strašně nepřesvědčivé a trapné, jako nějaký český pokus o thriller amerického střihu, který se zoufale nepovedl. Dodávat k tomu něco dalšího je asi zbytečné, když zjevné nedostatky filmu už dobře popsali jiné přede mnou. UPDATE 10.9.2019 - Na druhé zhlédnutí mě to iritovalo snad ještě více než poprvé, ten film jako by přímo řval do světa, jak je dementní. Líbila se mi tam jen ta Slovenka, jinak je to neuvěřitelná sračka, které není rovno. A hluboce obdivuji, jak výstižně a trefně Kamil Fila vystihl, proč je ten film tak špatný. ()

Snorlax

Slovenská současná herecká generace je na tom mnohem lépe než ta česká. Vynikne to obzvláště zde, kde skvělá Marcinková má tvořit pár s naprosto nevěrohodným Dykem, který se tváří jako vždy unyle. Samotný film má dobře vystavěnou atmosféru, nebýt pokusu o automobilovou honičku, ani bych nenašla zásadní chybu. Upřímně, není to na čisté 4, ale tak nízké hodnocení, jakým snímek častují místní uživatelé, si film nezaslouží. ()

kingik

Když už Karlu Janákovi odrostly hvězdy jeho mládežnických filmů, je třeba poohlédnout se u slovenských sousedů a poprat se o vnady Gabriely Marcinkové. Mimoto je dobré radikálně změnit tvůrčí žánr, nejlépe skočit do mysteriozního thrilleru a přidat špetku scifi, a za tímto účelem prošmejdit jeden moc sofistikovaný a o nic méně záhadný dům vládnoucí inteligentním komunikačním systémem, který je ve fázi testování, a který je k dispozici k obydlení firmou, co své zaměstnance vystavuje rizikům vyspělé technologie. Mladý manželský pár může v odlehlé končině kdesi na Slovensku užívat luxusního komfortu, které má honosné sídlo dostatek, jen už jaksi nikdo moc nepočítá, že se testovaná technologie může vzepřít svému naprogramování, a je-li v jejím působišti sličný objekt, může to vyústit v naprosto nepředloženou obsesi. Janák se pustil do hodně nezoraného žánrového pole, co v česko-slovenské kinematografii nemá prakticky žádné zastoupení, snad jen vzdálená reminiscence pradávné scifi "Babičky, dobíjejte přesně!" se dá nějakým způsobem s tímhle spojit. Smíšeným diváckým reakcím se ale vůbec nedivím. Výsledek je místy neotřelý a zajímavý, místy se ale tvůrci až tak nevyznamenali a jejich urputnost a sofistikovaná technologie má i jemný parodický náběh. Vedle toho se film nedrží reálných propriet, dost mysteriozně pak třeba působí nápis "Police" na slovenských policejních vozech. A servis product placementu se také nemálo činí. Ať už tedy film provází nejednoznačné přijetí, nebo se to s ním má jakkoliv, jde rozhodně v rámci české a slovenské tvorby o neotřelý a pozoruhodný počin. Může se jakkoliv zdát, že scénář má svá zjevná (logická) zakolísání, určitě nelze prohlásit, že by autoři u něj nepřemýšleli (viz inteligentně pojaté závěrečné pojednání). Technické hledisko není nijak ostudné, ovšem je třeba mít na zřeteli, že západní konkurence nevyhynula, takže tak. Hlavním motorem je (českým divákům neokoukaná) Gabriela Marcinková, která z ordinace seriálového doktora Martina přesídlila do další, ještě méně osídlené oblasti, kde se nebála ukázat nahou kůži, masturbovat ve vaně a rozjímat s Dickem, který má podstatně menší herecký prostor a vystačí si s ním. Nečekaně úspěšně a propracovaně se Janákovi daří pracovat s určitou scenáristickou naivitou, která se do filmu vkradla. Divák je tak vystaven hned několika možnostem, kdo že má na svědomí pronásledování ústřední postavy. Na scéně se kupříkladu zjeví extrémně podezřelý soused (Ondřej Malý), co potvrzuje tvrzení o tom že není Malých rolí. Je však každému jasné, že věci se mají jinak, takže stín podezření (kohokoliv a čehokoliv) nemá potřebný účinek. Janák a spol. se popasoval s neotřelým námětem nevšedně, příběh postupně gradoval i pod orchestrální taktovkou Ondřeje Brzobohatého a vypiplanou kamerou Martina Šáchy. Když už máme chytré telefony, chytré televizory, proč by do této rodiny nemohl přibýt jeden chytrý dům. Napínavá hra v jeho prostorách i mimo ně může směle začít. 8/10 ()

dr.horrible

Gabika Marcinkova sa rada sprchuje. :) Ne vážne, za prvých 40 minút sa štyrikrát vyzlečie. A tak je to dobre; nebyť nej a jej tela, a že ju ošuká vaňa, nestojí ten film za reč. Herci sú zúfalí jak dialógy, ktoré musia prenášať, scenár dopredu čitateľná zbierka klišé, réžia diletantská, hudba často nepasuje, trapné šedé filtre tomu dávajú look tv seriálu z 90.tych rokov, a miestami je to navyše značne nedomyslené. Čo mal napríklad znamenať ten vrátnik? Načo bola užitočná flirt scéna Dyka a Porubjakovej? Ok, ešte Hajdu sa aspoň snaží, ale na rok 2018 toto nestačí. Pointu odhadnete pri prvej kytici. ()

Goldbeater

Ono nalepit k vážně míněnému technologickému thrilleru na plakáty slogan „od tvůrců filmů Snowboarďáci a Rafťáci“ svědčí buď o velmi svérázném smyslu pro humor distributora, nebo o jeho naprosté ignoraci diváckých očekávání, protože tohle by opravdu nalákalo do kin snad jedině masochisty. Ale pár slov k filmu: Rád ocením každou relevantní snahu přinést do československé kinematografie nějaký temnější žánrový film, ale tohle fakt ne. Postavy zažívají hodně podivné a znepokojivé události, ale z nějakého důvodu je úplně přecházejí a dále se o nich nebaví. Ony celkově postavy v tomto filmu jsou jen tak na oko, aby tam prostě někdo byl a mohl jakkoliv posouvat děj nějak kupředu, charakteristiku mají ale tak mělkou, až je to směšné - zvlášť v souvislosti s finálním zvratem, který staví na psychologii hlavní hrdinky Zuzany, ale tím pádem vůbec nefunguje. Postava její kamarádky je absolutně na pěst, Dyk je tam jen jako lákadlo pro holky a Ondřej Malý rekapituluje roli zlověstného podivína, kterého hraje ve všech filmech. A že scénář je fakt laciný a při troše zamyšlení nedává smysl? Nevadí, vyřešíme to tak, že se hlavní hrdinka bude neustále svlékat a koketovat s mluvícím domem. Námět se snaží být strašně moderní, přesto dává pocit, jako by zamrzl v minulém století (při sledování jsem si vybavil v principu hodně podobné Ďábelské sémě, přes čtyřicet let starý a mnohem, mnohem lepší film). On je Důvěrný nepřítel sám o sobě úplně zapomenutelný, ale co zřejmě nezapomenu, je ten neskutečně přestřelený product placement. Čeští filmaři jsou v tomhle ohledu unikát, protože product placement pod jejich rukama tak strašně bije do očí, až to z mnoha českých filmů dělá jednu dlouze rozbředlou reklamu. Z Důvěrného nepřítele jsem si tedy odnesl dvě věci: Vojta Dyk nosí oblek od Bandiho a v nejvyhrocenějších životních situacích surfuje po stránkách mall.cz. Směšné, opravdu směšné. ()

Anderton

Tak sme si u nás doma námet, ktorý sa na západe bezpečne vopchá do hodinovej epizódy ľubovoľného sci-fi seriálu, natiahli na celovečerák a urobili okolo toho mediálny humbuk. Ale prečo nie, v kine ma nechytali žiadne trápne pocity z toho, že chceme byť svetoví tým, že sa púšťame do žánru, nášmu naturelu vzdialenejšiemu. Výsledok, dá sa povedať, stojí na prekvapivej pointe, ale teda ani zďaleka nie šokujúcej. K tématike bolo snáď už napísané/nakrútené všetko a my v podstate iba recyklujeme. Ale celkom obstojne. Niekoľko lacnejších kvázi zavádzajúcich odbočiek nesmelo chýbať, ony boli v podstate tým prostriedkom, ako to celé natiahnuť na celovečernú stopáž. ()

Dzeyna

Na naše poměry celkem povedé psycho. A na to, že Dyka moc nemusím, protože má většinou role, které mě štvou, tak mi tady nevadil. Ba naopak. A hlavní představitelka se ukázala naprosto po všech směrech. ()

silentname

"Dôverný Nepriateľ" bol z mojej strany asi najočakávanejším filmom z domácej produkcie. Trailer ma celkom navnadil, nápad je zaujímavý a je super, že sa už aj do vôd česko-slovenskej kinematografie dostávajú filmy, aké tu ešte neboli. Mal som dokopy jediný otáznik a tým bol režisér Karel Janák. Ten, čo sa minulý rok postaral o "Cuky Luky Film". A ja viem čo si myslíte. Nie som jeden z tých, ktorí dali tomu filmu pozitívne hodnotenie? Áno. Ale v rámci svojho žánra to svoje splnilo. Aspoň podľa mňa. Ale ako to dopadne ak zoberiete režiséra, ktorý má na svojom konte komédie a rozhodne sa urobiť thriller? Popravde toto je výsledok. A máme tu film, na ktorý existuje slovíčko "Meh". Lebo lepšie by som to asi popísať nevedel. Skúsme najprv povedať pozitíva. Myslím si, že najlepší výkon tu podal Ady Hajdu. Pôsobí veľmi prirodzene a funguje skvele. Vojtěch Dyk je tiež celkom okey a vie svoju postavu predať. Ostatní herci sú trošku mix. Gabriela Marcinková je okey a snaží sa predať tie scénky, kde je vystrašená a v závere vyzerá ozaj šťastne. Celkovo jej to ide, no miestami som mal pocit, že jej dialógy boli viac odrozprávané než prežité. Ale funguje v pohode. Zuzana Porubjaková je podľa mňa trošku otravná, no keď sa skľudní, tak vie tiež podať v pohode výkon. Sú tu scénky, ktoré fungujú. Ako napríklad trošku kontroverzná scénka s vaňou. Podľa mňa to je zvláštnym spôsobom úžasné. Plus aj scénka kde uvidíme zaujímavú aplikáciu alebo keď trošku stúpa adrenalín, kde ide Zuzana za svojim manželom. Kde to však zlyháva je scenár. Sú tu absolútne nelogické momentky a neviem ako to chceli spracovať. Ako cesta z Kežmarku do Blavy. Ako tie taxíky, ktoré ich tam vozia asi zadarmo. Trošku nedotiahnuté. Časti v dome sú miestami spracované zaujímavo, no potom mám inokedy pocit, že absolútne nedosahujú svoj potenciál. A okrem toho nerozumiem miestami ako dokáže vlastne "Alfi" fungovať. A ako sa dostane úplne všade? Záver to chce trošku vysvetľovať, ale to len ukazuje fakt, že ľudia sú ľudia. Osobne ak mám doporučiť diela, kde technika môže ovládať a môže byť nebezpečná, radšej si pozrite seriál "Black Mirror". Je to spracované oveľa lepšie. Našim tvorcom môžem len odkázať, že - "Snažili ste sa. Ale úplne to nevyšlo." Neodporúčam vidieť v kine, no ak ste zvedaví na iný film z našej kinematografie, počkajte si na DVD a pozrite si to potom. Je to proste čistý priemer. Hodnotenie: C ()

Slarque

Pokus o thriller selhává na vícero frontách. Scénář chvílemi vypadá, jakoby byl psán pro komedii, obsazení z valné části nefunguje (některé postavy jsou natolik nesympatické, že jen trochu cyničtější divák si jejich smrt přeje) a režisér evidentně přecenil svoje síly (i rozpočet), protože na technothriller evidentně nemá. To je nejvíce vidět u závěrečné akční pasáže, která zřejmě měla být dramatická, ale já už ji bral jako čirou komedii. Film tedy sbírá body hlavně díky Gabriele Marcinkové, kterou kvůli tomu opakovaně svléká, či nechá chodit jenom v sexy prádélku. Bohužel, to je na thriller málo. ()

eLeR

Už som len čakala, kedy tomu domu narastú nožičky a ručičky a rozbehne sa za Zuzanou .. dosť srandy, v konečnom dôsledku celkom slušný film, nič ma na ňom extra neiritovalo, snáď len Marcinkovej hlas mi niekedy rezal uši. ()

SeBig

Ta slovenka byla hot, ale film trpěl značnou dyslekcí ve skriptu a samotnou tupostí ve scénáři. Co můžu pochválit je moderní vizuál, ale to je na filmu ta nejlehčí věc najít hezkou lokaci. ()

dopitak

Špatně je ta honička a snaha amerikanizovat drama. Jinak, myšlenka, provedení, kamera, hudba, nápad, scénář, napětí - všechno dost super. Líbila se Marcinková, Dyk, Hajdu, lokace, samozřejmě dům i prostředí. Film, který v pohodě snese evropská měřítka. Hodnocení místních nebrat vážně. ()

Willy Kufalt

V první řadě oceňuji, že po delší době někdo v česko-slovenském prostředí dokázal natočit i něco jiného, než film s tématem komunismu, romantickou komedii nebo vánoční pohádku (škoda, že se po tomhle dost zdařilém pokusu o moderní žánrovku vrátil Karel Janák zase zpátky do těch posledních zmiňovaných oblastí). Mysteriózní thriller se sci-fi zápletkou vnímám jako příjemné osvěžení domácího filmového rybníčku, Důvěrný nepřítel je svěží, moderní, má nápad i myšlenku, sympaticky kolíše na hraně thrilleru s přesahem a atraktivní filmové zábavy. Úpřimně žádné geniální dílo se nekoná a snad každý druhý aspekt (vybrané dialogy, různé díry ve scénáři, vrcholná akční scéna... o výkonu v hlavní mužské roli raději nemluvě) by si šlo představit ve výsledku na lepší úrovni. Na druhé straně jako celek to překvapivě na mě dobře fungovalo, musím pochválit slušný vizuál, výborný střih, stejně jako budování atmosféry a napětí – ten film mě ani jednu minutu nenudil, po celý čas spolehlivě udržel nejen v pozornosti, ale také v napětí, přestože některá vyústění šlo předvídat. Podobný „inteligentní“ dům s funkcí počítačového pomocníka, mluvícího a na každém kroku zasahujícího bych i přes některé výhody vážně nepotřeboval a na místě Zuzany bych veškerá umělá zařízení v krásné stavbě začal ničit daleko dříve... :o) Přesto mě postupná cesta k vrcholu hrozby tohoto vynálezu zkázy bavila, stejně jako odhalování záhadného počínání systému a jeho pravého úkolu. Za mě spokojenost. 75% (viděno v rámci "Challenge Tour 2021" – 30 dní se světovou kinematografií) ()

Marze

Chudobný rozpočet filmu by nevadil, kdyby ho nevyrovnávaly otravující sponzorské odkazy. V kinech snímku konkuruje podobný a o něco zdařilejší Upgrade. Protože v domě zazní vzácný humor, když počítač nedokáže identifikovat hrdinčina alternativní díla – což by asi svedl málokdo; mimochodem rozbory jejích uměleckých výtvorů ve filmu pouze zdržují. Nálada časem houstne , ale není strašidelná, ale nepříjemně nejistá. A konečně v domě, kde sochařku navštěvuje její kamarádka, se také najde spousta důvodů k vděčným obrazům ženské polonahoty či nahoty, od sprchy po vanu, která dokáže samovolně zařídit orgasmus.Jenže scénář, který zjevně nebyl podroben testu základní logiky, začne pocitově napínavou podívanou zrazovat. Proč nikdo nevolá policii, když se množí zásilky od neznámého ctitele? Podle jakého klíče se objevuje a zase mizí kamarádka? Proč se teorie tajné zkoušky na lidech nastolí a zase zahodí? Výprava za podezřelým sousedem u mě vzbudila smích. Ve finále už překombinovaný zmatek překročí hranici třeba jen mizivé uvěřitelnosti, čímž se přiblíží béčkovému braku. ()

Chrustyn

Pokus o českého Finchera, který z vizuálního hlediska má co nabídnout, ale ve všech ostatních směrech těžce pokulhává a ke konci připomene jednu z epizod Simpsonových (znalci ví). ()

marhoul

Viděla jsem bídu s nouzí. A je jedno, jaké je to "na československé poměry" a jestli je to reálné, či nikoli. Je to film, že jo.. Roztříštěné, nesourodé, mnoho scén vytržených z kontextu, podivně obsazené (přestože Gabriela Marcinková nebyla vůbec špatná a Ondřej Malý byl tradičně perfektní), to zubaté ošklivé třeštidlo, to bylo děsné. Dále, v tomto snímku, podivně slizký Vojta (kvůli kterému bych z města a ateliéru neodjela, ani s pistolí u hlavy) , stejně tak Luknár a Hajdu- všechny mám ráda, no tady mi neseděl ani jeden... Dále mě potkalo úplně debilní rozuzlení a ta nekonečnááá stopáž! Jako přežila jsem to, ale byl to boj. Ono, možná kdyby se film v té střižně řádně sešmikal a přeskládal, dala by se tam solidní hudba, přeobsadilo by se několik postav a dalo by se to celé do parády nějakému skandinávskému rejžovi, možná by to potenciál mělo. Čert ví. ()

Arsenal83

Od odpadu film unikol len o vlások a to vďaka faktu, že chudáci herci za to nemohli, kde hrali a čo im to tam do scenára napísali. Dostali zaplatené a robili čo mohli. Nevyčítajme im to, za ich honorár by skoro každý z nás zahral na mesiac i verejný vianočný stromček. Film sám o sebe je gebuzina. Hoci sprvoti sa zdá, že môže byť zaujímavým thrillerom, nakoniec ide o priehľadnú pointu o tom, ako nás môžu ovládnuť technológie, ale nakoniec ten dom ovládne celú ulicu, ba i mesto vzdialené nevedno koľko desiatok kilometrov od neho. Proste neskutočne chytrý dom, ktorý sa dokonca prejavil ako heterosexuál. Inak každý druhý komentár dáva hviezdu navyše za nahú Marcinkovú. Čiže keby tu nemasturbobala vo vani, film by mal tak 30% ()

Oktavianus

Otázka za 100 bodů: už jste viděli třináctou řadu Simpsonových z roku 2001? Hned v prvním, tedy čarodějnickém díle, je k vidění moc zábavný příběh, jak si Simpsonovi změní dům na inteligentní dům, který obyvatelům odpovídá sametovým hlasem, sám chystá rodince snídaně, připravuje paní domu lázeň... a nějak moc ji chce chránit, takže mu pán domu překáží. A co tu máme jako žhavou českou novinku po sedmnácti letech? TOTÉŽ. DOSLOVA TOTÉŽ. Tak okatou vykrádačku jsem snad ještě nikde neviděl. A Simpsonovi samozřejmě zdaleka nebyli první, kdo s tím konceptem přišel, takže tvářit se, bůhvíco zajímavého vzniklo, prostě nejde. Naopak - za odvahu dát nepřiznaný, ale o to okatější plagiát do kin, to fakt Karlu Janákovi a Lubomíru Slivkovi tleskám, já bych tu drzost neměl. K filmu samotnýmu: technicky je natočený dobře, není co vytknout. Ale ten obsah... Důvěrný nepřítel je fakt nelogická kravina, kde spousta věcí prostě nedává smysl. Kdyby jenom chování postav; scénář je napsaný příšerně vážně (přesněji: příšerně a vážně) a škodolibost je tak o to větší. Úlitby product placementu ani nekomentuju. Když kurva nemám peníze, tak netočím. Je to lepší než pouštět do scén znělky Evropy 2 a ještě nechat hlásit Štíbrovou, že "jsou tady 3 v 1". A mnoho dalších reklam. Renault taky zaplatil dost, že jo? No a tuny klišé. Schválně, na kolik filmů si z hlavy vzpomenete, že jste v nich viděli párek hrdinů, co promoknou venku za deště, tak si sundají oblečení a rozdají si to tam? Na první dobrou jich mám šest. A mnoho dalších klišé, ať už brutálně schematický postavy, nesmyslný dialogy... Navzdory tehchnicky povedenému zpracování bych dal jednu hvězdu, kdyby se přenádherná Gabriela Marcinková tolik nesvlékala. Ta druhá hvězda je jenom za ni. Jinak to byl příšernej film. ()