Nové vedení přináší radikální změny, které znepokojí oligarchy. Goloborodkův tým se dál zasazuje o jeho propuštění z vězení. (Netflix)

Autogram

Toto je veľmi silná epizóda, absurdnosť je opodstatnená, pritom Zelenskyj tu takmer nevystupuje. V roku 2019 na budúcej hodine dejepisu v roku 2050 predpovedá zánik Ukrajiny cez oligrachov, jazykové problémy, majdany, ozbrojený puč, drobenie krajiny úplne absurdným spôsobom. Goloboroďko má čo naprávať. Ten filmový, aj ten skutočný. –––– Ja a mojich 150 hrivien sme zostali na Ukrajine a priateľka po dvoch mesiacoch odišla na Slovensko. Vtedy odišlo veľa ľudí. –––– Message: "Ten, kto používa jazyk okupantov, nemôže sám seba nazývať Ukrajincom." ... A ty Message: "Keď majú vo Švajčiarsku štyri jazyky, prečo by na Ukrajine nemohli byť dva?" Podstatné je, aby západ nenávidel východ a východ nenávidel západ. Aby si navzájom nadávali do fašistov a odrodilcov... Banderovcov a separatistov... –––– Keď moc hovorí o patriotizme, znamená to, že niekto niečo ukradol. –––– ZSSR? Áno, ZSSR. Zväz slobodných samostatných republík. Predtým Luhanská a Donecká oblasť, hlavné mesto Gorlovka. ()