Série(3) / Epizody(49)

Vasilij Petrovič Goloborodko (Volodymyr Zelenský) je charismatický i chytrý středoškolský učitel dějepisu, který po rozvodu žije v bytě svých rodičů. Jeho život se zásadně změní v okamžiku, kdy jeden z jeho studentů zaznamená na mobil jeho proslov, ve kterém se ostře vymezuje proti korupci na Ukrajině a záznam následně umístí na sociální sítě. Video s naštvaným učitelem se záhy stane internetovou senzací. Studenti pro svého učitele navíc zorganizují crowdfundingovou kampaň na podporu jeho kandidatury v ukrajinských prezidentských volbách, což nakonec jejich ohromeného učitele dovede k vítězství v prezidentských volbách. Po prvotních rozpacích se se svou novou rolí postupně sžije a rozhodne se, že se jako prezident zaslouží o vymýcení korupce ve své vládě. (Voyo)

Recenze uživatele Autogram k tomuto seriálu (38)

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

Pre mňa prvé stretnutie so seriálom a celkom fajn. Zoznámenie s gigantickým personálom má spád, vtip a v krätkom trvaní nie je jediná minúta bez dobrej hlášky. –––– A toto je Griša. Práca chirurga Lifšica. Skvelé. Bude namiesto vás otvárať pamätníky, piť s Lukašenkom a zomrie guľkou snajpera. I keď dúfam, že k tomu nedôjde. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Nácvik inaugurácie už dal zabrať mojej bránici naplno, fóry idú naplno. A keď sa začali objavovať osoby podobné Obamovi a ďalším, tak som mal dosť. Jednoduchý humor, ale funguje, a ku koncu aj niečo serióznejšie. –––– Dámy a páni, Sarkozy a Putin. – Čo tu robí Putin? A prečo Sarkozy? Francúzi majú dávno Hollanda. – Prepáčte, dali mi minuloročný zoznam. Tak, Sarkozy môžeš ísť. Putin, zmizni. Pohyb. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

Začína bežná práca prezidenta a taká je aj táto epizóda. –––– Som spokojný. Ukrajina je v dobrých rukách. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Toto už vyzerá so šetrením verejných peňazí na regulérnu volebnú kampaň. Ale nie prezidenta Goloboroďka. –––– Mňa by tešilo, keby stáli pred popravčou čatou. – Som prezident, nie tyran. Musím robiť veci inak. Nemôžem poslať všetkých do väzenia alebo na Sibír. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

Veľké sťahovanie parlamentu a chystá sa zmena ministrov, ale nie až tak zábavná epizóda. ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

Prezident si vybral fakt pochybných ministrov a prekvapí tak podsvetie, ktoré chce vystrkovať rožky. V seriáli je však zatiaľ len do počtu, takže sa žiadna významná zápletka nekoná. ()

Epizoda 9 (2015) (S01E09)

Trochu to začína byť nudné so šablónou každej epizódy najskôr práca a potom doma večera s rodinou. Aspoň to už nie je o dialógu dvoch ľudí a postavy sa rozmnožuli. Tentokrát práca ministrov stála za to a zvlášť ministra zahraničných vecí a jeho Ugandou v Ázii. ()

Epizoda 10 (2015) (S01E10)

Jednoducho neúplatní. Epizóda priemerná, ale záver na zamyslenie veľmi dobrý. ()

Epizoda 16 (2015) (S01E16)

Tak návšteva z Indie nemala chybu. Teda nácvik a prijatie návštevy. Korupcia pri svavbe ciest je presne taká, ako u nás. Najskôr musia zbohatnúť všetci zúčastnení a až potom možno niečo zvýši na cesty. Ak niečo zvýši. Záverečný prejav o chrapúňstve znovu raz na vážnu nôtu, a výborne. ()

Epizoda 17 (2015) (S01E17)

Trochu posteľových scén nie je nikdy na škodu. S ministrom zahraničných vecí. –––– To je naše národné know-how. Dlhové perpetuum-mobile v ekonomike. ()

Epizoda 18 (2015) (S01E18)

Nácvik ochutnávania vína na počesť španielskeho kráľa je naozaj fuška. –––– ...ale ako prezident som nemohol postupovať ináč. –––– Pite, toto vám pomôže. Tajomstvo mi prezradil Jeľcinov asistent. ()

Epizoda 19 (2015) (S01E19)

Tentoraz iba čistá groteska. ()

Epizoda 20 (2015) (S01E20)

Prvé osobné stretnutie s korupciou, ale veľmi vlažné. No aspoň stretnutie so zatiaľ asi najkrajšou zamestnankyňou. ()

Epizoda 21 (2015) (S01E21)

Scenáristi ani netušili, koľko pravdy z budúcnosti do tejto epizódy dali. To už radšej ten meteorit. –––– Nemáte žiadne normálne návrhy? – Áno. Ja som navrhoval epidémiu. Vtáčiu chrípku. – Ja som navrhol otvoriť otázku druhého úradného jazyka. – Ticho, ticho, ticho, netreba zachádzať do krajností. ... Nech letí naspäť na obežnú dráhu ten meteorit, nech letí na Kremeľ. – To som navrhoval. – Čo? To bolo obrazne povedané! ()

Epizoda 22 (2015) (S01E22)

–––– Ukázalo sa, že byť prezidentom nie je také ľahké. Nemáš všetko vo vlastných rukách. Sú tam všelijakí zlí ujovia, ktorí neustále škodia tvojej krajine. – Ako Orkovia? – Také niečo. – Prečo ich nenakopeš? – To nie je také jednoduché. Je ich veľa, tých Orkov. – To znamená, že potrebuješ supersilu. ()

Epizoda 23 (2015) (S01E23)

Boj s korupciou na ukrajinský spôsob. Zatiaľ len v televíznej debate, iba s príkladom perzskěho riešenia korupcie sťahovaním z koże a s pokračovaním v ďalšej epizóde, kedy príde to lepšie. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Pokračovanie a dorazenie korupčnej aféry, ale viac ma zaujal rozhovor s duchom Ruska, Ivanom Hrozným, z ktorého dnes mrazí. –––– Ja nie som ruský cár. Som ukrajinský prezident. – Aký ukrajinský? Myslíš kyjevské knieža? – Ak sa vám to viac páči, volajte ma tak. – Ako si žijete bratia? Stále pod nadvládou Poliakov a Litovčanov? Vydržte, bratia, vydržte, čoskoro vás oslobodíme. – Nie, ďakujeme. Netreba nás oslobodzovať. – Ako to? – Vstúpime do Eurőpy. – Čože? Do akej Európy? Sme Slovania. Sme z jednej krvi! ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Súd s funésovským simulovaním chorôb nie je veľmi zaujímavý, to už skôr tie islandské sopky. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Stroskotanec na vlastnom opustenom ostrove. Ešte aj namiesto Piatka má len holografickú ženštinu. S tým bezvízovým stykom si to musia dobre premyslieť. ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Trochu na vážnu tému, čo komediálnemu seriálu veľmi nesvedčí. Ale už viem, kde si Zelenskyj nacvičil svoje emotívne prejavy. ()

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

28.03.2022

Voyo uvádí ukrajinský satirický seriál Sluha národa s Volodymyrem Zelenským o středoškolském učiteli dějepisu, který díky virálnímu videu nakonec stane v čele státu. Vasilij Petrovič Goloborodko … (více)