Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

• Francie

Astérix: Le Secret de la potion magique

Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2018, 82 min

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Alexandre Astier

David Dulac

Velmi povedené a stále originální. Skvělý příběh, všem známých hrdinů, u kterého se výborně pobaví děti i dospělí. [Kino Citadela - Litvínov](26.12.2018)

Povedený animák, u kterého se pobaví i dospělí. Příběh je jednoduchý a celkem předvídatelný, animace pěkná a má to i dost vtipných momentů. Za mě 80% :)(5.1.2019)

Som dlhoročný fanúšik animovaného Asterixa. Tajomstvo čarovného nápoja, na rozdiel od Sídliště bohů, stratilo šmrc pôvodnej série a amerikanizovalo sa. Už tu nie sú dôležité rímske reálie, ktoré som tak miloval, a ktoré sa stali studnicou humoru. Teraz situačná komika stojí, presnejšie padá, na milých zvieratkách a dosť upachtenom, čisto rozprávkovom príbehu, ktorý vykráda iné filmy (Vaiana, Transformers). Hodinu film plynie v pokojnom tempe, aby v závere zrýchlil a zliepal udalosti hlava-nehlava. len aby sa došlo na koniec.(20.12.2018)

Velmi povedené. Žádné trapné momenty, dobrá atmosféra a nový příběh.(25.12.2018)

Nejnovější animované dobrodružství mých oblíbených galských hrdinů jde s dobou a má co nabídnout i tomu nenáročnějšímu současnému divákovi ale zároveň zachovává a ctí tradici klasických Asterixových dobrodružství. Napětí, humor, akce a i trocha toho ponaučení v něm zkrátka nesmí chybět. Animace je o proti Sídlišti bohů zase o stupínek lepší a já jsem z ní byl naprosto nadšený. Co se týká českého dabingu, tak k tomu bych pár výhrad určitě měl... Myslím si že nejen pro mě je zkrátka duo Terš a Schánilec, které mám z dětství zaryté v paměti, nepřekonatelné. Těším se proto až film vyjde na DVD/BD a budu si ho moct pustit v originále s mým oblíbeným Christianem Clavierem. ;-)(6.1.2019)

Je to prostě fakt dobré, nečekal sem nic ale po návratu z kina sem si řekl: Jo to bych si rád pustil znova.(23.12.2018)

Rozkošne zábavný film plný nečakaných gagov.(27.12.2018)

• teplic

Asterix a tajomstvo magickej disneyovky.(2.1.2019)

Hehe, svým jedním procentem jsem poslal film z modrých do červených. Tak tedy proč? Viděl jsem v kině a užil si parádní grafiku, vydařené vtipy, střídání stylu grafiky animace (cesta po mapě, historie hlavního klaďáka a záporáka), drobné vtípky. Kdybych měl něco vytýkat, tak bych asi popíral Asterixe samotného - vše se řeší ranou pěstí, Římani jsou všichni špatní a hloupí. Došlo mi to asi díky tomu, že jsem na tom byl s dětmi a tříletý syn nadšeně poskakoval při každé bitce. V tom se mi víc líbilo Sídliště bohů, na které jsme koukali den poté v menším formátu. Ale to zas nebylo tak zábavné. Spoiler: Váhání mezi třetí a čtvrtou hvězdou rozhodl znuděný druid Ježíš :)(2.1.2019)

Lepší tři hvězdičky, ale já osobně mám raději Asterixe z let šedesátých. Moderní pojetí animace mi až tolik nesedí, ale stále se jedná o velmi dobrou inteligentní zábavu pro celou rodinu, která prostě neomrzí. Oceňuji, že se tvůrci drží tradičního asterixovského humoru a v tomto směru zbytečně neexperimentují.(7.1.2019)

Francúzsky fenomén svojej generácie znovu skúsil uzrieť svetlo sveta filmových reflektorov. Naskytá sa mi otázka, či tvorcovia dobre využili potenciál postáv ako sú Asterix a Obelix alebo sa už námet vyčerpal. Každopádne animák pekný, ale chýbal mi dabingový hlas Janka Kronera stvárňujúceho Obelixa. Videorecenzia ku filmu v mojom profile.(14.1.2019)

Opet je to film navazujici na predchazejici dily, ktery verne vykresluje predlohu. Ale jiz ji moc amerikanzuje a na konci to nemuselo se hnat tak do extremu, ale slusnych 4.5*(29.12.2018)

Príjemné prekvapenie, zábava pre celú rodinu. Obzvlášť sa mi páčil grafický štýl a atmosféra, ušiel aj záporák.(2.1.2019)

Na nového Asterixe jsem se moc těšil. Ostatně, jako vždy. Z kina jsem se vracel nadšený! Je vidět, že se stále dají vymýšlet nové a nové příběhy s našimi galskými hrdiny a dají se vymyslet rovnou pro velké plátno (toto je první film, který nemá předlohu v komiksovém příběhu). Navíc se mi líbily odkazy (easter eggy) na jiné reálie, ať už na komiksové (staré Asterixovy příběhy) nebo na skutečné. No, prostě, skoro se mi to příčí říct, ale tohle je jeden z nejlepších Asterixů ze všech!(5.1.2019)

Pokračování záznamu likvidace nebohých pirátů a Římanů v přímém přenosu. Pět let staré Sídliště bohů bylo celkem solidní překvapení, zejména úvodní sekvence honičky s divočákem dala vzpomenout na mladická léta, trávená chechotem nad komiksovými sešity, Postupně film lehce ztrácel páru, ale i tak se z takřka perfektního udržel na pro mě slušných 70%. Novinka o hledání nástupnického druida je vyrovnanější a v některých pasážích předchůdce dokonce převyšuje. Objevují se zde postavy, známé z komiksů, nicméně snaha vytvořit nový příběh je patrná a dle mého se povedla. Velice příjemné nedělní odpoledne v plzeňském kinosále, kdy rodiče se řehtali tentokrát víc, než děti.(12.1.2019)

Nový Asterix je rovnako ako ten predošlí (Mesto Bohov) skvele animovaný a rovnako tak mu nechýba ani inteligentný humor. K animácii treba podotknúť, že je skvelá v zmysle predlohy ktorej sú postavy verné a podobne je tomu aj u príbehu. Príbeh pobaví ako deti tak aj dospelý no k dokonalosti mu chýba ešte dosť. Kým predchádzajúce Mesto Bohov bolo veľmi zle zvolenou (ale dobre prevedenou) predlohou a miestami som pri ňom zíval (ó chúďence deti), Tajomstvo kúzelného nápoja bolo oveľa energickejšie, avšak v závere sa premenilo na prehnanú frašku, čo bola naozaj škoda. Verím, že do tretice to bude za mňa aspoň na 4 hviezdičky, lebo takto si na Asterixov sotva opäť spomeniem. A pritom stačí ukuchtiť niečo medzi touto dvojicou animákou a pridať do nich tie správne ingrediencie. Nedá mi neapelovať na skvelého záporáka, šialeného druida, vďaka ktorému dostali Galovia konečne (po dlhšom čase) adekvátneho súpera. Tak či onak, film ma prekvapil hlavne tím aký bol akčný oproti traileru. Zatiaľ sú si oba diely rovné pretože majú chyby, pričom si ich tentokrát prehodili.(29.12.2018)

• miniklokanek

Neurazí, ale ani nenadchne. Po zhlédnutí traileru jsem čekala o hodně víc...(31.12.2018)

Jsou lepší díly ale dobrý(7.1.2019)

Krásný návrat k původnímu humoru.(23.12.2018)

• Petulka46

O hodně slabší než předposlední díl Sídliště Bohů.. Doporučuji pro větší děti od 10 let.(6.1.2019)

<< předchozí 1 2