Bojovka

• USA Ruin Me

Alexandra se neochotně vydává na extrémní akci "Slasher Sleepout", kempovacího výletu, strašidelné párty a únikové hry v jednom. Když se ale zábava stane vražednou, Alex se musí v zájmu vlastního přežití zapojit do hry... Snímek "Bojovka" vypráví příběh šesti cizích lidí, kteří se zúčastní hry inspirované slasher hororem, během níž jsou vysazeni v lese a pronásledováni maniakem s nožem v ruce. Když však lidé začnou skutečně umírat, Alexandra, jediná účastnice, která nikdy neviděla žádný horor, musí odhalit, kdo je za to zodpovědný, pokud chce tohle utrpení přežít. (Cinemax)

J*A*S*M

Tohle je tu dost podhodnocené. První půlka solidně zabaví zvlášť fanoušky různých venkovních bojovek nebo hororových únikových her. Takže třeba mne. Poté ale Ruin Me zvážní, nabídne dost WTF zvrat a navíc dospěje k smysluplnému a překvapivému závěru. Což není v dnešních žánrových vodách zas tak běžné, řekl bych. Určití odpadní členové zdejšího osazenstva jsou dokladem, že pro řadu diváků je kontraproduktivní točit nápadité filmy. ()

Morholt

Partička lidí se zúčastní slasherové bojovky, aby záhy zjistila, že nejde jen o hru. Jednoduchý koncept, jehož vyústění člověk trochu očekává, ale není si jím tak docela jist. To mě na tom bavilo. Sedlo mi i tempo vyprávění a i přes zjevné nedostatky mě neuráželo ani herecké obsazení. No a nakonec potěšila i perlička nakonec. Mínusem je vizuál a ne úplně vymakaná charakteristika hlavní hrdinky. Ale i tak se jedná o solidní debut. 65% ()

ricci.s

Na lesné naháňačky a vyvražďovačky nedám dopustiť, takže v úvode som bol nadšený, pretože skupinka ľudí v lesoch bojujúca o prežitie, ešte aj pri dobrodružnej "hre", ktorá je viac ako reálna, je ako stvorená pre kvalitný survival. Na druhej strane žiaľ nemám rád horory o prijebaných feťáckych kravách, ktoré nevedia rozlíšiť pojem a dojem. Ak by to bola čistokrvná naháňačka po lese, bol by som omnoho spokojnejší, načo to zase zbytočne komplikovať takýmito hlúposťami, že. Takže začiatok nádejný, postupom času sa to menilo na predvídateľnú kravinu a baviť ma to prestávalo, v úplnom závere sa to opäť aspoň trochu pozviechalo. Takže áno, na jedno pozretie je to znesiteľné. ()

*CARNIFEX* odpad!

Skutočne neviem nájsť akékoľvek dôvody, začo by som mal "Ruin Me", udeliť čo i len dve hviezdy. Za mňa absolútne nedostatočné. Príbeh otrepaný, bez nápadu. Herecké obsadenie zas pripomína "Hviezdnu rotu" z ČS má talent. Každopádne, čo je horšie, z hororového hľadiska: žiadne GORE, pričom skutočne nechápem, o čom inom by mal byť lesný "survival", keď nie o vypadnutých črevách, odťatých rukách, či odseknutých hlavách. Takúto amatérsku kokotinu na sobotný podvečer, som si mohol odpustiť, pričom predpoklad vyššej kvality, možno očakávať aj od 89 pokračovania "Wrong Turn". P.S.: To, že niekto niekoho v nejakom filme pichne nožom do brucha, ešte neznamená, že divák sleduje horor. To by ním bola aj: "To je vražda, napsala", nebo "4 vraždy stačí, drahoušku". ()

Astaroth12

Film ma svoje chyby, ale určite to nezhrniem do jednej poj.....j vety. Divák musí troska rozmýslať, je to len hra alebo je to zámer na niekoho pobavenie? Dlho som váhal , čosi mam o tomto filme myslieť a až zaver ukázal smer. Je tu niekoľko zvratov a herecky to tiež nebolo najhoršie, silne 3*. Ale takýmto filmom viac dať nemôžem. ()