Hvězdná brána: Třetí říše (TV seriál)

Stargate Origins

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 10x10 min (Alternativní: 111 min)

Nico Aguilar

Michael J. McGarry

Anjoum Agrama

Scénografie:

Candi Guterres

Viděno jako celovečerní film na Coolu a nevysílat to, pravděpodobně bych se tomuto projektu ještě nějakou dobu (a nebo navždy) úspěšně vyhýbal. A ano, tenhle příspěvek do světa Stargate je opravdu poměrně zbytečný. Herecky to sice nebylo vůbec špatné (mladá Catherine je ohromná sympaťačka a navíc kočka) a menší role Connora Trineera taky potěšila. Děj je sice stupidní (ve všech možných ohledech včetně kontinuity), ale aspoň byl zábavný a docela to utíkalo. A na konci jsem s potěšením zjistil, že zklamaný jsem nebyl. Ale pravdou zůstává, že toto není fan projekt a že fanoušci by to zvládli lépe. A faktem zůstává i to, že i kdyby tenhle film (seriál) nebyl ze světa SG, byl by i tak pořád skrz naskrz průměrný. Ale já se u něj bavil a vzhledem k mým nulovým očekáváním jsem ani zklamaný být nemohl, takže vládne vlastně vesměs spokojenost. Ale už nikdy se na to nepodívám a budu tenhle Origin vesele ignorovat.(25.12.2019)

• Clara_Oswin

Ne. Prostě ne. Hodně jsem se snažila najít cokoli, kvůli čemu bych mohla dát alespoň jednu hvězdu, ale marně. Příšerné a do očí bijící efekty by se daly přejít, přeci jenom budget je budget a s tím se asi nic moc nadělat nedá... Ale herecké výkony, které by snad byly lepší, kdyby do hlavních rolí obsadili loutky (přeci jenom by to ve Stargate nebylo poprvé, že) a scénář jako od dítěte, co se sotva naučilo rozeznávat písmenka, to fakt ne. Trapné vtipy (a vlastně skoro nic jiného), neskutečně stupidní vystupování postav (náckové otevřou bránu, projdou na jinou planetu a unesou Langforda, tak co uděláme? Půjdeme za nimi a budeme řvát jak na lesy a celou dobu se hádat o tom, jak kdo umí střílet a kdo kde našel kýbl s vodou... jako vážně?), naprosté vykašlání se i na detaily (jednu vteřinu okno otevřené a za ním tři měsíce a výhled, na dalším snímku jsou zatažené závěsy--- ne, fakt si nemyslím, že ohlídat si alespoň tohle by jim mělo zruinovat rozpočet), i naprosté nesmysly (Pozemský Měsíc vychází na cizí planetě? Really? ) a to ani zatím nezmiňuji dost drsné nabourávání SG-1, vzhledem k tomu, že tvůrci stále tvrdí, že to vyjasní. Jestli to vyjasnění bude dávat smysl podobně jako současných pět dílů SGO, tak potěš koště. Zkazili Star Wars, dobře, to přežiju. Zkazili Star Trek, to mi vadí dost. Ale že mi zkazí i Stargate, to jsem nečekala a to tvůrcům vážně neodpustím. Ne vždycky je lepší něco než nic, a než SGO, to měli celou SG radši nechat důstojně skončit. Možná je čas začít tvořit nové příběhy a vesmíry, než kazit a degradovat ty staré, ne?(23.2.2018)

• Vämpiriüs

Zajímavý nápad, který se dal i více rozvinou je asi jediné pozitivum, které mohu napsat. Herci se chovají stupidně, Catherine je zralá na jebnutí lopatou za své chování a ostatně většina herců je katastrofa. Ve starověkém Egyptě se homosexualita mohla vyskytovat neb je alespoň dochováno, že 2494-2345 př. n. l královští služebníci Nyankh-Khnum a Khnum-hotep měli sice manželky i děti ale byli zaznamenáni v poloze doteku nosů což značilo líbání. Tedy v seriálu homosexuální Egypťan se dá považovat za reálný základ nicméně mi osobně přišlo, že byly plněny normy aby nic nechybělo. Jeden z komentářů zněl "Ultimátní amatérská vyjebávka s divákem i s celým vesmírem StarGate." a bohužel s tím musím souhlasit. Divím se, že to producenti SG vůbec vypustili. Raději bych viděl pokračování StarGate Universe, kde rozhodně nebyly vyčerpány všechny možnosti.(22.3.2021)

• Lacike

Tiez som velky fanynak alebo fandak? :) No proste SG vesmir zeriem. Origins po dejovej stranke predstavuje prequel k uplne prvemu celovecernemu filmu. Zo zaciatku pôsobi ako alternativna verzia, ale nakoniec to dejovo do znameho Stargate sveta pekne zapadne. Stylom to pôsobi ako variacia Indiana Jonesa s komickymi nacistami odohravajuci sa v SG svete. Bohuzial dej by vystacil maximalne na jednu 45 minutovu epizodu, ale tu je natiahnuty na 100 minut, takze sa dockame mnozstva hluchych miest. Este horsie je ale spracovanie. Vyzera to ako amaterska, ked si odmyslim tych par exterierovych CGI scen, tak skoro az divadelna produkcia s partou mladych nadsenych ale absolutne netalentovanych ochotnikov, ktory prehravaju tak intenzivne, ze boli vsetky postavy extremne nesympaticke. Jediny profesional v obsadeni Connor Trinneer pre zmenu pôsobi cely cas znudene. Vysledkom je nudny a miestami trapny fanfilm, ktory sa oplati vidiet len pre hardcore fanusikov SG sveta, ktory maju z absencie svojho milovaneho serialu velky abstak. 4/10.(11.3.2018)

• Praxis

Jako, je to Stargate a není to Stargate. Na jednu stranu musíme být rádi, že je vůbec něco z tohoto světa na světě, ale bohužel ne takhle. Takhle je to špatně. Debilní postavy, chovající se ještě více debilněji. A i když tvůrci tvrdili, že budou ctít kánon seriálu i filmu, zatím ho bezmezně porušují... Vždyť Catherine v Emerichově filmu vůbec netušila, jak se brána otevírá, na což musel přijít Daniel Jackson... Levné CGI dodávají celému seriálu punc low budgetu... Pranic se mi to nelíbí... 45%(24.2.2018)