Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Třetí říše

(seriál)
  • USA Stargate Origins
Trailer
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2018, 10x10 min (Alternativní 111 min)

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

novoten 

všechny recenze uživatele

Doufal jsem v důstojný prequel, ale od chvíle, kdy dorazila bizarní skvadra z nacistického Německa, bylo jasné, že se ho s přeťapanými herci a šišlavým přízvukem nedočkám. Hlavní hrdinka v podání extra roztomilé Ellie Gall sice dělá, co může, ale s banálními dialogy a špatně maskovaným mizivým rozpočtem nemohla udělat nic. Tím spíš, když jí záda kryje zaměnitelná parta přihrávačů a dvoří se jí louda James. Když byla SGO oznámena, vážně jsem nečekal ukoktaný fanmade projekt. Pár infantilních vtípků, jakkoli dobře načasovaných, na lepší hodnocení vážně nestačí. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Prequel k Hvězdné bráně z roku 1994 nedisponuje hvězdným hereckým obsazením a vznosnou výpravou. V mladší verzi Catherine Langford se představuje nadějná Ellie Gall, která za sebou táhne poměrně bizarní hereckou partičku. Scenáristických šilenosti je nemálo, s nástupem nacistických činovníků padá celé dění do komedie, šílenec Brücke není dostatečně správně šílený a maniakální, takže jeho zjevení působí až otravně. Jakmile se vstoupí do portálu, čeká divák příval triků, ovšem trikoví specialisté se nikterak nevyřádili, říše boha Raa je standardně vystavěna v levném formátu a herci se všelijak podivují, jsou vyjevení a chovají se akčně, aby se divák neznudil. A ono to i funguje, pokud je tedy divák smířen s tím, že produkce nepřijde s velkolepou podívanou. Největší problém jsem měl se zdlouhavým průběhem většiny scén. Určitě by se vše dalo v mnohém urychlit. A rovněž většina bitek byla natočena dost bídně, přičemž střih s kamerou moc spolupráce neprojevil. Hvězdná brána slevila ze své okázalosti, vsadila na úsporný styl vyprávění a sympatickou hrdinku, která projevuje dobrodružné ego. Objasnění záhady vzniku portálu má typické bėčkové proporce, které sice nikoho do kolen nedostanou, nicméně, oprášit známou značku, potažmo na ní parazitovat, má něco do sebe. 6/10 ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak jsme se po dlouhých 8 letech dostali zase do světa Stargate. Pořád je to lepší než nic. První díl mě zatím moc neoslovil, uvidíme. Odehrává se v roce 1938 a ukazuje nám první zkoumání brány a cestu na Abydos. Trochu mi vadí nízký rozpočet, který je dost znát... Díly májí pouhých 10 minut. Většina příběhu se odehrává na Abydosu, kam se dostanou jak náckové tak Cathrine a její otec. Společně bojují proti Eset, která se chce spojit s Hitlerem. Zní to trochu ujetě, ale nakonec to tak špatné není. Jedná se spíš o nostalgii. "Zachraň ho Horusovou holí!" ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Goa'uldi jsou parazité a Hvězdná brána: Třetí říše tak trochu parazituje na úspěšnějších předlohách. Při té bídě to mělo jistou kontinuitu s prvním filmem Hvězdné brány jehož je prequelem. Zajímal by názor již zesnulé Vivecy Lindfors na mladou verzi Catherine Langford v podání Ellie Gall, kterou sama hrála v roce 1994. ()

HAL odpad!

všechny recenze uživatele

Ultimátní amatérská vyjebávka s divákem i s celým vesmírem StarGate. Natočit to nadšenci za vlastní peníze a na ruční kameru někde ve skladu za Pohořelicemi (a přesně tak SG: Origins vypadá), tak ani to není na pochvalu, jako že se aspoň snažili, ale pořád na žalobu. Ale že to je posvěcené přímo producenty SG... tak to jen ukazuje že značka je absolutně mrtvá, a všichni zúčastnění by měli dostat nějakou ošklivou venerickou chorobu. Na kterou chcípnou. A pak je ještě přejede auto. Dvakrát. Ignorování pravidel které v SG vesmíru platily, nejhorší herci jaké lze najít, hloupý příběh, který je podřízen hlavně tomu aby šel natočit ve třech interiérech a jakože poušti, etc. Srsly, nedívejte se na SG: Origins, natočte si raději StarGate fanfilm vlastní, zaručeně bude lepší než toto. ()

Galerie (67)

Reklama

Reklama