Stargate Origins (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 10x10 min

Nico Aguilar

Scénografie:

Candi Guterres

Komentáře uživatelů k TV seriálu (50)

• novoten

Doufal jsem v důstojný prequel, ale od chvíle, kdy dorazila bizarní skvadra z nacistického Německa, bylo jasné, že se ho s přeťapanými herci a šišlavým přízvukem nedočkám. Hlavní hrdinka v podání extra roztomilé Ellie Gall sice dělá, co může, ale s banálními dialogy a špatně maskovaným mizivým rozpočtem nemohla udělat nic. Tím spíš, když jí záda kryje zaměnitelná parta přihrávačů a dvoří se jí louda James. Když byla SGO oznámena, vážně jsem nečekal ukoktaný fanmade projekt. Pár infantilních vtípků, jakkoli dobře načasovaných, na lepší hodnocení vážně nestačí.(12.3.2018)

Tak jsme se po dlouhých 8 letech dostali zase do světa Stargate. Pořád je to lepší než nic. První díl mě zatím moc neoslovil, uvidíme. Odehrává se v roce 1938 a ukazuje nám první zkoumání brány a cestu na Abydos. Trochu mi vadí nízký rozpočet, který je dost znát... Díly májí pouhých 10 minut. Většina příběhu se odehrává na Abydosu, kam se dostanou jak náckové tak Cathrine a její otec. Společně bojují proti Eset, která se chce spojit s Hitlerem. Zní to trochu ujetě, ale nakonec to tak špatné není. Jedná se spíš o nostalgii. "Zachraň ho Horusovou holí!"(18.2.2018)

Je to děsně levné a říkám si, že i přes ten mega nízký budget mohli alespoň vlejt prachy do brány a efektů okolo. Co jiného taky oddaného fandu zahřeje u šulínka víc, než bublající a vlnící se seksi hranice horizontu událostí červí díry, že ano. Všechno od CGI po zvuky je ale nepochopitelně příšerné. To ostatní, tedy herecké výkony, děj a obrazová stránka se mi ale zdá prozatím o něco lepší, než napovídaly naprosto ohavně amatérské trailery. Tvůrci se dušují, že se jedná o canon, ale zatím v něm akorát dělají solidní díry a uvidíme, jestli nakonec všechny ty logické lapsy nějak obstojně vysvětlí či nikoli. Prozatím na začátek nadsazené fanouškovské 3*, ale moc nepočítám, že to vydrží. Pokud z toho ovšem po stránce scénáře vybruslí se ctí, ve finále snižovat nebudu. Ale je to Stargate sakra! Edit: Ty kráso! Ono se jim to fakt povedlo vcelku uspokojivě vysvětlit. Sic jednoduše a předvídatelně, ale stačilo to a co víc, ve finálních dílech jsem z toho začínal cítit tu starou Stargate. Pravdou je, že se s každým dílem mírně zlepšovala režie i herecké výkony a i přes celkovou levnost a amatérské zpracování to za to nakonec i stálo. A teď je řada na nás. Ať už budou ohlasy jakékoli, hlavně musíme co nejvíc řvát a možná dostaneme víc a doufejme i v lepším provedení.(19.2.2018)

• Praxis

Jako, je to Stargate a není to Stargate. Na jednu stranu musíme být rádi, že je vůbec něco z tohoto světa na světě, ale bohužel ne takhle. Takhle je to špatně. Debilní postavy, chovající se ještě více debilněji. A i když tvůrci tvrdili, že budou ctít kánon seriálu i filmu, zatím ho bezmezně porušují... Vždyť Catherine v Emerichově filmu vůbec netušila, jak se brána otevírá, na což musel přijít Daniel Jackson... Levné CGI dodávají celému seriálu punc low budgetu... Pranic se mi to nelíbí... 45%(24.2.2018)

Dostáváme se do alternativního příběhu, který dvakrát nekoresponduje ani s filmem, ani se seriálem. Nízkorozpočtové, jeden z herců z SG:A. Zajímavé a stále je to Stargate. Tak se i docela těším na další díly.(19.2.2018)

• Lacike

Tiez som velky fanynak alebo fandak? :) No proste SG vesmir zeriem. Origins po dejovej stranke predstavuje prequel k uplne prvemu celovecernemu filmu. Zo zaciatku pôsobi ako alternativna verzia, ale nakoniec to dejovo do znameho Stargate sveta pekne zapadne. Stylom to pôsobi ako variacia Indiana Jonesa s komickymi nacistami odohravajuci sa v SG svete. Bohuzial dej by vystacil maximalne na jednu 45 minutovu epizodu, ale tu je natiahnuty na 100 minut, takze sa dockame mnozstva hluchych miest. Este horsie je ale spracovanie. Vyzera to ako amaterska, ked si odmyslim tych par exterierovych CGI scen, tak skoro az divadelna produkcia s partou mladych nadsenych ale absolutne netalentovanych ochotnikov, ktory prehravaju tak intenzivne, ze boli vsetky postavy extremne nesympaticke. Jediny profesional v obsadeni Connor Trinneer pre zmenu pôsobi cely cas znudene. Vysledkom je nudny a miestami trapny fanfilm, ktory sa oplati vidiet len pre hardcore fanusikov SG sveta, ktory maju z absencie svojho milovaneho serialu velky abstak. 4/10.(11.3.2018)

Jsem velkou fanynkou SG a na tohle jsem byla hodně zvědavá. Ale už trailer působil lacině a seriál se v tom veze dál. Jak mám ráda ostatní série SG a viděla jsem je mnohokrát, tak na tohle se znovu asi nepodívám. Nesympatický postavy bez charisma, ještě horší jejich chování, souboje k smích, mizerný CGI - např. zobrazení vesmírné lodi a útok na planetu, brána vypadá jako kus plastu. Když na to neměli peníze, měli se vyvarovat aspoň záběrům zblízka, protože to působí fakt směšně. Po pár dílech se děj ubíral směrem, že mi to celé nedávalo smysl, ale nakonec z toho scénáristé vybruslili tak, že to smysl dává, aby na to film a ostatní série mohly navázat, nicméně to je jen jedna věc, která mi na tom vadila a odpadla. Zbytek bohužel zůstal, takže to zůstává jen hodně slabým odvarem svých předchůdců.(1.3.2018)

Ukázalo se, jak málo stačí, aby toto dílko o délce televizního filmu získalo pozornost. Bohužel - trochu vyšší rozpočet efektů by tomu slušel a nezajímavý je vlastně i formát - 100 minut rozsekaných do 10 krátkých epizod působí nekonzistentně a vzhledem ke konci příběhu není příliš pravděpodobný ani rozvoj příběhu směrem k nějaké další sérii. Promarněný potenciál, i když za ty peníze vlastně dobrá práce. (50%)(3.6.2018)

• sir-dave

Musí se k tomu přistoupit, že se jedná o několik krátkých dílů, rozpočet nemůže konkurovat původním seriálům. Spíše jde o to jak autoři přistoupí k ději, co jím peníze dovolí a ani tam to není úplný zázrak. Nápad vrátit se ke kořenům chválím, jen kdyby to nemělo takový komediální a nemotorný nádech. Až příliš komicky napsaných postav. I ten zástupce Fůhrera vypadá jako nějaká parodie, ale dalších 5 dílů to ještě může zvrátit. /// Ten konec byl docela fajn a dobře vysvětlený, zvedl bych i na hodnocení nebýt tam těch dvou gejů, které tam dali jen proto aby dali in, ikdyž se to tam vůbec nehodilo.. ještě tam chyběl nějaky negr a číňan a měli by kvótu splněnou(28.2.2018)

• Packal13

Už v momentě, co jsem zjistil, že Origins bude mít webovej formát o 10x10 minutách mi bylo jasný, že je konec. Takový formát přiklepnete jenom tomu, čemu nepřejete úspěch. Miniaturní budget je vidět všude, od efektů, přes herecké výkony až po dialogy, to by se dalo přejít, ale šlapání na fundamentální "lore" prvky celýho universa, a jejich všemožný upravování a přetáčení, to už se přejít nedá. Série, která mohla znova rozvířit vody kolem stargate, ať už by to bylo dokončení příběhu stargate atlantis nebo nový film byli tímto opět pohřbeny minimálně na 5-10 let.(24.2.2018)

• iXtr3m3

Z úcty k celému Stargate Univerzu nedám rovno odpad, ale je to taký brak a hovadina, že to nielen bolí, ale doslova nasiera, že niekto dokáže pôvodnú myšlienku takto posrať. V podstate je rovné tak maximálne niektorej z najslabších častí akejkoľvek série. Triky sú pod úrovňou Stargate SG1 a Stargate Universe v porovnaní s týmto vyzerá ako akýkoľvek "originálny" film versus "asylum-ácka" napodobenina, niečo neskutočné. To sú svetelné roky rozdielov (Ok, viem, že svetelné roky určujú rýchlosť a vzdialenosť, nie klasický čas, ale aj tak). Hanba každému, kto takto pokazil krásnu myšlienku a svet. :((9.3.2018)

• Mikino00

Zbytečnost a zrůdnost. Série dějově předchází filmu, ale půjčuje si aspekty ze seriálu. Nemá smysl stěžovat na to, jak lacině a uboze to vypadá. Spíše bych zdůraznil odfláknutý děj, popírající a dehonestující film. Celá dějová linka byla silně naivní, prostoduchá a nezajímavá. Tohle si Stargate nezasloužila. Musím říct, že zakončení tomu nasadilo korunu společně s "hodnou" Aset.(12.3.2018)

• Sygauras

Všechno je špatně. Formát 10 minut x 10 dílů je nepochopitelný, herci jsou prkna a nemají co hrát, němec je afektovaný magor a ten zbytek ansámblu včetně goauldů, jakoby vypadly z ochotnického představení z nějaké vesnice. KDYBY to mělo nálepku fanfilm - KDYBY to bylo jako celý film (nechápu proč to vzniklo v tomto formátu) a KDYBY se někdo alespoň trochu snažil u dialogů a scénáře, mohla bych dát i víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu jinak než to skopnout ze schodů, protože je to utahaný nudný pokus přilepit další část skládačky do světa hvězdné brány. Nefunguje to. Efekty jsou mizerné, kulisy jsou mizerné, herci jsou špatní, naroubovaný konec ve stylu "ztráta paměti" (aby jak film, tak seriál nebyl nijak ovlivněn) je už vyloženým kopancem do zadku.(21.7.2018)

• Monisek

Tak tenhle "seriál" byl faakt špatný! Příšerné herecké výkony, ještě horší kulisy, celkově dost o ničem... Grrr.(18.3.2018)

Po třech dílech tomu stále dávám šanci, ale na filmu je vidět že připomíná první díly SG-1 ale bez rozpočtu a charismatických postav. Stále je tu šance na zajímavý příběh, ale tak trochu tomu nevěřím. Osobně si myslím, že by SG mělo jít buď cestou nového jiného Atlantis nebo formou animovaných příběhů stylu Animatrix nebo Clone Wars. No uvidíme...(23.2.2018)

• kaza

Neuvěřitelně nezajímavá, amatérská ubožárna. 10x1 min by stačilo.(12.3.2018)

Ty tři hvězdy dávám jen pouze díky tomu, že jsem oddaný fanoušek Stargate a moc si přeji její pokračování. Toto pokračování je bohužel průšvihem roku. Lowcost je v tom opravdu hodně cítit, na druhou stranu ale věřím, že by to šlo udělat lépe. Kostýmy jak z karnevalu, v místnostech kde se děj odehrává bych dostal pomalu klaustrofobii a herci naprostá katastrofa. Humoru tam bylo zbytečně moc, plno rozhovorů o ničem a nechápu proč používali původní bránu, když stejně tak tvůrci čerpali informace z televizního seriálu (Harsesis, DHD v Berlíně...). A to že je Aset nechala jít je divné stejně tak jako to že ozbrojenou rukou někomu vymazala paměť. O tom, že byla hodná a ještě brečela, když musela ublížit svým poddaným raději nemluvím. Pochopil bych, kdyby to byla královna Egeria.(13.3.2018)

• moviechecker

celé zlé :-((16.3.2018)

• Indy21

Serial ma 10×10 min...myslim si, ze by film i o stejne kvalite byl lepsi.(23.2.2018)

• ACDCKL

EDIT po poslední epizodě: Z určitého hlediska jsem rád, že se Stargate vratilo. Byl bych však raději, kdyby to bylo něco s normálním vysílačím čase. Je to hodně nízkorozpočtové, i fan filmy o Zaklínačovi jsou na super úrovni. Sice nová postava Goaulda Sekret je zajímavá, i když na jejich rasu až docela moc mírumilovná. Jsem i rád za návrat Rea, ale je to jen takový štěk. Příběh nakonec byl vcelku zajímavý, ale ty herecké výkony herců byly strašidelné, vyloženě mi to připomínalo představení na divadelním kroužku. Z nostalgického hlediska dávám 2*, ale bojím se, že projekt Stargate tímto nadobro a nebo na delší dobu bude zase zakopán, zasloužilo si to něco mnohem lépe finančně zajištěného a herecky profesionálně zvládnutého.(19.2.2018)

<< předchozí 1 2 3