I.T.

Skrytý nepriateľ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 95 min

• Frajer42

To jsem se zase jednou nechal zlákat nadějně vyhlížejícím konceptem navzdory výstižně nízkému hodnocení. I když výstižnému... Jak se to vezme. I těch současných 56 % je svým způsobem pořádné nadhodnocování. Z každičkého záběru je cítit, jak moc cool se tvůrci snažili být. Daří se jim to ovšem asi tak, jako se to dařilo Tommy Wiseauovi v jeho životním díle. Nevím proč, ale ty neustálé amoky hlavního IT retarda mi neustále připomínaly pokusy o herectví ve výše odkazovaném velkofilmu. Až takhle sračkoidní tahle sračka je. Dále nejsem velkým fanouškem laxního přístupu tvůrců k technické stránce věci. Chápu, že je mnohem jednodušší použít namísto reálně používaných technologií a síťových služeb svoje vlastní sračky, které mají potenciál vypadat cool snad jen v očích člověka, který ty reálné v životě neviděl. Matrix kdysi naběhl se zeleným písmem na černém pozadí a od té doby je to cpáno úplně všude. Bez ohledu na to, jaké sračky to na displej zrovna píše. Lenost tvůrců dosáhla takové velikosti, že si dokonce dovolili psát ty samé sračky stále dokola. Děj tohoto nesmyslu je holé utrpení. Už dlouho jsem neviděl nic tak nezajímavého a krajně debilního zároveň. Snad se k němu raději nebudu ani vyjadřovat, protože bych v sobě už jen horko těžko nalézal kultivovaný projev, jako tomu bylo doteď. Snad bych jen zmínil zlatý hřeb snímku, kdy James Bonda navštívil knírkatý super tajný agent, který dokázal luxusně splynout s davem, neboť člověk v luxusním saku a rybářské čepce přeci v životě nemůže upoutat ničí pozornost. To byl opravdu člověk na svém místě. IT retarda si vyhledal a dospěl k nečekaně překvapivému závěru - tedy, že IT retard je psychopat. (WOW!) Lituji tu osobu, které byl tento paskvil věnován a pošpinil tak posmrtně její jméno. Celý tento nesmysl je dílem intenzivního zoufalství. Styděl bych se, kdyby bylo moje jméno s něčím tak katastrofálním někdy spojováno. Vážně by to chtělo, aby tvůrci měli někdy alespoň zrnko soudnosti. Tohle snad nemohli myslet vážně. V tomto snímku nefunguje správně vůbec nic. Všechno špatně. Chce se mi zvracet. Sračku jsem očekával, tohle ovšem strčilo hravě do kapes všechny moje noční můry.(15.10.2016)

• Anderton

Mohla by to byť skvelá epizóda Black Mirror, keby tento seriál začal svoju púť v osemdesiatych rokoch. Itéčkár dneška samozrejme nemá problém nabúrať všetko, čo sa len dá, pretože to je vlastne základný predpoklad toho, aby sa vôbec niečo vo filme dialo. Vážne by som nechcel pozerať rozhovory s tvorcami a hercami pri propagácii, kedy asi museli hovoriť o nebezpečnosti hackerstva, sociálnych sietí a podobné veľmi vtipné záležitosti. A to nám bola pred vyše dvadsiatimi rokmi smiešna aj omnoho zábavnejšia Sieť.(18.2.2018)

• Wacoslav1

Ach jo. James Bond nám odešel do důchodu, stal se z něj prezident letecký společnosti a těžce vyměknul, takže si nedokáže poradit ani z jediným ubohým hackerským čuráčkem kterej se jakoby vtírá do jeho přízně a jeho rodiny zahranej je navrch naprosto dřeváckým a necharizmatickým rádoby psychopatem, kterej je, jakože drsnej, ale spíš působí jako trapnej ubožák, kdy za celou první půli filmu je vrcholem teroru to, že napíchne Piercovi barák, tam mu pustí nahlas muziku a kropení trávníku, pak pokročí na vyšší level když natočí jeho dceru, jak si při sprchování kliká na myšku a hodí to na web, pak vyhrožuje, že Piercovi shodí jeho letadla on mu 10x řekne, že ho fucking kill you, ale trvá mu to kurva dlouho než tak (ne) učiní. Nudný nekoukatelný peklo.15%(27.9.2016)

• Vikyy98

Po několika měsící si pamatuju jen zamyšlenou držku Piece Brosmana a strašně špatně napsaného záporáka, kterému tvůrci nedokázali vytvořit tvář a tak nuceně předvádí šmešné a rádoby šílené kousky. Například si v autě zpívá nejakej popík pro holky a na konci si bezdůvodně strká pistol do huby. Hlavně, aby vypadal šíleně, žejo? Závěrem na to koukat jde, ale je to tak průměrné, že opravdu nechápu, proč to vzniklo.(2.10.2016)

Dosť aktuálny triler s príjemným obsadením na čele s Bondom. Potešil aj už žiaľ nebohý Michael Nyqvist. Ale hlavný záporák teda fakt sympaťák moc nebol, niežeby mal byť, ale taký Wahlberg to kedysi zahral ďaleko lepšie aj lepšie vyzeral. Ale na druhú stranu to bola taká zaujímavá variácia na modernejšie Americké Psycho.(9.4.2018)