I.T.

Skrytý nepriateľ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 95 min

Pokud naserete tak trochu jeblého Ítýho s kobylím xichtem, může se dost dobře stát, že se vám prohákuje až do obýváku a promění váš „sociální život“ na Assbukách v digitální peklo jako tuhle Pírsovi. Dobře to znám, když jsem se onehdá chystal koupit Lufthansu a chtěl ji pomocí přechytřelé a fuckt husté mobilní aplikace pro Nokie 3210 přetransformovat na výrobu jednorázových tubusů pro islámské sebevražedné útočníky, vylil jsem tehdy za hrubé porušení pracovní kázně na hodinu jistého Jeníka Mühlfeita, protože ten kokot na ní nebyl schopen s vystudovaným VUMLem najít ani nabíjecí konektor, natož z ní udělat dotykáč, a akorát imrvére trousil nějaké pičózní motivační poučky, dobré leda tak pro monopolní prodej dokurvených operačních systémů. Zmrd mi pak z pomsty vyDDoSoval můj stodvacetiosmikilový modem, protože mi stokrát poslal mailem svou grafomanskou příručku „Jak se mletím hoven a líbáním prdelí stát profesionálním tlučhubou a vrcholovým nenažerem“, a já pak nemohl týden na porno. A to zrovna tenkrát ukázala na internetách Brenda Volšová kozy!!! A taky mi až k nevydržení zhloupnul můj chytrý dům, páč mi Jenda k tomu všemu kreknul zvonek sirkou, a než na to technici přišli, myslel jsem, že mě sklátil tinitus. No nic, jsem přesvědčen, že jsem s tím samolibým úchylem zažil daleko srylerovatější, inteligentnější, květnatější, akčnější a méně šablonovité dobrodružství, které až jednou zfilmují, bude to bourač bloků jaxviňa. Tohle bylo takové mdlé, jednoduché, vyčpělé a předvídatelné, nicméně pořád daleko lepší než třeba zánět trojklaného nervu, sprchování s Dárkrobýkem nebo pásový opar. Prostě taková pěkně hnusná trojka, oxymorous neoxymorous.(8.10.2016)

• Anderton

Mohla by to byť skvelá epizóda Black Mirror, keby tento seriál začal svoju púť v osemdesiatych rokoch. Itéčkár dneška samozrejme nemá problém nabúrať všetko, čo sa len dá, pretože to je vlastne základný predpoklad toho, aby sa vôbec niečo vo filme dialo. Vážne by som nechcel pozerať rozhovory s tvorcami a hercami pri propagácii, kedy asi museli hovoriť o nebezpečnosti hackerstva, sociálnych sietí a podobné veľmi vtipné záležitosti. A to nám bola pred vyše dvadsiatimi rokmi smiešna aj omnoho zábavnejšia Sieť.(18.2.2018)

• Morholt

Šéf letecké společnosti ukáže lidskou tvář podřízenému ajťákovi, který je shodou okolností psychopatický sociopat, takže pozvání na skleničku bere jako vstupenku do rodinného kruhu. Když je záhy vykázán do patřičných mantinelů, logicky se naštve a začne tropit prostřednictvím sítě neplechu na všech frontách. Tak nevím, co je na tom mysteriózního. Každopádně mohlo to být docela fajn béčko, ale to by tu muselo být jiné obsazení. Brosnana to vyloženě nebavilo a věřím, že kdyby to bylo možné, nedostal by ani zaplaceno. Ještě horší byl jeho protivník, který postrádal snad všechno, co má herec mít. Tihle dva tak úspěšně pohřbili všechna pozitiva, která by se tu dala najít, takže jediné dobré, co o I.T. mohu říct je, že jsem se vydržel dodívat. 25%(1.10.2016)

• Vikyy98

Po několika měsící si pamatuju jen zamyšlenou držku Piece Brosmana a strašně špatně napsaného záporáka, kterému tvůrci nedokázali vytvořit tvář a tak nuceně předvádí šmešné a rádoby šílené kousky. Například si v autě zpívá nejakej popík pro holky a na konci si bezdůvodně strká pistol do huby. Hlavně, aby vypadal šíleně, žejo? Závěrem na to koukat jde, ale je to tak průměrné, že opravdu nechápu, proč to vzniklo.(2.10.2016)

• Acrobat

Ono v digitálnej dobe sa netreba čudovať takýmto námetom. celkom ma bavilo napriek všetkému tá prízmenosť, že sa to nezvrhlo do celoamerickej katastrofy a napätie ostáva v rodine. Vyšinutý ITéčkár pôsobí dosť dobre démonicky, i keď miestami prvoplánovo. Myslím si, že spôsob akým technika ihneď do pár nanosekúnd dokáže zničiť pohodový psychický život, je nastolený solídne a uveriteľne. samotný film však zo začiatku nudí, herci sú toporní a nesedel mi ani zvláštne umelecký formálny strih filmu (nejaké zvláštne kamerové filtre, i uhly záberov). Primitívne to nie je, ale či vás to strhne vyhodiť S8 a Jablká to pochybujem - nemám ani jeden, som jeden z tých odstrihnutých. (videné 26.02.2018, Archív)(27.2.2018)

• - Spoiler: Keď Mike Regan (Pierce Brosnan) zistí pravdivé informácie o Edovi Porterovi (James Frecheville), komplic mu prezradí, že sa narodil 12. januára 1993. Lenže jeho otec spáchal samovraždu v roku 1989, čo znamená, že Edov otec nemohol zomrieť 4 roky pred Edovým narodením. (redwik)

• - Vo filme sa objavia dvaja Slováci. Martin "Mako" Hindy ako postava Joey a známy kontroverzný raper Patrik "Rytmus" Vrbovský ako detektív. (Hudakfilms)