Fantasticky zahraný stominutový otravný opruz o tom, jaký je Texas bezútěšný a na piču, plný existenčně živořících mongoloidů a neméně mentálně brilantních militantních kokotů s nalubrikovanými laufy útočných pušek. A jak už to v těch „obyčejných příbězích“ o „obyčejných lidech“ bývá, chvílemi u toho litujete, že nemáte gumovou páteř, abyste se při té snůšce bizarně kokotích keců a sáhodlouhých záběrech chuchvalců laskavce, mnohoznačně se prohánějících po depresivně prašných pláních, mohli aspoň kousat do prdele nudou. Typická osralovka s přiblblou pointou, která však má pár světlých momentů a jakous takous atmosféru, a již za doprovodu sugestivních plísní rachitického kompostéra Mikuláše Jeskyně dostrkalo famózní trio sympatická Borovice, slizký Hýčkal a huhňavé Mosty s odřenou mimikou ke známce 2,5094547265 za umělecký dojem.(15.12.2016)

Čistý post-western, který na staré časy nevzpomíná s láskou, ale lamentuje nad bídností současnosti, která kovbojům nepřeje. Teskná historka z pohraničí, která vládne castingem, i čistou režií. Jen toho divadelního postávání na verandě s pivkem v ruce a filozofií na rtech je možná chvílemi až moc.(15.1.2017)

Pojem novodobý western mě ze začátku trošku zarazil, ale koneckonců proč by ne. Film se odehrává v Texasu a kromě dobráckého šerifa, kterého tu naprosto luxusně hraje Jeff Bridges, tu jsou i dva kluci, kteří vykrádají banky a já se jim celý film snažím porozumět, což mi popravdě moc nejde a závěrečná pointa tomu také moc nepřidá. Nicméně kvůli prostředí a vzorovém představení texaské nátury, která se s ničím a nikým nesere, stojí za to tenhle film vidět. Mám i trošku pocit, že to je ten důvod, proč tenhle film vlastně vznikl. Taková náborařské video: "Staň se Texasanem…pokud na to máš koule." Dodatek: A tady ti pustíme film Hell or High Water, který nás představí v té nejsyrovější podobě a k tomu si ještě užiješ nádherné scenérie, se kterými kameraman nešetřil, aby tak zvýraznil krásu vyprahlé pustiny.(30.1.2017)

Výborne napísaný moderný western o texaských rangeroch a bankových lupičoch. Herci si to dávajú, dialógy sú výživné, je tam primerane humoru aj streľby a krvi. A má to perfektnú kameru a hudbu Nicka Cavea.(18.11.2016)

K tomuhle malýmu nenápadnýmu klenůtku mám jediný - CHLAPI SOBĚ ! Jeden z nejkrásnějších filmových konců co jsem kdy viděl. Není to žádnej western bože, ani moderní western ani nevím jakej ještě western, je to prostě o chlapech o jejich srdci, duši,děsech -běsech a ač to tak nemusí vypadat především o jejich smyslu pro čest a ochotu nést za cokoli následky bez jedinýho fňuknutí na krutost života. Stačí trošku přemýšlet nad tím co tam ti chlapi dělají a proč. Našel jsem si tam tolik silných momentů jako nenajdu ani v deseti filmech dohromady.(3.2.2017)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,007,844Tržby Celosvetovo $33,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ v celku poctivý jednosmerný film o vykrádačoch bánk, ktorý nemá žiadne veľké odbočky ale určite strhne aj vďaka hereckým výkonom /70%/(6.1.2017)

Čistá esence z Cormacka McCarthyho, o které si regulérní adaptace jeho děl mohou nechat akorát tak sladce zdát. Bez nadsázky nejlepší filmový neo-western, u kterého je až zarážející, na kolika úrovních funguje a to bez jakýchkoli případných "ale". Funguje to bez výhrad jako žánrovka, jako studie skvostně napsaných (a bez výjimky neméně skvostně zahraných) charakterů, jako hypnotická pocitovka těžící z Cavea a nekonečných texaských dálav i kamery, co je umí náležitě p(r)odat, jako odraz doby i sociální sonda do duše makající republikánské třídy, co nic nemá, banky se po ní vozí a okolnosti je nutí jít od úvěru k úvěru a z dluhu do dluhu (žádný jiný film vám tak názornou a nenásilnou formou neukáže, proč si Amerika zvolila právě Trumpa), jako učebnice minimalistických dialogů "vo něčem", byť zdánlivě "vo ničem", jako... No, na stejné vlně by se dalo pokračovat dlouho. Dlouhá léta jsem neviděl film, který by tak umně stíral hranice mezi čirým žánrovým potěšením a existenciální festivalovkou. Za mě prostě a jednoduše okamžitá klasika; a to nejen v rámci "peckinpahovského" žánru.(16.11.2016)

Chlapácká podívaná. Žádný moderní high tech píčovinky jen Texas a jeho svérázní obyvatelé. Jednoduchej příběh, kde jsou proti sobě postavené sympatické postavy a skutečný zloduch jsou banky vedené tlustými úředníky, co obírají lidi pomalu ale jistě. Záběry ze shora na krajinu (á la True Detective) musíte milovat stejně jako skvělej hudební doprovod.(17.12.2016)

Po dlouhé době čistá věc, která mě rozechvěla. Odkaz Sama Peckinpaha žije. Letošní topka jistá.(28.11.2016)

• LIVINGDEAD

Těžká NUDA!(21.11.2016)

,,TEĎ MĚ DOBŘE POSLOUCHEJ BRÁCHO. JESTLI NECHCEŠ BEJT ČERNOU SKVRNOU V ŽIVOTĚ SVÝCH SYNŮ, TAK BUĎ PUMOU“...“ /// Dva bráchové, co se staraj o příběhovej vzruch a dva rangeři, vnášející do filmu poklidnou westernovou atmosféru. Bridges perlí, k tomu hraje country a do toho tvrděj muziku (děj) Pine a Foster. Sledujeme vejlet po mrtvejch texaskejch městech, ze kterejch poznáme akorát banku a restauraci a zbejvá nám se rozhodnout, komu držet palečky… Černá úvaha na téma: „Jak vyléčit nemoc zvanou chudoba“, která zaujme příběhem a westernovou filmařinou. Jednoduchá, funkční a sympatická jednohubka, hladící filmovou duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě soundtracky plný Nicka Cave. 2.) Jsem ochotnej bankovním lupičům odpustit zabití. 3.) Thx za titule „GaRaN_ & hEmy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(28.11.2016)

Mám rád příběhy lidí, kteří mají v životě většinu věcí špatně a přesto by nic neměnili. Čert tomu chtěl, že se takové příběhy často odehrávají v Texasu. Z vloupaček Tobyho a Tannera mám pocit palčivého stesku po starých časech, které se nevrátí a brumlavý ranger Jeffa Bridgese piluje westernové kontury téměř k dokonalosti. V kombinaci s perfektní kamerou, která všechny širé dálavy zabírá s pohlcující zasněností, nemám daleko k nejvyššímu hodnocení. Zabraňuje mi v něm jediné - neodbytný pocit, že opisování z Tahle země není pro starý bylo až příliš.(11.1.2017)

„Boli čierni alebo bieli?“ – „Myslíte ich duše, či kožu?“ – „Dušu z toho zatiaľ vynechajme.“ Naprieč celým filmom (z produkcie Petra Berga) sa nesie zaujímavá osudová a stratená atmosféra zmaru, letargie, nešťastia a zbytočnosti života (najviac asi v scéne s požiarmi?). Do značnej miery tomu pomáha i soundtrack plný country pesničiek. Bohužiaľ, inak je tento film dosť nezaujímavý. Vzťah bratov nie je úplne márna vec, ale je to dosť klišé. Bridges je nesympatický, protivný a rasistický kretén. Mnohým scénam chýba náboj, iskra, intenzita. Postavy akoby boli vopred vzdané, zmierené a odovzdané, nevyhnutne smerujúce k temnému koncu, o ktorom tušia, že bude riadne temný, no nemôžu konať inak, lebo je to v nich a proti sebe človek ísť nemôže. O samotný prípad lúpeží vlastne akoby ani príliš nešlo.(25.1.2017)

Silný postavy navíc skvělý herecky, krvavá zábavná story na téma "average Joes" X bankovní systém a destrukce kovbojský ekonomiky, emotivní podnětný finále, živá režie, dokonalý soundtrack (Scott H. Biram, Colter Wall, Chris Stapleton, Cave & Ellis...) co si užívám už nějaký ten týden, nádhera jihovýchodu (New Mexico) a všehovšudy parádní Americana neo-western. Je to starosvětský stejně jako tvrdě aktuální - zvlášť teď ve stínu šoku z voleb 2016... Jeden z filmů, který do konce života uvidím určitě ještě vícekrát.(28.11.2016)

Přímočarý a správně jednoduchý moderní western s partičkou texaských chlapáků, kteří si jdou za svým, nehledě nalevo, napravo... Film skvěle vykresluje takovou tu jižňanskou prázdnotu a prostoduchost - ovšem v tom nejlepším slova smyslu tak, aby to mělo své kouzlo. Chlapáci tedy mají patřičné charisma a byť si pro nás nepřichystali žádnou sofistikovanost, působí aspoň jako reální lidé v reálném světě. 8/10(18.12.2016)

"Nechceš mu nadběhnout a rozsekat toho hajzla tomahawkem?" Šerif Marcus s Indiánem byli velcí sympaťáci a já jsem jim hrozně fandil, aby ty ozbrojené loupežníky dostali. Jenže loupežníci Toby s Tannerem byli taky sympaťáci, kteří okrádali banku o to, co jim ukradla. Takže komu mám fandit? Snad jedině chlapskému pojetí celé záležitosti, ale to pro mě není snadné. Prostě jsem se trošku rozpoltil a nakonec jsem si z toho vzal ponaučení o tom, že vykrádat banky v Texasu není nejlepší nápad. Klienti jsou totiž vesměs ozbrojení potomci Buffalo Shatterhandů, kteří doufají, že jim před kanón vběhne nějaký idiot a začne vykrádat banku. Zkrátka to není bezpečné a proto budu jako velký softwarový odborník dál vykrádat banky elektronicky. CTRL+C, CTRL+V a je to.(8.4.2017)

Hrdinové na cestě nepřívětivým světem, cestě, ze které není návratu, se správným polišem jednou nohou v důchodu v patách... Jo, vzdáleně mi to připomnělo VOLNÝ PÁD. Dobří herci a prakticky hmatatelná deprese texaských farmářů chycených v několikagenerační pasti chudoby a dluhů, z níž není úniku.(22.1.2017)

Slušná old school robbery krimi, která staví především na desertní atmosféře a trojici skvělých herců. Ben Foster je klasicky magor, Chris Pine jako obvykle výborný, poslední dobou si vybírá slušné filmy ( zřejmě brzy poletí do Topky) a Jeff Bridges se do role texaského šerifa hodil parádně. Nenudil jsem se ani chvíli, jen škoda, že zde není vůbec žádné gore, které by se zde i hodilo, jinak super. 80%(22.11.2016)

Zíííív aneb Pojďme natočit akční film s tím, že tam nedáme ani jednu akční scénu.(14.12.2016)

Z filmu jsem si odnesl poznatek, že Texas je větší vidlákov než Horní Kotěhůlky a Zlámaná Lhota dohromady. Mohl bych se intelektuálně rozplývat, že nekompromisně syrovým popisem bezvýchodnosti a detailů ze života řadových Texasanů jde o americký protějšek Čechovovy Stepi nebo nějakou podobnou hovadinu, ale podle mě jde jen o skvěle natočené nic.(11.2.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15