Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

zubrik66

Život v amerike nie je len o coca cole a mekáči. Je to tvrdý život pre tvrdých ľudí, hlavne v Texase, kde aj malým deťom do detskej výživy pridávajú steaky. Film je vyrozprávaný celkom dobre, škoda len tradičných barličiek v podobe starého šerifa, ktorý frfle ešte aj na vlastné prdy a jeho rasistické vtipy o indiánoch nikoho nebavia. Záver je pekným happyendom v podobe robina hooda, ktorý zlým bral a chudobným porozdával. ()

boombang

Bratrská linie zpočátku zajímavá, později poněkud nudící - těm chlapům se fakt moc fandit nedalo. Zato rangerská linie má naprosto luxusního Bridgese, jehož kecy jsou dost zábavné. Atmosféra pěkně vidlákovská, kamera a hudba perfektní. Čistá čtyřka. ()

jayman

Áno, post-western. Ale pre mňa ho ním definitívne spravil až záver. Rozhovor dvoch kovbojov, v ktorom ide o všetko, no obaja sa tvária, že nejde o nič. Tak za to štyri. A ešte za špinu rustikálnej Ameriky. A postavy, všetky tri. Výborné, znova zhliadnuteľné. ()

Romeroo

Velmi dobrý film. Prakticky lze jen vytknout trošku pomalejší spád. Jinak herecky skvělé, pár dramatických momentů hezky napíná řiť. Konec fajn. Velmi poctivé 4 hvězdy. ()

ostravak30

Pečlivě jsem pročítal komentáře níže a myslím, že jsou všechny stejně pravdivé a lživé zároveň. Z jedné stránky se opravdu může jednat o film o dvou texasanech, kteří neumí farmařit a jediné, jak by se ze svých dluhů mohli dostat je krást v bankách. A krást docela chytře. Pak chlastají, šu..jí a všechno jim to docela jde. U toho svítí texaské slunce, oni jsou upocení a kvéry v rukou. Mimo to projíždějí pouštěmi a typickou jižanskou krajinou. Mezitím je nahánějí dva fízlové. Jeden neobvyklý indián a druhý věčný morous, který neví co chce. Na jedné straně se mu nechce pátrat po dvou zločincích, jejichž kroky jsou předem neodhadnutelné a kteří jsou chytří ač na to nevypadají a tak se těší do důchodu. Na straně druhé se v důchodu nudí a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Jenže na film je nutné dívat se jinou stránkou. Je o otci dětí, který nechce, aby dopadli jako on. Kradou, ano, ale nechtějí zabíjet a nikomu ubližovat. V poslední bance se ale stane neštěstí a bratr se tak pro svého mladšího bratra obětuje. Ta texaská ospalá a typická atmosféra na nás přímo stříká z každé minuty. Film má vynikající scénář a skvělou hudbu, oplývá zdánlivě průměrnými, ale jinak vysoce uvěřitelnými hereckými výkony a děj není ani chvíli, ani jedinou scénou zbytečný či nezáživný. Je otázkou, zda se dá říct, že je konec šťastný nebo ne. Podle mě prostě je. Nejspíš je to konec jako z reálného života. Ten plakát, který je tady nahoře u názvu filmu podle mě vyjadřuje vše. Poslední otázkou tak zůstává, proč nedám vyšší hodnocení. Řeknu to takhle, dávat ho na úroveň Vykoupení z věznice Shawshank či Forrest Gump fakt nejde. Ale další z filmů, který přesto, že je dramatický, tak díky své atmosféře a místu natáčení a hlavně příběhu jako takovému, který má hloubku si mě získal a rád se na něj podívám znovu. ()

XXXXXXXX

Misto z koltů, se tady mlátí hlavně prázdna sláma. No nevím, málem se jim povedlo me uspat a unudit. Ale ja všechny pěkně prevezl tim, jak jsem neusnul. Bridges by z fleku mohl začít dělat uspavače za úplatu. Monotonni nesrozumitelny hlas uz na to má. A nudit kořen taky umí, to zase jo. ()

Mamlas

Moc přetáčení vpřed kvůli spoustě zbytečných keců a velice nezáživnému ději, poslední třetina celkem dobrá. ()

marek29

Po čertech zábavná naháněčka z Texasu :) "spravedlnost" může mít zvláštní podobu, ať už ji berete jakkoliv. Tady film nabízí náhled na další verzi, toho kterak zvítězilo (?) "dobro". Nejde jinak než téhle hodině a 45min udělit 4 po zásluze. Super věc tyhle doporučení "od tvůrců" ()

MirkaP

První zhruba polovina je docela nudná, ani to budování atmosféry se zpočátku moc nedaří. Ale pak se atmosféra přece jen dostaví a od druhé poloviny už se od toho nedá příliš odejít. Přesto to není nic mimořádného. Jen je zábavné sledovat, jak je stárnoucí Jeff Bridges víc a víc podobný svému bratrovi. ()

tatopulos

"Celej život jsem chudej jako mí rodiče a prarodiče, je to jako nemoc, která přechází z generace na generaci. Je to hnusná nemoc. Nakazí všechny, které znáš."..aneb každý svého štěstí strůjcem, jedinečný a silný film, doporučuju sledovat s titulky a ne ten příšerný dabing jako z Novy nebo Primy. ()

Pete

Gád blés fakin Téxas. Další chlapáckej příběh z tohohle buranova, kterej už o žádný hrdiny nestojí, a kde nikdo nemá na další splátku hypotéky, zato má pořádnej kvér. Zbraní je tu snad dokonce víc, než těch bílejch kovbojskejch klobouků, ale tahle země není pro chudý. Film po slibné první polovině začne bohužel trpět obvyklým nešvarem přepálenosti. Aspoň, že je to pěkně nasnímané, a ta Bridgesova postava je fakt vtipná. ()

mrclTV

Tento film mi trochu pripomína Out of the Furnace - sociálna krimi dráma rodiny, ktorá svoje finančné problémy (za ktorú môžu zlé, zlé banky) rieši nezákonným spôsobom, čo prináša trocha akcie a napätia. Oproti spomenutému filmu robí príbehu o dvoch bratoch garde dvojica šerifov, ktorý sa štipľavo doberajú. Ak by to nestačilo, počas filmu sa z neškodného podpichovania stane z ničoho nič vážny monológ o tom "ako nám indiánom zobrali biely burani práva a pôdu". Well, that escaleted quickly. A kedže sa to hrá na artové hĺbavé dielo, čakajte veľa pomalých dialógov na okraji pšeničného poľa, ideálne pri západe slnka. Lepšie ako Out of the Furnace, ale zas nie za tak veľmi. ()

Ukrizku

Žádná velká filozofie o tom, jak to v Texasu chodí, ale slušná sonda do toho, co mají "chlapi" pod kloboukem. A co mě dojalo, jak jeden o tom druhém uvažuje jako o pitomci a ten pitomec pak kvůli nadutosti toho prvního macha sejme jedinou zajímavou mužskou osobnost (rozuměj mlčícího býka), která udělala z běžného pánského sentimentu zábavnou podívanou. No a od té chvíle už je to průměrná záležitost. Tedy krom modrých očí Chrise Pinea. ()

adamix

Novodobý western, ktorý sa líši jedine dobou a niektorými detailmi. Po hereckej stránke dobré, prekvapivo ale zmiešané pocity som mal pri Bridgesovom šerifovi (bol on tým záporákom?). Čo to by som tam doporučil doladiť ale ako miernejšia jednohubka, ktorá pracuje s postavami, nie je zbytočná. ()

Tominni

Vydařený chlapský film, na jedné straně dva bráchové, kteří za jasně daným cílem vykrádají banky a proti nim šerif, který má chvilku před důchodem a opravdu je chce dostat. Pojetí Texasu v jeho drsnější verzi, kde není místo pro nějaká pozlátka. Nakonec i solidní závěr, po celý film dobré dialogy. ()

subic

Někde na vidlákově v Západním Texasu, Texas Rangers vs. 2 týpci, kteří potřebují prachy, tak vykrádají banky, ale berou jen malé bankovky z pokladny. Něco jako takový moderní western a to prostě není můj šálek, já to říkám furt. 6/10 ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)