Pojem novodobý western mě ze začátku trošku zarazil, ale koneckonců proč by ne. Film se odehrává v Texasu a kromě dobráckého šerifa, kterého tu naprosto luxusně hraje Jeff Bridges, tu jsou i dva kluci, kteří vykrádají banky a já se jim celý film snažím porozumět, což mi popravdě moc nejde a závěrečná pointa tomu také moc nepřidá. Nicméně kvůli prostředí a vzorovém představení texaské nátury, která se s ničím a nikým nesere, stojí za to tenhle film vidět. Mám i trošku pocit, že to je ten důvod, proč tenhle film vlastně vznikl. Taková náborařské video: "Staň se Texasanem…pokud na to máš koule." Dodatek: A tady ti pustíme film Hell or High Water, který nás představí v té nejsyrovější podobě a k tomu si ještě užiješ nádherné scenérie, se kterými kameraman nešetřil, aby tak zvýraznil krásu vyprahlé pustiny.(30.1.2017)

Spíš než Oscarový film je to taková festivalová záležitost. Ovšem sakra silná. Ten zmar a depka z toho přímo čiší. Všichni hrajou jak o život a je radost to sledovat. Závěr celkem překvapivý a zatraceně dobrý. Více takových filmů a méně blbostí typu Moonlight prosím.(28.4.2017)

Nuda při sčítání cyklistů, alespoň proložená dobrým filmem.(30.4.2017)

7/10(15.5.2017)

Než bydlet v Texasu, to raději v Českých Budějovicích. Ostatně, tam by chtěl žít každý...(12.6.2017)

Okomentoval bych to takto - poctivý, syrový moderní western. Co víc si člověk může přát.(24.7.2017)

syrové, zpárované, v dobrém zvláštní a místy kupodivu překvapivé ♣(29.7.2017)

Jeff Bridges jako vždy válí a ostatní taky super.(24.8.2017)

Takhle má vypadat moderní western odehrávající se v 21. století.(4.9.2017)

tak tu sa nic nehraju a to sa mi pacilo(3.10.2017)

Nadprůměrný, novodobý,moderní western se skvělými herci (Pine,Foster,Bridges).Moc fajn soundtrack,kamera,scénář .Sice je to taková komorní krimi-drama,ale fakt dost dobrééé !(9.10.2017)

To si takhle jednou večer zapneš HBO a tam jede tenhle film. Viděl jsem Chrise Pinea, kterej je pro mě poslední dobou celkem záruka kvality a tak jsem na to kouknul. A nemám co dodat kamera, pláně Texasu, emoce a proč se co děje prvotřídní film.(7.12.2017)

Prekvapivo dobre, skvelá kamera a aj keď Za borovicovim hajom bolo lepšie, bola to dobrá filmarina #75%(21.1.2018)

Dobrá atmosféra, slušný scénář, fajn herci. Trochu jsem se bál, kam to ke konci sklouzne, ale nakonec jsem byl spokojený.(29.1.2018)

...příjemný film(1.3.2018)

Konečne niečo na americký spôsob príťažlivé, ako za starých čias. Skvele herecké výkony, aj vedľajších postáv. Výborne dialógy. Pôsobivá dramaturgia, skvelý art projekt. Aj keď scény neboli animátorsky prešpikované, boli pôsobivou kamerou pútavé. Malo to režijný spád, so skvele podsvietenou hudbou podaní Chris Stapletona , ktorú dokonale namiešal Nick Cave. Proste bolo na čo pozerať. Jedna udalosť ma nepresvedčila. Žeby v USA tejto doby, aj keď v Texase, po dvojnásobnej vražde pri prepade Banky, nechali voľne sa pohybovať druhému z dvojice bratov, ktorý sa topil v dlhoch a zrazu bol v balíku. Celej FBI to nevadilo, až na jedného šerifa, ktorý už bol na dôchodku.(31.3.2018)

V podstatě rodinné drama se sociálním aspektem s příchutí westernu.Škoda samotné pointy,rozjezd byl slušný.(22.4.2018)

Málokdy je ofiko text s obsahem (HBO Europe) tak mimo mísu, jako v tomto případě - prý: "Pomsta je zpočátku sladká..." bla bla... Pomsta je to poslední, na co by oba bratři při své zoufalé snaze získat během několika dní peníze na vyplacení hypotéky, mysleli. Každopádně tu máme po delší době opět jeden zatraceně dobrý novodobý western, se skvělým příběhem, perfektními hereckými výkony, houstnoucí atmosférou a vůbec všemi atributy, které k tomu patří, včetně hypnotické hudby Nicka Cavea. Kdybych měl charakterizovat film jedním slovem, byla by to "vyprahlost", která z filmu doslova čiší. Potlačení barevnosti jen podtrhuje a zdůrazňuje vyprahlost krajiny...vyprahlost lidské duše...vyprahlost celé společnosti... Kdo si stále ještě myslí, že Amerika je zemí zaslíbenou, toho tenhle film rychle vyvede z omylu: od temné indiánské minulosti se tu mílovými kroky kráčí k ještě temnější banksterské budoucnosti. Vláda pušek skončila, nastává čas dluhů... Halleluiah!(19.6.2018)

Průměrný neo-western z kterého herecký výkony a hudba dělají western nadprůměrný.(30.6.2018)

Film o vymatlaných křupanech.(12.7.2018)

Udělej cokoliv je nutné, ať se děje, co se děje.(15.8.2018)