Za každou cenu

Za každú cenu

Hell or High Water

Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 2016, 102 min

Pojem novodobý western mě ze začátku trošku zarazil, ale koneckonců proč by ne. Film se odehrává v Texasu a kromě dobráckého šerifa, kterého tu naprosto luxusně hraje Jeff Bridges, tu jsou i dva kluci, kteří vykrádají banky a já se jim celý film snažím porozumět, což mi popravdě moc nejde a závěrečná pointa tomu také moc nepřidá. Nicméně kvůli prostředí a vzorovém představení texaské nátury, která se s ničím a nikým nesere, stojí za to tenhle film vidět. Mám i trošku pocit, že to je ten důvod, proč tenhle film vlastně vznikl. Taková náborařské video: "Staň se Texasanem…pokud na to máš koule." Dodatek: A tady ti pustíme film Hell or High Water, který nás představí v té nejsyrovější podobě a k tomu si ještě užiješ nádherné scenérie, se kterými kameraman nešetřil, aby tak zvýraznil krásu vyprahlé pustiny.(30.1.2017)

Pocta mistru žánru Samu Peckinpahovi. Skvělá studie několika jedinců, stojících na opačných stranách zákona, vyprávěná vez jakéhokoliv přikrašlování, romantizování zločinu (či práce neohrožených strážců zákona), směřující k nevyhnutnému vyústění,syrovému, ale nikoliv naturalistickému. Jeff Bridges jako penzionovaný ranger Marcus Hamilton podává fascinující výkon, jenž upoutal i Americkou filmovou akademii (nominace za nejlepší vedlejší roli). Název filmu odkazuje na smluvní klauzuli v nájemní smlouvě, tzv. "hell or high water clause" , která znamená, že platby musí pokračovat bez ohledu na jakékoliv obtíže, do nichž se nájemce po dobu trvání smlouvy může dostat.(25.1.2017)

No fajn. Bridges, prach, amicke rachotiny, muzika, pivo, teplo, kosele, cervene svetla, tak nejako...(19.2.2017)

Mno, prostý lid proti imperialistickým bankám? To už jsme tu tuším měli, jmenovalo se to komunismus. A jsem-li chudej a nechci, aby byl chudej i synator, co udělám? Aha, vykradu "vyděračskou" banku... Tahle naivní ideologičnost mě na tom, přiznám se, poněkud srala. Nezachránily i to ani dlouhý - a dobrý - záběry texaskýho vidlákova a asi tak milion country vodrhovaček. Řemeslně je to slušný, ale vybavuje se mi v něčem podobná Thelma & Louise, to je úplně jinde.(27.2.2017)

Slušně zahraný,moderní western s filozofickým koncem...75%(1.3.2017)

Celkom super film. klasicky super Nick A jeff Bridges Válí jak za časov BIG L. Potešil ma film a užil som si ho. Veľmi príjemných 100 minút strávených pri bedni. Mínusy asi neviem, ani si dajaké nepamätám, pretože som sa bavil Jeffom :-). Takmer plná pálka.(1.3.2017)

V každém člověku dřímá zlo,které se dostane na povrch za určitých okolností.Ty jsou pak pro každého různé.Ale máme ho v sobě všichni.(5.3.2017)

Žádné hluboké myšlenky, žádné filosování nad smyslem života, žádné cukrbliky a jiné ptákoviny. Čistá akce a jede.(16.3.2017)

Pecka filmos.Ben Foster je ten typ herca ktory sa vám nepaci,ale Ked zmizne zo scény tak vám začne chybat.(23.3.2017)

Spíš než Oscarový film je to taková festivalová záležitost. Ovšem sakra silná. Ten zmar a depka z toho přímo čiší. Všichni hrajou jak o život a je radost to sledovat. Závěr celkem překvapivý a zatraceně dobrý. Více takových filmů a méně blbostí typu Moonlight prosím.(28.4.2017)

Nuda při sčítání cyklistů, alespoň proložená dobrým filmem.(30.4.2017)

7/10(15.5.2017)

Než bydlet v Texasu, to raději v Českých Budějovicích. Ostatně, tam by chtěl žít každý...(12.6.2017)

syrové, zpárované, v dobrém zvláštní a místy kupodivu překvapivé ♣(29.7.2017)

Jeff Bridges jako vždy válí a ostatní taky super.(24.8.2017)

Takhle má vypadat moderní western odehrávající se v 21. století.(4.9.2017)

tak tu sa nic nehraju a to sa mi pacilo(3.10.2017)

Nadprůměrný, novodobý,moderní western se skvělými herci (Pine,Foster,Bridges).Moc fajn soundtrack,kamera,scénář .Sice je to taková komorní krimi-drama,ale fakt dost dobrééé !(9.10.2017)

To si takhle jednou večer zapneš HBO a tam jede tenhle film. Viděl jsem Chrise Pinea, kterej je pro mě poslední dobou celkem záruka kvality a tak jsem na to kouknul. A nemám co dodat kamera, pláně Texasu, emoce a proč se co děje prvotřídní film.(7.12.2017)

Prekvapivo dobre, skvelá kamera a aj keď Za borovicovim hajom bolo lepšie, bola to dobrá filmarina #75%(21.1.2018)

Dobrá atmosféra, slušný scénář, fajn herci. Trochu jsem se bál, kam to ke konci sklouzne, ale nakonec jsem byl spokojený.(29.1.2018)