Cosmoball

Vratat galaktiki

Goalkeeper of the Galaxy

Akční / Sci-Fi / Sportovní

Rusko, 2019, 113 min

Podobně jako se kdysi označovaly filmy s pro dospělé hvězdičkou (dnes eRkem), uvítal bych u některých žánrů varování, že jde o film pro děti ...třeba sluníčko, nebo eFko (family). Cosmoball je přesně ten typ pořadu u kterého v neděli ráno dřepí sedmiletí kluci s fascinovaným výrazem. Lžička s jogurtem na půl cesty k otevřené puse, bez známek vnímání jakýchkoliv instrukcí rodičů (převleč se, dojez ten jogurt, jdi se umýt...mám ti to vypnout!). Zpravidla se takové "ranní kinderfilmy", nebo seriály dělají animované a svému účelu poslouží. Hold Rusko je země neomezených možností, takže si někdo dal práci a místo aby dětem ráno servíroval "rohlík se salámem", uklohnil ze sci-fi, fantasy a pohádky "boršč", kterým chtěl nejspíš zaujmout i starší sourozence, nebo dokonce rodiče. Trochu zbytečné, ale proč ne. Ten look přiznané animace beru, nebyl důvod vyhazovat miliony za ruského Valeriana, nebo ještě dětinštějšího Green Lanterna. Co ale nepochopím je, že v Rusku je 146 milionu obyvatel a někdo vybere tak nesympatického chlápka do hlavní role. Přitom jeho spoluhráči byli úplně v pohodě. Ale abych jen nehanil. Pár dobrých nápadů, místy neotřelý vizuál, žádná politická agitka. Protože je evidentní, že nejsem cílovka dám o kus lepší hodnocení, protože si myslím, že to dnešní kluky má potenciál zabavit.(14.2.2021)

• BOURQUE

Snaha Ruska natočiť sci-fi pecku, ktorá sa vyrovná (v prehnaných myšlienkach prekoná) tie priemernejšie blockbustery, ktoré (občas) produkuje Hollywood. Najväčším problém tohto filmu je jeho slabší scenár. Jeho základy poznáme veľmi dobre a nič prekvapivého neprináša. (To už len do zátvorky, že v niektorých častiach filmu je vidieť nemalú inšpiráciu zo Západu.) Čo sa týka vizuálnych efektov, tak tie sú prekvapivo celkom vydarené a sú bez problémov zrovnateľné s tými, ktorými sa môžeme stretnúť u priemerných Hollywoodskych blockbusterov. Herecké postavy klasické, bez snahy ukázať hlbší rozmer ich charakterov. Zo záveru sa dá vyvodiť, že možnosť pokračovania nie je vylúčená. Osobné hodnotenie: 64% (**) (22.2.2021)

Na to jak blbý je to námět, tak to není zas tak špatný film, a těch digitálních efektů co tam je. Kdyby si tam nemuseli rusové nacpat něco ze své národní hrdosti, tak je to takové lepší Béčko s hodně dobrou kvalitou efektů, tím nechci říci, že vypadají realisticky, spíš je to taková přiznaná digitálnost ala Spi kids.(13.2.2021)

Po přečtení obsahu jsme si říkal, že to bude zase strašná slátanina. Opak je ale pravdou . Film je skvěle zpracovaný s výborně navrženými postavami Vizuál super a příběh má i nějakou malou hloubku. Co ale film strašně sráží jsou úplné hlouposti v ději. Hlavní hrdinové se znají ani ne den a už se k sobě chovají, jako nejlepší kamarádi. Vše vyřeší nějaká nová náhodně objevená schopnost. Taková ta jednoduchost a naivita v ději mi vadila. Ale i tak se jedná o film u kterého jsem se bavil.(4.3.2021)

celkom v pohode..grafika fajn..ale hodnotenie zráža miestami dosť omedzene pôsobiaci scenár..v dialogoch ..a HLAVNE tomu .urewsky podráža nohy hlavný "hrdina" to akého dementa tam vybrali..ruky dolámať tomu čo robil kasting..ostatný herci v poho..dievky ako normálne- krása..ale ten .etard bez štipky hereckého talentu a charizmy...zakopať zahrabať,nikdy už nepustiť von..celý film som mal chuť ho zastreliť..bez srandy!(15.2.2021)