• jakoby
  *

  Pry poeticky pribeh chlapce , ktery po tragicke ztrate obou rodicu zaujme negativisticky postoj ke svetu. Teprve diky dlouhotrvajicimu usili okoli, zejmena mlade studentky se podari vratit hocha do normalniho zivota. Dnes by rychle pomohly drogy a alkohol a nejaka ta ochotna mlada studentka by je jiste taky nasla.(11.8.2012)

 • pytlik...
  **

  Zajímavá šoková terapie - kluka dají do adoptivní rodiny, která bydlí kdesi na samotě v lesích, které jsou ustavičně ponořeny do mlhy, kde vedou v blízkosti koleje a každých pět minut tam houká vlak, ačkoli chlapec přišel o rodiče na železničním přejezdu za podobných povětrnostních podmínek; Brodský zde vyřkl podobnou myšlenku jako v seriálu Návštěvníci, totiž že kostka hozená do vody dělá kruhy - patrně se tedy jedná o jeho vlastní úvahu; no a ti klauni - já je už v dětství neměl rád, jasně, každý se nějak živí, ale to už je snad lepší a důstojnější vybírat popelnice.(26.8.2013)

 • dobytek
  *

  Jako dítě jsem chodil do školní družiny a tenkrát tady fungovala jakási spolupráce školy a místního kina, kdy nás brali na nějaký filmy pro fakany, abysme nemuseli bejt pořád zavřený v družině. Problém byl v tom, že vysílali dokola pořád to samý, takže tento film jsem viděl asi tak 10×. Docela by mě zajímalo, koho tenkrát napadlo, že je to film vhodnej pro děti ve věku cca 6-8 let. Ten film se mi nelíbil ani jako dítěti, nelíbí se mi ani teď. Je to taková bizarní a poněkud depresivní psycho-blbost. A pokud bych někde sledoval ty šaškárny, co tam předváděla Dagmar Bláhová a ty 2 pošahaný mimo(ňo)vé, tak bych asi spíš mluvit naopak přestal. Jinak docela lákavě může vypadat herecký obsazení, ale třeba Brodský ve svý roli v podstatě jenom hraje na piáno, Hrušínský se tam mihne asi tak na minutu, to samý Kanyza...(28.12.2012)

 • argenson
  ****

  Velmi zajímavý příběh, určitě nadstandardní v době normalizační šedi. Oceňuju zvláště famózní výkon dětského Filipa Renče, za zmínku stojí i Jana Brejchová a Vlastimil Brodský (kteří výjimečně nehráli partnerský pár), pozoruhodnou kreaci podala Dagmar Bláhová, i když celkově prvek kočovné kejklířské společnosti mi přišel dobovým zasazením mírně mimo. Několik silných emočních momentů, i když za cenu zvýšení účinku musel být hrdina mokrý/nemocný/špinavý. A jestli jsem se dobře díval, mezi dětmi se mihla taky Tereza Brodská.(28.9.2009)

 • veronikav
  ***

  Zvláštní snímek -opravdu více psychologický než rodinný :-))(4.4.2009)

 • - Natáčelo se v Karlových Varech a na České zemědělské univerzitě v Praze. (M.B)

 • - Do rolí rodičů byli původně obsazeni Karla Chadimová a Jan Tříska, kteří ale v roce výroby filmu odešli do zahraničí. Do role Bédy byl původně obsazen Jan Werich, ale nemoc mu práci znemožnila. (BLStryker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace