Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

MartinTerran

Já bych řekl že podařenější než jednička. Byť je film poměrně dlouhý, tak hezky odsýpá a pořád se něco děje, takže film rozhodně nenudí. Bitky a přestřelky jsou příšerně přehnané, ale zábavné, stejně tak i hi-tech věcičky (Bond se může jít zahrabat). Co se týče příběhu nic originální to není a jde "jen" zase o záchranu desítek miliónů lidí. Takže je to akční, zábavné a příjemně trhlé, takže za mě spokojenost a už se těším na trojku. Hodnocení: 75/100 ()

Nathaniell

Miliardy výbuchý, miliardy akčních hovadin a občas teplá nožka přes nožku a usrkávání... Co oni to teď pijou? Vodu s citronem? Ne, pak k nim dorazil čaj... Ať pijou cokoliv, sledují vás napůl přes šálek a nenápadně si hladí svoje to... Deštníky, ano... ... Ohledně filmu: James Bond byl hovadina, tohle je hovadina. Podobnej průměr jako u jedničky spoléhající na (asi snad jedině) většinově dementní publikum, protože má seznam jak logických tak dějových chyb. Nebudu je tu vypisovat, jen směle hledejte. Životní role Eltona Johna. Za něj hvězda navíc. Páč je fakt hustej. 3* ()

Pitryx

Pokračování se velmi povedlo, dokonce bych tvrdil, že je lepší a již jsem byl rozhodnut pro osmdesát procent. Moc se mi líbila zakomponovaná hudba trojice Bill Danoff / John Denver / Mary Catherine Danoff. Pak však přichází sprcha v podobě hnusáka Elvise, který se mi naprosto protiví již od útlého dětství a jeho muziku považuji za odpornou. Kdyby to autoři odbyli jen tak, možná bych to přešel, ale zrovna při akci… Takže i tento filmík zůstává na šedesáti stejně jako jeho předchůdce. ()

Pete

To je tak neskutečná hovadina, plýtvání penězi a časem všech zúčastněných.. ale nebyla vlastně taková i jednička? Budu muset možná změnit i její hodnocení.. Každopádně Austin Powers je o moc lepší parodie na Bondovky. ()

Mykhaluu

Gejzír nápadů, ve které mi postupně více a více chybělo "to ono něco", které bylo v Jedničce. Tah na branku, lehkost. Přitom nápadů, které stojí za to je tam několik. Třeba Elton je dokonale nechutný. Možná z toho množství nápadů měli udělat více filmů... ale co já vím... ()

mikhail

Druhé časti akčňákov bývajú spravidla horšie ako jedničky. Ale vyskytujú sa samozrejme výnimky. Úvodné Bondovky so Seanom Connerym a Lazenbym, Terminátor, Smrtonosné pasce a zbrane...potom dlho predlhooo nič....a potom prišla Kingsman séria! Dvojka si drží skvelú úroveň a zábavnosť jednotky. Za mňa jasných 5* a teším sa na trojku. ()

mrclTV odpad!

Rovnaký prúser ako prvý Kingsman, len ešte hlúpejší, ešte dlhší a nie je to len anglický gýč, ale už aj americký. Škoda času. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatoeter - 52%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 75% | Matt Vaughn nás snad ještě nikdy nezklamal a zde tomu není jinak! Opět ultra-styl zábavná pecka se super hvězdným obsazením a skvělými vtipy akcí i kamerou. Přesto délka je chvílemi opravdu....... moc! Tím chceme říci, že to chtělo trochu prostříhat a už by to mělo skoro i na jedničku. Návrat Colina Firtha je vpoho, Taron Egerton jako vždy frajerský "gentleman", sympaťák Mark Strong a Julianne Moore s Jeffem, Pedrem i Channingem také dobré, i když Halle Berry už je dávno v propadlišti filmových dějin a Elton už byl také trochu moc..... Jinak velmi dobrý akční nářez - to stále je! 75% ()

subic

Když jsem viděl to obsazení, tak jsem se fakt musel začít smát. Nestárnoucí Julianne Moore jako hlavní padouch a pak jsou tu američtí "bratranci" Statesman, kterým šéfuje Jeff Bridges, dále je tu Halle Berry, honič Pabla Escobara agent Peňa ze všech nejhustější Pedro Pascal, až skončil v mlýnku na maso, opět nijaký Channing Tatum a taky třeba Elton John, to nevymyslíš. Ale ani s tím obsazením to prostě není na 4 frčky. A hlavně je to neuvěřitelně dlouhé. ()

JosefTomas

Dvojka to neměla a nemá vůbec jednoduché. Po skvělé jedničce je jasné, že něco takového se nedá zopakovat jen tak z fleku a neříkám, že to tvůrci zvládli hladce. Už jen stopáž může působit vražedně, ale naštěstí Vaughn drží tempo a tak se i v částech, kde se jen mluví, moc nenudíte. Co se akce týče, tak tam je to věc čistě individuální. Některé scény jsou až moc velkolepé, až jsou neuvěřitelné. Kdo to má rád, nebo mu to nevadí, je doma. Pro ty druhé to je jen patlanina, která si vysmívá všem fyzikálním zákonům. Kategorie sama o sobě je i oživení Colina Firtha, způsob, který je přednesen může sice působit všelijak, ale jak je patrné z prvního dílu, nemají se Kingsmani brát nijak vážně, vážně to nezkoušejte, jinak si je neužijete, za mě 80% ()

Xpojntman

Důstojný pokračovaní i když u mě tolik neujalo, ale i tak mi to přišlo jako bezva zabava. Juliana Moore je tu tu ultradobrá. ()

PlysovyMacko

Idiotská zápletka , blbosť na steroidoch. Ta prehnanost ma iritovala, akcne scény nebavili. Jediná dobra scéna je bitka troch agentov v bistre. Bola som rada keď film skončil. A Taron je zlatý. ()

helrohir

Nadviazať na kvalitu vynikajúceho prvého dielu muselo byť dosť zložité, a hoci toto pokračovanie v mnohých prípadoch ponúka len variáciu už videného a chýba mu sviežosť či moment prekvapenia, stále ide o zručne natočenú výbušnú zábavu. Po excelentnom S. L. Jacksonovi to mala ťažké aj záporná postava v podaní Julianne Moore, ale nakoniec sa úlohy zhostila celkom na úrovni. Zvyšok osadenstva do bodky spĺňa svoj účel, a to pôvodná zostava z jednotky, ako aj nové postavy. Dokonca ani ten Elton John mi tam nevadil. Film je plný skvelej akcie aj humoru, je vizuálne pôsobivý a hoci zápletka je tak trochu padnutá na hlavu, konečným výsledkom je občas chaotický, nie úplne dokonalý film, ktorý však rozhodne dokáže pobaviť. 70%. ()

koty2201

Keďže ide o pokračovanie, tak ani sa nemusím v mnohých veciach príliš opakovať. Všeobecne je Kingsman: Zlatý kruh prijatý trochu horšie ako prvý diel a úprimne tomu až tak nerozumiem. Ja som si niektoré momenty a scény užíval dokonca viac ako v prvom dieli. Nakoniec je môj celkový zážitok na úrovni minulého filmu a teda slušných 8/10.  Pokračovanie priamo nadväzuje na koniec jednotky a tak tu máme Eggsyho (Taron Egerton) s jeho priateľmi a frajerkou, švédskou princeznou Tildou (Hanna Alström). Vydáva sa s ňou za jej rodičmi a snaží sa na kráľa a kráľovnú zapôsobiť. No ale za krátko je vtiahnutý do nebezpečnej situácie, kedy istá drogová magnátka, Poppy (Julianne Moore), začne vydierať prezidenta USA (Bruce Greenwood), že ak nepovolí predaj drog, tak milióny ľudí na svete kvôli jej špeciálnej droge zomrú a nedostanú od Poppy protilátku. Zároveň chce táto pani zničiť Kingsmanov a tak väčšinu ich budov zničí a mnohí zomrú. Úprimne som bol prekvapený, koľko postáv sa odvážil Matthew Vaughn odstrániť. A častokrát to bolo fakt smutné, aj keď ma pri Kick-Ass sérii dostali emócie výraznejšie. Napriek tomu stále nechýba plno drsnej a surovej akcie a aj množstvo vtipných scén. Na perverznosti sa tiež nezabudlo, ale bola tu prakticky len jedna. Každopádne, situácia je vážna a Kingsmani sa musia spojiť s americkou službou Statesman (škoda, že ten seriál o nich asi nevznikne). Ide o peknú paródiu na Američanov a ich spôsoby a kultúru. A potom už pokračuje taká špiónska klasika - návrat postavy zo záhrobia, zrada z vlastných radov, boj o záchranu blízkych a obetovanie sa pre lepšie dobro.  Emočne na mňa film celkom slušne funguje, pretože s postavami sa opäť pracuje na úrovni. Aj keď osadenstvo, teda členovia Statesman, až tak neoslnilo ako by mohlo. A to jednotlivých členov predstavujú hviezdy ako Jeff Bridges, Halle Berry, Channing Tatum, Pedro Pascal. Taron Egerton opäť hviezdil a možno ešte lepšie ako v prvej časti, rovnako aj jeho parťák, ale nechcem spoilovať tým, ktorí to nevideli. Elton John ako cameo bolo zaujímavé; rovnako aj Michael Gambon, keďže som Potterhead. A Julianne Moore ako záporáčka ma zaujala teda viac ako Samuel L. Jackson minule. Keď už sme pri tom, tak očividne tá blbosť v obsadení Argylle filmu ostala. Jackson aj Boutella tam hrajú iné postavy aj keď je to napojené na Kingsmanov. Po technickej stránke ide o rovnako výborne natočený film ako to bolo aj v prípade Tajnej služby. Práca s kamerou, strihom, choreografiou v súbojoch a to všetko do rytmov dobrej hudby, je skvelé. Kostýmy sa mi páčili tiež a je tam zaujímavý kontrast medzi Britmi a Američanmi. Rovnako zasadenie deja, kde okrem iných miest spoznávame aj prostredie agentúry Statesman, je tiež za mňa vypiplané do detailov. CGI triky sú už v tomto prípade o poznanie horšie, ale ja to v rámci toho humoru beriem. Masky sú tiež pekné a hlavne čo sa týka účinkov drogy od Poppy a jednej straty oka alebo mŕtvol v drviči. Nechutné :D  Takže pokiaľ vás bavil prvý diel, myslím, že by vás mal zabaviť aj tento druhý a je to skvelá akčná komédia na prijemne strávený večer. Určite doporučujem a neoľutujete. () (méně) (více)

IZFNP

Veľmi zábavné, veľmi cez čiaru, veľmi všetko. Tempo plynie, menšie súboje striedajú fungujúce emocionálne momenty, humor seká presne ako vždy a je tu i dosť originálnych nápadov... ale jednička to není, jasný pane. Tam, kde jednotka parodovala, vzdávala poctu, tvorila a premieňala na čisté zlato, tam dvojka nevládze ten obrovský kolotoč dotočiť správne. Nie, nie je to vycibrená megašleha ako Vaughnovo prvé ródeo, je to skôr snaha dať divákom všetko, len vo väčšom. Firth ostáva ťahákom filmu, Strong a Edgerton mu zdatne sekundujú, nové postavy sú načrtnuté perfektne, len žiaľ sú ich charaktery ploché. Pritom Moore šibnutá kriminálnička sedí skvele a Pascal si úlohu vyslovene užíva. Že je fyzika ešte viac ustrelená, mi vo výsledku vôbec nevadí, horšie je, že šarm jedničky nahradilo ťažké ego dvojky. Nebudem sa ale tváriť, že som sa nebavila, a keď Strong v závere spieval Take me home, country roads... vedela som, že Vaughnovi všetky chyby odpustím. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal