Kingsman: Zlatý kruh

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Začne to hodně zostra a přiznám se, že mi to úplně nesedělo. Přišlo mi to rozpačité a malinko debilní. Ale cca od toho Glastonbury mě to začalo zase bavit a když se Colinu Firthovi vrátila paměť, byl jsem stejně přikovanej, jak u prvního dílu. Jeho postava je pro tuhle značku klíčová. Julianne Moore se snaží seč může, ale na dokonalého záporáka z jedničky nedosáhne. Mnohem víc než ona mě bavil americkej prezident, když se jí gebil jak je blbá. Mno a akční finále bylo perfektní.(25.9.2017)

Akční snímek a v některých částech i nelogický, ale velmi vtipný. Překvapilo mně i herecké obsazení výborných herců. Taron Egerton a moje oblíbená postava Pedro Pascal zde předvádí nejlepší výkon. Přesto už to ale nemá na první díl a trošku se bojím třetího dílu, ale když už oživili Firtha a načali to druhým dílem, tak to je pravděpodobně nevyhnutelné. I tak se u filmu nenudíte a chvíli jsem i pomyslel na pět hvězd.(27.9.2018)

Váhala jsem mezi 3*** a 4 **** a tajně doufám, že Chaninng Tatum bude tahákem do "trojky". A fakt si myslím, že co se stane v Glasto, zůstane v Glasto... takže 4****(20.9.2017)

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!(20.9.2017)

• MaLer

Za mě strašné zklamání. Jednička byla zajímavý mix špionovek a ujeté akce, tohle bylo prostě už jen ujeté, naprosto totálně absurdně přehnané mimo realitu, variace na všechno co bylo v předchozím díle, v některé okamžiky triky připomínaly spíš animák (či "slavné" scény s Legolasem z RotK). Stává se mi to opravdu málokdy, ale bylo mi líto, že jsem na ten film do kina šel.(20.9.2017)

Veľmi zábavné, veľmi cez čiaru, veľmi všetko. Tempo plynie, menšie súboje striedajú fungujúce emocionálne momenty, humor seká presne ako vždy a je tu i dosť originálnych nápadov... ale jednička to není, jasný pane. Tam, kde jednotka parodovala, vzdávala poctu, tvorila a premieňala na čisté zlato, tam dvojka nevládze ten obrovský kolotoč dotočiť správne. Nie, nie je to vycibrená megašleha ako Vaughnovo prvé ródeo, je to skôr snaha dať divákom všetko, len vo väčšom. Firth ostáva ťahákom filmu, Strong a Edgerton mu zdatne sekundujú, nové postavy sú načrtnuté perfektne, len žiaľ sú ich charaktery ploché. Pritom Moore šibnutá kriminálnička sedí skvele a Pascal si úlohu vyslovene užíva. Že je fyzika ešte viac ustrelená, mi vo výsledku vôbec nevadí, horšie je, že šarm jedničky nahradilo ťažké ego dvojky. Nebudem sa ale tváriť, že som sa nebavila, a keď Strong v závere spieval Take me home, country roads... vedela som, že Vaughnovi všetky chyby odpustím.(21.9.2017)

Prišlo mi to zakríknuté takým spôsobom, ako keď si napr. poviete, že to strašne roztočíte na nejakej akcii, ale v skutočnosti si veľmi neveríte a vo finále to nie je ono, pretože tá neistota presakuje von a okolie ju vycíti. Viete kedy treba čo spraviť, čo povedať, robíte to, ale niekde to viazne. Taký je Zlatý kruh. Kvalitná zábava, ale úplne v tieni jednotky. Mimo filmu, ktorý sa do inovácií a originality veľmi nepúšťa, chválim aspoň soundtrack - Denverovky, to je srdcovka.(21.9.2017)

Pribudlo viac známych hereckých tvárí a ubudlo originality a prekvapenia. Chýbala mi tu taktiež nejaká väčšia pamätná scénka. Páči sa mi ale, ako režisér naráža na určité veci a problémy. Skvelej prvej časti sa to jednoducho nevyrovná, avšak ako pokračovanie ani neurazí. Manners maketh man. 65%(21.9.2017)

V tých najlepších momentoch Golden Circle prekonáva jednotku, najmä čo sa strihu a kamery týka (Vaughnova originálna vízia je tu vyšperkovaná do najmenších detailov a divákovi sprostredkúva úžasný zážitok). V tých najhorších to padá na hubu pre nedomyslený scenár a prílišné tlačenie na pílu (recept na "skvelé" pokračovanie - do 140 minút natlačme, čo sa dá, aj keď to občas nebude dávať zmysel). Stále štýlovo a svojsky pobaví, no čakal som oveľa viac.(23.9.2017)

Tak a konečne som si to užil a konečne z toho vysekali niečo solventné. Toto sa mi páčilo omnoho viac než predošlý diel. Pretože tu nebola žiadna zvrátenosť, ktorú by museli z filmu dodatočne vysekávať, a potom z toho robiť fake. Pretože keď si v kine pozriete jeden film komplet, a na DVD, blu-ray a pod. sa Vám dostane nejaká sekačka osekaná, resp. film, kde boli vystrihnuté scény, už to nie je ten istý film. Toto bolo slušné, škoda, veľká škoda Merlina. Ale kto vie, možno prežil :D Mína mu možno utrhla nohu, ale bola by to sranda keby z nich spravili jedného bezokého a druhého beznohého. No i tak mi príde, že vo filme nie je plne využitý potenciál high technológií. Super špiónske umelé oko namiesto žiadneho by bodlo... Intelektuálne je to jednoznačne na vyššej úrovni než jednotka. A preto tomu dávam 85%.(23.9.2017)

Stejně přepálené a nekompromisní jako jednička. Délka na filmu není znát, uběhne jako voda a každá scéna je vynikající. Colin Firth si s přehledem maže všechny ostatní na chleba. Pokud hledáte seriózní film, tenhle pro vás určen není. Pokud jste ještě nedospěli, neznudněli a nezeselniněli, dejte mu šanci. Podobný film se neobjevuje každým rokem.(23.9.2017)

• richpoint01

Velké zklamání. Vtipné momenty se dají spočítat na prstech jedné ruky. Velká a hodně dlouhá nuda. Po nenuncené a úžasné jedničce přišla na řadu dvojka, která neustále tlačí na pilu. Klobouk dolů před námětem- drogová válka je opravdu tou nejneefektivnější a nejzbytečnější, kterou USA vede, ale zasloužilo by to lepší zpracování. Té ironie a "amerického" humoru tam bylo až moc, takže to ztratilo účinek. Škoda, velká škoda.(25.9.2017)

Tak to je ještě větší šílenost než minule, ale bavil jsem se stejně dobře. Švihlá záporačka, úchvatné akční scény a shazování a parodování původního filmu. Americká pobočka je boží. Velká spokojenost.(26.9.2017)

Druhé pokračování Kingsmanů to má o poznání těžší než jednička, ta mohla šokovat a překvapovat v každé druhé scéně, ale u dvojky to už každý čeká a požaduje, a ve výsledku zde není takový wau moment. A to i přesto že má film super obsazení, je skvěle natočený a akční scény prostě pořád patří k tomu lepšímu, co ve filmech můžeme vidět, ale celkově to už nemá takovou atmosféru jako jednička. Návrat Colina Firtha je super, Egerton hraje neotesaného gentlemana velmi dobře a milým překvapením je Pedro Pascal, kterému akční scény opravdu sluší. Celkově je toto pokračování o něco horší, ale i tak je to velmi slušná akční jízda, která pobaví.(28.9.2017)

Geniální akce, geniální humor, geniální kamera. A ještě jednou: TA KAMERA! Jedno z nejlepších pokračování vůbec - plný zvratů, který by člověk v tomto nadsázkovým žánru nečekal. Když prezident rozhodl, že všechny nechá pochcípat a s nima i svoji nejlepší kámošku, nasadilo to celýmu filmu korunu. Neskutečná prča. A ten styl toho všeho? No perfektní. Sedí tu ale, že komu se nelíbila jednička, tak z dvojky rozhodně nebude nadšenej - všechno je tu totiž ještě víc dotažený do extrému. Takže.. bude brzy trojka? Možná přijdou i štěňátka!(28.9.2017)

V roce 2014 jsme v kinech mohli vidět veledílo Kingsman: Tajná služba. Film tak skvělý, že se stal mým zcela nejoblíbenějším. Viděl jsem ho desetkrát. 3 roky jsem a čekal a konečně jsem se dočkal. Kingsman: Zlatý kruh kráčí ve šlépějích svého staršího předchůdce a navazuje v nepřekonatelnou sérii. Žádný jiný film nedokáže skloubit silný příběh, který vás nutí vcítit se do postav a navázat s nimi tak silné pouto a zároveň být prokládán vtipnými scénami se značnou nadsázkou. Kingsman je nepřekonatelným konceptem, jaký nikdo jiný netvoří, a který byl filmaři dotažen do perfekce. Obrovské příběhové zvraty, dokonalé akční scény a dechberoucí příběh, který vás chytne za srdce. Uvidíte scény, které si budete chtít pouštět pořád dokola, protože jsou prostě perfektní. Uslyšíte soundtrack, jaký má v současnosti málokterý film a uvidíte herecké výkony hodné velkých filmových klasik. Mým cílem není napsat reklamu. Píšu pravdu. Kingsman: Zlatý kruh je fenomenální dílo.(28.9.2017)

A tak si aj náš milovník cool akčných filmov ,Matthew Vaughn, natočil svoje pokračovanie. Ako to teda dopadlo? Odpoveď na túto otázku znie, že tak isto ako aj pokračovanie Kick Ass. Je to fajn ale jednotka bola predsa len o niečo lepšia a originálnejšia (Naozaj do pokračovanie Matthew moc prevratných noviniek nepriniesol). Remeselná stránka filmu je však stále na vysokej úrovni. Akcia svižná, originálna, tak akurát over the top (Naozaj scénka s nožnicami alebo s doughnut-om ma dostala), dokonca ma po asi dvoch rokoch potešil aj slow motion efekty (A to som na ne začínal byť vcelku alergický). Dopĺňa ju skvelá dynamická kamera (Doslova som si zamiloval George Richmonda), ktorá je naozaj unikátna a dúfam, že ju ešte v nejakom podobne ladenom filme uvidím. Hudobný podklad dobrý (Najmä antagonistova main theme) no nejak nevyčnieva a vyprchá z hlavy pomerne rýchlo. Podľa týchto viet to ale vyzerá na skvelé pokračovanie, tak v čom je vlastne problém? V dvoch veciach. Film predstaví aj novú tajnú organizáciu takzvaných Statesmanov (Bridges, Tatum, Berry, Pascal). Každého z nich pritom predstaví pomerne teatrálnym spôsobom. Po slušnom predstavení postáv sa však všetky akosi stratia. Tatum-a zamrazia skôr ako stihne čokoľvek urobiť, Bridges len rozdáva rozkazy no a pani Berry je vo filme zasa na múdre reči, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú. Našťastie Pedro Pascal je charizmatický a dokáže si diváka rýchlo získať (Nesmiem zabudnúť na jeho skvelé akčné scénky). Druhý problém osobne vidím v absencii akčných scén. Ono by ich na priemerný 90 minútový film bolo aj dosť. Lenže nesmieme zabúdať, že druhý Kingsmani majú 141 jeden minút. Áno čítate správne 141 neuveriteľných minút, z ktorých sa viac ako hodinu len rozpráva v podstate o ničom. Na čo som to ešte zabudol? Aha predsa na antagonistu. Julianne Moore je presný typ Bondovského teatrálneho ničomníka. Úloha jej sadla a užil som si ju (A navyše má Eltona Johna a robotických psov. Ak už toto nie je hodné Bond filmu tak už potom neviem čo). Dvojka je teda jednoznačne slabšia. Má svoj vlastný štýl, je osobitá ale je jednoducho slabšia.(3.10.2017)

Akce super, ale kouzlo jedničky je pryč. Je to dlouhé, místy až trapné. Přesunem do Ameriky to celé ztratilo britský šarm.(7.10.2017)

Zábavné, bombastické, akční, ale řežie příliš tlačí na pilu a ze sevřeného útvaru z prvního dílu (padouch a jeho zabiják proti hlavnímu hrdinovi a jeho pomocníkům) je tu najednou rozplizlá změť kladných hrdinů, padouchů, zrádců, robotů, vztahových problémů a Eltona Johna. Jak už u dvojek bývá, najednou je po úspěšném prvním dílu víc peněz, tak uděláme všechno bombastičtější, barevnější a přeplácanější - však se to minule líbilo. Jenže v té změti zaniká příběh a příliš mnoho postav nedá vyniknout ani jedné z nich, i když by Halle Berry, Julianne Moore nebo Colin Firth měli o čem hrát, kdyby dostali prostor. Není to špatný film, jen v něm příliš mnoho pozlátka a příliš málo příběhu a emocí.(7.10.2017)

Viva Las Vegan :)(7.10.2017)

Jako jo, je to fajn, jde to víceméně ve stejnych stopach, jako jednicka, jen je vseho vice. Vice ujeteho humoru, vice tech vychytavek, ktere by zavidel i James Bond a proste vice vseho. Hlavni zapletka je ale velice jednoducha a v takovem duchu mohou dalsi dily vznikat vedle Bondovek do nekonecna. Uvital bych neco originalnejsiho. A ozivovani jednou mrtvych postav je snad vzdy krok zpet. Bohuzel prekonat skvelou jednicku byl nadlidsky ukol a tak neni prekvapeni, ze se to uplne nepovedlo. Za me solidnich 70%(11.10.2017)