Kingsman: Zlatý kruh

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Začne to hodně zostra a přiznám se, že mi to úplně nesedělo. Přišlo mi to rozpačité a malinko debilní. Ale cca od toho Glastonbury mě to začalo zase bavit a když se Colinu Firthovi vrátila paměť, byl jsem stejně přikovanej, jak u prvního dílu. Jeho postava je pro tuhle značku klíčová. Julianne Moore se snaží seč může, ale na dokonalého záporáka z jedničky nedosáhne. Mnohem víc než ona mě bavil americkej prezident, když se jí gebil jak je blbá. Mno a akční finále bylo perfektní.(25.9.2017)

Stejná pitomina jako jednička, která zabaví a neurazí (alespoň ne mě). Jen mi na konci chyběl ten šťouchanec do zadku (nemyslím Eltona, který je ve filmu v celku v pohodě)(30.12.2017)

Hned úvodní scéna se mi dost líbila, ale trochu mě zklamala grafika, která vypadala spíše jak z PC hry. Pak jsem si ale řekl: Vždyť je to Kingsman, tady není nic divné :D Opět vtipné akční, přeplácané, Krev stříkala, lidi umírali, ale stále jste měli úsměv na tváři. To dokáže opravdu jen Kingsman. Celkově se mi mi to líbilo více jak díl č.1. Až na ty robotické psíky, elektrické laso a podobné vymoženosti se na to dalo opravdu dobře koukat a 2h jsem se fakt nenudil. 80%(3.1.2018)

"Shame it's not scotch." V rámci druhých dílů to vůbec není propadák. Velmi solidní 4* s tím, že je tu ještě 1,5x víc zajímavých postav, příběh je ještě 1,5* víc šílenej, ale tentokrát už to u sebe až tolik nedrží. I tak jsem velmi spokojen, především se screen timem Hanny Alstrom. Fóry s Eltonem Johnem jsou megadobrý a Elton je fakt výbornej, že do toho šel.(13.1.2018)

Místy lepší, místy horší než jednička. Už jsem nebyl tak nadšenej, ale pořád na rozmezí 4-5 hvězdiček. Super! 88%.(18.1.2018)

Super start, obstojný průběh děje a konec to zabil. To bylo opravdu nutné obětovat Marka Stronga při těch všech hračičkách co tam měli ??? Střílející kufr v závěru je opravdu pitomost když už si vyšlápnu a mezinárodního zločince. Bylo to přeplácaně debilní. A Elton John ...to byl pěkný kokot to tam opravdu neměli někoho lepšího !?(23.1.2018)

• Stuart6

Oproti prvnímu Kingsmanovi je tohle slabota. Měl jsem velký problém neusnout a dokoukat to do konce.(6.2.2018)

Veď mě dál, cesto má..., Nechybělo, skoro nic. Správná blbina pro chechtání. Ano, jen pro chechtání. Moderní bitky tipu Bud Spencer vs. Terence Hill s nádechem Chan Kong-Sanga a výdrží Chucka Norrise a pomoci Grand Theft Auto. Milion kulek a milion děr a samozřejmě věčný Elton. Z toho jsem umíral. Ještě, že nejsem svět, nežeru hanbáče, mám nerobotického psa i ruku a neužívám modrožílnotvorné drogy.(25.2.2018)

Je docela vtipný, že jeden člověk dá druhým Kingsmanům max. tři hvězdy s tím, že je to blbost, co nedrží pohromadě, a ten stejný člověk naservíruje čtyři až pět hvězd marvelovkám, protože... no, nevím proč, asi proto, že jsou to konzistentní díla s hlubokou myšlenkou a inteligentním satirickým humorem :). Ale dost o preferencích široké veřejnosti. Zlatý kruh baví. Je svižný a hravý a dvě a půl hodiny utečou jako voda, pomalé povídací sekvence hladce a se skvělým načasováním střídají ty akční, hlášky jsou vtipné a hercům role parádně sedí. Obvykle jsem zastáncem humoru, který ke vtipnosti nepotřebuje sprostá slova, ale tady v kontextu působí skutečně spíš humorně než vulgárně, což je za mě plus, ne vždycky se to povede. Přesun děje do Ameriky a všechna ta vtipná a úderná srovnání amerických způsobů s britskými, to je taky na výbornou. Za mě prostě fajn. Moc moc fajn.(27.2.2018)

Matthew Vaugh znovu dokazuje, že je velice dobrým a zručným režisérem. Scénář možná nikoho nenadchne a ani neurazí, ale s péčí, kterou Vaugh režii a hercům věnuje, je tento film hned o dost lepší. Co ovšem je na Kingsmanovi tak dobrého? Především herecké obsazení. Málokdy se vidí tolik schopných herců v jednom filmu, kteří umějí hrát. Do jednoho. A je jedno, jestli jde o mladíky či starší pardály, všichni ve svých rolích excelovali. Vychválit lze pochopitelně i akční scény, které díky své nápaditosti a provedení stály za to s radostí sledovat. Co lze snímku trochu vyčíst je pár nedodělaných digitálních triků a přemrštěná stopáž. O dvacet minut film rozhodně šel zkrátit. „Kingsman: Zlatý kruh“ je nicméně povedená podívaná.(10.3.2018)

Stejně jako jedničce tomu napálím plnej počet hvězdiček, protože jsem se celou dobu královsky bavil. Nářez.(21.3.2018)

Moderní akční nálož, která nemá sice hlubokou logiku, zato však nabízí svěží jízdu a prvotřídní styl. Za mě dobrý.(2.9.2018)

Málem jsem to vypnul. A vlastně pořád nevím, jestli je to totální blbost nebo jen dobrá ulítlá zábava. Každopádně pro mě to zachránil Elton. Konečně v jeho díle něco, co mě baví:)(12.9.2018)

Akční snímek a v některých částech i nelogický, ale velmi vtipný. Překvapilo mně i herecké obsazení výborných herců. Taron Egerton a moje oblíbená postava Pedro Pascal zde předvádí nejlepší výkon. Přesto už to ale nemá na první díl a trošku se bojím třetího dílu, ale když už oživili Firtha a načali to druhým dílem, tak to je pravděpodobně nevyhnutelné. I tak se u filmu nenudíte a chvíli jsem i pomyslel na pět hvězd.(27.9.2018)

Velmi dobré - 80%(4.11.2018)

" Musím se jít vyčůrat" " Můžeš se vyčůrat na mě" - druhý Kingsman už méně překvapivý než první a první polovina je dost nezábavná, ale pár hlášek u kterých si člověk říká jestli nejsou za hranou nebo jsem moc velká konzerva zůstalo. Tenhle film s megacastingem hvězd na metr čtvereční ( jedna hvězda za Eltona Johna: " Vykuř mi ho , nebo ho vykouřím tobě" - hláška ke svému únosci a jedna hvězda za agenta Peňu z Narcosu s bičíkem) pobavil až ve své druhé polovině.(7.1.2019)

Váhala jsem mezi 3*** a 4 **** a tajně doufám, že Chaninng Tatum bude tahákem do "trojky". A fakt si myslím, že co se stane v Glasto, zůstane v Glasto... takže 4****(20.9.2017)

• MaLer

Za mě strašné zklamání. Jednička byla zajímavý mix špionovek a ujeté akce, tohle bylo prostě už jen ujeté, naprosto totálně absurdně přehnané mimo realitu, variace na všechno co bylo v předchozím díle, v některé okamžiky triky připomínaly spíš animák (či "slavné" scény s Legolasem z RotK). Stává se mi to opravdu málokdy, ale bylo mi líto, že jsem na ten film do kina šel.(20.9.2017)

Veľmi zábavné, veľmi cez čiaru, veľmi všetko. Tempo plynie, menšie súboje striedajú fungujúce emocionálne momenty, humor seká presne ako vždy a je tu i dosť originálnych nápadov... ale jednička to není, jasný pane. Tam, kde jednotka parodovala, vzdávala poctu, tvorila a premieňala na čisté zlato, tam dvojka nevládze ten obrovský kolotoč dotočiť správne. Nie, nie je to vycibrená megašleha ako Vaughnovo prvé ródeo, je to skôr snaha dať divákom všetko, len vo väčšom. Firth ostáva ťahákom filmu, Strong a Edgerton mu zdatne sekundujú, nové postavy sú načrtnuté perfektne, len žiaľ sú ich charaktery ploché. Pritom Moore šibnutá kriminálnička sedí skvele a Pascal si úlohu vyslovene užíva. Že je fyzika ešte viac ustrelená, mi vo výsledku vôbec nevadí, horšie je, že šarm jedničky nahradilo ťažké ego dvojky. Nebudem sa ale tváriť, že som sa nebavila, a keď Strong v závere spieval Take me home, country roads... vedela som, že Vaughnovi všetky chyby odpustím.(21.9.2017)

Prišlo mi to zakríknuté takým spôsobom, ako keď si napr. poviete, že to strašne roztočíte na nejakej akcii, ale v skutočnosti si veľmi neveríte a vo finále to nie je ono, pretože tá neistota presakuje von a okolie ju vycíti. Viete kedy treba čo spraviť, čo povedať, robíte to, ale niekde to viazne. Taký je Zlatý kruh. Kvalitná zábava, ale úplne v tieni jednotky. Mimo filmu, ktorý sa do inovácií a originality veľmi nepúšťa, chválim aspoň soundtrack - Denverovky, to je srdcovka.(21.9.2017)

Pribudlo viac známych hereckých tvárí a ubudlo originality a prekvapenia. Chýbala mi tu taktiež nejaká väčšia pamätná scénka. Páči sa mi ale, ako režisér naráža na určité veci a problémy. Skvelej prvej časti sa to jednoducho nevyrovná, avšak ako pokračovanie ani neurazí. Manners maketh man. 65%(21.9.2017)