Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

ESNYR

Zážitek z kina se začal srát hned v úvodu, kdy cestou do kina začalo pršet a to jako docela hodně. No v pohodě, nejsme z cukru ale i tak to dost náladu pokazí. O 4 sedadla vedle nás seděla parta holek která evidentně nešla na film ale na nějakou soutěž v nasírání svého okolí hihňáním a aby toho nebylo málo tak na druhé straně hned vedle mě seděl takovej malej fakan kterému co 2 minuty blikal mobil do kterého pořád něco datloval. Po třetím upozornění že mu rozkopu rypák jestli mu ten telefon ještě jednou zabliká se vytratil a už se nevrátil. Takže asi taky nešel přímo na film ale jen tak si posedět a SMSkovat z jiným trotlem. Po nějaké době jsem si uvědomil svou averzi na chození do kina, když mě začal neuvěřitelným způsobec srát zvuk filmu. Jo opět to příšerně řvalo což mě vytočilo natolik že jsem to po hodině a deseti minutách vzdal a šel jsem si sednout do vedlejší kavárny kde jsem gentlemansky počkal na konec filmu a své 2 kamarádky abych je doprovodil domů. Jo a ten film mě absolutně nezajímal a i tu hodinu a něco jsem se dost nudil. Neříkám že je to na odpad ale řekněme že ta hodinka je tak na 2 hvězdy. Počkám si na kvalitní RIP a do kina nevlezu už fakt asi nikdy. Nechápu co je tak úžasného na tom že ta hudba a zvuk celkově je tak strašně nahlas. Fakt mě z toho začala bolet hlava. ()

CooRooS

Vtipné scénky a kingsmanovská absurdita zde nabírají nových rozměrů, ale ani to nepomůže tomu, že "dvojka" je zkrátka pocitově o dost delší=>nudnější, než by měla být. 75% ()

Oxyk

Vezmu to rychle a stručně, dvojka Kingsmanů byla opravdu nadupaná luxusně propracovanými akčními scénami. Luxusní kamera, perfektní humor. Bohužel některé scény nedávají smysl (krytí se dešníkem apod). Fakt jsem se těšil na Tatuma, ale hrál tam prakticky 15minut. I tak velmi příjemný zážitek. ()

karlmarx

Geniální akce, geniální humor, geniální kamera. A ještě jednou: TA KAMERA! Jedno z nejlepších pokračování vůbec - plný zvratů, který by člověk v tomto nadsázkovým žánru nečekal. Když prezident rozhodl, že všechny nechá pochcípat a s nima i svoji nejlepší kámošku, nasadilo to celýmu filmu korunu. Neskutečná prča. A ten styl toho všeho? No perfektní. Sedí tu ale, že komu se nelíbila jednička, tak z dvojky rozhodně nebude nadšenej - všechno je tu totiž ještě víc dotažený do extrému. Takže.. bude brzy trojka? Možná přijdou i štěňátka! ()

Te_Sa

Matthew se opět vyznamenal, ovšem tohle už bylo o stupínek přehnanější. Dle mého názoru film byl už doslova "přecpaný" různými rádoby sranda věcmi... Kdyby jich bylo o něco méně, filmu by to vůbec neuškodili, ba myslím právě naopak. Každopádně i tak super pokračování! :-) ()

BobArmstong

A tak si aj náš milovník cool akčných filmov ,Matthew Vaughn, natočil svoje pokračovanie. Ako to teda dopadlo? Odpoveď na túto otázku znie, že tak isto ako aj pokračovanie Kick Ass. Je to fajn ale jednotka bola predsa len o niečo lepšia a originálnejšia (Naozaj do pokračovanie Matthew moc prevratných noviniek nepriniesol). Remeselná stránka filmu je však stále na vysokej úrovni. Akcia svižná, originálna, tak akurát over the top (Naozaj scénka s nožnicami alebo s doughnut-om ma dostala), dokonca ma po asi dvoch rokoch potešil aj slow motion efekty (A to som na ne začínal byť vcelku alergický). Dopĺňa ju skvelá dynamická kamera (Doslova som si zamiloval George Richmonda), ktorá je naozaj unikátna a dúfam, že ju ešte v nejakom podobne ladenom filme uvidím. Hudobný podklad dobrý (Najmä antagonistova main theme) no nejak nevyčnieva a vyprchá z hlavy pomerne rýchlo. Podľa týchto viet to ale vyzerá na skvelé pokračovanie, tak v čom je vlastne problém? V dvoch veciach. Film predstaví aj novú tajnú organizáciu takzvaných Statesmanov (Bridges, Tatum, Berry, Pascal). Každého z nich pritom predstaví pomerne teatrálnym spôsobom. Po slušnom predstavení postáv sa však všetky akosi stratia. Tatum-a zamrazia skôr ako stihne čokoľvek urobiť, Bridges len rozdáva rozkazy no a pani Berry je vo filme zasa na múdre reči, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú. Našťastie Pedro Pascal je charizmatický a dokáže si diváka rýchlo získať (Nesmiem zabudnúť na jeho skvelé akčné scénky). Druhý problém osobne vidím v absencii akčných scén. Ono by ich na priemerný 90 minútový film bolo aj dosť. Lenže nesmieme zabúdať, že druhý Kingsmani majú 141 jeden minút. Áno čítate správne 141 neuveriteľných minút, z ktorých sa viac ako hodinu len rozpráva v podstate o ničom. Na čo som to ešte zabudol? Aha predsa na antagonistu. Julianne Moore je presný typ Bondovského teatrálneho ničomníka. Úloha jej sadla a užil som si ju (A navyše má Eltona Johna a robotických psov. Ak už toto nie je hodné Bond filmu tak už potom neviem čo). Dvojka je teda jednoznačne slabšia. Má svoj vlastný štýl, je osobitá ale je jednoducho slabšia. ()

stafino

Vzhľadom na to, že sa to od jednotky nelíšilo ani len námetom (nejaký psycho zas ovládne svet pomocou ovládnutia ľudí), to nebolo až tak revolučné či originálne. Námet vpohode, Slow motions boli v niektorých fighting scénach úplne epické. 85% ()

Tartalus

Akce super, ale kouzlo jedničky je pryč. Je to dlouhé, místy až trapné. Přesunem do Ameriky to celé ztratilo britský šarm. ()

baclajean

Film dostatočne verný svojej prvej časti, no také to "preháňanie" v scénkach bolo oveľa väčšie a nápadnejšie. A viem, že väčšina divákov prišla aj pre to, a nič iné sa nedalo ani čakať, no napriek tomu to bolo často až príliš. Julianne Moore ako Barbie vrahyňa, príliš sa mi tam nehodila. V John Wick 2 bolo podobné preháňanie v prestelkách, no tam to tvorcovia aspoň vyšperkovali fantastickou hudobnou kulisou. Tu sa to príliš nepodarilo, Cameo síce hral, rovnako ako aj Take me home, country roads, čo je akýmsi leitmotívom celého filmu, no príliš ma to neoslovilo. Príjemným prekvapením z hľadiska humoru bolo nasadenie Eltona Johna, a Mark Strong tu zahral výborne. To všetko mi však vychádza na 2.4/5, a teda zaokrúhlene 2 hviezdy. ()

Stanmi

Ústředí nezávislé zpravodajské agentury Kingsman je zničeno, stejně tak i jejich výcvikové středisko. Většina agentů je mrtvá, přežili pouze Galahad (Taron Egerton) a Merlin (Mark Strong). Několik stop naznačuje, že za útokem stojí tajná organizace známá jako Zlatý Kruh. Aby útočníky dopadli, nezbývá Kingsmanům nic jiného, že se spojit se svými americkými protějšky Statesmany… No jo, tak už i věčný odpírač sequelů Matthew Vaughn povolil a natočil pokračování svého hitu, za což jsem rád, protože na tuhle práci není nikdo povolanější než právě Matt. Kingsman: Tajná služba byl fajn film plný skvělých a originálních nápadů a zároveň s velmi příjemnou staromilskou stylizací, no a taková je vlastně i dvojka. Zároveň je třeba dodat, že Zlatý kruh je stejně jako jeho předchůdce také sprostý, násilný, nechutný a kontroverzní (i když sexuální preference švédských princezen se už tak moc neřeší). Zatímco první díl byl plný britského stylu a šarmu, tak zde nám do příběhu vstupuje americká kultrura v podobě Statesmanů (takoví američtí Kingsmani, akorát svou činnost kryjí výrobou alkoholu) a s nimi přichází na scénu jejich šéf Champagne (Jeff Bridges), vědecká pracovnice Ginger (Halle Berry) a duo agentů Tequila (Channing Tatum) a Whiskey (Pedro Pascal). A právě posledně jmenovaný dostává v rámci příběhu největší prostor, protože Channing je až překvapivě rychle odstaven od hlavního dění (a Halle s Jeffem jsou už z principu vedlejšími postavami). Taron Egerton i zde dokazuje, že pro roli Garyho Unwina, teda Eggsyho (vlastně Galahada, ale však vy víte, koho myslím) prostě narodil a umí stejně dobře zahrát mladistvého delikventa z ulice, tak tajného agenta – gentlemana z ranku Jamese Bonda. Z prvního dílu se vrací, kromě princezny Tilde (Hanna Alström), především Merlin (stále skvělý Mark Strong) a snad nebudou příliš spoilerovat (ono stačí se podívat na plakát), ale zpátky je i Colin Firth, ačkoliv tentokrát (snad kromě závěru) hraje spíš druhé housle. V Tajné službě jsme měli za záporáka nerdovského miliardáře S. L. Jacksona, co nesnáší pohled na krev, tak zde máme pro změnu šéfku drogového kartelu s tváří Julianne Moore, která vypadá jako obyčejná americká hospodyňka, co má snad až příliš ráda styl 50. let (a krev ji rozhodně nevadí). Ani ve dvojce se Matthew neostýchá citovat staré bondovky, takže nechybí ponorko-auto nebo horské středisko ve stylu Piz Gloria (znalci vědí). Podstatnou roli opět hraje také hudba, která obsahuje hned několik známých hitů jako Word Up, Saturday Night's Alright For Fighting nebo country klasiku Také Me Home, Country Roads, která je prakticky ústřední skladbou celého filmu. Zlatý kruh je tak alespoň pro mne fajn film, ale k dokonalosti mu přece jen něco chybí. Některé pasáže by se rozhodně daly zkrátit, především závěr filmu byl až moc nastavovaný a scény se Sirem Eltonem na mě také působili krapet nadbytečně. Samozřejmě i zde platí obecná pravidla o sequelech, takže snímek je místy možná až přestylizovaný (typickým příkladem je ústředí hlavní záporačky, které vypadá jako americká ulice z 50. let, což je aspoň skvělý nápad) a tak trochu zahleděný do sebe, takže je přístupný spíše pro fanoušky starých bondovek a špionských filmů obecně (takže pro někoho, jako jsem já) než pro většinového diváka (v tomhle ohledu byla na tom jednička přece jenom lépe). Přesto se, podobně jako u Strážců Galaxie, ani u Kingsmanů nemůžu rozhodnout, který díl je lepší. Tajná služba totiž rozhodně působí kompaktněji (a tomu kostelnímu masakru se jen tak něco nevyrovná) a u dvojky pro změnu zase odpadlo ono utváření hrdiny (no prostě origin), takže se jde rovnou na věc. Zlatý kruh tak pro někoho může být trochu zklamáním, ale já osobně jsem dostal skoro dvě a půl hodiny stylové zábavy, přepálené akce, popkulturních narážek a netradičních nápadů, které jsem si parádně užil, inu Matthew holt ví jak na mě. () (méně) (více)

spoock

Nechapu jak moh Vaughn z tak skveleho nametu udelat tak tuctove pokracovani. To vsechno svezi hodil do kose a udelal z toho tezce stravitelnou slichtu, ktera pomrkava na prvni dil. Oziveni Galahada pusobi zbytecne preplacane a cela hlavni zaporacka je to nejvetsi dno. ()

Luckyboy

Díky dvojce se mi začala víc líbit jednička, a to nemyslím úplně špatně. Trochu nadnesený styl se kupodivu s fatalitou osudů některých hrdinů a akčních scén nebije, ale hezky se doplňují. Není to Bond, není to akčňák, není to vyloženě parodie. Jde o snahu vybudovat charakteristickou značku vy stylu Bond, ačkoli Bond může být samozřejmě jen jeden. Velké plus za Eltona. ()

a0001

Žiaľ.. Predošlý Kingsman neprekonaný, čo je horšie tak ani nedosiahnutý.. Dôvody : Málo vtipu, málo akcie, slabý príbeh a k tomu USA trápnosť s kovbojmi.. 50% ()

Cannonball

Infantilny a voci jednotke straca aj na originalite. Lenze vdaka priamociarosti, zabavnosti a mozno tiez kvoli prostorekosti je Kingsman spranym adeptom na jednoduchu guilty pleasure zabavu. 7/10 ()

pafka

Parodie nemam rad a proto se mi film libil. Nerekl bych, ze je to parodie, ktera pouze stavi na zesmesneni sveho vzoru. Ten film funguje dobre i bez nejakych odkazu na ostatni filmy. jsou chvile, kdy je to hodne prestrele, nekdy se to blizi i ke kravine, ale furt vas to bavi. Ja tam kupa humoru, ktery prave vznika z tech hromad ruznych akcnich i neakcnich scen. Vseho je tam moc, je to proste podivana, ktera vam da dostatech casu vypit u toho 2l coly, snist pytel popcornu a jeste to bude malo. Presto to nenudi. Je to cira zabava. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal