Kingsman: Zlatý kruh

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Začne to hodně zostra a přiznám se, že mi to úplně nesedělo. Přišlo mi to rozpačité a malinko debilní. Ale cca od toho Glastonbury mě to začalo zase bavit a když se Colinu Firthovi vrátila paměť, byl jsem stejně přikovanej, jak u prvního dílu. Jeho postava je pro tuhle značku klíčová. Julianne Moore se snaží seč může, ale na dokonalého záporáka z jedničky nedosáhne. Mnohem víc než ona mě bavil americkej prezident, když se jí gebil jak je blbá. Mno a akční finále bylo perfektní.(25.9.2017)

• stret

Nuda, nuda, nuda. Hlavný mačo - mladý agent nemá na hlavnú rolu. Jeho frajerka - škaredá a bez chémie. Nudná digitálna akcia. Dve hviezdy za to, že mlynček spustili dva krát.(22.2.2018)

V akčních scénách je to opět paráda, jinak příběhově dost mimo mísu. Troječku bych si ale klidně dal.(28.2.2018)

Podobně skvělé jako jednička. Už úvodní honička v taxíku je kulervoucí a v podobném duchu to jede prakticky až do konce. Kostelovou scénu z jedničky sice nic nepřekoná, ale i tak je to pořád výplach, u kterého mi vůbec nevadilo, že trvá tak dlouho.(28.2.2018)

HAHAHA tak trochu nezávazný a bez myšlenkový oddechnutí po dlouhém dnu, které jsi pustíte znovu jen proto aby v televizi něco běžely místo reklamy. XD(6.3.2018)

Nevedel som do čoho idem. Podľa komentov to malo byť sakra horšie, ale holt našťastie sa to nestalo. Jednotka bola svieži vietor a dvojka len plynulo pokračuje a to je možno troška škoda. Bavil som sa a o to myslím tvorcom išlo, takže za mňa 4 plus.(28.3.2018)

• Velislav

Ťažké sklamanie. Oproti jednotke nefungovalo nič, aj tá akčná zábava už nebola zábavná, už len akčná a z toho som už vyrástol. Spojenie s Amíkmi a tou ich organizáciou mi vôbec nesedelo, zloduch v podaní Julianne Moore nesiahal L. Jacksonovi ani po členky, tie digitálne triky už vyslovene otravovali, robotí psy detto. Dve hviezdy, ani neviem za čo. P.S. Pri každom pohľade na Pedra Pascala som mal pocit, že ide o postavu Gomeza Addamsa. 3/10(3.4.2018)

• Lord_Okurka

Oproti jedničce zklamání. První díl obratně balancoval na hraně hravosti, chytré parodie a laskavé poctě žánru, podobně jako se to dařilo českým komediálním klasikám Limonádový Joe nebo Adéla ještě nevečeřela. Dvojka je úlet, jednotlivé scény jsou přepálené ad absurdum, což ale ve finále filmu škodí. Umění přece není vymyslet co nejšílenější děj, ale právě ono balancování. Přijde mi, že kromě těchto jednotlivých šílených nápadů (Elton John, robopsi, vaginální sonda...) , nemá film mnoho co nabídnout. Navíc celá linie se Statesmany je dle mého názoru ryze samoúčelná a zbytečná, je z toho cítit snaha zalíbit se americkému publiku. Sice se na to celé místy hezky kouká (hlavně závěrečný souboj tajných agentů), ale jinak je to o ničem. Škoda, fakt jsem se těšil. První film Mathew Vaughna, který šel mimo mě.(5.4.2018)

R-kový rating těmhle filmům neskutečně pomáhá a ty souboje jsou udělaný brilantně, jen se to trochu vleče a ten kluk mi je prostě nesympatickej.(14.4.2018)

O trochu horší jak jednička ale stále není třeba snižovat hodnocení :) opět vše dle očekávání. Jen už to hold není ten obyčejný kluk z bytu 1kk.(19.6.2018)

• digiMonster

oproti prvemu dielu ktorý bol celkom svižný a preplnení nápaditou akciou je toto totálna sračka ktorá má len tučný rozpočet je to hovno obalene v zlatom alobale ktoré trvá neskutočne dlhoooo nudil som sa...(26.7.2018)

• esmoke

Uplynula nějaká doba od událostí z prvního dílu a svět je opět v nebezpečí v podobě Julianne Mooreové a protože na to Britové nestačí musí jim pomoci USA. Tvůrci oproti jedničce přitlačili na bláznivosti a přitom to docela zabili - není tam napětí ani velká zábava. Kulka do hlavy se dá vyléčit gelem, padouška je jen divná postavička, Elton John hrát rozhodně neumí. Chybí kouzlo prvního filmu a je to moc dlouhé. ((2D dabing) Rozpočet: $ 104 miliónů, Tržby: $ 310,667 miliónů.(28.7.2018)

• ilclassico

Jo, jo. To když se dají do britské klasiky hoši z hollywoodské účtárny, to se dějou, panečku, věci. V rámci žánru za 2,5.(1.8.2018)

Opět jsem se výborně bavil. Kdo byl spokojen s prvním dílem, tak dostane stejnou dávku zábavy. Pravda je, že zrovna již není zcela originální, ale rozhodně stojí za to vidět.(17.8.2018)

Für mich - 75%, - /děj jako vždy o ničem a oproti 1. extrémnímu dílu sice klidnější, ale také poněkud nudnější/, + /herecká parta se vrátila a cestou přibrala nové ksichty, méně šílené a extrémní než 1. díl/, hodnocení - pokračování Kingsmanů nám trochu vyměklo a zklidnilo se do docela normální parodie JB, ale také díky tomu už to není taková zábava a trochu to nudí, ale zase je to stravitelnější, nakonec to docela ušlo(18.8.2018)

Na konci jsem si uvědomil, že mi stopáž vůbec nevadila, ten svět jsem si užíval a Vaughn udržel moji pozornost celou dobu; stejně jako u svých ostatních filmů. Jeden z mála režisérů, který nespoléhá jen na kecy a hlášky a tlačí do mě ten zážitek všemi dostupnými prostředky. Včetně hudby. Asi bych se obešel bez rodinné linky, ale za dva golden circles nakonec ten vtip stál. Bude to zase za pět, protože mám moc rád, když se nejede jen na jistotu a vymýšlejí se koniny. Včetně hudby, ano. Btw hrozně bych si přál Eltona Johna do Mortal Kombatu.(19.8.2018)

Pokracovani neni spatny, ale na jednicku nema(19.8.2018)

• Talbotus

Jednoznačné zklamání. Z původního nápadu nezůstalo v podstatě nic. Škoda.(21.8.2018)

• illilay

WTF? Ako seriozne, jednotka bola na mna trocha drsná, ale aj velmi zaujimavá. Ale toto, “battle of anglophonic cultures”?! Ach, škoda... a k Eltonovi sa radsej ani nevijadrím. Ak urobia trojku, som zvedavá, kto další vstane z mrtvych.(30.8.2018)

Taky vám připadá že druhý Kingsman nemá nápad? Nikoliv britský, ale už americký, debilní, se schématickým dějem.. Škoda..(2.9.2018)

Je tu nové globální nebezpečí, se kterým si můžou poradit pouze Kingsmeni - speciální tajná organizace, jejíž členové mají dokonalé obleky i vychování. Takže je docela škoda, že jsou všichni mrtví. Tedy, skoro všichni. Ona už ani ta smrt není, co bývala. Kingsman: Zlatý kruh je jeden z těch návratů, po kterých toužíte... ale když k nim konečně dojde, napadne vás, že jste si jejich návrat možná neměli přát pomocí opičí pracky, kterou vám prodal podivně se tvářící vetešník z tajuplného krámu. Jednička byla pecka. Byl to dravý, hravý, živelný snímek postavený na zajímavém nápadu a vizuálním stylu. Dvojka... je celkem úspěšný pokus udělat znova to samé. Čistá recyklace, jen v jiných barvách, natažená na dvě a půl hodiny pomocí pokusů o drama a filozofických otázek. Recyklace včetně toho, že se vrací postava, která v jedničce umřela. Kdo říká, že průstřel hlavy musí být smrtící? Tady spolknete jeden acylpyrin a v pondělí ať jste znovu v akci. I když s tím všichni bojují ze všech sil a snaží se to maskovat bizarními světy i hrdiny, je z filmu cítit, že nikdo pořádně nevěděl, co s dvojkou vlastně provést. Takže udělali to, co provede většina tvůrců, když nevědí, co dál: rozpoutali masakr a přihodili spoustu nových barevných figurek. Jo, celá organizace Kingsmenů je hned na začátku brutálně vykydlená a pár zbývajících hrdinů se musí obrátit na sesterskou... nebo vlastně spíš bratrskou... americkou organizaci Statesman. Ti chodí v kovbojském, plivou na terč, ohání se lasem, a jejich největší borec vypadá jako klon Burta Reynoldse. A jejich šéfem je samozřejmě Jeff Daniels. Takže jsme si ještě ani pořádně neužili Kingsmeny a už jsou v koši a pod stromečkem jsme dostali nové hračky. Ale i ty nám rodiče jen na chvíli ukázali, předvedli nám, co umí - a pak je vrazili nahoru za skříň, abychom je náhodou nerozbili. Stály přece tolik peněz. Většina Statesmanů nemá moc co dělat a zjeví se tak ve dvou scénách na deset minut. To už víc na place pobíhá Elton John, hraje na piáno, vrhá svůdné pohledy a svádí kung-fu boje. Ano, pokud jste chtěli někdy vidět akčního Eltona Johna, tak je tohle film přesně pro vás. Není ale třeba se bát. I když ve srovnání s jedničkou film neobstojí, pořád je solidní akční komedie. Vaughn stále zvládá honičky a bitky naprosto s přehledem, Taron Egerton se s rolí vážně sžívá, Firth stále válí a o Marku Strongovi ani nemusím mluvit - a i jednotlivé scény jsou plné hlášek a zábavných nápadů. Jen škoda, že se celý film mění v sled legračních a vedle toho až přehnaně melodramatických scének. Padoušská Julianne Mooreová nemá na Samuela L. Jacksona (i když mele podřízené do hamburgerů) a její hlavní skok má jen robotickou ruku - což je proti skákajícím břitvonohám pořádný skok dolů. Ano, pořád je to zábavný biják... ale tak na úrovni Zabijáka a bodyguarda či jiné pohodové akčňárny ze složky "zhlédni a zapomeň". A to jsem tedy od Vaughna čekal víc. (70%)(16.9.2018)