Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nenáročný film pro děti dokazuje, jak se mánie kolem mimozemšťanů přelila i do nejranějšího věku. Malý chlapec se totiž domnívá, že objevil stopy "ufonů" (jak dvojsmyslně naznačuje název), ale ve skutečnosti narazil jen na činnost malých zlodějíčků. Režisér Ota Koval vytvořil nepříliš zábavnou, ba nedbale domýšlenou podívanou dávno zanesenou prachem zapomnění. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

DruidKarel odpad!

všechny recenze uživatele

816. hodnocený film: Nebudu se opakovat když řeknu, že Compadre měl pravdu. Tohle je sračkovitej nářez a pokud se chce nudit trapnými filmy z komunisty prolezlého českosloveska, kápli jste na správnej film. Odpad to jistí a jenom k dokonalosti chybělo 5 rohlíků a půl kila bramborovýho salátu za 2,80 ,- Odpad! ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Jednou jsme se s bratrancem nudili a tak jsme vyrazili do kina (jiné kulturní vyžití tehdá nebylo), zlákáni názvem filmu a Saudkovovou kresbou na plakátu. Že jsme se, my hloupí smradi, radši nepomatlali marmeládou a nevyváleli v obydlí červených brablenců! Byl by to podstatně zábavněji a užitečněji promrhaný čas, než zívat v prázdném sále u téhle absolutně nezáživné srajdy. Ale vydrželi jsme u toho až do konce (v očekávání nějaké gradace, která se nedostavila), takže jedna malá pokaděná hvězdička - 10% ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Ve filmech pro děti a mládež byl výskyt tématu mimozemských civilizací zcela ojedinělý. Nikdo si netroufl přijít s odvážnou tezí o postavičkách s anténkami, a tak se nabízelo, aby se některý z filmařů pustil do rodinné komedie, která bude z neprobádaného scifi námětu čerpat, ale přitom si žádný zelený "ufounek" ve filmu ani neškrtne. Zkušený Ota Koval měl všechny předpoklady přejít pomyslnou řeku Stix a šikovně naroubovat ty vesmírné návštěvníky ze vzdálené galaxie do příběhu naivního chlapce posedlého myšlenkou objevit výskyt "ufonů" ve svém městě. Podařilo se to tak napůl, ale vesměs sympaticky. Chlapec naletěl vykutáleným výrostkům, kteří maskují svoji nekalou činnost, jež s ním následně celou dobu hrají habaďůru, že jsou jaksi z jiné planety. Film, i přes svůj neotřelý námět a poměrně filmově vedenou režii, trpí scenáristickou nepropracovaností, kterou navíc strhává podivně nerozhodná a rozpolcená dramaturgie, z níž není přímo patrné, do jaké divácké kategorie film spadá. Nedá se u toho smíchy řvát, ale znuděný jsem taky nebyl. Film se zaštítil hudebním skladatelem Petrem Hapkou a také celou řadou herců, kteří zrovna nešli z role do role, ale to beru jako podstatné plus, protože jsem v zásadě proti protěžování stále stejných herců do filmů, jak v minulosti, tak i v současnosti. Ota Koval byl jedním z těch lepších režisérů za bývalého režimu. A jelikož v té době bolševik oslaboval, už se tolik přísně nehledělo na obsah. Krátce po revoluci zemřel. Nebyl to tak nezajímavý film, jak je mu neprávem přisuzováno. 60% ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Příběh bohužel nemá spád, chybí i dětská poetika jinak typická pro ostatní filmy Oty Kovala. Pěkný vizuál doplněný obrazy Marce Chagalla. Jaroslava Schallerová odrostlá dívčí bezprostřednosti postráná potřebný herecký um, kterým by dokázala roli maminky správně uchopit. Jinak příliš naivňoučké, málo originální. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Ota Koval, režisér netradiční Kaňky do pohádky a snad ještě divnějšího Kočičího prince, přišel i s touhle nudnou ... čímsi. Dětský film to nejspíš není, protože mu chybí jakákoliv poetika. Veselohra to taky není, protože zařazení do žánru komedie je jediný vtip, na který se lidé okolo něj zmohli. Pokud se tedy za humor nepovažuje těch pár mimózních scén a doslova úděsné herectví prakticky všech zúčastněných. ()

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie prebiehalo v Prahe v okolí Strahova. (dyfur)
  • Ve filmu se několikrát objeví sousoší astronomů Tychona de Brahe a Jana Keplera, které stojí před Gymnáziem Jana Keplera na rohu ulice Parléřovy a Keplerovy v Praze na Pohořelci. (KM Phoenix)

Reklama

Reklama