Preľudnenie vs. trvalá udržateľnosť

Dokumentární / Krátkometrážní / Animovaný

Slovensko, 2018, 18 min

Peter Kralovič

Peter Kralovič (vyp.), Donald J. Trump (a.z.)

Peter Kralovič

Trvalá udržateľnosť je logický nezmysel. Žiadny rast nemôže byť nekonečný. Ani rast populácie. Hoci sa to niektorí snažia odľahčovať, podvedome si tento fakt uvedomuje každý. Toto video približuje najdôležitejšie následky a príčiny preľudnenia. Amatérska forma, akou je robené, nepadne vhod každému, ale je to dôležitá téma, a o to ide.(20.1.2018)

Ja vidím trvalú udržateľnosť ako existenciu istej symbiózy na planéte a to medzi živočíšnymi druhmi navzájom a v súvislosti so životným prostredím. Pokiaľ niečo také má fungovať, musíme vynaložiť určité úsilie a zmeniť životný štýl a celkový prístup k planéte. Základom je uvedomenie si faktu, že naša Zem je jedinečná a nenahraditeľná pre nás a všetko živé čo z nej vzišlo. Preľudnenie je alarmujúcim problémom dnešnej doby. Dokument sa venuje obom témam dosť konkrétne a prináša podnet k hlbokému zamysleniu nad súčasnou situáciou ľudskej civilizácie.(27.1.2018)

Z informatívneho hľadiska skvelé. Prevedenie mohlo byť lepšie. Miestami až moc technické ale super všeobecný úvod do problematiky preľudnenia.(20.1.2018)