Majk Spirit - Primetime

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2015, 4 min

Videoklip sa nesie v pozitívnom motivačnom duchu, na aký sme u Majka Spirita ako sólového umelca zvyknutí už roky. (nessbeal)

kingik odpad!

Největší čurák všech hudebních dob. Meziplanetární kokot. S hudbou to nemá nic společného. Klip hrůza. Chybělo jen jeho charakteristické gesto dvou zvednutých prstů, ukazovák + prostředník, čímž asi dává najevo, že jde prstit kundu, nebo spíše prdel. Jeho ne-hudbu už nechci v životě slyšet. To je i na můj nevkus moc. 0% ()

Marek1991

Trocha pozitívnej deviácie, ak sa to tak dá nazvať. Chlapík je komerčný, ide za určitou slávou, postavením, no s jeho tvrdeniami, že je dané, že buď zmeníme svet alebo on nás a mnohými inými ako, keď človek robí to, čo chce a má rád, že peniaze prídu samé teda nesúhlasím. Ja robím už nejaké roky pár činností, ktorými sa snažím pomáhať svetu, druhým a nepriamo aj sebe, no svojím spôsobom som chudobný a nezarábam na tom a veľa som stratil. On by asi chcel byť iný, no je vo veciach zamotaný podobne ako Lukáš Lacko, teda Suvereno a to sme od nich čakali, že budú tiahnuť slovenskú scénu k uvedomelosti, no podobne ako Marek Kaleta, teda Revolta, na svojej ceste niekde odbočili. Občas je trápny a rešpektujem jeho kritikov v určitých veciach, no aj tie gestá občas nemusia byť na škodu. Nedávno som si užil jeho koncert, zdvíhal som tam to Včko, či Ypsilon, či ako to volať, aj keď hudba bola intenzívnejšia, musím povedať, že ten zážitok je podľa mňa silný aj po niekoľkých dňoch a ktovie či by taký bol aj v minulosti, kedy nebol technicky tak dobrý a aj posolstvo možno nebolo úplne tak silné. Každopádne tento videoklip vydal na moje 24. narodeniny a vtedy som cítil, že musím začať žiť a aj som trocha začal, takže to má pre mňa aj vyšší zmysel, lebo je ten čas veci meniť. Ja si ho za toto krásne dielo vážim, je jedno z jeho najlepších, nie je tam tak veľa jeho ega, machrovania, pózerstva a do toho krásna Bratislava, ktorú som začal aj ja objavovať neskôr. Jeden z najlepších videoklipov na našej slovenskej scéne za tento rok. ()

Jello Biafra

Majk Spirit alias Michal Dušička ejkejej Šaman Safaládka je slovenský raper, teda údajne. Jeho texty mi pripadajú ako z inej galaxie, teda vlastne aj jeho názory a reči mi tak pripadajú. V klipe k singlu "Primetime" sa pretŕča po rôznych lokalitách v Bratislave, oblečený v bielom tričenku, vestičke a s klobúčikom na hlave a snaží repovať čosi o tom ako zažíva "najlepšie časy" svojho života. Nielen že je to nepočúvateľná muzika, ale aj jednotlivé zábery v klipe na tancujúce detičky či rôznych pouličných umelcov v uliciach Bratislavy mňa nedokázali zaujať a celý klip je podľa mňa gýč jak hrom. Ale tak pre diskotékové pipky čo radi chodia "šopovať" je to ideálna muzika. ()

orkadimenza

Uznávám, že rým "koľko do koreňov, toľko do koruny, bez kríža nebolo by ani koruny. Máš svoj sen musíš investovať všetko do posledného eura do poslednej koruny" není úplně košer, ale tahle písnička má elán, energii, a hlavně se snaží něco říct, a předat Majkovo dravé mládí, píli a úsilí i ostatním lidem. Palec hore. ()