Tallulah

USA, 2016, 111 min

Osobne Ellen Page nemusím, ale v tomto filme bola výborná. Dokonca ukázala i kozy, až sa mi vyrazil dych! Normálne som si tu scénku musel dať ešte raz, aby som sa utvrdil, či sa mi to nesníva...(2.8.2016)

Výborne sa mi na tento film pozeralo, bavil ma. Ellen to veľmi sedelo, prirodzenejšou ani nemohla byť. A panička - matka dieťaťa - tej som sa nevedela nabažiť.(1.9.2016)

Víkend s Ellen Page máme úspešne za sebou a po včerajšom Into The Forest, ktoré ma chytilo na háčik od začiatku si teraz niečo povieme o "Tallulah." Myslím, že je jednoznačné, ktorý film bol lepší a nebudem to tu ani nejako výrazne rozoberať. Tématicky je film síce zaujímavý a má v sebe dobré myšlienky a pár vtipných dialógov, ale kým v "Into The Forest" sme mali vynikajúcu atmosféru, ktorá ma celý čas držala, "Tallulah je už film viac podľa určitých šablón a napísaný na mieru. Nemyslím si, že ide o zlý film, no určite je tu viac vidno americký spôsob písania scenáru. Čo však film podľa mňa drží je už tradične Ellen Page, ktorá je opäť absolútne prirodzená a jej emócie sú veľmi uveriteľné a rovnako aj Allison Janney, ktorá tomu dáva dobrého ducha. Ostatní sú podľa mňa celkom okey a ani zrežírované to nie je najhoršie. Popravde celý čas je ten film len okey, kým sa nedostaneme do záverečnej tretiny. Myslím si, že toto je moment, kedy začína film skutočne vynikať. Scénky v nemocnici sú vynikajúce a myšlienkové pochody Lu sú veľmi uveriteľné a opodstatnené. A rovnako ako pri filme Jack Of The Red Hearts aj v tomto filme všetko do seba zapadne a dočkáme sa veľmi dobrej rezolúcie a vyvrcholenia na záver. Takže určite filmu pripíšem ku kreditu toto plus. Čo sa týka ostatného, myslím si, že je to okey. Podľa mňa ale dôvod, prečo to úplne nefunguje je dôvod, že film sa sústredí najmä na Tallulah. Čo je v poriadku, koniec koncov, aj film sa tak volá. Myslím si ale, že keby sa viac venoval na vzťah Tallulah a malej Maddison, tak by bol silnejší. Ideálny príklad je pre mňa film Kolja. Tým, že sme mali možnosť spoznať vzťah oboch hlavných hrdinov v tom filme, tak záverečné momenty to urobilo veľmi silné a úprimné. V tomto filme to však tak úplne nefunguje. Určite nebudete sklamaní, no nemyslím si, že by išlo o výrazne silný počin, ako to bolo v prípade "Into The Forest." Rozhodnite sa sami a urobte si vlastný názor. Hodnotenie: B(30.7.2016)

Zápletka je trošku netradiční, ale jak už to tak v podobně laděných dramatech bývá, v zásadě jde o to, aby si jednotlivé postavy uvědomily, co je vlastně v životě důležité. A ta neobvyklá forma v tomto případě působí docela svěže. Herecky velmi slušné, přičemž co se Ellen Page týče, tak v jednu chvíli člověk musí obdivovat, jak celkem náročnou roli zvládá a v té druhé je veškerý obdiv zapomenut a zůstává jen chuť její postavu zabít. Ale tak to asi mělo být. 75%(4.9.2017)

Ellen Page mi opět ukázala, proč ji nemám rád a prostě nikdy mít rád nebudu. Její herectví je mi prostě protivné. Ale i když mi byla protivná, na tenhle film se díky jeho bizarní zápletce, která je pojata celkem vážně, dalo koukat. Navíc to má i nějakou tu myšlenku v závěru. Jsou zde fajn vedlejší postavy.(2.9.2016)

Zaujímavý spád príbehu, ktorý bol poháňaný predovšetkým zúfalstvom v rôznych formách. Každá postava prežívala inšiu formu zúfalstva a zároveň žiadostivosti. Najintenzívnejšie to bolo pravdaže u hlavnej postavy Lu, ktorú vynikajúco stvárnila Ellen Page. Mne osobne však bola najsympatickejšia postava Margo, ktorá sa vďaka okolnostiam akoby prebudila z neutíchajúcej bezmocnosti vlastného bytia a opäť mala pocit, že jej život dostáva zmysel. O to smutnejšie bolo, keď sa to celé prevalilo. Konanie a psychiku postáv je v tomto filme možno obtiažne pochopiť, ale každý v sebe živíme nejaké zúfalstvo prerastajúce v žiadostivosť, ktorá je možno často za hranicami morálky, či dokonca zákona.(21.9.2016)

Upřímně se mi snímek moc nelíbil, jde spíše o takový druhý Juno ve vyspělejší verzi vykradačky a skvělým hereckým výkonem Ellen Page. Jinak jsem si všiml, že poslední dobou Ellen ráda ukazuje cecky. :D(29.8.2016)

Americké drama "Tallulah" je film o tom, že zoufalé ženy dělají zoufalé věci.. Toulavou duši Ellen Page, která nikdy nepoznala zázemí, opouští přítel.. Zahořklá Allison Janney, žije sama v luxusním apartmá a je opuštěna dospělým synem a manželem, který na stará kolena přiznal svou homosexualitu.. Alkoholička Tammy Blanchard, která je velmi silně labilní, nemá ráda své stárnoucí tělo a má manžela, který jí bere jako póvl.. Všechny spojuje jen jedno - malá holčička, která všem ženám otevírá oči a upravuje žebříček jejich hodnot.. Křehce, ale silně natočeno..(30.12.2017)

Tak tu máme komorní bláznivé drama od Netflixu, které táhne Ellen Page. Na to, že je tenhle film de facto režisérův debut, to drží pohromadě a je to vlastně docela sympatický snímek.(24.8.2016)

Sympatický výkon Ellen Page, ktorá to ťahala skoro celé sama. Zaujímavý skôr bizarný príbeh kde sa v jednom príbehu stretnú osudy doráňaných ľudí,(5.9.2016)

75-80% ... Snívajúce dievča, stratené v živote, s dobrými úmyslami. Výborné obsadenie - Ellen Page, Allison Janney a Tammy Blanchard - celý film stojí na ženách!!!(13.11.2016)

Hoodně slabé 4. Podle Juno naprostá umíračka. Od začátku jasný závěr, nic překvapivého. Jsem zklamaná.Takový průměrný film.(13.2.2017)

Téma filmu mi nebylo ničím blízké, o to víc jsem byl překvapen tím, že jsem se od snímku nedokázal odtrhnout. Tvůrci si dali opravdu záležet a natočili velmi zajímavé drama, které pojali naštěstí sympaticky civilně, takže nedošlo na typický americký patos. Dvě záležitosti mě velmi potěšily, tou první byl fakt, že se děj nesoustředil na dětskou postavu, tou druhou bylo obsazení Allison Janney do prakticky totožné role, jakou hrála i v seriálu Masters of Sex.(21.1.2018)

• Martin741

Moj vztah k lesbabam ako je Ellen Page je amibivalentny - vacsinou /pokial nestrkaju prsteky do mojich telesnych otvorov/ som zmierlivy a - sak nech si skusaju vzajomne vsetky telesne otvory a kludne aj vsetky telesne tekutiny. Sak to su ich telesne otvory, mne je to jedno, mna sa to netyka. Kapku problem mam ked na mna zacinaju ziapat z telky aki su oni normalni, vobec to nie je choroba, bolo to vynate zo zoznamu chorob, je to vec tak marginalna, ze sa o nej ani neoplati hovorit. Vtedy sa zo mna stava spoolocnost s rucenim obmedzenym - ludovo rucim za seba len obmedzene. No a samozrejme gejovia a lesby nemozu a nesmu pocitat s mojou podporou. Nepodporim ich ani picu kurvu, opakujem , ani za picu kurvu - jo aj s vulgarnymi vyrazmi to musi byt. Kazdopadne film plany, pribeh je cira umelina, ktora sa moze stat kedykolvek a nicim to nedokaze oslovit. Rezia amaterska, tempo plane, kulisy tiez ...... tak na 1 projekciu maximalne . 5 %(2.1.2019)

Film který by na 100% zaujal hlavně ženy na mateřské a kupodivu velmi zaujal i mě.Mladá holka Tallulah zkráceně Lu žije ve své dodávce se svým klukem Nicem,který jí navrhne ať se za něj provdá,ale ona ho pošle do háje a protože chlapské ego tohle nepřekousne tak se ráno Nico vypaří jak pára nad hrncem.Zklamaná Lu sedne za volant a jede za jeho matkou dostat z ní třeba nějaké peníze.Nicova matka jí odpálkuje a Lu na chodbě v hotelu ujídá zbytky z tácu na podlaze když se otevřou dveře a žena vzhledově typ Ivana Trump pozve dívku dovnitř, protože si myslí že ona v hotelu pracuje.Pak Lu požádá aby jí za peníze pohlídala roční dceru že musí jít večer s milencem ven.V průběhu noci se opilá dáma vrátí na pokoj a usne.Lu nechce nechat malé dítě s opilou matkou a unese ho sebou a hned poté zamíří k matce svého přítele která jí před tím zavřela dveře,ale teď když přivedla i její fiktivní vnučku tak se nechá obměkčit a nechá je obě u sebe bydlet.Mezitím skutečná matka dítěte ohlásí únos a rozjede se pátrání.Nico se vrátí domů k matce a zjistí že jeho přítelkyně hraje komedii na jeho matku a používá k tomu malou holčičku která není jeho.Mezitím Lu jede do nemocnice,protože dítě má kašel a horečku,ale tam je zatčena policií.Ten film má neskutečně rodinnou atmosféru a hlavní hrdinka Tallulah jen tak trochu zastoupila matku která neměla ten správný mateřský cit.(28.8.2018)

Možná to do sebe něco mělo, ale pro mě 111 minut nudy, že jsem to od poloviny jen přejížděla.(27.8.2016)

Do opravdu dobrého filmu, tomu chyběla opravdovost . Dost nejasné a nepřesvědčivé motivace hlavní hrdinky, spoustu rozehraných scén, které zůstaly jaksi ve vzduchu... Pokusy o lyriku zůstávají osamocené stejně jako některé myšlenky, které jsou vyřčeny, ale už ne dotaženy do konce. Nevyužitý potenciál, ale asi o to nikdo nestál.(11.12.2016)

Tři hvězdičky za příběh a jedna navíc za Ellen Page.(15.11.2018)

Vzhledem k tomu, že Ellen je má oblíbená herečka, musel jsem si shlédnout od shora dolů její filmografii. A našel jsem tohle. Musím říct, že jsem byl od začátku velmi skeptický, protože takováto témata mě málokdy zaujmou, ale toto byl fakt majstrštyk. V hlavní roli moje milá nestárnoucí Ellen Page, která i ve třiceti vypadá na dvacet, předvedla opravdu suprovej výkon. A dokonce ukázala poprvý za celou svou kariéru kozy, to jsem byl fakt v šoku. Jinak zbytek hereckého obsazení nic moc. Příběh opravdu dechberoucí, krásný a tak neskutečně realistický až jsem se z toho málem pochcal. Nápad vskutku origo, neskutečně padnoucí hudba a krásné záběry. Vskutku parádní filmek pro takovou tu domácí pohodku s přítelkyní a piviskem. Za mě 4 kule.(27.3.2018)

Ellen Page byla skvělá, fakt mě dost příjemně překvapila, jinak to byla taková oddychovka, poměrně zajímavé téma, ale nic, z čeho bych si sedla na zadek.(13.9.2016)

<< předchozí 1 2