Tallulah

USA, 2016, 111 min

Přišlo mi to celý málo uvěřitelný. Takže jsem se do toho nebyl stavu ponořit. Koukal jsem na to jak na rybičky v akváriu. Nezúčastněně. Chraň Bůh, že bych o tom psal v superlativech. Toho jsem vážně dalek. Úplně marný to nebylo, ale jediná figura mi nepřirostla k srdci. Rád bych v tom našel nějakou hloubku, ale nenapadá mě, v čem by měla spočívat..? V tom, že Nicova máma začala díky přičinlivé bezdomovkyni konečně aspoň trochu žít? To je laciný klišé. O vytrestané a napravené mámě malé Maddie raději nemluvím už vůbec... To totiž nemálo šustí papírem...(22.12.2016)

Do opravdu dobrého filmu, tomu chyběla opravdovost . Dost nejasné a nepřesvědčivé motivace hlavní hrdinky, spoustu rozehraných scén, které zůstaly jaksi ve vzduchu... Pokusy o lyriku zůstávají osamocené stejně jako některé myšlenky, které jsou vyřčeny, ale už ne dotaženy do konce. Nevyužitý potenciál, ale asi o to nikdo nestál.(11.12.2016)

Zaujímavý spád príbehu, ktorý bol poháňaný predovšetkým zúfalstvom v rôznych formách. Každá postava prežívala inšiu formu zúfalstva a zároveň žiadostivosti. Najintenzívnejšie to bolo pravdaže u hlavnej postavy Lu, ktorú vynikajúco stvárnila Ellen Page. Mne osobne však bola najsympatickejšia postava Margo, ktorá sa vďaka okolnostiam akoby prebudila z neutíchajúcej bezmocnosti vlastného bytia a opäť mala pocit, že jej život dostáva zmysel. O to smutnejšie bolo, keď sa to celé prevalilo. Konanie a psychiku postáv je v tomto filme možno obtiažne pochopiť, ale každý v sebe živíme nejaké zúfalstvo prerastajúce v žiadostivosť, ktorá je možno často za hranicami morálky, či dokonca zákona.(21.9.2016)

Zápletka je trošku netradiční, ale jak už to tak v podobně laděných dramatech bývá, v zásadě jde o to, aby si jednotlivé postavy uvědomily, co je vlastně v životě důležité. A ta neobvyklá forma v tomto případě působí docela svěže. Herecky velmi slušné, přičemž co se Ellen Page týče, tak v jednu chvíli člověk musí obdivovat, jak celkem náročnou roli zvládá a v té druhé je veškerý obdiv zapomenut a zůstává jen chuť její postavu zabít. Ale tak to asi mělo být. 75%(4.9.2017)

Víkend s Ellen Page máme úspešne za sebou a po včerajšom Into The Forest, ktoré ma chytilo na háčik od začiatku si teraz niečo povieme o "Tallulah." Myslím, že je jednoznačné, ktorý film bol lepší a nebudem to tu ani nejako výrazne rozoberať. Tématicky je film síce zaujímavý a má v sebe dobré myšlienky a pár vtipných dialógov, ale kým v "Into The Forest" sme mali vynikajúcu atmosféru, ktorá ma celý čas držala, "Tallulah je už film viac podľa určitých šablón a napísaný na mieru. Nemyslím si, že ide o zlý film, no určite je tu viac vidno americký spôsob písania scenáru. Čo však film podľa mňa drží je už tradične Ellen Page, ktorá je opäť absolútne prirodzená a jej emócie sú veľmi uveriteľné a rovnako aj Allison Janney, ktorá tomu dáva dobrého ducha. Ostatní sú podľa mňa celkom okey a ani zrežírované to nie je najhoršie. Popravde celý čas je ten film len okey, kým sa nedostaneme do záverečnej tretiny. Myslím si, že toto je moment, kedy začína film skutočne vynikať. Scénky v nemocnici sú vynikajúce a myšlienkové pochody Lu sú veľmi uveriteľné a opodstatnené. A rovnako ako pri filme Jack Of The Red Hearts aj v tomto filme všetko do seba zapadne a dočkáme sa veľmi dobrej rezolúcie a vyvrcholenia na záver. Takže určite filmu pripíšem ku kreditu toto plus. Čo sa týka ostatného, myslím si, že je to okey. Podľa mňa ale dôvod, prečo to úplne nefunguje je dôvod, že film sa sústredí najmä na Tallulah. Čo je v poriadku, koniec koncov, aj film sa tak volá. Myslím si ale, že keby sa viac venoval na vzťah Tallulah a malej Maddison, tak by bol silnejší. Ideálny príklad je pre mňa film Kolja. Tým, že sme mali možnosť spoznať vzťah oboch hlavných hrdinov v tom filme, tak záverečné momenty to urobilo veľmi silné a úprimné. V tomto filme to však tak úplne nefunguje. Určite nebudete sklamaní, no nemyslím si, že by išlo o výrazne silný počin, ako to bolo v prípade "Into The Forest." Rozhodnite sa sami a urobte si vlastný názor. Hodnotenie: B(30.7.2016)