Tallulah

USA, 2016, 111 min

Ellen Page mi opět ukázala, proč ji nemám rád a prostě nikdy mít rád nebudu. Její herectví je mi prostě protivné. Ale i když mi byla protivná, na tenhle film se díky jeho bizarní zápletce, která je pojata celkem vážně, dalo koukat. Navíc to má i nějakou tu myšlenku v závěru. Jsou zde fajn vedlejší postavy.(2.9.2016)

Téma filmu mi nebylo ničím blízké, o to víc jsem byl překvapen tím, že jsem se od snímku nedokázal odtrhnout. Tvůrci si dali opravdu záležet a natočili velmi zajímavé drama, které pojali naštěstí sympaticky civilně, takže nedošlo na typický americký patos. Dvě záležitosti mě velmi potěšily, tou první byl fakt, že se děj nesoustředil na dětskou postavu, tou druhou bylo obsazení Allison Janney do prakticky totožné role, jakou hrála i v seriálu Masters of Sex.(21.1.2018)

Vzhledem k tomu, že Ellen je má oblíbená herečka, musel jsem si shlédnout od shora dolů její filmografii. A našel jsem tohle. Musím říct, že jsem byl od začátku velmi skeptický, protože takováto témata mě málokdy zaujmou, ale toto byl fakt majstrštyk. V hlavní roli moje milá nestárnoucí Ellen Page, která i ve třiceti vypadá na dvacet, předvedla opravdu suprovej výkon. A dokonce ukázala poprvý za celou svou kariéru kozy, to jsem byl fakt v šoku. Jinak zbytek hereckého obsazení nic moc. Příběh opravdu dechberoucí, krásný a tak neskutečně realistický až jsem se z toho málem pochcal. Nápad vskutku origo, neskutečně padnoucí hudba a krásné záběry. Vskutku parádní filmek pro takovou tu domácí pohodku s přítelkyní a piviskem. Za mě 4 kule.(27.3.2018)

Zaujímavý spád príbehu, ktorý bol poháňaný predovšetkým zúfalstvom v rôznych formách. Každá postava prežívala inšiu formu zúfalstva a zároveň žiadostivosti. Najintenzívnejšie to bolo pravdaže u hlavnej postavy Lu, ktorú vynikajúco stvárnila Ellen Page. Mne osobne však bola najsympatickejšia postava Margo, ktorá sa vďaka okolnostiam akoby prebudila z neutíchajúcej bezmocnosti vlastného bytia a opäť mala pocit, že jej život dostáva zmysel. O to smutnejšie bolo, keď sa to celé prevalilo. Konanie a psychiku postáv je v tomto filme možno obtiažne pochopiť, ale každý v sebe živíme nejaké zúfalstvo prerastajúce v žiadostivosť, ktorá je možno často za hranicami morálky, či dokonca zákona.(21.9.2016)

Do opravdu dobrého filmu, tomu chyběla opravdovost . Dost nejasné a nepřesvědčivé motivace hlavní hrdinky, spoustu rozehraných scén, které zůstaly jaksi ve vzduchu... Pokusy o lyriku zůstávají osamocené stejně jako některé myšlenky, které jsou vyřčeny, ale už ne dotaženy do konce. Nevyužitý potenciál, ale asi o to nikdo nestál.(11.12.2016)

• - Timeline: V květnu 2006 byl natočen krátký film Mother. O devět let později, v květnu 2015 byly do spin-offu zmíněného kraťasu obsazeny dvě hlavní ženské role (Ellen Page a Allison Janney). Natáčet se začalo v červnu 2015 převážně na Manhattanu. Světovou premiéru si drama odbylo 23. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Film byl následně odkoupen společností Netflix a vydán 29. července 2016. (Hal_Moore)

• - Ellen Page a Allison Janney se před kamerou potkaly poprvé od natáčení Juno. (Hal_Moore)

• - Během scény v metru je vidět plakát, poutající na nadcházející fotbalový zápas Mistrovství Ameriky mezi Chile a Peru. Film se tedy odehrává kolem data 29.6.2015. (Hal_Moore)