poster

Valerian a město tisíce planet

 • Francie

  Valérian et la Cité des mille planètes

 • Belgie

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Německo

  Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

 • USA

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Slovensko

  Valerian a mesto tisícich planét

 • Velká Británie

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Austrálie

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Irsko

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Kanada

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Nizozemsko

  Valerian and the City of a Thousand Planets

 • Nový Zéland

  Valerian and the City of a Thousand Planets

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Komentáře uživatelů k filmu (689)

 • xxmartinxx
  ***

  Šílená pastiš sci-fi motivů, z nichž některé jsou skvělé a některé příšerné, ale protože jsou jich desítky a navzájem se překrývají, tak skoro v každém momentu j něco, co irituje i něco, co baví. DeHaanův tragický miscast musí být jedním ze stovek nápadů - ten herec prorazil rolemi loserů a slabochů, teď má být najednou playboy a superagent. Má to být komentář toho, že díky trikům může být všeho schopným hrdinou kdokoliv? Těžko říct. Jede se dál... Bessonův pseudofilm má rozhodně něco do sebe, i když stačí cca jeden za deset let. Nebýt poslední půl hodiny, která zabředne do nesmyslného mluvení, dal bych s chutí 4.(30.12.2017)

 • Morien
  odpad!

  Nejspíš ani neznám tolik sprostých slov a přídavných jmen, abych přesně vyjádřila svůj údiv nad tímto filmem. Úvodní titulková sekvence byla super, ale potom... Cože?(10.11.2017)

 • Toren
  ***

  Více: https://www.youtube.com/watch?v=7wSvmZaa39w(25.8.2017)

 • TeeAge
  ****

  | Rozpočet: 180 miliónov $ | Tržby: 225.9 miliónov $ | Čakal som oplzlý, nechutne cirkusoidný vizuál, a to milejšie som bol prekvapený. Valerian Luca Bessona je nápadito, vkusne pestrofarebný vizuálny hurrikán s dynamickým scenárom a nemainstreemovo vyzerajúcou hlavnou dvojicou, ktorá tiež o to viac prekvapí. Fantasitké prostredie. Keby mal film o štipku sofistikovanejší scenár, bola by to plná palba. Dúhovky mi žiaria doteraz.(16.11.2017)

 • sniper18
  ****

  Bolo mi samozrejme jasné, že ďalší kult hodný mnohých pozretí, akým bol pred dvadsiatimi rokmi Piaty element sa už tentoraz Lucovi Bessonovi aj napriek snahe stvoriť nepodarí, ale že by som si mal potrebu sťažovať, tak to určite nie. Týmto najveľkolepejším a najpreefektovanejším filmom sa síce snažím vyhýbať, väčšinou je to len sterilná nuda z pásovej výroby, ale Valerian a mesto tisícich planét je predsa len niečo iné. Je síce pravda, že ten príbeh nedokáže tak strhnúť, aby som bol skutočne zvedavý, čo z toho bude a ako sa to skončí, ale inak s tým ani dejovo nemám výraznejší problém. Po trochu rozpačitejšom úvode, ktorý mi prišiel, ako taký slabší Avatar, pričom ani úvodné zoznámenie s hlavnými hrdinami vo mne veľké nádeje nevyvolalo, ale od ich prvej akcie na trhovisku si ma to už celkom získalo. Bál som sa nudy, ale našťastie sa nedostavila, od tejto fázy film naberie svižné tempo, ktoré si už ponechá prakticky až do konca, ale hlavne je to mimoriadne pestré a nápadité s nespočtom maličkostí, ktoré to celé osviežia. Už len spomínaná časť na trhovisku mi prišla samo o sebe nápaditejšia, než tri radové blockbustery do kopy a k tomu ma ešte pobavil odkaz na Taken. Ale toto prakticky platí o celom filme, ani na okamih som z filmu nebol nadšený, prípadne som si nenašiel žiadny emocionálny moment, ale stále ma to bavilo a aj to všímanie množstva maličkostí neustále držalo moju pozornosť na vysokej úrovni. Dosť rozporuplne určite pôsobia postavy, myslím, že takýto drahý veľkofilm by si zaslúžil zvučnejšie mená a lepšie výkony, ale ani títo neboli najhorší. Hlavný hrdina si síce neustále drží svoj neutrál, ale Cara Delevingne so svojim večne nahnevaným výrazom ma už bavila. No ani tých vedľajších postáv, ktoré skutočne stoja za pozornosť sa tu moc nenájde, vynikne ešte generál Sam Spruell a v malej úlohe majiteľa nevestinca Ethan Hawke a tým to končí, dokonca ani Clive Owen za moc nestojí. Akčná stránka už je približne presne taká, ako som aj čakal, nie som fanúšik tohto typu veľkolepej a predigitalizovanej akcie, takže som si ju ani nedokázal užiť, ale myslím, že tá, čo sa tu nájde si svoj potrebný štandard splní a hlavne vizuálne a prostredím je nadmieru atraktívna. A režijne je to očakávane emocionálne chladné, bez náboja, chémie medzi postavami, alebo napätia, ale vizuálne prakticky dokonalé a ako som spomínal, pestrosťou a nápaditosťou vydá za niekoľko podobných filmov. Takže tentoraz sa postavím na stranu filmu, znovu si ho už asi nepozriem, ale ja som sa bavil a určite je to jeden z tých lepších blockbustrov, aké sa v kinách nájdu. 73%(13.11.2017)

 • zelvopyr
  ***

  A zlatou malinu si právem vysloužil... Ethan Hawke, přestože mu byl dán tak malý prostor. Vážněji, moc nechápu utratit spoustu prachů na velespektákl a dát do hlavních rolí takové nuly - takhle se přeci blockbustery nedělají, že, tvůrče Pátého elementu. Jinak místy dost správně rozeběhlá fantazie, kterou nebrzdily nedostatečné vizuální prostředky. I když se dalo jít dál...(25.12.2017)

 • Psychor
  odpad!

  Nepočítám-li vlaštovku jménem Lucy, tak se Luc Besson za uplynulých 20 let nemůže pochlubit jediným vydařeným filmem. A prostřednictvím Valérian et la Cité des mille planètes si svou bídnou reputaci rozhodně nevylepší, jelikož snímek pravděpodobně posbírá několik Zlatých malin. Hned v úvodu si divák jistě povšimne herecké bezradnosti dua DeHaan - Delevingne. Vzhledem ke štědrému rozpočtu bych čekal, že castingové oddělení sáhne po někom schopnějším a esteticky atraktivnějším. Caru Delevingne bych si spíše dokázal představit jako ježibabu v nějakém hororu. Jenže ani božská Anya Taylor-Joy by svou krásou a mistrným výkonem nedokázala vykompenzovat totální absenci scénáře, který Bessonovi při průletu galaxií pravděpodobně zapadl někam do černé díry. Snímek zcela postrádá jakoukoliv smysluplnou zápletku a dokonce i po vizuální stránce, která by mohla uspokojit alespoň nenáročné publikum upřednostňující barvičky před příběhem, je neskutečně přeplácaný. Intergalaktický odpad.(19.7.2017)

 • Tyler
  *

  Dvě hvězdičky by asi byly "objektivnější", ale když si vzpomenu nejen na "Pátý element" a i ostatní Bessonovy klasiky mimo sci-fi žánr, jsem s prominutím nasraný, znechucený a víc jak jednu nedám... Totálně přeplácané, nudné, rozkouskované, bez sympatických herců, se záporákem-nezáporákem, předvídatelnými scénami... Dvě a čtvrt hodiny barviček za 200 milionů euro. Kriste, přitom tenhle chlap uměl.(5.11.2017)

 • Kaka
  ***

  Myslím, že jsme tomu všichni přes veškeré nadšení, energii a dechberoucí výpravu ochotni odpustit absenci fyzikálních zákonů, technického fundamentu, logiky. Ovšem odpustit provařený příběh plný nudného odkrývání skládanky a předvídatelného finále - to už je moc. Takže pokud pomineme příběhovou vatu, zbyde cca 50 procent celku, tedy fantasticky vypadající filmařiny plné vtipných scének (Rihanna neskutečná), Bessonovy vyjmečné představivosti fikčních světů a parádní chemie ústřední dvojice, kde sexy Delevingne válcuje DeHaana jako nic. Evropská variace Guardians of the Galaxy.(12.8.2017)

 • 3DD!3
  ***

  Zábavná komiksovka bez větších ambicí. Vizuálně neuvěřitelně propracované, možná na úrovni Avatara. Délka je trochu problém, ale je na co koukat. Fantastická hudba, fantastická Cara. P.S: Vliv na původní Hvězdné války tu je, ale rozhodně navzájem nepůsobí jako kopie.(11.11.2017)

 • akisha
  ***

  Já ani nevím, kde začít, film mě zcela rozčaroval. Chápu, že tady šlo hlavně o to vzrušující dobrodružství a spoustu "super" atrakcí vesmíru, ale někde mezi tím měl být příběh. Tohle bylo jako několik videoherních nebo klipových sekvencí seřazených za sebou. Fakt nemusím takovýto - hrdina jde, potřebuje se dostat do bodu A, ale jelikož režisér chce ve filmu zbytečnou, ale zřejmě strašně zábavnou scénku s Rihannou a tím mimozemským banketem, tak se vymyslí oslí můstek, proč musí po cestě ještě do bodu B. Zatímco člověk čumí na další nesouvisející barevnou šarádu, napětí z hlavního příběhu a souvislosti se mu zase z hlavy vypaří. Jednotlivé "epizody" na sebe taky zrovna nenavazují a celé to působí naprosto chaosně a nahodile. To mě přivádí k další věci - Rihanně. Bože, jak jsem jí nenáviděla! Tak zbytečný, tak podbízivý, fuj, hnus, styďte se! A ten její proslov k Valeriánovi, že má milovat Laureline, to nebyla sranda? Vždyť to bylo úplně jako když v Simpsonech měla cameo známá hvězda a pronesla k Homerovi strašně moudré moudro a pak zmizela, ale tam to bylo myšleno jako sranda, tady je to navážno! Ech! Vizuální stránka - no, není nic nového, když napíšu, že v téhle době už nestačí jenom oslňovat zdejšími záběry. Lidi jsou zkažený, zmlsaný a zvyklý a čím dál náročnější a taky Avatar. Navíc musím říct, že celá stanice Alfa je tak tmavá, že pro mě to zrovna vizuálně žádná pecka nebyla. K tomu sám příběh by teda cenu za originalitu nedostal, ale ještě ke všemu záporák je úplně na nule a 80% filmu hybernuje v kokonu z modrého želé, no tak jako what the fuck!? K tomu Clive Owen prostě vůbec nemá v sobě auru zla. A herci... Bůh ví, že miluju Danea DeHaana. Opravdu velmi, velmi hodně. Ale ne tady. DeHaanova síla je v neurotických outcastech nebo excentrických ale subtilních typech, ne zrovna ostřílený major machr. A to nemluvím o tom, že ač je mu přes třicet, vypadá pořád na dvacet. Je to jako kdyby Stallone hrál univerzitního profesora, Brad Pitt šikanovaného otlounkánka nebo Buscemi lamače dívčích srdcí a modela. Ne, nebyla to dobrá volba. Jediná uvěřitelná, lidsky zahraná postava (kromě Cary), byl paradoxně vedlejší generál Sama Spruella Na tomhle filmu je tak nejlepší právě Cara Delevigne, ať už její postava, její vzhled, její herectví nebo její charizma. Škoda těch peněz v tomhle utopených a nedivila bych se, kdyby to byl nakonec finanční propadák...(23.7.2017)

 • Rex Mundi
  ***

  Keď vezmem do úvahy, že obaja hlavní predstavitelia sú mi nesympatickí, a že podľa upútavky som si myslela, že pôjde o infantilnú sprostosť, tak som sa prekvapivo dobre bavila.(12.9.2018)

 • kulyk
  ***

  Pátý prvek vlastnil superzeleného Bruce a tehdy excelující Jovo, u kterého člověk netušil, zda jej více rajcuje, nebo dojímá svou roztomilostí. Zbytek filmu pak byl barevný, překvapivý, vyvážený a kurevsky zábavný. Valerian je oproti tomu filmem relativně zábavným, docela překvapivým, dramaticky nevyváženým a ještě více barevným. Ku svému předchůdci a vzoru se samozřejmě mohl! přiblížit, ovšem to by nesmělo dojít k obsazování hlavních rolí někde v Bruselu pod kuratelou Evropského úřadu pro vyvyšování blbečků bez charisma a prosazování otravných namyšlených hnusek s gibonními xichty.(13.11.2017)

 • Faustka
  *****

  Mr. Multipass je zpět. Dovolím si jen nepatrnou výtku .. Němci "opět" nedorazili.(6.2.2018)

 • Xmilden
  ***

  Škoda slabší druhé poloviny, Besson opět vytřískal ty nejlepší nápady zpočátku a potom film už jen tak nějak samospádem koriguje do finále. Lucy byl menší filmík, který mohl vlastně jen potěšit a překvapit. Tohle je drahé a rozhodně jde vidět každé utracené euro. Mrzí mě finanční krach filmu, protože v kinech jsou podstatně větší hrůzy, které si na sebe bezproblému vydělají. Valerian disponuje tou správnou filmovou duší. Postavy našich hlavních hrdinů jsou rozhodně povedené a výborně zahrané. Valerian je takový ten nafoukaný rošťák, který je hrdina jen díky souhře okolností, naproti tomu Laureline je nejen krásná, ale také chytrá a oba se skvěle doplňují. Jak jsem uvedl, film ve druhé polovině pustí nohu z plynu a šlápne na brzdu a výsledkem jsou podstatně nudnější scény. Navíc Rihannu bych označil za dost trapnou a Ethan Hawke mohl taky dostat zajímavější roli. Škoda že druhý díl zřejmě nikdy nevznikne, tahle série by si to dost možná zasloužila, ale šla do kina bohužel v nesprávný moment. 65%(16.11.2017)

 • Arbiter
  *****

  Úžasný, osvěžující, živoucí, odpočinkový a příjemně jiný - byť méně, než bych si přál. Hrozně mě mrzí, že Valerian pravděpodobně zlomil Bessonovi vaz, minimálně co se týče velkorozpočtových snímků. Na tenhle film budu koukat zas a znova, tak jako na Pátý element. Vůbec se nedivím, že z toho i Verbal v první půlce komentu nějak vyměknul.(10.12.2017)

 • Spiker01
  ****

  Komiksového Valeriana kdysi vykradl jakýsi George Lucas a nyní se kruh uzavírá. Očekávání snížena na minimum a najednou to funguje. V každé recenzi se člověk dočte, že Valerian je skvost, co se týče vizuálu, ovšem příběhově je až moc vidět, že prim hraje jeho rozvětvení do několikadílné mnohosérie. Což je samozřejmě pravda, ale musím uznat, že jsem se od skvělého začátku do příběhu naladil poměrně snadno a ačkoliv se mi to celé zdálo ještě o pár desítek minut delší, než ve skutečnosti je, pocit nervózního koukání na hodinky naštěstí nedorazil. Stále se je na co koukat, stále je co obdivovat, všechny mimozemské entity jsou krásně nadesignované a některé scény vyloženě strhující (úprk s kamerou za zády, jimž tak krásně lahodil druhý trailer). Dane DeHaan a Cara Delevingne je perfektně oháklá dvojka, která do filmu sedí dle mých představ, ačkoliv nikterak nevybočují ze zvých zaběhnutých hereckých póz a svými výkony nijak zvlášť nepřekvapí. To ovšem Luc Besson úplně nepotřeboval, ten si chtěl prostě natočit svoje oblíbené dílo, chtěl vdechnout život světům, které v jeho domovině ovlivnily celou jednu generaci a myslím si, že on sám může být spokojený. Až na to, že na zkompletování jeho vize zřejmě nikdy nedojde, bohužel. PS : Úvodní titulky spoilerují dvě vedlejší postavy, přitom by mnohem lépe fungovaly jako překvapující cameo. Minimálně tedy ta mužského pohlaví...7.5/10(26.7.2017)

 • Davies182
  ****

  Jako nadosmrti infantilní fanoušek ryzích blockbusterů plných třeskuté akce a oku lahodících digitálních efektů musím pochopitelně konstatovat, že je megadrahý Valerian šíleně super. Dvě a půl hodiny odtržení od šedivé reality po boku Bessona, tvořícího "nový 5 Element", mi prostě dokonale uhraly, škoda jen nevýrazného konce (to nejlepší se děje v prvních 90-ti minutách). S povděkem kvituji také vedlejší postavu velitele, jehož morální přesvědčení a smysl pro zdravý důvtip otřásly mou ztracenou vírou v duchaplné charaktery ve filmových sci-fi vesmírech. Bombastickej space opera trip, kterej nakonec byla velká chyba v tom kině vynechat!(13.11.2017)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Naprostá pecka, která možná neokouzlí každého, ale minimálně toho, kdo alespoň trošku vyrůstal na různých vzletných space-operách a má rád stylizaci světů ala Barbarella (ona i její předloha je u nás známější, než-li Valerian), nebo hvězdných válek (které se v předloze Valeriana dost výrazně inspirovali). A výsledek je neskutečně zábavná sci-fi pohádka, která sice nehraje na osud celé galaxie, ale o to je děj příjemnější - dost bylo záchran vesmíru, komornější příběh je prostě většinou lepší volba, zvlášť u oddechovky, jakou Valerian je a rozhodně si ho dám znova raději, než třeba druhé Guardians of the Galaxy. Prostě je to dobře natočené a fakt, že hlavní herci herec není nikdo z první ligy mě taky bavil hodně... A mimochodem, už jsem zmínil, že je to fakt zábavnej film? PS: a tím zábavnej nemyslím třeskutě vtipnej, ale prostě zábavnej ku sledování, se comprende(29.12.2017)

 • Wacoslav1
  ****

  No tak já teda nevím, ale dva pánové režiséři kterých příjmení začínají na B to jest Bay a Besson letos potvrdili, že v žánru výplachová zábava jsou pořád dobří a i když už jenom vesměs vykrádají sami sebe, tak pořád mají divákovi co nabídnout točí prostě pořád ty stejné filmy jako kdysi a to se holt v dnešní době různých rádoby cool osvěžujících blbostí z takzvané nové vlny neodpouští i proto po nich hateři v jednom kuse jdou a jejich filmy mají předplacenou modrou barvu a Valerian je zářným důkazem jasně, že je to blbost intergalaktických rozměrů, ale při vypnutém mozku zjistíte, že mimo ukolíbání pěkným vizuálem a zábavnou akcí starý kolo pořád dobře jede a kdo řemeslo uměl kdysi ho umí pořád, ale to už si musí každej přebrat sám...75%(29.7.2017)

 • D.Moore
  ****

  Líbil se mi Jupiter vychází, líbil se mi i John Carter a Valerian jim je myslím mnohem podobnější než tolikrát zmiňovaným Star Wars. Má zároveň ovšem něco, co ty dva zmíněné příběhy nemají - stoprocentně sympatické hlavní postavy, konečně zase jeden pár lidí, mezi kterými to od začátku do konce přirozeně jiskří a na které je radost se dívat a které je radost poslouchat. A i když film po příběhové stránce není nijak originální (aby také byl, když zpracovává 40 let starou předlohu), jeho zpracování a úsměvně dobrodružná atmosféra to hravě vynahrazuje. Snad jen hudba Alexandra Desplata mě tentokrát nenadchla tak, jak bych si přál.(2.8.2017)

1 2 3 4 5 10 18 27 35
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace