Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Šílená pastiš sci-fi motivů, z nichž některé jsou skvělé a některé příšerné, ale protože jsou jich desítky a navzájem se překrývají, tak skoro v každém momentu j něco, co irituje i něco, co baví. DeHaanův tragický miscast musí být jedním ze stovek nápadů - ten herec prorazil rolemi loserů a slabochů, teď má být najednou playboy a superagent. Má to být komentář toho, že díky trikům může být všeho schopným hrdinou kdokoliv? Těžko říct. Jede se dál... Bessonův pseudofilm má rozhodně něco do sebe, i když stačí cca jeden za deset let. Nebýt poslední půl hodiny, která zabředne do nesmyslného mluvení, dal bych s chutí 4.(30.12.2017)

Luc Besson je stále šikovný, len ten prebytok svojej fantázie a nápadov nedokázal ukočírovať. Film má slušný rozjazd, ktorý pripomenie Avatara, na potom je to neskutočný nával rôznych, planét, postáv a postavičiek a to sa všetko nedá vstrebať za jeden film. Je toho jednoducho príliš veľa. Deti budú určite spokojné, ale starší divák už potrebuje niečo viac ako len milé postavičky. C. Owen príliš nezapadol a celkovo je to škoda, pretože tu bolo cítiť obrovský potenciál. Luc sa musí viac snažiť, ale i tak mám pocit, že to najlepšie už nám dávno natočil...60%.(26.12.2017)

Celkom sa tešil, pretože všetci vieme akú sci-fi pecku Besson v 97 natočil. Valerian síce taká pecka bohužiaľ nie je, ale dokáže zabaviť a obzvlášť zaujať vizuálnou stránkou, ktorá je fakt dráha, premakaná, farebná a nádherná. Problém je len, že ten príbeh toľko nestrhne, nemá taký spád, ako v elemente a ani také super postavy, ale inak fajn sci-fičko. Dane DeHaan, a Cara Delevingne sú herci, ktorých zrovna nemusím, ale tu mi prekvapivo sadli. 70% - 3*(21.12.2017)

Valerian je barevný, velkolepé pojatý a plný fantazie. Má humor, sympatické hrdiny, dokonce i děj a příběh, herci hrají dobře. Ani mi tu nevadí velké množství triků. Mě se film líbil a ač jsem to nečekal dal jsem celých pět hvězd.(12.9.2018)

• Asia_Power

Valerian a město tisíce zklamání. Těšila jsem se na tenhle film jako panna na první sex a místo bezva předehry, krásnýho milování a usnutí v objetí jsem se dočkala opíchání pupíku a vycáknutí na bradavky během pěti vteřin. Tolik k vytouženýmu zážitku. Valerian mě sral od začátku až do konce a jediný, co na tom bylo prima, je skutečnost, že na Caru se krásně koukalo, plus pár emzáků nevypadalo úplně na piču. Jinak příběh není úplně špatnej. To jako ne. Jen si troufám tvrdit, že bych po exnutí lahve 90% lihu a hodinovým čichání ředidla napsala smysluplnější píčovinu. Samotnej Valerián vypadá než jako speciální agent co každýho sejme spíš jako šikanovanej rachitickej spermohlt co nastavuje prdel každýmu vocasu v dohledu. Tomuhle týpkovi se ta role opravdu věřit nedá ani omylem. Pokud čekáte epický bitvy, hustý akce a dech beroucí efekty , čekejte dál až přijdou do kin Hvězdný Války. Valerián nic z toho nenabízí.(20.9.2017)

Bylo to tak vizuálně šťavnaté a prekombinovame, ze jsem se v tom pomalu ztrácel.. A to asi není úplně dobře, nicméně Besson se sám (v) sobě asi neztrácí, jeho nádech je v tom cítit.(29.11.2017)

Trochu jsem se bál, že mě Valerian tolik nezaujme díky tomu, že Star Wars vlastně používá zdejší universe, ale Valerian šel úplně jinou cestou a hned od začátku to na mě vybalil. Fakt krásné prostředí, prvotřídní grafika, i legrace fungovala a už jsem byl lapen. Cara zde funguje na jedničku a ani Dane nezůstává pozadu, i když jsem ho stále viděl jako nedochůdče z Kroniky. :D Děj i světy byly moc fajn a líbilo se mi cestování dimenzemi a všemožné hračičky, které bych také v součastnosti uvítal. :-)(31.1.2018)

Copak Valerián, toho jsem si v tomhle nebetyčném meziplanetárním kolotoči všimnul až když ho Laurélie měla na obličeji. Ta blonďatá spasitelka Galaxie měla tak šikovně naštvaný kukuč, že bych jí taky klidně slíbil svatbu jen aby se mnou jela na pláž. Nikdo mi nevysvětlil, proč všechny časoprostory zachraňují zrovna jediní dva puberťáci ve Vesmíru, nikdy se asi nedozvím ani to, co měly znamenat ty štěky celebrit a celebritiček, ale vem to čert. Po průchodu kolem poutače jsem byl připraven na kinematografické mučení mých očí, jenže ono je to vážení mnohem zábavnější než kdejaká festivaly opěvovaná komedie roku. Takže, Lucu Bessone, Pěkně dobře!(29.7.2017)

Spokojnosť. Áno, marketing bol hrozný, Dane DeHaan je síce fajn, ale viem si predstaviť aj lepší casting a chcelo by to zostrihať aspoň o 15-20 minút, no skvelo sa na to pozerá. Vizuál je úžasný, efekty vrátane rôznych detailov, dizajnu planét a svetov sú vynikajúce a Cara Delevingne konečne poriadne hrá a berie si na seba celú pozornosť. S príbehom na rozdiel od väčšiny problém nemám, má to stále originálnejšiu zápletku než 3/4 marveloviek. Ja by som sa potešil, keby z toho vznikol franchise, ale pri tom box office prepadáku je to asi márne prianie.(29.12.2017)

Nejvíce filmu škodí jeho délka, jinak je to příjemná omalovánková sci-fárnána, která hraje miliony barvičkami. Další Pátý element se nekoná. Cara je hot jak sviň:) [Cinestar Anděl](21.7.2017)

65%(21.8.2017)

Vizuální orgie, které natřou zadek všelijakým Star Warsům a podobným snímkům. Valerian nenabídne prakticky nic nového, ale dobře se sleduje. Rozhodně uvidíme pár zajímavých stvoření, akci a skvělý vizuál. Nebýt nesympatické kompletní herecké sestavy, šel bych do plného počtu. Duo neladí, záporák nesedí, tvůrci v tomhle případě šlápli hodně vedle.. 6/10 = 69%(3.12.2017)

Krásná věc na pohled, ale že bych to musel vidět dvakrat... To bude lepší ten výlet na Kokořín. Za mě 65% HA... přeci jen to přišlo. Druhé shlédnutí za mnou a musím říci, že se mi film líbil o dosti více než na poprvé. Pár pasáží ja v podstatě perfektních. Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na 78%(3.8.2017)

Další z blockbusterů, který je sice koukatelný, protože to je velkofilm, ale jinak mě nějak minul a prakticky nezasáhnul. Příběh nebral, chybělo něco, co by mě mohlo překvapit. Taková jiná verze Hvězdných válek, která vás nechytí za srdce. Chyběl lepší záporák a jednoznačně lepší příběh. Ale i přes to koukatelný a Cara docela fajn, jen od Luca Bessona jsem čekal víc. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(24.7.2017)

(55%) Ani nevím, jak to mám popsat. Rozhodně to není úplná blbost, v žádné scéně jsem se necítil trapně. Výrazné zápory to nemá, ale přesto mě to až tak moc nezaujalo. Podle mě je problém v tom, že se režisérovi nepovedlo snímek ucelit. A to zde rozhodně nebudu porovnávat k filmům Avatar, Pátý element atd. Ani přesně nevíme kam snímek zařadit. Vizuál je dobrý, akce je už jen jako přepálený doplněk (především v 2/2filmu), hlavní představitelé jsou celkem nudní, určité nápady co se týče ras, stvoření apod jsou skvělé, ani to moc nenudí, přesto je tu dost věcí snad i nedotažených, já nevím. Nemastné, neslané – tak by se to dalo asi vystihnout. ½ je ještě celkem dobrá, pak už to začne trochu nudit, takže nás ani nezaujme finále. Určitě bych to moc dále nekritizoval, ale na víc jak na průměr to fakt nemá. Hudba je obstojná, všichni herci jsou celkem ok, i když ti hlavní dva mě moc nebavili, ale nebyli vyloženě otravní, jak jsem si zpočátku myslel. Jako jednohubka je to docela dobrý, ale víckrát to už vidět nechci.(19.11.2017)

Keby príbeh nebol len úplne ten najzákladnejší, bez postavy čo hrala Rihanna a jej hudby, bolo by to 5*. Guilty pleasure tisícich planét. Kto ma pozná, vie. Ps: Úvodnú scénu si púšťam furt dokola.(13.11.2017)

S filmami pre teenegerov sa v poslednom čase roztrhlo vrece a výnimkou nie je ani žáner scifi. Úvod sa mi zdal ešte celkom zaujímavý, taký typicky Bessonovský, no potom to celé upadlo do stereotypu únikov, prenasledovania a zachraňovania, pričom hlavná mužská postava (Dane DeHaan) mi liezla neskutočne na nervy. Skrátka taký rádoby nudný diel z Hviezdnych vojen. Ešte šťastie, že sa tu divák má možnosť pokochať vizuálnou stránkou, ktorá bola naozaj úchvatná, to treba uznať. A k tomu tie všetky zaujímavé tvory, vtákopysky a pod... nuž, malo to aj svoje svetlé chvíľky. Slabší priemer. 55/100(11.11.2017)

Valerian nádherně dokazuje, že Besson je špičkový řemeslník, který umí pracovat s efekty stejně dobře jako James Cameron, ale bohužel jen průměrný vypravěč. Nebo spíše tvůrce, který se chce zavděčit všem a je příliš zahleděný do vlastního výtvoru - jak jinak vysvětlit, že tak jednoduchý děj je roztažen na 130 minut a místo toho, aby rejža zapracoval na vedlejších postavách a vytvořil celistvou strukturu, scénář se opakovaně plácá ve slepých uličkách a nechává nás poznat jen dva titulní hrdiny. Naštěstí to ale všechno vypadá prostě úchvatně, promyšlenost jednotlivých prostředí je snad bohatší než u jakýchkoli SW, některé scény jsou opravdu epické a všemu překvapivě vévodí uhrančivá Cara Delevingne, která srší charismatem a nemusím vysvětlovat, jak obtížně by se mi po jejím boku hrálo v nějaké upnuté kombinéze nebo nedejbože jenom v trenkách (v tomhle ohledu je třeba obdivovat i jinak tradičně nevýrazného DeHaana). Opravdu bych to chtěl vidět od Camerona, který by dodal drama, více epiky a možná i Arnolda... Cameo Rihanny skvělé, byť pro příběh (stejně jako mnoho dalších prvků) naprosto nepodstatné... 65%(26.12.2017)

Tak tohle se mi moc líbilo. Ano, rozpohybovaný comics. Francouzský. Paráda! Jistě, vizuálně jde o jakýsi klon StarWars v evropském kabátě. Millennium Falcon (no, ten je vlastně původně okopírovaný z Valeriana stejně, jako řada mimozemských ras a reálií), vesmírné bitvy, střílečky, město z 5. elementu...vlastně už z Metropolis, barvy, troška z Avatara, akce....a příběh o lásce. Sakra, jak někdo může říci, že chybí příběh? Nojo, není to americké po lopatě, ale evropské. A považte, někomu i vadí, že má hlavní dějová linie odbočky. No, tak nevím, jestli někdo oceňuje jen primitivní a jednoduché linky....smutné. A ano, hezké, co hezké, krásné obrázky, a proto jsem šel taky do kina. Výjimečně skvělé 3D! Co se týče volání po originálnosti, tak stačí připomenout, že všechny příběhy už byly dávno odvyprávěny v Bibli.....takže ne, nic nového už vymyslet nelze. Ale lze je podat jiným způsobem, což se stalo. Milé překvapení!(23.7.2017)

Keďže pôvodný komiks poznám naozaj len zbežne, neprináleží mi akékoľvek porovnávanie s predlohou. Prejdem teda k veci. Film ako taký ponúka veľa: efekty, soundtrack, nápady a i fungujúcu chémiu medzi hlavnými hrdinami. Bohužiaľ, čo škrípe je príbeh. V samotnom deji sa nachádza toľko odbočiek, že hlavná téma postupne zaniká. Niektoré konverzácie a silená romantika predlžujú už aj tak dosť dlhú stopáž na takýto typ filmu. Prekvapilo ma však, že rola DeHaanovi v podstate sadla. Aj keď sme si asi všetci predstavovali Valeriána trošku statnejšie, popasoval sa s ňou dobre a napokon ponúkol vyrovnaný herecký výkon. Cara Delevingne ma celkovo prekvapila, pretože som od nej čakala omnoho menej. Clive Owen poteší vaše oko, avšak nedokážete mu natoľko veriť ako ostatným. No najväčšou ranou pod pás bol Kris Wu, ktorý mi je známy z iných končín a napriek tomu, že nemal veľkú úlohu, hocikedy sa objavil na plátne musela som sa vyškierať. Ale celkový dojem s filmu je veľmi príjemný hlavne vďaka niektorým vtipom, ktoré osviežili celú kinosálu. 70%(23.7.2017)

• kingik

Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, aby už kreatura jménem Luc Besson nikdy nic netvořil. Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, aby to Cara Delevingne ještě zkusila s hetero orientací. Dvě hodiny intenzivního přemítání, kolik kyselých Malin tahle nevkusná (rádoby scifi) břečka získá. Dvě hodiny intenzivního přemlouvání, zda to mám vůbec dokoukat. Dvě hodiny natahovaného, předlouhého, nudného, nevtipného a nenapínavého nic, při kterém i moje dědotrenky vykazovaly inteligenci. Zápletka? Ehm, zápletka v podstatě žádná. Banda jakýchsi polonahých Lebkounů, jejichž osud mně byl u paty, má být cílem záchrany. Dále se ještě upomínám, že Cara a Dane byli dva vládní agenti v daleké budoucnosti. A pak už jen shluk výjevů a úděsných scén. Lesba káže o síle lásky mezi heteráči, škaredý Dane DeHaan je zde pomalu vydáván za sex symbol, herecké znemožnění Clive Owena i Ethana Hawka, divná kreace Rihanny. Když to celé mělo v závěru gradovat, začalo se žvanit, závěrečná přestřelka úplný trapas. Na druhou stranu, kde by film byl, kdyby nebylo Cary, vydatně kritizované za její herectví. Ještě že kostymérům zbyl krapet inteligence, když ji postupně nasoukali do bikin i latexu. Za Caru uděluji jeden bod, druhý je za přemíru speciálních efektů, s nimiž se nešetřilo. Film má hnusnou výpravu, pitomé dialogy, vesměs je celý pitomý. Určeno retardovaným dětičkám, které si ani nevšimnou, že "mistr" Besson spatlal dohromady deset barevných mýdel. Není úplně normální, co stvořil. Bessona ani neomlouvá má neznalost (francouzského) comicsu, z něhož tento nepodarek vychází. Prostě chcete-li přijít o zbytek inteligence, dejte si tenhle film. Ještě je ta nejapná blbost korunována naprostým komerčních krachem. 2/10(20.11.2017)

1 2 3 4 5 6 10 18 27 35