Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Šílená pastiš sci-fi motivů, z nichž některé jsou skvělé a některé příšerné, ale protože jsou jich desítky a navzájem se překrývají, tak skoro v každém momentu j něco, co irituje i něco, co baví. DeHaanův tragický miscast musí být jedním ze stovek nápadů - ten herec prorazil rolemi loserů a slabochů, teď má být najednou playboy a superagent. Má to být komentář toho, že díky trikům může být všeho schopným hrdinou kdokoliv? Těžko říct. Jede se dál... Bessonův pseudofilm má rozhodně něco do sebe, i když stačí cca jeden za deset let. Nebýt poslední půl hodiny, která zabředne do nesmyslného mluvení, dal bych s chutí 4.(30.12.2017)

Už vím, proč v tom hraje Dane DeHaan a ostatní nezletilí! Casting byl totiž původně vybrán pro snímek „Návrat do modré laguny po 30 letech“ kde se spoře oděná dospívající dvojice měla podrobně zabývat „rozdíly ve své fyziognomii“, a to na tropické pláži, k níž jednoho dne dorazí nelítostný pirátský kapitán – Clive Owen. Následně však bylo produkcí zjištěno, že Návrat do modré laguny má na ČSFD hodnocení jen 37%, zatímco Avatar 82%! A zbylou část příběhu už znáte…(14.3.2018)

Vizuální nádhera, skvělé nápady, ALE dva hlavní hrdinové, kluk a holka, co tam jaksi nepasují, jako když do luxusního auta posadíte dva puberťáky co nemají řidičák. Dvě děti ve vyspělém světě postrádající hloubku a zkušenosti. Kluk v majorské hodnosti sotva ochmýřený, holka superholka, co vypadá na medvídka v posteli, prostě pěst na nádherné oko. Kdybych se díval na vitrínu nějakého obchodu a ne na film, tak dám pět hvězdiček, ale protože by to měl být film, tak dávám jen tři. Škoda tolika skvělých nápadů na tak přiblbý scénář. Nějak mi nejde na pochopa, jak mohli znát jedno zvířátko z přísně utajené planety, když o tom skoro nikdo nevěděl, ale to bych chtěl moc.(18.3.2018)

• DarkViper

jedna hvězda za skvělou práci grafiků, ale teda, takhle posranej film jsem dlouho neviděl, režisér je totální amatér a z hlavních herců vyzařuje odér slizkosti a nadřazenosti do toho, ještě započítejte zaprodanou rihannu, která si střihla roli kabaretní kurvičky a výjde vám z toho dvouhodinová ztráta času a přitom efekty fakt super... lituju té promarněné práce.(7.4.2018)

Mám ráda filmy, na které jdu bez očekávání, a pak jen zírám - nadšeně! Vizuálně nadstandardní! Film mohl být bez Rihanny, ale rozhodně ne bez Danea a Cary! Příběhu bych pár věcí vytkla, ale proč se tím zabývat, když celkové dojmy jsou více než uspokojivé? Dlouho už jsem z kina neodcházela s tak příjemným pocitem. A píseň na začátku titulků je pecka všech pecek!!!(11.4.2018)

Výborný, skvěle natočený, vizuální stránku filmu mohu také pochvalit - Luc Besson zase natočil skvělý film...(20.4.2018)

Návrat k Piatemu Elementu? Ani nie. Ale zato veľmi slušné sci-fi, lepšie než posledné dva Bessonove filmy. Mal som fakt z toho pocit, že Luc dal do toho celé svoje srdce a vyhral si so všetkým, s postavami, príšerami, prostredím a hlavne efektami. Bohužiaľ potom zamrzí, že to má dosť jednoduchú dejovú linku určenú pre mladších divákov (naozaj niekoho prekvapilo odhalenie hlavného záporáka?).(18.5.2018)

Další z počinů Luca Bessona. Příběh vycházející z komiksové předlohy (ze které mimo jiné vycházejí i některé maličkosti i u star wars) O obrovské "stanici" jenž se postupným připojováním modulů ať už pozemských tak těch mimozemských rozrostla do rozměrů malé planety kde žijí tisíce druhů. Celý základ filmu se tak tváří jako velmi života schopný a v rukou Luca Bessona by se člověk těšil na nový Pátý Element, ale není tomu tak. Luc Besson je mistr detailů a barev. Každá maličkost musí spolu hrát, ale zde a bohužel nejen zde narazil. Stejně jako v některých filmech předtím i tady se zdá že veškerou svojí pozornost klade jen na ty drobnosti a celek mu tak nějak uniká. Herci Cara Delevingne a Dane DeHaan spíše připomínají dva dorůstající sourozence než potenciální milostnou dvojku. Stejně tak jako se jim nedá moc věřit že jsou to speciální agenti. Tak nějak to prostě nesedí. Příběh se zdá být často nejasný a po nějaké době už člověk neví co vlastně se ve filmu dělo. Pamatuje si jen úchvatný tanec Rihanny. Úžasnou akci na tržišti která se současně odehrává na "dvou světech", ale hlavní děj? To už asi dohromady člověk nedá. Škoda, takhle se celá ta piplačka s maličkostmi, efekty a obecně detaily stává možná až zahozená. Přesto a možná jen právě proto je film velmi pěknou podívanou která stojí za podívání se, ale asi vám to k srdci nepřiroste.(25.6.2018)

Besson jak má být. Měl jsem na to náladu a dostal jsem to, v co jsem doufal. Štěk Hauera mě potěšil, Rihanna tam sedla, trošku mi vadil ten vypitej Clive Owen co jezdí kalit až do pražského Bluelightu ... Nemám ho rád. Cara Delevingne, tu bych sežral i s botama. Klidně by mě mohla i pochcat, na british beauty jsem fakt ujetej. Celkově velmi příjemné překvapení! Naposledy jsem se takhle divil u Faunova Labyrintu před lety, tam jsem taky nic nečekal..(22.7.2018)

Docela dobré. Nemohu se však ubránit pocitu, že ten film měl na mnohem více. Podařené triky (a tady se i opravdu hodí, nejsou jen samoúčelné, jako to bývá u jiných filmů) zcela shodí doslova céčkové rekvizity. A zcela nedůvěryhodní hlavní hrdinové. Hlavně tedy ten, co hraje Valeriana. Chvílemi vypadá jako feťačka Katka. U Laureline mi nesedí její obočí. Já vím, zní to asi hloupě, jenže opravdu je to moc.(23.7.2018)

Jako malý kluk jsem hltal komiksy se sci-fi tématikou, které byly u nás k sehnání a v duchu jsem se přenášel do jimi vytvořeného světa. Minimalistické vyjadřování tohoto formátu mi dovolovalo rozvíjet moji fantazii. A fantazie komiksových tvůrců Valeriana vytvořila vesmír plný fantastických možností. A Luk Besson oživil tuto fantazii na filmovém plátně. Nečetl jsem předlohu, podle které vznikl tento film, ale po jeho shlédnutím věřím, že fantazie jeho autorů byla v tomto filmu naplněna beze zbytku. Nehledejte v příběhu tohoto filmu nějaké hlubší myšlenky, staňte se na chvíli dítětem, které sní a prožívá nad stránkami komiksu příběh jeho hrdinů a jejich oživlý vesmír. Pakliže se vám to podaří budete unášeni nadčasovou nádherou neuvěřitelné fantazie možného i nemožného. Pro mě opět vytvořil Luk Besson další mistrovské dílo, které se směle může postavit vedle jeho Pátého elementu ne jako jakýsi odkaz, ale samostatné a svébytné dílo.(27.7.2018)

Nepresvedčivé. Utopené a stratené v CGI na úkor príbehu a hereckých výkonov. Priemer.(29.7.2018)

chtělo to obsadit víc sympatické hlavní představitele - oba herci se hodí spíš do rolí záporáků. Vizuálně hezká podívaná.(29.7.2018)

Scifíčko pro odrostlejší děti a i dospělý se pobaví, pokud bude chtít. Režisér Luc Besson se vrátil do mezihvězdného prostoru, kde mu to od Pátého elementu sluší nejvíc. Barviček a živočišných druhů ve filmu je, až oči přecházejí a jedinou prudou pro mne bylo přerušení patřičně dynamického finále vcelku vleklou debatou o nehumánnosti vybíjení živočišných druhů. Inu…Besson, Nemohl si to holt odpustit. Dá se to ale přežít, stejně jako třeba Zathura. ** Celý film jsem si nemohl zvyknout na vtipkujícího Dana DeHana (Valeriána), ale to je můj problém a vám třeba jeho komediálně hláskující vesmírný superschopný agent sedne. I když se teda ve finále snaží tvářit tak hrozně vážně…hehe. Suma sumárum, Luc Besson svůj Opus Magnum nepřekonal. A to zejména proto, že si neujasnil, co že to vlastně točí. Zatímco v Pátém Elementu vybalancoval komediální vyznění příběhu o zničení světa naprosto bravurně, ve Valeriánovi se o to evidentně pokoušel…a padl do jámy sebevykrádání, kterou si sám vykopal. Dávám 70%, za všechny ty entity a fórečky, co jich jen bylo. Velmi příjemná podívaná to byla a konec příště prostě zrychlím na play 2xspeed.(4.8.2018)

Bavilo mě to víc, než jsem podle hodnocení a většiny reakcí čekal. Ne, není to žádná vypointovaná sci-fi záležitost, ale nenáročná zábava se zajímavým světem, podařenou výpravou a triky, a trochu netradičními hlavními představiteli. Některé akční scény by mohli být trochu lépe zrežírované, ale jinak slušné čtyři hvězdy.(10.8.2018)

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.(20.8.2018)

Nádherná fantazie od lidí kteří mají fantazii. Ostatní jen kopírují a slepuji již mnohokrát viděné. I Cameron se svým Avatarem by mohl závidět. Beson, nebo spíš markeťáci vás nalákali na 50 tisíc světů a civilizací. Zbytečně, je to příjemné komorní drama, které nepotřebuje zachraňovat celý vesmír. Ve skutečnosti je to hezká pohádka o zlu a dobru, kde dobro a láska zvítězí. Nejvíc na mne zapůsobila jemnost a vtip tohoto filmu. S radostí jsem zapoměl na americkou obhroublost, agresivitu a sprostotu. Nikdo se zde nesnaží bejt víc cool než opravdu je. Tohle je udělané s neuvěřitelnou elegancí a citem. Mně ne zas tak sympatická Cara Develinge nakonec k mému překvapení přirostla k srdci a dokonce jsem příběh s oběma hrdiny začal prožívat a fandil jsem jim až do konce. Ta holka není jen věšák na šaty. Vona je i svéhlavej bodyguard a brnění jí fakt sekne. Dokonce i Rihana naplnila svoji roli až mi oči přecházeli. Kostýmy a výprava byly doslova pastvou pro oči. Vizuální efekty byly parádní, nápadité a bezešvé. Zvláště virtuální tržište bylo naprosto fantasmagoricky nádherné a ještě k tomu dějově i logicky brilantní a neuvěřitelně chytré. To byla přimo povodeň na mojí fantazii. Díky bohu, že se Beson probral z průměrnosti. Je to tak osvěžující! Chci dalši díly! Dejte Besonovi Války hvězd a Lucas mu bude závidět! Hééj kucí Wachovský jste vo pár kol pozadu! Dívejte se jak se to dělá ;D(3.10.2018)

1 9 18 26 31 32 33 34 následující >>