Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

Šílená pastiš sci-fi motivů, z nichž některé jsou skvělé a některé příšerné, ale protože jsou jich desítky a navzájem se překrývají, tak skoro v každém momentu j něco, co irituje i něco, co baví. DeHaanův tragický miscast musí být jedním ze stovek nápadů - ten herec prorazil rolemi loserů a slabochů, teď má být najednou playboy a superagent. Má to být komentář toho, že díky trikům může být všeho schopným hrdinou kdokoliv? Těžko říct. Jede se dál... Bessonův pseudofilm má rozhodně něco do sebe, i když stačí cca jeden za deset let. Nebýt poslední půl hodiny, která zabředne do nesmyslného mluvení, dal bych s chutí 4.(30.12.2017)

Ono je úplně jedno jestli je to Pátý element na druhou, nebo překopané Star Wars. Musí se nechat, že se bylo celých 137 minut na co dívat a moje pozornost neupadla ve spánek. Příjemně svižný spád s okoukaným příběhem a neokoukanými herci. I když Cara, ale je jedna z mála která se drží ve vizuálně mýtických rolí.(18.1.2018)

• GalaktikHero

Výber hercov do hlavných postáv vyslovene nešťastný. Mimoriadne nesympatická dvojica. Inak po hroznom začiatku to až také zlé nebolo, ale viac ako dve hviezdy ani omylom!(18.1.2018)

Opravdu se jedná o Pátý element nového tisíciletí. Bu´dme upřímní. Mnoho lidí říká, že Pátý element je lepší. Opravil bych to na "byl lepší". Doba pokročila, film se změnil, my se změnili. Co bylo před 23 lety cool, už moc cool není. Podívejte se sami na většinu hitů té doby a sami zjistíte, že jsou už méně koukatelné z hlediska řemesla a stylu. DNesk je z krátka digitální doba a "analogová" podívaná je už zkrátka historie. K čemu sebelepší příběh, sebelepší herci, když se na celek člověk dívá s úsměvem, protože už to zkrátka není ono. Takže Valerian - je vidět, že se jedná o non USA film už jen dle stylizace a krásných výjevů. Příběh také není až tak zlý, ale zkrátka nápaditost vítězí.(20.1.2018)

Rozpravka pre male deti,ale v 3D pozeratelne. Dobro zvitazi nad zlom a vsetci sme spokoji. To co som ocakaval som aj dostal.(29.1.2018)

Farebne a pekne. Skoda len tych dvoch nesympatických hercov v hlavných úlohách...............(5.2.2018)

Takhle to asi dopadá, když chcete technicky dokonalý film. Pro samou snahu dotáhnout každičký technický detail do krajnosti, se nějak pozapomělo vloženou energii rovnoměrně podělit s příběhem. Což o to, pěkně se na to kouká, obzvláště ve 3D (podle všeho jen konverze, ale zmáknutá na jedničku, narozdíl třeba od Edge of Tomorrow), ale co naplat, příběh působí nesourodě, ploše, neoriginálně, někdy až dost jednoduše, bez špetky snahy ho něčim oživit. Možná to zkoušeli sem tam nějakým vtípkem, ale i ty se většinou míjejí účinkem. Kdyby aspoň chemie mezi hlavní dvojicí protagonistů fungovala, ale za mě obsazení Valeriana poněkud mimo. Proč tedy tři hvězdy, možná se ptáte? Technická stránka udělala skutečně dojem, a Cara Delevingne jakbysmet.(6.2.2018)

• PsenickaR

Hrozná nuda. A tím by se dalo skončit. Úvod je hodně zajímavý, vizuálně vypiplaný, tam si ještě užíváte ten nový svět, všechno co dokázal Luc vymyslet a to od samotného pohodového života mimozemšťanů ( kde to místy silně zavání Avatarem ) až po destrukci celé planety zaviněné externími vlivy. Pak se objeví ústřední dvojice bez charismatu a čekáte, kdy se to tedy rozjede, čekáte a čekáte a ono pořád nic, takže si po 30ti minutách říkáte, že to je docela nuda, po hodině filmu už se nemůžete dočkat konce, protože tušíte, že se to vlastně nerozjede. Vše co ten film nabízí je jenom ten obal, ten vytříbený vizuální svět světů, ale jinak vlastně nic a to se týká i samotného děje, který po skončení filmu nedokážu ani zopakovat. Naprosté plýtvání penězi a možná stačilo trochu málo ubrat na rozpočtu na triky a část financí přesměrovat na lepší scénář a lepší herce a hned by to bylo lepší. Škoda peněz a škoda času a Valerian se řadí mezi filmy, které již znovu nikdy vidět nechci, opravdu NIKDY. To si raději po sté pustím nějaký díl SG1 a zažiju více zábavy.(7.2.2018)

Příběh je docela dobře vystavěný, ale na plátně nefunguje. Herecká dvojice nedokázala film táhnout a ani velkorysá výprava tady nepomohla. Vzhledem k ní se naopak zdály obě postavy ještě víc bezbarvé. Víc mi vadila Cara Delevingne, která zní naštěstí v originále alespoň snesitelněji než v českém dabingu. Dva adolescenti bez výrazných charakterů tady zkrátka nemohou obstát. Chápu, že se Besson držel předlohy a v komiksu to mohlo fungovat. Stejně jako scénář na papíře může vypadat dobře, ale dobrý režisér vidí, že na plátně to neprojde. Neříkám tím, že Besson není dobrý režisér, ale je vidět, že tady prostě hodně chtěl. Taky záporák mě nijak neoslovil. Byl stejně plytký jako ústřední dvojice, tak dobro a zlo zůstalo nakonec „vyvážené“. Bohužel úplně jinak vyvážené než u Pátého elementu. Příšerky ale fungovaly a docela jsem se bavila. Na jedno zhlédnutí vzhledem k výpravě ok. Nic víc ale nečekat. Pátý element se tentokrát nekonal.(26.2.2018)

Luc Besson si splnil sen a natočil filmovou adaptaci slavného comicsu. Škoda jen, že ke konci film ztrácí tempo a nekončí nějakou mega epickou galaktickou bitkou. (2D dabing) Rozpočet: $ 177,2 miliónů, Tržby: $ 225,874 miliónů.(4.3.2018)

• KcarlosK

Hlavní rozdíl od Pátého elementu je v tom, že ten měl příběh, herce a emoce. Tohle je jenom digi bordel s nesympatickými cucáky v hlavních rolích. Navíc to celkem okatě vykrádá nejenom ten element, ale i Star Wars, Battlestar galacticu a další věci. Prostě ztráta času.(6.3.2018)

Už vím, proč v tom hraje Dane DeHaan a ostatní nezletilí! Casting byl totiž původně vybrán pro snímek „Návrat do modré laguny po 30 letech“ kde se spoře oděná dospívající dvojice měla podrobně zabývat „rozdíly ve své fyziognomii“, a to na tropické pláži, k níž jednoho dne dorazí nelítostný pirátský kapitán – Clive Owen. Následně však bylo produkcí zjištěno, že Návrat do modré laguny má na ČSFD hodnocení jen 37%, zatímco Avatar 82%! A zbylou část příběhu už znáte…(14.3.2018)

Vizuální nádhera, skvělé nápady, ALE dva hlavní hrdinové, kluk a holka, co tam jaksi nepasují, jako když do luxusního auta posadíte dva puberťáky co nemají řidičák. Dvě děti ve vyspělém světě postrádající hloubku a zkušenosti. Kluk v majorské hodnosti sotva ochmýřený, holka superholka, co vypadá na medvídka v posteli, prostě pěst na nádherné oko. Kdybych se díval na vitrínu nějakého obchodu a ne na film, tak dám pět hvězdiček, ale protože by to měl být film, tak dávám jen tři. Škoda tolika skvělých nápadů na tak přiblbý scénář. Nějak mi nejde na pochopa, jak mohli znát jedno zvířátko z přísně utajené planety, když o tom skoro nikdo nevěděl, ale to bych chtěl moc.(18.3.2018)

• DarkViper

jedna hvězda za skvělou práci grafiků, ale teda, takhle posranej film jsem dlouho neviděl, režisér je totální amatér a z hlavních herců vyzařuje odér slizkosti a nadřazenosti do toho, ještě započítejte zaprodanou rihannu, která si střihla roli kabaretní kurvičky a výjde vám z toho dvouhodinová ztráta času a přitom efekty fakt super... lituju té promarněné práce.(7.4.2018)

Mám ráda filmy, na které jdu bez očekávání, a pak jen zírám - nadšeně! Vizuálně nadstandardní! Film mohl být bez Rihanny, ale rozhodně ne bez Danea a Cary! Příběhu bych pár věcí vytkla, ale proč se tím zabývat, když celkové dojmy jsou více než uspokojivé? Dlouho už jsem z kina neodcházela s tak příjemným pocitem. A píseň na začátku titulků je pecka všech pecek!!!(11.4.2018)

Výborný, skvěle natočený, vizuální stránku filmu mohu také pochvalit - Luc Besson zase natočil skvělý film...(20.4.2018)

Návrat k Piatemu Elementu? Ani nie. Ale zato veľmi slušné sci-fi, lepšie než posledné dva Bessonove filmy. Mal som fakt z toho pocit, že Luc dal do toho celé svoje srdce a vyhral si so všetkým, s postavami, príšerami, prostredím a hlavne efektami. Bohužiaľ potom zamrzí, že to má dosť jednoduchú dejovú linku určenú pre mladších divákov (naozaj niekoho prekvapilo odhalenie hlavného záporáka?).(18.5.2018)

Další z počinů Luca Bessona. Příběh vycházející z komiksové předlohy (ze které mimo jiné vycházejí i některé maličkosti i u star wars) O obrovské "stanici" jenž se postupným připojováním modulů ať už pozemských tak těch mimozemských rozrostla do rozměrů malé planety kde žijí tisíce druhů. Celý základ filmu se tak tváří jako velmi života schopný a v rukou Luca Bessona by se člověk těšil na nový Pátý Element, ale není tomu tak. Luc Besson je mistr detailů a barev. Každá maličkost musí spolu hrát, ale zde a bohužel nejen zde narazil. Stejně jako v některých filmech předtím i tady se zdá že veškerou svojí pozornost klade jen na ty drobnosti a celek mu tak nějak uniká. Herci Cara Delevingne a Dane DeHaan spíše připomínají dva dorůstající sourozence než potenciální milostnou dvojku. Stejně tak jako se jim nedá moc věřit že jsou to speciální agenti. Tak nějak to prostě nesedí. Příběh se zdá být často nejasný a po nějaké době už člověk neví co vlastně se ve filmu dělo. Pamatuje si jen úchvatný tanec Rihanny. Úžasnou akci na tržišti která se současně odehrává na "dvou světech", ale hlavní děj? To už asi dohromady člověk nedá. Škoda, takhle se celá ta piplačka s maličkostmi, efekty a obecně detaily stává možná až zahozená. Přesto a možná jen právě proto je film velmi pěknou podívanou která stojí za podívání se, ale asi vám to k srdci nepřiroste.(25.6.2018)

Besson jak má být. Měl jsem na to náladu a dostal jsem to, v co jsem doufal. Štěk Hauera mě potěšil, Rihanna tam sedla, trošku mi vadil ten vypitej Clive Owen co jezdí kalit až do pražského Bluelightu ... Nemám ho rád. Cara Delevingne, tu bych sežral i s botama. Klidně by mě mohla i pochcat, na british beauty jsem fakt ujetej. Celkově velmi příjemné překvapení! Naposledy jsem se takhle divil u Faunova Labyrintu před lety, tam jsem taky nic nečekal..(22.7.2018)

Docela dobré. Nemohu se však ubránit pocitu, že ten film měl na mnohem více. Podařené triky (a tady se i opravdu hodí, nejsou jen samoúčelné, jako to bývá u jiných filmů) zcela shodí doslova céčkové rekvizity. A zcela nedůvěryhodní hlavní hrdinové. Hlavně tedy ten, co hraje Valeriana. Chvílemi vypadá jako feťačka Katka. U Laureline mi nesedí její obočí. Já vím, zní to asi hloupě, jenže opravdu je to moc.(23.7.2018)

Jako malý kluk jsem hltal komiksy se sci-fi tématikou, které byly u nás k sehnání a v duchu jsem se přenášel do jimi vytvořeného světa. Minimalistické vyjadřování tohoto formátu mi dovolovalo rozvíjet moji fantazii. A fantazie komiksových tvůrců Valeriana vytvořila vesmír plný fantastických možností. A Luk Besson oživil tuto fantazii na filmovém plátně. Nečetl jsem předlohu, podle které vznikl tento film, ale po jeho shlédnutím věřím, že fantazie jeho autorů byla v tomto filmu naplněna beze zbytku. Nehledejte v příběhu tohoto filmu nějaké hlubší myšlenky, staňte se na chvíli dítětem, které sní a prožívá nad stránkami komiksu příběh jeho hrdinů a jejich oživlý vesmír. Pakliže se vám to podaří budete unášeni nadčasovou nádherou neuvěřitelné fantazie možného i nemožného. Pro mě opět vytvořil Luk Besson další mistrovské dílo, které se směle může postavit vedle jeho Pátého elementu ne jako jakýsi odkaz, ale samostatné a svébytné dílo.(27.7.2018)