Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

RoyBatty444

Láska je hlavný motív nesúci sa od začiatku do konca (ups... prezradil som pointu. No, nič sa nestalo lebo o tú aj tak nejde) a postava Valeriána je s ňou fakt otravná ako aj Laureline, ktorá to preháňa s drsňačinou. Bessonovsky hravé, plné nespočetných vizuálnych orgií, dobrý soundtrack ale aj preplácané, málo vtipné (teda vôbec), herecky slabé hlavné postavy, veľmi jednoduché bez silného záporáka. ...škoda! Chýba tomu hĺbka, hlavne vo vykreslení postáv a konsekvencií. Aj keď na koniec prichádzajú poučky LÁSKA porušuje pravidlá a zákony a premôže akúkoľvek armádu a vládu. Je to dôvera v druhého a jeho oboj prospešné rozhodnutie. DODRŽIAVANIE PRAVIDIEL: skrývanie sa za nimi vedie k porušovaniu ľudskosti (rozumej spravodlivosti pre všetkých). VOJAK si vždy vyberie smrť pred ponížením a preto ničí a zabíja. Pozerateľné to je ako jednohubka pre vizuál a občasné zábleblesky Besonovho talentu, ktorý ale pohltil megalomanský komerčný projekt. ()

WugWugs

Súdiac z reakcií a hodnotení okolo mal byť Valerian nezáživné young adult sci-fi v štýle Hungry games a spol. A ono to je oveľa lepšie. Chcel by som povedať, že previnilé potešenie roka, ale vinu vôbec necítim. Aspoň niekto sa snaží tvoriť, popri všetkých US komixových a knižných adaptáciách a prerábkach, ktoré idú na istotu oboznámenosti publika s látkou. Prvá polovica 5*, druhá 3*. Nasrať! 4 >> 5 ()

Mejkby

Vizuálně pěknoučká sci-fi pohádka. Ale s každou další minutou je to čím dál větší blbost. Nevěřil bych že budu usínat u akčního sci-fi. ()

xxxdvorixxx odpad!

Neuvěřitelná nabubřelost vizuálních efektů pro nic. Postavy neprokreslené, nemají žádné motivace, většina náznaku logiky zmizela hned po první scéně skládání stanice. Na téhle stanici je jednodušší (spoiler) vlézt do starého modulu a zprovoznit ho (aby se děj znovu ozvláštnil) než uběhnout 20 metrů a ohlásit problém. Jsme v roce 2550 a lokaci si sdělují bez kamer (kamerový gopro záběr ale v jedné lodi je jako efekt v průběhu. jednoho z "příběhů"). Aby se jedna postava dostala ke kabelům od nějaké základovky, použije k tomu akuvrtačku, haha. V určitých dialogích jsme se nahlas smály plochosti a hlouposti, skoro jako Strom života. Dimenze. ()

Andrej.Marko

Neskutočná vizuálna paráda... avšak pri plochosti postáv, dialógov, neskutočnom množstve vaty a niekedy absencii elementárnej logiky bola táto "paráda" hlavne pretrpená a to až do konca. ()

vzdyo111

Normálně bych filmu dal tři hvězdičky a spokojil se s tím, že jde o průměrně přihlouplé sci-fi, ale vzhledem ke kvalitě vizuálu mě ta scénáristická lenost a herecká neschopnost natolik rozčílily, že nemůžu než trestat. Nechápu, že někomu mohlo přijít herectví Delevigne jako obstojné, vždyť není schopná zahrát uvěřitelně ani ty nejbanálnější situace. ()

james11

Po vizuální stránce byl film opravdu nápaditý a určitě si tu chválu, kterou za ní tento film sklízí, zaslouží. Bohužel, bohužel museli do hlavních rolí obsadit dva herce naprosto bez charisma... Dara alespoň není úplně ošklivá, ale Dane fakt postrádá cokoliv. Tahle dvojka to opravdu nejen, že nedokázala utáhnout, ale dokonce film táhla spolu s nimi ke dnu. Umím si představit, že s jiným obsazením bych měl na film jiný názor, ale takto jsem spíše zklamán. ()

minimar

Naprosto souhlasím s POMO. Začátek parádní, fakt moc slibný rozjezd. V půlce filmu se najednou podivíte, že to je tak nějak dějově divné. Po chvilce je člověku jasné, že film spadne do amerického klišé. Co naplat. Hlavní dvojice je jinak krapet nevyvážená - krásná Laureline, která tam vcelku sedne a její parťák (hlavní postava dle názvu) Valerian, který jako svůdník dle mého názoru vůbec nevypadá. Naopak by se hodil na nějakého nerda nebo šikanovaného introverta, ale ne na prý obletovaného sexouše. Za opravdu nádherné provedení všech příšerek a celkově efektů dávám 4 hvězdičky. Děj je tak na 2. ()

Tomulka

Luc Besson u tohoto udělal dle mého akorát jednu jedinou chybu. Špatně vybral hlavní představitele! Dane DeHaanovi jsem naprosto nevěřil jeho suverenitu a umění perfektně střílet. Prostě mi přišel jako béčko a ne jako áčkový agent. No a krásná Laureline v podání Cara Delevigne není až tak krásná (to je samozřejmě věc vkusu), ale to mi až tak nevadí. Avšak její morální čistota a naivita byly opravdu hrané. Opět mne nepřesvědčila o tom, že taková opravdu je. Je smutnou pravdou, že před zeleným plátnem se velmi špatně hraje a každý to hold nezvládne, ale proto bych vybral asi zkušenější herce. Jinak skvělý film s dokonalou zápletkou. Sice nic originálního, ale je nutné si uvědomit, že námět tohoto filmu byl mnohem dříve, než filmy podle kterých hodnotíme dnes tento film. ()

hazik

Efekty jsou opravdu efektní. ale to je tak všechno. Obsazení se nepovedlo, hlavní hrdina je děsný ucho a ten příběh taky žádná hitparáda. Začátek naladí diváka na to, že ho čeká krásná podívaná, ale bohužel nečeká. Sice jsem vydržela v kině do konce, ale sledování filmu byla místy nuda a celkově ztráta času, dva body za snahu a efekty dám, ale za mne bída. ()

Jurcekk

Film je v pohode. Ako tuto verbal hovorí lepší ako posledné hviezdne vojny... Dievča skvelé. Pekné grimasuje chlapca by som vymenil. Vyhladená rasa sympatická. Páči sa ako všetky tie klony, transky atď gestikulujú. Vtipne. V imaxe to musí byť zážitok. ẞŠkoda že sa to nepredáva... ()

Reall

Celkem to ušlo. Bavil jsem se až od druhé poloviny filmu. První polovina byla dost nuda. Dostalo mě vybavení některých "vojáků"... Zbraň z přítomnosti. To jako vážně? AR-15 v budoucnosti, to trošku ujeli. Je to průměr, kterej rozhodně na Avatar nemá. ()

stalkicz

Sou to takove slabsi 4. Film je zde podhodnocen. Podle me kvalitativne o neco lepsi nez druzi Strazci galaxie. Kdyby to natocil marwell tak to vydela miliardu.. ()

WikingVik

Dva vzhledem šestnáctiletí hlavní hrdinové jsou posazeni do rolí jakýchsi superagentů. Kosí kohokoliv kdo jim přijde do cesty a všichni okolo jsou troubové. Asi bych se musel vrátit časem do svých šesti, aby se mi to líbilo. Prostě takové sci-fi pro žáky první třídy. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017