Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

• EvilPhoEniX

Prudké zklamání a jeden z nejhorších Bessonových filmů. Film má plusy pouze dva a to jest překrásná modelka/lesbička Cara Delevingne a vynikající 5 minutový performance Rihanny, což je trošku mimo když se jedná o nejdražší Evropské Sci-Fi. Efekty na můj vkus až moc barevné a pohádkové, akce je hodně málo a především je nezajímavá, tempo je neskutečně pomalé, ty dvě hodiny se mi v kině táhly neskutečně, někde v půlce filmu jsem se podíval na hodinky a plánoval jsem útěk, že další hodinu prostě nevydržím, no nakonec vydržel ,ale o nic jsem nepřišel. Tohle se prostě nepovedlo. Protrpené kino. 35%(20.8.2017)

Nepresvedčivé. Utopené a stratené v CGI na úkor príbehu a hereckých výkonov. Priemer.(29.7.2018)

chtělo to obsadit víc sympatické hlavní představitele - oba herci se hodí spíš do rolí záporáků. Vizuálně hezká podívaná.(29.7.2018)

Scifíčko pro odrostlejší děti a i dospělý se pobaví, pokud bude chtít. Režisér Luc Besson se vrátil do mezihvězdného prostoru, kde mu to od Pátého elementu sluší nejvíc. Barviček a živočišných druhů ve filmu je, až oči přecházejí a jedinou prudou pro mne bylo přerušení patřičně dynamického finále vcelku vleklou debatou o nehumánnosti vybíjení živočišných druhů. Inu…Besson, Nemohl si to holt odpustit. Dá se to ale přežít, stejně jako třeba Zathura. ** Celý film jsem si nemohl zvyknout na vtipkujícího Dana DeHana (Valeriána), ale to je můj problém a vám třeba jeho komediálně hláskující vesmírný superschopný agent sedne. I když se teda ve finále snaží tvářit tak hrozně vážně…hehe. Suma sumárum, Luc Besson svůj Opus Magnum nepřekonal. A to zejména proto, že si neujasnil, co že to vlastně točí. Zatímco v Pátém Elementu vybalancoval komediální vyznění příběhu o zničení světa naprosto bravurně, ve Valeriánovi se o to evidentně pokoušel…a padl do jámy sebevykrádání, kterou si sám vykopal. Dávám 70%, za všechny ty entity a fórečky, co jich jen bylo. Velmi příjemná podívaná to byla a konec příště prostě zrychlím na play 2xspeed.(4.8.2018)

Bavilo mě to víc, než jsem podle hodnocení a většiny reakcí čekal. Ne, není to žádná vypointovaná sci-fi záležitost, ale nenáročná zábava se zajímavým světem, podařenou výpravou a triky, a trochu netradičními hlavními představiteli. Některé akční scény by mohli být trochu lépe zrežírované, ale jinak slušné čtyři hvězdy.(10.8.2018)

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.(20.8.2018)

Nádherná fantazie od lidí kteří mají fantazii. Ostatní jen kopírují a slepuji již mnohokrát viděné. I Cameron se svým Avatarem by mohl závidět. Beson, nebo spíš markeťáci vás nalákali na 50 tisíc světů a civilizací. Zbytečně, je to příjemné komorní drama, které nepotřebuje zachraňovat celý vesmír. Ve skutečnosti je to hezká pohádka o zlu a dobru, kde dobro a láska zvítězí. Nejvíc na mne zapůsobila jemnost a vtip tohoto filmu. S radostí jsem zapoměl na americkou obhroublost, agresivitu a sprostotu. Nikdo se zde nesnaží bejt víc cool než opravdu je. Tohle je udělané s neuvěřitelnou elegancí a citem. Mně ne zas tak sympatická Cara Develinge nakonec k mému překvapení přirostla k srdci a dokonce jsem příběh s oběma hrdiny začal prožívat a fandil jsem jim až do konce. Ta holka není jen věšák na šaty. Vona je i svéhlavej bodyguard a brnění jí fakt sekne. Dokonce i Rihana naplnila svoji roli až mi oči přecházeli. Kostýmy a výprava byly doslova pastvou pro oči. Vizuální efekty byly parádní, nápadité a bezešvé. Zvláště virtuální tržište bylo naprosto fantasmagoricky nádherné a ještě k tomu dějově i logicky brilantní a neuvěřitelně chytré. To byla přimo povodeň na mojí fantazii. Díky bohu, že se Beson probral z průměrnosti. Je to tak osvěžující! Chci dalši díly! Dejte Besonovi Války hvězd a Lucas mu bude závidět! Hééj kucí Wachovský jste vo pár kol pozadu! Dívejte se jak se to dělá ;D(3.10.2018)

Farebná vesmírna sága od Bessona, kde sa okrem iného zoznámite aj s desiatkami imaginárnych vesmírnych ľudských druhov. Podobá sa to na jeden diel Futuramy, kde je to síce pekné, ale nezapamätateľné(však načo). Muselo dať práce, vytvoriť Futuramovské postavy v nekreslenom filme. Priznám sa, že niekedy mi bolo až mdlo, z toho trápna, keď som videl tie niektoré rasy. Dali si veľkú námahu, a pritom by stačilo, keby tam niektoré tieto smiešno-trápne postavy neboli. Vadilo mi ešte zopár nepodstatných drobností(napr. tie deti v podobne hlavných hrdinov), ale pozeralo sa to vcelku príjemne. Chcelo by to nejakého drsného a vtipného hrdinu, na plný počet....a hlavne.... od Bessona som čakal proste viac.(2.11.2018)

Nenarocny film & dobre triky & ja se opravdu dobre bavil. Libilo, bez naroku na nejake hlubsi analyzy.(24.11.2018)

1 10 18 27 32 33 34 35 následující >>