Disenchantment (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018 - 2019, 9 h 50 min (Minutáž: 27–36 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (75)

První série není žádný gamechanger, ale slušně pobavila. Sympatické postavy, fajn nápady, nasmál jsem se. Zprvu mi trochu vadila epizodičnost, ale zvykl jsem si. V posledních dílech se sice rozjel nějaký příběh, ale pokud máte za sebou RICKA A MORTYHO nebo BOJACKA, jen těžko vás mohlo závěrečné odhalení překvapit. Každopádně solidní komediální oddechovka.(6.9.2018)

Poslední Groeningem neprozkoumaná epocha je tady. Věčně ožralá princezna a její kámoši na cestě za pravdou, štěstím a prachama. Přes pomalejší rozjezd velice příjemná záležitost, která je sice z velké části zkopírovaná, ale má srdce. Největšími tahouny jsou jednoznačně Luci a Elfo. Finále první řady je nechutně otevřené. Elfooooo!(24.9.2018)

Meh. Strašný priemer. Má to celkom solídny rozjazd (hlavne pasáž v elfovskom svete), ale potom ti ide na autopilota. Rozprávkovo-stredoveký svet je využitý minimálne, príbehy sú rutinné (vrátane najhoršej rutiny v podobe "klamal som a potom sa začali valiť dôsledky klamstva") a záverečný cliffhanger je skôr na nervy, ako láka na ďalšiu sériu. 5/10(16.9.2018)

• HAL

Zvládnout se dodívat na první řadu Disenchantment je pro fanouška předchozích děl Matta Groeninga poněkud útrpné. Dobré vtipy tam jsou, ne že ne, obzvlášť v druhé polovině.... ale většina je pořád vata, klidně by se to dalo zkrátit na polovinu, když příběh není ničím moc zajímavý, a hlavně to strašlivě vykrádá odjinud. Třeba od Monty Pythonů, od Gaimana, ale v prvé řadě z Futuramy - což o to, samozřejmě jsem čekal silnou podobnost s ní, ale že to bude jen doslovné převedení jejích charakterů do fantasy settingu je dost lame, obzvlášť když ďáblík a elf jsou mnohem nudnější než Bender a Fry. Být mi dvanáct a nikdy nevidět Futuramu, tak asi dobré, ale to by tu nemohly zase být ty permanentní vtipy o sexu (toto by do normální televize nikdy neprošlo). A přitom i to jsou "jen vtipy o sexu", není to hardboiled odvázaná perverze jak u Ricka a Mortyho. 5/10(20.9.2018)

85 % Hravost, fajn postavy a jednoduchý tah na branku. Tenhle seriál má přesně to, co tak zoufale chybí posledním řadám Simpsonových...(23.9.2018)

Vtipy jsou tam tak řídké a dospívá se k nim tak klopotně, že si nemůžu pomoct: buď Matt zestárl nebo má nějaké špatné období. Nevadilo by mi, kdyby notoricky známé výtvarné pojetí tentokrát pojednávalo třeba hororový nebo smutný příběh. Jenomže pravdou je, že tvůrci se evidentně snažili o komedii. Žel naprázdno. První série zůstala neuzavřená s jasným vydíráním diváků, aby se podívali i na tu další. Vzhledem k autorské minimální nebo možná jen nevydařené snaze, nevím, ale asi už do Říše snů za princeznou, co se ráda napije, znovu nevycestuji. SHRNUTÍ: Není všechno Matt Groening, co se třpytí.(13.9.2018)

Po dokoukání první série zvedám na 5*. Jakmile si zvyknete na postavy a specifický humor, stává se z toho moc příjemná oddechovka s lehkým nádechem infaltinosti.(4.11.2018)

Plnohodnotná náhrada za předčasně ukončený seriál "Futurama" a za již vyčpělé "The Simpsons"? No, ano i ne. Disenchantment Vás v první řadě především zaujme skvělou animací, která je již od prvního políčka nesmírně vtahující, což v kombinaci s originálním soundtrackem vytváří podívanou, která téměř ihned vyčnívá nad ostatní animované seriály. Co se scénáře a pověstného břitkého humoru a narážek Matta Groeninga týče, občas jsem měl dojem, že se z jakéhosi neznámého důvodu drží při zemi. Některé vtipy a hry se slovy tedy vyzní zbytečně naprázdno, a to je něco, na co od něj vážně nejsme zvyklí. Doufám, že v další sérii to Matt Groening a jeho tým napraví, jelikož sympatické hlavní trio hrdinů si mne zcela získalo! (Netflix.com)(5.9.2018)

• zdepapepa

Více toho samého. Vždy budu stokrát vděčnější za něco, co se odváží vyjít ze zajetých kolejí. Příkladem za všechny budiž The Legend of Korra oproti Avatar: The Last Airbender. I přes všechny své nedostatky to stále bylo kvalitní dílo s rukopisem tvůrců, aniž by to bylo nějak do očí bijící. V tomhle případě se jedná spíš o srovnání The Legend of Korra - Voltron: Legendary Defender. Jiný setting, totožná kresba, totožné charaktery postav (zejména Fry, Bender a Leela). Více toho samého. Většina vtipů (které jsou natolik klasicky a učebnicově postaveny, že nevím, jestli se z pohledu člověka, který je zná, stále dá o slovu vtipy hovořit) v Disenchantmentu jede o několik beatů déle než by bylo zdrávo, takže už takhle nadstandardní délka (klasických 20 vs místních 28 minut) vypadá ještě delší. Nemyslím si, že bychom potřebovali DALŠÍ subverzivní parodii na fantasy a pohádky s rebelující princeznou a jejími nekorektními kamarády. Abych ale jen nehanil - obsahuje to pár zajímavých inovací. Což je ale úplně jedno, protože vzato se vším ostatním dohromady, je to pořád jen a jen více toho samého.(17.8.2018)

Není to tak kontroverzní, jak jsem čekal, o témata náboženství, středověku či alkoholismu se seriál otírá jen zlehounka. Dokonce se ani přímo neprofiluje jako parodie fantasy, i když referencí je zde dost. Vtipy jsou spíš postaveny na hře slov a jiných očekáváních. Postavy jsou tu prakticky jenom tři, přičemž dvě jsou si svým chováním podobné, ale přesto jsem si oblíbil jak je, tak i ty vedlejší. Ze začátku to vypadalo, že jednotlivé díly na sebe budou navazovat, z čehož jsem měl radost, jelikož by to animák odlišovalo od předešlých Groeningových projektů, ale běžně se přecházely i poměrně zásadní události. Až závěr mi dal naději, že se tomu tak v následující řadě stane. (Netflix)(1.9.2018)

• easaque

2* Groening zkouší nové prostředí, kde by se mohl uchytit. Po oblíbených Simpsonech a Futuramě tu je toto Rozčarování, z něhož jsem poněkud rozčarován. Standardní okoukaná animace mi už přijde omšelá a nezáživná. Humor mi taky nijak nesedl a žádná postava mi není nijak extra sympatická. Takže ani po třech dílech mě to nechytlo a prozatím ho nechávám u ledu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.11.2018)

Je to vcelku jednoduché, jestli se vám líbí humor, který nabízejí Simpsonovi či Futurama, tak i při Disenchantment budete spokojeni. Já do této skupiny spadám a proto jsem se dobře bavil. Po přítomnosti a budoucnosti se nyní vydáváme do minulosti a poznáváme hlavní trojici - opilou princeznu, jejího vlastního démona a naivního elfa. Úvodních deset epizod bavilo, přineslo povedené vtípky a zajímavé nápady. Těším se na víc.(26.9.2018)

• tomeek

Absolutní souhlas s "Zijutady". Po dvou dílech marně dumám, proč sledovat třetí. Zasmál jsem se za ty dva díly jenom jedinkrát, když sova narazila do zvonu(!). Nevím, jestli se to nějak rozjede, ale, ač jiný žánr, Final Space je jiná liga hned od první epizody. Nesympatické postavy, humor jako z posledních řad Simpsonů (slabý) a celkový design postav je podivný. Zapp Branigan (Futurama) byl sice idiot, ale milovali jste ho, tady je idiotů požehnaně, ale serou vás. Nerozumím tomu vysokému hodnocení, naprostá vysílací vata. Pokud ale žijete pro fantasy, možná tomu dejte šanci a uvidíte sami. 1,5* Lepší alternativa: cokoliv.(23.8.2018)

Simpsonovci už patria do starého železa, je tu Disenchantment! Rozhodne je to moja šálka kávy, tento satirický humor veľmi dobre padne, raketovou rýchlosťou odpúta od každodenných starostí a vylepší náladu. Bavím sa, elf, démon a princezna sú top!(16.9.2018)

Podle Netflixu je Disenchantment určený pro děti starší 13 let. Tomu nevěřte. Mrtvých je tu víc než ve Hře o trůny, narážek na sex, drogy a alkohol tolik, jako v celém seriálu Simpsonů (všechny řady dohromady). Pokud tohle překonáte, a budete čekat mix Zeměplochy a (polo)amatérského dílka JourneyQuest a zároveň se neleknete občas i vážnějšího ladění samotného seriálu, tak možná budete spokojeni. Já jsem byl. A opravdu hodně. Hlavní hrdinka princezna Bean, která chlastá jako duha, je nezodpovědná, občas někoho omylem zabije (v sebeobraně) a jejím největším snem je navštívit drogové doupě, je božská; i přes ty králičí zuby (které jsou stejně vlastně roztomilé).(25.8.2018)

Asi nebylo možné od první série čekat vyloženě zázraky. Navíc, když je opravdu složité navazovat na seriálové kultovky jako Simpsonovi nebo Futurama, ale tomu srovnání se člověk prostě neubrání. Disenchantment je místy hodně úsměvné, scifi historický svět docela funguje, jenom docela trvá než si oblibíte postavy, které zde nejsou povětšinou tak výrazné. Určitě je to příslib, ale na větší hodnocení bude lepší počkat na další série.(18.9.2018)

• noriaki

Věřím, že pro lidi kteří nikdy žádný animák neviděli, tohle musí být jako zjevení. Zdá se mi, že Disenchantment navázal na mnohem slavnější Simpsonovi. Dvacet let zpátky by to bylo uznání nejvyšší kvality, ovšem dnes je to hořké konstatování bídy. Humor je rozpačitý, scénky buď postrádají pointu, ale ještě častěji jsou neúměrně protahované ve snaze vynutit si smích za každou cenu. Což je trochu trapné a zároveň se seriál zdá subjektivně delší. Tomu ještě napomáhá zvolená délka epizod. Osm minut navíc nevypadá moc, ale poznáte to. Postavy jsou ukázkou nevyužitého potenciálu. Sympatický není nikdo a když je někdo hloupý, tak takovým tím rozčilujícím způsobem. Možná se to v dalších sériích rozjede, ale to by se musel scénář komplet překopat a scenáristé komplet vyházet.(25.8.2018)

Kdyby na mě někdo v pivní debatě tlačil, možná, ale jenom možná bych přiznal, že ke čtyřem hvězdám to kapánek dotlačila nostalgie po Futuramě a starém dobrém Mattovi. Takhle nepřiznám nic a naopak vyzdvihnu v podstatě neorané pole prostředí a postav. Jako jo, kdo by nechtěl vidět odvrácenou tvář feudalismu, kreslenou a navíc kouzla, rytíře a opilé víly? Narážek je spousta, vtipů též, a jakmile se do toho dostanete, pocit libosti narůstá.“I’m drowning!” - “I’m Elfo!(13.10.2018)

Jsem moc rád, že se Matt Groening vrátil na tv obrazovky. Srovnání s předchozími seriály se samozřejmě nabízí. Se Simpsny to dělat nehodlám - to je u mě nepřekonatelné a hlavně je to žánrem lidem určitě nejblíže. Futurama je už 100% sci-fi a jde úplně jinou cestou, stejně jako nyní fantasy Disenchantment. Futurama se mi moc líbila, ale přesto mi je tento kousek bližší. Svět plný elfů, trpaslíků, obrů nebo čarodějů si mě získá lehce narozdíl od vesmírných stvoření, robotů a meziplanetárního cestování. Moc nerozumím tomu hateu tady. Po 1. sérii hodnotím plným počtem, bavil jsem se, spousta vtipných momentů, hlášek, postaviček, a přece jen i trochu více pro dospělé :-). Smíchy jsem se sice neválel (to jedině u Simpsnů), ale těším se na další série.(24.10.2018)

Na Disenchantment jsem se hodně těšil. Doufal jsem ve Futuramu ve fantasy světě, bohužel to zůstalo někde na půl cesty. Kresba a postavy tam podobné jako ve Futuramě (sem tam i něco ze Simpsonů) jsou, ale bohužel chybí humor. Překvapilo mě, že celá série má ucelený příběh a není to epizodní jako jsou Futurama Simpsoni. Bohužel seriál nevyužil možností a zůstává na půl cesty. Otevřený konec mě hodně naštval, tak určitě budou koukat i na druhou sérii, abych věděl jak to dopadne. 65%(19.9.2018)

<< předchozí 1 2 3 4