Disenchantment (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018 - 2019, 9 h 50 min (Minutáž: 27–36 min)

Hodnoceno po první sérii. Za mě 100%. Zbožňuju fantasy a historické záležitosti. Tohle mi dává oboje a je to hrozná prdel. Za mě zatím o krůček před Futuramou. S fenoménem The Simpsons to nehodlám srovnávat. Prosím, rychle další sérii. Můžu hodně a jak tu někdo psal, dabing je skvělý! Pro naše dost výzva, protože co bylo před skoro 30ti lety není dnes...(29.9.2018)

Hodnoceno po dvou dílech. Ještě horší než jsem se bál. Vtipy na úrovni posledních sérií Simpsonových a charaktery jak přes kopírku z Futuramy a Simpsonových. Potenciál kouzelného středověku absolutně nevyužit (všechno by se mohlo dít zrovna tak ve Futuramě). Párkrát jsem se zasmál ale všechno ostatní se v seriálu děje tak nějak mimochodem, že je mi to úplně jedno a jen se nudim.(30.9.2018)

Je to vcelku jednoduché, jestli se vám líbí humor, který nabízejí Simpsonovi či Futurama, tak i při Disenchantment budete spokojeni. Já do této skupiny spadám a proto jsem se dobře bavil. Po přítomnosti a budoucnosti se nyní vydáváme do minulosti a poznáváme hlavní trojici - opilou princeznu, jejího vlastního démona a naivního elfa. Úvodních deset epizod bavilo, přineslo povedené vtípky a zajímavé nápady. Těším se na víc.(26.9.2018)

Asi nebylo možné od první série čekat vyloženě zázraky. Navíc, když je opravdu složité navazovat na seriálové kultovky jako Simpsonovi nebo Futurama, ale tomu srovnání se člověk prostě neubrání. Disenchantment je místy hodně úsměvné, scifi historický svět docela funguje, jenom docela trvá než si oblibíte postavy, které zde nejsou povětšinou tak výrazné. Určitě je to příslib, ale na větší hodnocení bude lepší počkat na další série.(18.9.2018)

Meh. Strašný priemer. Má to celkom solídny rozjazd (hlavne pasáž v elfovskom svete), ale potom ti ide na autopilota. Rozprávkovo-stredoveký svet je využitý minimálne, príbehy sú rutinné (vrátane najhoršej rutiny v podobe "klamal som a potom sa začali valiť dôsledky klamstva") a záverečný cliffhanger je skôr na nervy, ako láka na ďalšiu sériu. 5/10(16.9.2018)

• - Na konci epizody se nachází potitulková scéna. (Puxina)

• - Epizoda odkazuje na další seriál Matta Groeninga, a to Futuramu (od r. 1999). Na kratičký okamžik lze zpozorovat stroj času, spolu s Fryem, Bendrem a profesorem Farnsworthem – stroj času tvořil hlavní zápletku epizody Lepší později než pozdě (2010). (fiLLthe3DD)

• - Královna Oona v mnohém připomíná první dámu USA a manželku Donalda Trumpa, Melanie Trump. Je cizinkou, není první manželkou, není zrovna oblíbená ve své zemi, nepůsobí spokojeně a staršímu manželovi porodila syna. (hansel97)