Epizody(10)

Povinnosti volají, ale princezna radši popíjí. Volnomyšlenkářská Bean rozčílí krále, když spolu se svými démonskými a elfími kumpány napáchá nenapravitelnou spoušť. (Netflix)

Trailer 4

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. část - Ano, ano, přátelé, kamarádi a milí soudruzi, Matt Groening je zpět v plné formě! A jeho návrat se koná ve velkém stylu, jelikož Disenchantment je to správné ořechové pro ty, jež zanevřeli nad současnou produkcí Simpsonových. Typicky Groeningovský humor se zde na vás valí ze všech stran a úhlů, a jako lahodná omáčka je správně ukuchtěný tak, aby se lahodil i zarytému odpůrci mírně absurdního humoru. Animace je na špičkové úrovni. Jednotlivé charaktery, ať již mluvíme o nezbedné alkoholičce Bean ("Ještě nikdy jsem tento pocit nezažila." "Střízlivost?"), milém a infantilním elfovi jménem Elfo ("I'm drowning!" "I'm Elfo!"), anebo o nehorázně hříšném démonu s prořízlou sarkastickou držkou Lucim ("Soudě dle výšky otisků jazyka usuzuji, že byl tento dům nedávno olizován elfem."), vám ihned přirostou k srdci, anebo v nich alespoň naleznete určité zalíbení, a budete jim fandit při jejich cestě za poznáním sebe sama. Dokonale trefné hlášky zde sedí jako prdel na hrnec. Soundtrack v sobě nenese náznak sebemenšího kazu, a pro ty, kteří se o takový formát hudby zajímají, je tento hudební podtext čirým balzámem pro (d)uši. Děj je skvěle rozehraný jako mistrovská partie šachu. V posledních třech epizodách seriál více cílí na příběhovou složku, což je u tvorby Matta Groeninga nezvyklé (natožpak když mluvíme o cliffhangeru), avšak to je jen výhodou. A pasáže v Elfwoodu jsou jedněmi z nejvíce originálních záležitostí, co jsem za poslední dobu v animovaném seriál mohl spatřit ("Shut up Speako!")... Tudíž nechápu většinu nevole k tomuto parádnímu projektu. Škoda jen toho faktu, že zatím neexistuje český dabing - to by byl totiž naprosto jinej nářezovej level! Ze strany tvůrců se nejedná o nic převratného (mírná inspirace a pár okopírovaných aspektů ze Simpsonů a Futuramy je zde patrně znát), avšak když vezmu v potaz, jak jsem se nesmírně královsky bavil, musím Disenchantment pochválit tím způsobem, že jej ohodnotím plným počtem (ačkoliv je to zavádějící výraz). Disenchantment jsem si užil naplno, a tuhle fantastickou a pohodovou komediální jízdu mohu doporučit všemi deseti, milovníky Simpsonů a Futuramy zaručeně nevýjimaje. Velice se těším a nemohu se dočkat pokračování. Verdikt: 86% ___ 2. část - Já jsem Asmodius, pán temnot! A kdo jsi ksakru ty?" "Ehm... Juanita Demonheimer." "Jooo, to zní věrohodně." ... Jedna z orchestrálně nejlepších a nejvíce znamenitých a chytlavých znělek poslední doby nás uvítá k návratu dalšího rozmanitého animovaného hokusu pokusu z geniální kreativních palice legendárního Matta Groeninga. A zde nelze nic vytknout či dodat - pokračuje se přesně tam, kde první řada vyhodila své kotvy - tudíž si pro nynější podobu klade výraznou důležitost na příběhovou složku, již samozřejmě nechybí neskutečně pikantní absurdní humor, nám všem ze Simpsonů a Futuramy tak věhlasně známý a námi tak bezmezně milovaný... Skvělá odezva vůči kladení důrazu na příběhovou stránku je ovšem bohužel v průběhu série opomíjena, což mne vskutku mrzí... V jinačím případě jsem nadmíru spokojen, dokonce i více než s první sérií - tím ale nechci říci, že by byla nějakým způsobem špatná - ba naopak! Především pak druhá a šestá epizoda jsou neskutečně geniální scenáristkou perlou... Závěr kupodivu primárně sází na serióznější notu, což samosebou není ku škodě - finální cliffhanger dopomohl k neméně kurióznímu náběhu na další řadu a zároveň slouží k dalšímu upoutání všeobecné pozornosti. Jsem tudíž opětovně nadšen a s lišácky úlisným širokým úsměvem vyhlížím další interesantní komediální nálož jež se ztělesní v již třetí řadě. ()

Toren

6,5/10. Vizuálně podmanivé a plné detailů. Obsahově už je to bohužel o něco slabší. Trochu mi vadí, že ústřední trio postav je mix již známých charakterů z předchozích projektů Matta Groeninga - ale to se asi dalo očekávat. Musím hodně pochválit hudbu, pár gagů je fakt slušných (hlavně ty, co se rozprostírají do více epizod) ale pořád z toho cítím spíš rozjíždějící potenciál než jasnou trefu do černého. Druhá polovina rozhodně o něco lepší, ale pořád tomu chybí pevnější uchopení - zatím to na mě působí jako směsice různých nápadů, které jsou však zřídka kdy využity na max. Uvidíme co přinese druhá sérka, zatím v pohodě ale nic výjimečného. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První sezóna seriálu mě výrazně nezklamala, ale ani nepotěšila. Od Matta Groeninga jsem očekával, že se budu smát (když už ne chechtat) od začátku až do konce, pravda byla ale jiná. Ano, narazil jsem na několik velice povedených epizod, viděl jsem ale i díly vyloženě rozpačité, u kterých jsem se maximálně několikrát usmál a chvílemi jsem se dokonce nudil. Lepší pocity u mě nakonec převládly a určitě se podívám i na další řadu. ()

PanCitron

Největší problém tu asi vidím v tom, že je to strašně nevtipné. V průměru jeden vtip na epizodu vážně není dobrý stavební kámen pro takový typ seriálu. Zbytek je spíš k uzoufání. Snad až teprve v závěru, seriál začal nabírat nějaký tvar, ale to je podle mého trochu pozdě.Vcelku mě překvapuje, jak seriál selhává v celku stěžejním prvku Groeningovi tvorby a to postavách. V zásadě bavily jen dvě a to Démon a princ/prase s hlasem Matta Berryho.. Zbytek je spíše nudná šeď. Podle mého ten potenciál byl větší. Nejzajímavější díl:1x08 - The Limits of Immortality ()

choze

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První série není žádný gamechanger, ale slušně pobavila. Sympatické postavy, fajn nápady, nasmál jsem se. Zprvu mi trochu vadila epizodičnost, ale zvykl jsem si. V posledních dílech se sice rozjel nějaký příběh, ale pokud máte za sebou RICKA A MORTYHO nebo BOJACKA, jen těžko vás mohlo závěrečné odhalení překvapit. Každopádně solidní komediální oddechovka. ()

• Na konci epizody se nachází potitulková scéna. (Puxina)
  • Když si princ Merkimer zkouší paruky můžete si na poličce povšimnout vlasů Frye z Futuramy (od r. 1999). (hansel97)