Rozčarování (TV seriál)

Disenchantment

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018–2019, 9 h 9 min (Minutáž: 22–36 min)

Jiný typ humoru než jste od tvůrců Springfieldu zvyklí, ale mně ten humor sedí. Je to hodně jiné, často jen sarkastické a ne tak přímočaré, ale epizody jsou dobře propracovány (spousta parodií na pohádkové, ale i fantasy příběhy). Celý ten svět mě baví a Bean, Elfo a Luci jsou skvělí (obzvlášť interakce mezi Elfem a Lucim). Přiznávám ale, že seriálu opravdu dost pomáhá sledovat ho vcelku. Čím delší pauzy mezi jednotlivými díly, tím v tomto případě opravdu o dost hůř. Je to svět a styl humoru, který si nejvíc užijete nalepený na sobě (což je možná oproti předchozím projektům tvůrců rozdíl nejzásadnější). Na shlédnutí typu "jen tak si pustím jednu epizodu", tenhle seriál moc není (protože do svého světa vás tak lehce nepouští a je víc zaměřený na detaily, takže na sledování na jedno oko jako u rodiny ze Springfieldu to úplně nejde). 75%(7.4.2019)

Na Disenchantment jsem se hodně těšil. Doufal jsem ve Futuramu ve fantasy světě, bohužel to zůstalo někde na půl cesty. Kresba a postavy tam podobné jako ve Futuramě (sem tam i něco ze Simpsonů) jsou, ale bohužel chybí humor. Překvapilo mě, že celá série má ucelený příběh a není to epizodní jako jsou Futurama Simpsoni. Bohužel seriál nevyužil možností a zůstává na půl cesty. Otevřený konec mě hodně naštval, tak určitě budou koukat i na druhou sérii, abych věděl jak to dopadne. 65%(19.9.2018)

Asi nebylo možné od první série čekat vyloženě zázraky. Navíc, když je opravdu složité navazovat na seriálové kultovky jako Simpsonovi nebo Futurama, ale tomu srovnání se člověk prostě neubrání. Disenchantment je místy hodně úsměvné, scifi historický svět docela funguje, jenom docela trvá než si oblibíte postavy, které zde nejsou povětšinou tak výrazné. Určitě je to příslib, ale na větší hodnocení bude lepší počkat na další série.(18.9.2018)

Jako že, trailer za mě nic moc, ale říkal jsem si, je to Matt Groening, tak třeba přijde s něčím originálním. Disenchantment má výhodu nespoutanosti nového světa, žádné vyjeté koleje příběhu jako Simpsonovi. V mnohém se tak podobá starším sériím Futuramy. Celý koncept fantasy království asi není úplně něco nejoriginálnějšího, ale přesto si myslím, že bude diváka bavit. Humor je klasický Groening, takže sarkasmus, narážky na stereotypy, utahování si z klasických postav hrdinských příběhů a v neposlední řadě ztřeštěné gagy a hlášky. Postavy jsou příjemně nové a neotřelé, takže seriál zaujme hned v prvních dílech. Povedená komediální taškařice. Těším se na další sérii.(22.10.2018)

S dalším projektem Matta Groeninga se člověk samozřejmě neubrání srovnání s těmi předchozími. Disenchantment je nejvymakanější, což ale není všechno. Vtip tomu nechybí, spousta jich je podobně filozofických, jako hlavně ve Futuramě. Ale že by seriál člověk pohltil podobně jako ona a Simpsonovi, to úplně ne.(11.6.2019)

• - Celé jméno princezny Beanie (ústřední postavy seriálu) je Tiabeanie Mariabeanie de la Rochambeaux Grunkwitz. Celé svoje jméno představila v epizodě Okázalá bažina (2018), nicméně byla v podnapilém stavu a svoje příjmení zkomolila na Drunkowitz. (Simons_cz)

• - Epizoda odkazuje na další seriál Matta Groeninga, a to Futuramu (od r. 1999). Na kratičký okamžik lze zpozorovat stroj času, spolu s Fryem, Bendrem a profesorem Farnsworthem – stroj času tvořil hlavní zápletku epizody Lepší později než pozdě (2010). (fiLLthe3DD)

• - Na rozdíl od všech animovaných seriálů od Groeninga mají v tomto všechny lidské postavy pět prstů na jedné ruce. Nadpřirozené postavy jako elf Elfo mají čtyři, zatímco démon Luci má pouze tři prsty. (hansel97)