Dobrodruzi (neoficiální název)

Xia dao lian meng

• Čína

侠盗联盟

Dobrodružný / Akční / Krimi / Drama

Hong Kong / Čína / Česko, 2017, 140 min (Alternativní: 108 min)

Mnohem lepší než bych očekával soudě dle hodnocení. Ne úplně typický čínský film v tom smyslu, že se celý odehrává v Evropě, a to včetně několika lokací v Česku, a je v něm velké množství evropských herců. Líbil se mi hlavně vizuál. Co lokalita, to nádhera. Ale i akční scény pěkně odsejpaly, že jsem si je užíval i přesto, že akční trháky moc nemusím.(6.1.2018)

V pohodě záležitost,ale vzhledem ke cástingu se dalo vytěžit více.Vidět v jednom filmu roztomilou Qi Shu, Jeana Rena a Andy Laue je fajn, ale ničím jiným to nemá snahu zaujmout. Akce moc není a je spíš průměrná, alespoň je to zábavně natočené a k nudě film vyloženě nesklouzne. Plusem jsou i scény z Prahy za doprovodu Smetanovy Vltavy,což jsem v Hongkongsém filmu opravdu nečekal. Korejští Zloději byli promakanější. 60%(17.10.2017)

Stephen Fung přijel točit část svého filmu i do ČR, takže kromě Prahy uvidíte i Bouzov, počátek filmu je ve Francii. Zápletka, jak je výborný zloděj Zhang Dan (Andy Lau) puštěn z vězení, aby se pomstil a dokončil sérii krádeží diamantů působí příliš průhledně a ploše. Film má být sice akční krimi, ale většina scén nepůsobí nějak extra vychytaně (na to, že je rejža z Hong Kongu, bývalý akční herec), nebo adrenalinově, spíše je to krotké. Tohle by udělalo dojem v 90.letech, ne dnes, herci se sice snaží, ale mají jen lehce načrtnuté charaktery, takže ani elita jako Andy, Qi Shu, Tony Yang, Zhang Jingchu, Jean Reno to prostě nevytrhnou. Přitom v jednotlivostech je ten film nadpůrměrný, hudba, kamera, některé akční scény jsou pěkně vypiplané do detailu, zejména ty s mechanickým pavoukem, ale je to prostě málo. Nedaří se vyvolat větší napětí a nějaké výrazné zvraty. Škoda, ale umím si představit, že s lepším scénářem a troškou více invence a odvahy v akčních scénách dovede ten samý tým udělat mnohem lepší počin.(15.10.2017)

• Lacike

Priemerny heist film, ktory sa po sviznom uvode dost rychlo zadrhne a nadobro prestane slapat az to vyusti v trapne finale. Vsetky tie pikle, ktore na seba vsetci kuju su rovnako nezaujimave ako postavy. Samozrejme sa dockame sokujucich dvojitych az trojitych nezmyselnych podrazov od takmer vsetkych zucastnenych. Akcie je minimum a je priemerna. Lupeze tiez nejakou sofistikovanou vynaliezavostou nevynikaju. Takze nakoniec zaujme snad len medzinarodne herecke obsadenie (chudak Reno je zase za policajta s ktorym kazdy vydrbava) a ceske lokacie, ale cestiny sa bohuzial nedockame. Z tohto by hit nebol v 90tych, 80tych ani ziadnych inych rokoch. 5/10.(29.10.2017)

Jedná se o takovou čínskou "Mission: Impossible", tedy film s velmi podobným vizuálem, navíc se děj částečně také odehrává v České republice, takže Marek Vašut zase dostal práci a dokonce i něco řekl, i když to vypadal na němou roli. Andy Lau ani Jean Reno však nebyli pro role pořádně využiti, což je velká škoda.(17.3.2018)

Zcela průměrná,spíš dobrodružná podívaná,okořeněná Prahou a českýma hercema.Jinak nic ,co by člověku utkvělo v paměti.50ˇ%.(22.3.2018)

Příjemná oddechovka od které moc nečekáte a ona to ví, takže vám toho dá přesně tolik. Protože to točili Asiati, kteří jsou na technické úrovni mnohem dál než my, tak tam jsou příjemný vychytávky. Točený to bylo i v ČR, takže určitě se budou líbit známá místa i herci a v neposlední řadě klenot mezi auty. Já si u toho příjemně odpočinul, takže spokojenost.(8.10.2018)

Takova svezi skoro Bondovka po Cinsku... Ceskeho divaka zaujme fakt, ze se natacelo v Praze a na Bouzove a pak rada ceskych hercu v malych rolich.(15.7.2019)

• DavidS.

Jeden z nejhorších filmů, ve kterých se Reno i Lau objevili...Zrůdnost ve všech ohledech a zejména té jazykové, kdy se spolu francouzští policisté na francouzské půdě baví anglicky, přestože ten druhý je Čech v podání "Kyslíka"...Tohle nemůže nalákat do Varů, Prahy, hradů a zámků ani poblázněné čínské turisty...(8.11.2017)

Asijská superhvězda Andy Lau v jedné scéně s Norbertem Lichým...už je pro to ty tři hvězdy. Jinak vcelku ne moc dobrý, pohodový, dobrodružný film.(21.7.2018)

Slušné provedení a zpracování filmu. Film se mi v celku líbil nebyl vůbec špatný takové filmy mám docela rád. Na filmu se mi líbilo vše akce, děj filmu atd. Skvěle provedení a zpracování. Skvělá zábava s dobrou atmosférou a podívanou.(2.1.2018)

Zábavný a odpočinkový film s několika málo hluchými místy. Děj má grády a nebude-li si všímat nesmyslů zcela jistě se pobavíte. Skvělí herci. Jsou tam tuším dvě hluché pasáže, ale jinak to břink má a je to jak žiletka. Česká účast překvapila. S bravurou natočená věcička, která pobavila. ***A PŮL(24.7.2019)

Příjemná, akční, dobrodružná oddychovka, které se dá málo co vyčíst. Sice se u těchto filmů asi už nedá počítat s nějakou extra kreativitou, protože originální nápady už jsou vybrané, ale mělo to svoje příjemné kouzlo, navíc to bylo točené v Česku s českými herci. Celou dobu jsem se opravdu nenudil a fakt si u toho odpočinul. Příběh dobře dopadl a tak to mám rád. 60%(31.10.2017)

• JosefTomas

Slabší průměr, chytá to směs Zlodějů od Johna Woo, které se ale berou moc vážně a pak styl nějaké průměrné kriminálky, která se snaží o komplikovaný scénář, ale přitom působí jednoduše. Upřímně, na film jsem nekoukal kvůli hercům, i když kvůli Jean Renovi a Andy Lauovi jsou dobří, ale hlavně kvůli Praze. Mohu vás uklidnit, že se v Praze odehrává zhruba 85% filmu. Jenže vás později drkne, že je zde Praha jen z důvodu, aby to nestálo produkci tolik peněz. Co se Českých herců týče, mají zde spíše malé role na úrovni camea, přičemž je úspěch, zda-li řeknou více než jednu větu, ale o nich to není a nikdy nebylo. Film má sice dobré tempo, ale nedokáže zachránit poměrně slabý scénář, který je plný klišé a stereotypů. Ani ta akce nefunguje a prostě tam jen je, ale nemá nějaký jasnější podtext, jen tam je a nic víc. Ovšem, co mě ale hodně potěšilo. tak to byl přechod do Prahy, za použití písně Má vlast od Bedřicha Smetany, ale to pochopí bohužel jen Čech a nikdo jiný (možná ještě Slováci). Celkově jde o podprůměrný akční film, který sice funguje, ale poztrácí něco ojedinělého a za pár měsíců o něm nikdo nebude vědět (a popravdě ani nevěděl).(11.11.2017)

• Nedos.

Asi v polovine filmu se dej zvrtne v totalni frasku. Filmove postavy se chovaji jako idioti, technika popira zalony jakykoliv galaxie a ochranka samozrejme strili jako stromtrooperi. I kdyz mi byl velmi sympaticky zacatek z Grandhotelu Pupp a karlovych varu, pres Jeana ve skode superb a proste Tatry vsude, tak proste ne. Bohuzel muj mozek opet nedokazal vypnout a hlavu mam celou cervenou, jak jsem se placal rukou a rikal tohle proste neni mozny, to nemuzou myslet vazne.(12.6.2018)