poster

Stop (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Stop

 • Japonsko

  Stop

Drama

Jižní Korea / Japonsko, 2015, 85 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim

Kamera:

Ki-duk Kim

Hrají:

Nacuko Hori
 • Pluhy
  odpad!

  Fuck that! Tohle je must-see letošního KVIFFU. Kim Ki-dukovo ekologická agitka na téma ďábelské elektřiny, která ničí každého z nás. Film natolik radioaktivní, že v závěru hlavního herce promění na hipsterského Johnny Deppa, jeho dítě na ušatého mutanta a jeho manželku na paranoidní krávu. Po odchodu z kina budete natolik zasaženi poselstvím tohoto filmu, že už Vás ani mořské řasy nevyléčí. Takže vypnout PC!! zahodit mobil!! A vezměme do ruky aku-brusky a pojďme šířit Kimovo poselství....(10.7.2015)

 • DrBuznička
  odpad!

  Kim Ki-duk přišel o veškeré zbytky své soudnosti. Amatérský film (nulový rozpočet, amatérští neherci, jednočlenný štáb) se všemi neduhy a pejorativními konotacemi, které toto sousloví nabízí. Nechápu co xxmartinxx míní onou hrou s digitálním obrazem a zvukem: Film jednoduše není smíchaný a je natáčen na automatickou expozici.(16.7.2015)

 • rakosabasta
  ****

  Asi takhle... je úžasné, že si Kim umí natočit a sestříhat film zcela sám s pouhými 6 herci za (nejspíš) nulový rozpočet. Film má být agitkou proti atomové energii, rozhodně tak ale natočený není. Je to spíš taková absurdní verze návodu pro školáky "k čemu všemu se využívá elektrická energie". Je to tak absurdně naivně pojaté až je to roztomilé. Ano, jsem cynik, ale nejspíš jsme cynici všichni, kteří se projekce v Městském divadle v KV účastnili, protože v obsahově teoreticky vypjatých situacích jsme řvali smíchy. Na druhou stranu, na rozdíl od jiných filmů, na tento tak lehce nezapomenu. A i to je možné brát jako kvalitu.(30.7.2015)

 • hero_bk
  *

  Film z jiného vesmíru. Můj mobil je vyrobený s pomocí elektřiny? Jo, aha, to jsem nevěděl. Po zemětřesení vyšel z jaderné elektrárny radioaktivní mrak? Tak to musím rychle na zahradu posbírat zeleninu. Mám strach, že moje dítě bude postižené? Půjdu jíst radioaktivní zeleninu. ---- Kim se chudák na stará kolena zcvoknul a dal se na iracionální ekologii. Něco tak hrozného jsem opravdu nečekal... Jediný důvod, proč nedám odpad, je ten, že jsem už dnes naděloval v děsivém bloku kraťasů a nechci vypadat jako absolutní negativista...(9.7.2015)

 • Carodej_pes
  ****

  Střih s sebou občas přináší amatérsky ostrou změnu zvukové stopy, jas obrazu někdy nevzhledně kolísá v rámci jedné scény, postavy jsou místy přesvětlené. Po technické stránce amatérský počin, jakoby dělaný mladými nadšenci pro regionální soutěž talentů. Ovšem je to špatně? Je možné dílo hodnotit jako aktivistickou rychlokvašku, s níž se Kim Ki-duk nemydlil, protože se vpravdě bojí, že nám již brzy vyprší čas? Dost možná ano. Jedna věc mě ale zaráží: Stop má originální smysl pro humor („kácení“ věže, přepálené ozvučení rvačky, běsnění manželů aj. vtípky), který by ve formálně dokonalém díle nefungoval. Nad to ve všem tom technickém blátě ukazuje, jak moc velký rozdíl je mezi skutečným filmovým začátečníkem a zkušeným režisérem. Vnitřně totiž snímek funguje famózně a nelze od něj odtrhnout oči. Ba co víc, veškeré události v něm působí nesmírně pravdivě (mj. i proto, že herci jsou výborní), což je jeho největší úspěch. A akceptujeme-li tak absurdní film jako pravdivý, snáze si pak uvědomíme absurditu existence atomových elektráren (resp. fakt, že budou přibývat). O touze dohnat lid k nevyužívání elektřiny tento film opravdu není!(10.7.2015)