Reklama

Reklama

Až na Severní pól

  • Francie Tout en haut du monde (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Oloukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt Severní pól. Oloukine předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Oloukina nalézt... i kdyby měla dojít až na Severní pól. (Artcam Films)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (40)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Senzační dobrodružství, ze kterého na vás dýchá mrazivý vítr a cítíe respekt z pukajících ledových kolosů. Je to o mnoho dospělejší, než rozjuchané disneovky, ale ani tak to neztrácí lehkost a šmrnc. Nadchla mne epizoda v hospodě, kdy se z aristokratky nezvyklé na práci vyexpila v megačíšnici. Moc se mi to líbilo. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

No konečně něco nového. Po okouzlení z animace a žužu dojímavého Disneym vykastrovaného Pixaru a Ghibli (nic proti) pořádný příběh s klasickou stavbou, vcelku realistickým dějem... Btw. to že byla spousta věcí včetně třeba deníku psána francouzsky není žádný nesmysl - ruská šlechta ruštinu vzásadě krom hovoru s poddanými moc nepoužívala. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně krásný příběh malé Sašenky, která se vypravila z Petrohradu na sever, aby našla dědu a jeho polární expedici. Krásná animace, nádherné příběhové výkruty, u kterých přesně chcete, aby probíhaly tak, jak probíhaly. No a závěr, u kterého leckterému divákovi upadne slza z oka. Za mě super, moc milé překvapení a jsem rád, že takové animované příběhy stále vznikají. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Facka dyznejovkám! Dobře mířená a dobře usazená. Snímek je spíš pro starší děti, pro ty nejmenší fakt ne. Ale nabízí skvělý příběh s atmosférou, která se v mysli dovede zakotvit. Řekneš si: blbej animák, ale pak si stejně uvědomíš, že to bylo perfektní. Nedokonalé animace masírují tvou představivost, což je velká výhoda proti pixaru. Lze doporučit. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zatímco Disneyovky dávno zamrzly na opakujících se laciných schématech, potěší mě, když se sem tam objeví takovýhle film pro děti, kde ne všechno je prosluněné a prozpívané. Naopak, jde o neinfantilní, místy i poměrně temné dobrodružství plné zimy, sněhu, ale i odvahy a vůle. Tak třeba, kde jste naposledy v dětském filmu viděli, že útočícího medvěda (či jinou šelmu) je nutné občas zastřelit (a pak naporcovat a sníst) namísto aby se stal vaším kamarádem. Jednoduchá, avšak půvabná a poměrně originální animace jen podtrhuje posmutnělou poetiku příběhu. Naposledy jsem byl takhle nadšený z animovaného filmu asi u Písně Moře. Hodně silné 4*. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama