Jsem božská

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 110 min

Rozpočet $32miliónovTržby USA $48,795,601Tržby Celosvetovo $88,426,082Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Amy Schumer je proste strašná, odvalená, skoro druhá Melissa McCarthy, môže robiť čo chce, trapošiť ako len chce ale len málo čo je skutočne zábavné a najlepšie keď sa na záver snaží vypustiť z úst nejaké tie múdrosti o "vnútornej" kráse žien. /25%/(6.8.2018)

Amy Schumer je hnusná jako prdel, i jako herečka i ve filmu...., ale záviděl jsem ji to její sebevědomí.(25.11.2018)

Hodně girly film, ale nebylo to špatné. Amy Schumer moc nemusím,ale její vize, že je krásná se mi líbila, protože to sebevědomí, které z ničeho nic dostala dodalo filmu šťávu a vznikly z toho hodně zajímavé situace, při kterých se dá hezky zasmát a Emily Ratajkowski vidím vždy rád. Škoda, že druhá polovina je už vážnější, ale scéna s tancem je highlight. Na jedno podívání to jde. 60%(18.7.2018)

No není to romantika, když vám chlap vyndá šušeň z nosu?(3.8.2018)

Velmi sympatická a dobře hrající plnoštíhlá AS. :-)(1.12.2018)

Nadpriemerná menštruačná komédia. Len pri tom nejedzte.(12.11.2018)

Komédia, ktorá miestami dokáže pobaviť. Ale fungovalo to len v momentoch, ktoré súviseli s nehodou hlavnej predstaviteľky a jej následne získaným "zdravým sebavedomím". Vtip, ktorý tu fungoval na báze trápnosti a trápnych momentov. Avšak to ostatné mi prišlo len ako taká nudná omáčka, pričom koniec už úplne stratil to svoje humorné čaro zo začiatku. Slabší priemer. 55/100(11.8.2018)

• kingik

Když si divák vybaví téma důležitosti atraktivního zevnějšku z mužského pohledu, jaký svého času v chytré a nedoceněné komedii Těžce zamilován prezentoval Jack Black, je jednomu docela smutno, že Amy Schumer na to nedokázala navázat. A to nejen komediálně. Film je dost mimo v mnohém. Neatraktivní a muži neobletovaná žena, co má okruh jen svých věrných a stejně neatraktivních kamarádek, se jednoho dne bací do hlavy a poté se vidí jako krasavice. A co jako? Diváka akorát tak čekají téměř dvě malátné hodiny natahované nudy, neb scénář a režie nemá nic, čím by tento časový úsek zaplnily. A nic zajímavého nepřinese ani nenápaditý závěr. Amy je naprosto otravný tlustokožec, která pocuchá normálnímu divákovi nervovou soustavu, kupodivu se ničím vtipným ani neblýskne. Celý děj je postaven na tom, že její okolí jí neřekne/nenaznačí, že není tou výstavní modelkou, kterou vidí v zrcadle. Apropó, v zrcadle vidíme pořád odraz Amy, nikoliv nějakou sexbombu, takže ani do tak obyčejného triku film neinvestoval. Není zde žádná zapamatovatelná scéna, a co hůř - není zde jediná vtipná scéna. Fakt, komedie úplně bez vtipu. Puritány potěší, že film není sprostý a je naprosto zdrženlivý fekálního humoru. Hrdince nikdo neklade žádné úklady, Michelle Williams, která zde zapracovala na atraktivitě svého zevnějšku a v podobném triviálním filmu bych ji určitě nehledal, je zde dokonce za hodnou šéfovou. Naprostá hovadina ve všech směrech. Postrach erekcí na sociálních sítích jménem Emily Ratajkowski je zde též k vidění. 3/10(29.7.2018)

Šla jsem na to hlavně proto, že se mi líbil námět a byla jsem zvědavá, co z toho udělali. Koneckonců filmů o vnitřní hodnotě a síle sebedůvěry (oproti pouze povrchní kráse) není nikdy dost. Brzo po začátku jsem však pochopila, že to není v tomhle ohledu moc šťastně postaveno. Zpracovat tohle téma jinak, mohl to být daleko silnější film a to i včetně toho, že by zůstal komedií. Kámen úrazu je hlavně to, že hlavní postava svým způsobem ztělesňuje myšlenku, že vnější krása je to důležité, a podle toho se taky skoro celý průběh filmu chová. Jakmile sama sebe začne vnímat jako "krásnou", okamžitě se její chování obrátí k domýšlivosti, místy až arogantnosti, a celou dobu je tak extrémně zahleděná do sebe, že je to až nesympatické a otravné. A pokud je vám hlavní postava nesympatická, film jako celek tím značně klesne. Cílem nejspíš bylo těžit z komediálnosti rozporu mezi jejím vychloubačným postojem ("Ano, vím že s tímhle božským tělem bych mohla dělat modelku") a nevěřícnými reakcemi okolí, jenže pokud měl film zároveň za cíl vyzdvihnout myšlenku, že krása vychází zevnitř a sebedůvěra dokáže divy, tak to tímhle dost zabil. Na konci sice hlavní postava samozřejmě prozří, ale už to pro mě jako pro diváka nespravilo ten špatný dojem, který po většinu filmu dělala. A co víc, její uvědomění, že to nebyla krása ale sebedůvěra, která ji dovedla, kde je, bylo tak slabé, že to okamžitě vyšumělo a divák to skoro ani nestačil postřehnout. Celkově mě mrzí, že se tady zdravé sebevědomí zaměnilo za namyšlenost a skoro se i dá říct nedostatek soudnosti. Je to škoda. Každopádně, na jednorázové podívání to nakonec ušlo. A i když Amy Schumer si mě tentokrát rozhodně nezískala, Michelle Williams se mi naopak ve vedlejší roli moc líbila. Je to pro ni docela netypická role, ale tím spíš mě překvapila a zároveň i pobavila. ~(3,2)~(28.7.2018)

Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Děj je extrémně nepravděpodobný (už vidím, jak si v dnešní Americe posedlé honbou za politickou, genderovou a nevím jakou ještě korektností někdo dovolí někoho tak otevřeně urážet, jako to dělají všechny postavy v úvodu filmu Renee - to, jak se k ní chovají jen kvůli jejímu vzhledu, je skutečně zarážející; další problém navíc vidím v tom, že Amy Schumer ani zdaleka není tak tlustá a hnusná, jak se film snaží namluvit - ve skutečnosti má podle mě zcela normální obličej, a při dobrém makeupu je docela hezká, a pokud jde o její váhu, má maximálně pár kilo navíc, v čemž fakt nevidím nějaký problém, nota bene v kontextu Ameriky coby národa stiženého těžkou epidemií obezity; krajně nepravděpodobné mi přijde i to, aby holka z ulice přišla na něco, co miliardovému kosmetickému průmyslu uniklo, a aby tak snadno mohla mluvit do strategických věcí, nebo se nedejbože tak jednoduše dostala na zásadní prezentaci, kterou navíc odprezentuje místo ředitelky společenosti!) a předvídatelný - už po pár minutách je v podstatě jasné, jak to celé skončí. Měl jsem problém i s celkovým vyzněním filmu - Renee v té prezentaci nostalgicky vzpomíná na dětství, kdy nikdo vzhled neřešil, a volá po tom, abychom tak žili i v dospělosti, a pak vzápětí vítězoslavně oznámí, že jejich kosmetická řada je pro všechny ženy, což implikuje sdělení, aby ji všichni kupovali - od kritiky povrchnosti se tak plynule přejde k oslavě konzumu a podpoře kosmetického průmyslu, který je na byznysu s nevyrovnaným ženským seběvědomím postavený. A pokud jde o humor, zas taková řachanda to podle mě taky není, většinu záměrných vtipů jsem nijak vtipnou neshledal, a některé mi i přišly nechutné (nemluvě o tom, že spousta narážek odkazuje na americké reálie, kde se český divák podle mě vůbec nechytá - myslím, to je i důvodem, proč měl tvůrce amatérských titulků takovou potřebu neustále něco divákům dovysvětlovat (osobně jsem na toto u filmových titulků extrémně alergický, protože mám pocit, že překladatel absolutně není povinen cokoli vysvětlovat - má jen přeložit, a kdo repliku nepochopí, je to jeho problém). V tomto ohledu mi to občas připomínalo starší snímek Amy Schumer Vykolejená, který má s tímto mnoho společného. Kdo má její humor rád - pokud někdo takový u nás vůbec existuje - v době psaní mého komentáře zde měla Amy Schumer pouhých 21 fanoušků - ten by si u toho filmu měl přijít na své. Na mě ale příliš dobrý dojem neudělal, a to především kvůli scénáři, který si něco bere na paškál, a přitom to ve skutečnosti jen přiživuje. Mimochodem Naomi Campbell ve filmu je úchvatná - nevěřil bych, že už jí je 48 let!(20.8.2018)

Film měl ambici stát se odpovědí na otázky moderního tlaku na krásu tlačenou společností skrze všechny možné kanály a komunikační sítě. Ale nestal. Stala se z toho taková trochu fraška s dost předvídatelným dějem, což mu nevytýkám, jak jinak to natočit, ale místy to s tou "estetikou" přehnali a člověku bylo trochu víc na nic, než jak bylo plánováno. Inspirace se minula účinkem. Film zakončen klasickou muricou. Ale jo, zasmál jsem se místy. :)(14.10.2018)

• Flego

Postaviť takmer dvojhodinový film na jednej zápletke je odvážny krok aj na komédiu. Síce je to komédia s vážnejším presahom a záver mal slušné posolstvo, to však bolo skazené propagáciou výrobku...(5.8.2018)

Film, ktorý v lete poteší, ale nečakajte zase nejakú extra osviežujúcu zábavu ... je to milé, miestami vtipné, Amy niekedy tiež pobaví, romantiky akurát, nájdu sa tu aj trápnejšie miesta, no a jasné, že aj nejaké to posolstvo .. a nielen pre ženy. Zbohom.(4.8.2018)

"Jmenuji se Renee Bennett, a ucházím se o pozici recepční." Komedie o holce s nadváhou, která se udeří do hlavy a poté získá sebevědomí. "Nepřipadám vám skvěle vypracovaná? Ó můj bože, sáhněte na ty břišáky! Podívejte se na ty prsa! Na ten zadek! Jsem překrásná!" Celý film táhne Amy Schumer a její vysoké ego. Asistují ji neprovařené obličeje, které dopomáhají tomu, že výsledek je průměr. Tahle komedie zcela jistě upadne v zapomnění. "Tys mě viděl celou tu dobu?" - "Renee... Vždycky jsem tě viděl." - 50%.(30.10.2018)

• Chrustyn

Čekal jsem nenáročnou komedii, plnou slovního i vizuálního humoru. Bohužel v necelých dvou hodinách není ani jediná vyloženě vtipná scéna nebo jakýkoliv jiný druh humoru a Amy Schumer není dostatečně charismatická, aby film utáhla.(2.12.2018)

Amy to umí rozbalit snad pokaždé! Na zvednutí nálady jako dělané.(6.8.2018)

Hrdinka se domnívá, že je krásná, a tím pádem konečně šťastná, aby v závěru vyzdvihla, jak důležité je přijímat se takoví, jací jsme a to, když zrovna dojímavě mluví ke snobskému publiku při oslavě nové kosmetické řady …. No, nazdar._____ Poselství o tom, jak jsme všichni úžasní a krásní, ať už máme jakékoliv tvary, je zasazené do světa módní branže, kterou ale film ani náznakem nezobrazuje ironicky. Takže snímek vyzdvihuje ojedinělost a sebevědomí prostřednictvím stádnosti a povrchnosti. Byl by to zábavný protiklad, kdyby s tím film nějak pracoval. Bohužel se zdá, že to myslí naprosto vážně a tahle schizofrenie mu ani nedochází. _____ Scénář se nevyhnul předpubertálnímu humoru ve formě vyměšování a zvracení, naštěstí je ale ukazuje jen v náznaku a v dialozích. ____ Přes tyhle výhrady dávám průměr, protože jsem se neskutečně bavila při Amynu sexy tanci v baru, a to ne proto, že by mi připadal směšný, ale protože byl legrační a skutečně sexy zároveň. Navíc mě potěšila její volba přítele, protože to nebyl žádný manekýn, ale sympaťák od vedle. A ten nápad taky nebyl k zahození, kdyby ho při rozepisování nezahodili sami scenáristi. SHRNUTÍ: Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.(27.9.2018)

Jsem božská je primitivní oddychová blbůstka (dokonce i mnohokrát balancující na hranici s*ačky), kterou jsem si však díky charisma Amy Schumer svým způsobem užil. Oceňuji i občasný nadhled (až sebeparodii) a vlastně i závěrečné poselství (ačkoli to se "povedlo" předat typicky americky). Škoda, že snímek alespoň neměl trochu soudnosti co se týče stopáže a v závěru tak sklouzl ke zbytečnému žánrovému klišé. Pointa by byla přitom dostatečně chytrá a fungující i bez natahování. Souhlasím, že námět měl celkově potenciál rozhodně větší, ale myslím, že ani tahle jednohubka nebyla úplně marná.(5.8.2018)

Celkem zklamání. A to jsem Amy ve Vykolejené hltal, jak vychlazenou dvanáctku. Tady mi přišlo, že až moc tlačí na pilu a nebo se mi už prostě a jednoduše herecky okoukala. Párkrát jsem se zasmál, párkrát ocenil fakt, že ukáže svoje vnady, které jí povyrostly až moc, což taky každá ženská nedokáže a jinak si odnáším pocit jen dost průměrné komedie, kterou tu a tam vyšperkovala Michelle Williams s tím otravným, pisklavým hlasem. U ní proti Venomovi, kde byla totálně prkenná velmi vítaná změna.(24.10.2018)

• spaceboyCZ

Skvely zacatek vyplni uprostred nudna vata, aby na konci vse dospelo k poucce a totalni typizaci. Vlastne me to ani neprekvapuje :/..jako oddech v letadle pri 10hodinove ceste fajn, jindy bych to asi videt ani nepotreboval..(24.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7