Jsem božská

• Austrálie

• Kanada

Komedie

USA, 2018, 110 min

Chcela som si pozrieť niečo jednoduché a zábavné, čo sa mi celkom úspešne podarilo. Amy Schumer vie, že aby žena dosiahla to, po čom túži, nemusí byť krásna a ani štíhla. Stačí mať enormne nadrozmerné sebavedomie, schopnosť odfiltrovať reakcie okolia a vnímať iba tie pozitívne. Tak, dievčence, hlavu hore, vypnúť hruď, nahodiť mini šaty s hlbokým výstrihom a poďme sa hromadne strápňovať, aby sme našli šťastie. V poslednom čase na ulici stretávam mladé dámy, ktoré pravdepodobne spadli z rotopedu a tiež sú presvedčené, že sa ľudia za nimi otáčajú, lebo sú sexy.(29.7.2018)

Wau :) Krásná ukázka toho, že fyzická krása není všechno...Myslím si, že do hlavní role našli tu pravou -protože se nebojí jít téměř do všeho a ten film, přestože nejsem tou, která kouká na "romantické komedie" - mě fakt upoutal. Byla to zábava, dokonce dvakrát jsem se tam dost vcítila do hlavní postavy a uvědomila jsem si sama pro sebe také něco důležitého a přišlo mi to dost reálné a v dnešní společnosti dost aktuální téma...Více takových filmů..Aspoň na odpočinek ;)(3.11.2018)

Námětem jde o běžnou a oblíbenou záležitost, mějte se rádi takoví jací jste, bla bla bla... Z bahna nezajímavosti to povyšuje nedostatek soudnosti Amy Schumerové, která to má na háku a je ve všech situacích skvěle autentická - nebo jsem jí to tentokrát pěkně sežral... Michelle Williamsová mi připomínala Míšu Jacksona, když byl chudák "ve formě". Záměr? V každém případě ready na tečku :-) 60%(12.1.2019)

• uglug

Strašně nesnesitelná hlavní postava :) 2/3*(23.4.2019)

ale jo...s odřenýma ušima,ale jo...zhruba do půlky je I Feel Pretty vtipná a příjemná záležitost,kde je Amy Schumer (kterou zase úplně nemusim) za sympaťandu a věřím,že se v ní uvidělo hodně divaček.Pak ovšem přijde zlom (jak jinak),kdy se hlavní hrdinka začne chovat jako kosočtverec,aby posléze prozřela a mohlo dojít k finálnímu moudru.Jakkoliv jsem celkem dlouho přemýšlel,že dám jen 3 hvězdy,protože mě v jednu chvíli (cca 20 minut) film neskutečně iritoval,převládl nakonec prvotní good feeling a tudíž je to za 4 ač velmi těsně...70%(26.7.2018)

• Hanys_

Zhruba do půlky docela v pohodě kravinka, jenže pak prostě začlo být až moc vidět, jak ten scénář vaří z vody a nemá kde brát. Závěrečné prozření (jsi krásná jaká jsi) je z těch nejklasičtějších. Asi to prostě víc ocení ženské.(9.8.2018)

"ta holka je prostě dobrá" mi běželo hlavou dá se říct v průběhu celého filmu, Amy Schumer tu zase (stejně jako třeba ve Vykolejené) dokazuje,že pokud Vám jebne hrom do police, pak to zřejmě má na svědomí tahle dáma...."normálně" stavěná sympatická ženská, která to ještě těm botoxově-anorektickým rádoby kráskám ukáže....................moje hodnocení = 6,5 z 10.(3.9.2018)

Není to pravda Bridget Jones, ale i tahle slečinka má něco do sebe. Je to tak uvolněné a o ničem, že i za to pokoukání k odpočinku to kupodivu stálo.(8.8.2018)

• Gogo333

Při sledování jsem si vzpomněl na film Těžce zamilován, který má podobné téma. Ratajkowski mě na filmu lákala nejvíc. Sama Amy docela ujde a relativně to utáhne. Pár fóru ujde, ale přišlo mi to zbytečně dlouhý a občas jsem se i nudil. 50%(21.10.2018)

Já jsem se fakt nekolikrát upřímě zasmál, coż jsem nečekal.(14.4.2019)

• zsn

Jejímu humoru opravdu nerozumím a nechápu, proč jí někdo dává prostor dokonce i na vlastní show. Taková svéráznější Lena Dunham. A tu rovněž nesnáším. Nuda.(2.11.2018)

5/10 Zpočátku ucházející, pohodová letní oddechovka s uvěřitelnýma postavama a pozitivní atmosférou, které v polovině dojde dech, slzopudná klišé se začnou hromadit, až se rozplizne do ztracena. Humoru poskrovnu.(2.7.2018)

• Houbiczska

Boze to byla tak stupidní nuda(4.8.2018)

JSEM BOŽSKÁ má dost velkou podobnost s filmem TĚŽCE ZAMILOVÁN.Jsem božská je snímek který působí jako energeťák a i přesto že jsem byl dost unavený když jsem si ho pustil probral mě velmi rychle.Hlavní hrdinka Amy Schumer tedy filmová Renee je žena která by chtěla trochu víc té pozornosti od okolí a zápasí s klamavým dojmem,že když nevypadá jako modelka tak má menší šanci zaujmout.Časem si uvědomí že je to její vlastní osobnost čím omračuje přihlížející.Od filmu jsem čekal že to bude takový opak seriálu Pobřežní hlídka kde filmaři museli pročesat Ameriku aby našli tucet pohledných hereček do role plavčic běhajících po pláži,ale i v tomto filmu se našlo několik pohledných hereček a s Pobřežní hlídkou mini podobnost.Závěrečná řeč hlavní hrdinky byla víc než trapná.Jestli měl tento film dodat sebevědomí zamindrákovaným ženám tak to se asi nepovede,ale pobaví víc než krásné kamarádky které se snaží ty méně pohledné zastínit.(28.7.2018)

• Evander

Celkově podprůměrné béčko. První polovina filmu se ještě dá vydržet a občas se člověk i zasměje, to druhá polovina je už jen trapná a místy vyloženě špatná. Za zhlédnutí tento film nestojí.(26.7.2018)

Rozhodne to má potenciál byť filmom kontroverzným, resp. takým, že bude pomerne suverénne dostávať hodnotenia nadšené, priemerné i znechutené. Osobne sa prikláňam k ortieľu prvej kategórie, aspoň po jednom zhliadnutí. A teraz je samozrejme ešte treba si to nejako odôvodniť. :) Za veľký klad nepovažujem posolstvo, ktoré tam môže byť videné (základom je, ako sa kto vidí sám/sama), už len preto, že moment bláznovstva/preludu spôsobeného úderom do hlavy a reakcií okolia na "popletenú", ale ako takú v zásade nechápanú, Renee nie je práve dvakrát realistický, a to ani v hollywoodskej komédii (pre ročníky cca 20+). Ako hlavnú devízu filmu oceňujem to, že poukazuje na problém objektivizácie žien - v tomto prípade v zmysle prístupu k ženám podľa toho, ako vyzerajú (námatkový príklad zo scenára: predstavy o tom, aká žena je vhodná na pozíciu recepčnej). A vo všeobecnosti: v istých prvkoch ide o film značne realistický, vystihujúci dnešnú každodennú realitu mnohých (žien?), hoci to aj je v príkrom rozpore s jeho celkovým dejom (ako som už naznačil) atď. Komediálnu rovinu musím komentovať rozpačito: síce mám pocit, že esenciálne film vtipný bol, "objektívym" faktom ale je, že som sa drvivú väčšinu stopáže na rozdiel od väčšiny kina nesmial, hoci si aj tento rozpor nedokážem vysvetliť. Čakanie na povinný happyend po "druhom údere do hlavy" bolo svojím spôsobom mierne ubíjajúce, asi sa tomu ale nedalo pri žánre a nastavení filmu vyhnúť. Záverečný bonmot: nielen tzv. pekná, ale v ideálnom prípade aj prínosná - rozprávka...(27.7.2018)

Upřímně, čekala jsem to lepší. Nebylo to špatné, dokonce mě to hodně bavilo, ale s tímto námětem se dala udělat i vtipnější komedie. 3,5*(6.8.2018)

Musím dát 3* protože jsem se fakt bavila :-D Myslím, že se v tom najde každá žena, co se někdy snažila hubnout nebo si nikdy o sobě nemyslela, že je nějaká krasavice :-)(10.8.2018)

Očekávání bylo nízké, díky čemuž se z filmu vyklubalo velmi příjemné překvapení. Ideální páteční oddychovka.(31.8.2018)

• Gore

Pokud se u komedie ani jednou od srdce nezasměju a celou stopáž se za hlavní postavu cítím trapně, tak je něco v nepořádku. Navíc Amy Schumer má postavu jako většina dnešních žen v jejím věku, tak její počínání a šílením za ideálem krásy nebylo úplně na místě, více by se to dalo pochopit např. u postavy Vivian, kterou hraje Aidy Bryant.(17.10.2018)

Bylo těžké tohle udělat tak, aby to nepůsobilo ulepeně, ale přesně to se tvůrcům povedlo, ač se to kvůli stopáži trochu táhlo. Milé a plné. Do kina na to nechoďte, večer vám to doma však zpříjemnit rozhodně dokáže. Ale před filmem se pořádně najezte!(30.6.2018)