Jsem božská

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 110 min

Z filmu lze vyrozumět, že pokud jste tlustá žena před třicítkou, nezbývá Vám nežli jít do fitka a sletět z kola. Následně si budete připadat jak mix Seleny Gomez a Heidy Klum, což Vám zcela významně změní náhled na život. A proto, že jste nyní kus jak svině, tak si najdete partnera, který by v reálném životě neměl sebemenší šanci získat byť Váš pohled. 65% Celosvětový příjem k 12. 1. 2018: $94,539,426, což je 2,95 násobek rozpočtu(12.1.2019)

Bylo těžké tohle udělat tak, aby to nepůsobilo ulepeně, ale přesně to se tvůrcům povedlo, ač se to kvůli stopáži trochu táhlo. Milé a plné. Do kina na to nechoďte, večer vám to doma však zpříjemnit rozhodně dokáže. Ale před filmem se pořádně najezte!(30.6.2018)

I Feel Pretty je velmi trefnou feministickou jízdou, ze které skeptický pohled na svět očima amerických žen trpících mírnou či horší nadváhou sálá ze všech koutů. Amy Schumer zajisté není žádnou herečkou, kterou bych si kdy troufl vyhledávat, tahle role jí ale až na přepálené chvilky sedla a komedii dotáhla v podobné tónině, jako ji začla, až do zdárného konce. Nebudu zas a opět lhát, že mě sem, jako v případě neviditelného In Darkness, dotáhla minirole Emily Ratajkowski. Snad kvůli ní budu moci přestat trpět průměrné snímky a dočkám se obdobně skvěle procítěného díla jako bylo We Are Your Friends.(5.9.2018)

• Olík

Ahóóóóó´j, já jsem Amy Schumer. Nemám tak úplně míry modelky Victoria's Secret a taky se pode mnou rozložil cyklotrenažer. Nebylo to tady už několikrát? A je to ještě vůbec vtipné? Kvituji ženy, které si umí ze sebe udělat srandu, ale už by to chtělo nějaký nový impulz, nápad, ideu. Nebo se nám taky může stát, že se z uznávané komičky stane femallle Eddie Murphy, opakovaně nasoukaný v latexovém oblečku prdícího tlouštíka.(25.6.2019)

Na to, že to bola komédia, som sa ani raz nezasmial. Vcelku to bolo pozerateľné, ale moc vtipné mi to neprišlo.(24.7.2018)

Som príjemne prekvapená, že mi Amy neliezla na nervy, keďže mám k nej dosť odpor ako ku komediantke. Takisto sa mi kupodivu film celkom páčil aj keď bola dejová linka jasná ako facka. Výber hudby super, takisto aj pobavil hlas Michelle Williams :D. 3,1*(5.8.2018)

Nečekal jsem ani průměrnou komedii a dostal jsem řekl bych téměř lepší průměr. Čili oddychovka co vyloženě nenudí a občas se člověk i zasmál. Za mě spokojenost.(22.1.2019)

Některá místa tohohle filmu mě dost štvala, ale celkově mi to sedlo. Myslím, že pár lidí by si v tom mohlo najít i něco hlubšího a snad povzbuzujícího.(12.2.2019)

• Bozvav

Klasické klišé, zdánlivě neatraktivní zamindrákovaná ženská, která potřebuje ránu do hlavy, aby se jí rozsvítilo. Námět je vcelku vtipný, nicméně hlavní hrdinka toto téma nedokázala patřičně zúročit. A to nemluvím o tom, že zas tak neforemná nebyla. Co by potom měly dělat ty chudery, jejichž konfekční velikost je nad 44? Jako celek, takový televizní průměr. Za mne dvě a půl hvězdy.(3.8.2018)

Škoda, že sa film nedokázal vyhnúť zbytočným klišé. Začiatok po páde vtipné, záver celkom milé, ale v strede boli chvíle kedy som začal pozerať do mobilu.(3.9.2018)

První polovina byla slabší a ve druhé, vážnější části se našly i filmově dobré momenty. Jako celek se dá vidět bez újmy na zdraví.(21.12.2018)

• Wallis3

Tady tu paní omlouvalo, že se praštila do hlavy, než o sobě začala prohlašovat, že její sunky jsou vypracovaný a faldy jsou břišáky tvrdý jako kámen. Film je trapnej, je blbej a místy je i vtipnej. Konec pravdivej.(22.12.2018)

• Arsenal83

Kedy tej prasnici hnusnej konečne vysvetlia, že nie, vyzerať jak hrošica nie je sexy! Vlna fašistického liberalizmu už tak pokročila, že si môže každý povedať, čo len chce, ale len do istej miery. Poviete cigánovi, že je cigán, ste rasista. Poviete tlusťochovi, že je mastnoprd, už vás prenasledujú, pretože pravdu do očí nesmiete povedať. A pritom vedci už dávno dokázali, že hmotnosť je len rozdiel medzi príjmom a výdajom. Takže keď sa milé dámy budete napchávať chipsami pri televíznej sračke ako napríklad Farma, jasné, že nebudete mať nohy jak plameniak, ale jak slon africký. Je to každého voľba, ale NIČ na tom sexy nie je! Cíťte sa dobre ale nepchajte nám tie megatlusté prdele do telky. Našich moravianskych venuší sme sa zbavili už v praveku a radi budeme, keď ich živé podobizne ostanú navždy už len na britských ostrovoch.(28.1.2019)

The Girl with the Lower Back Tattoo.(11.4.2019)

• lemonova

Naozaj postrádam akýkoľvek zmysel takýchto filmov..(6.6.2019)

• Sinusiridum

Tak nějak chápu, že se musí udělat film o tlustných nehezkých holkách, stejně jako o zneužívaných dětech nebo dětech s divnym ksichtem nebo o tom, jak jsou starý lidi osamělí...nic proti tomu. Ale když se tomu říká komedie, tak by to možná mohlo jít trochu vtipnou cestou. Což tady se nestalo. Film, kterej má zvednout sebevědomí holkám při těle a poselství je, že nezáleží jak kdo vypadá, ale jakej je---fakt překvapení :-) Jen aby to s tim sebevědomím nepřehnaly..ehm. Jak film pokračoval dál, byl pořád nudnější, ke konci jsem usínala.(4.8.2018)

• ANTYCHRYST

Totálně nesympatická herečka... nulový humor... Všechno tak nucené a křečovité.. totálně bez nápadu.. není v tom nic co by mě zaujalo.. maximálně tak hudba a proto jedna * .. závěrečných 6 min.. má něco do sebe..vzhled není všechno a každej by si měl sebe vážit..ale k tomuto zjištění nepotřebuji tenhle nudný film... 20%(2.11.2018)

Asi každému je jasné že film o vnútornej kráse a aby nehodnotili ľudí podľa toho ako vyzerajú. Problém je v tom ,ale že herečka Amy Schumer vyzerá normálne není morbídne tučná takže neviem prečo by sa k nej mali zle správať ľudia vo filme. Film sa ale dá ráz pozrieť .(4.11.2018)

• Barka88

Sice je to komedie, ale v první polovině filmu mi z toho bylo spíš na nic. Nedokázala jsem pochopit, proč se všichni na Amy dívají jak na prašivou přerostlou obludu - v obchodech s oblečením jí rovnou odkazují na eshopy, lidé mají problém s ní jet i ve výtahu, no prostě pořád něco. Amy není vyloženě ošklivka a ani mi nepřišla tak "tlustá", aby se k ní někdo musel takhle chovat. Hodně mi přišlo že je to vytvořené hlavně pro americké publikum. Pro mě bylo docela obtížné tuhle extrémně povrchní hru sledovat, dokud mi nedošlo, co tím chtějí tvůrci říci: Mějte rádi sami sebe a ono to půjde. Amy se na tuto roli každopádně hodí a zahrála to celkem obstojně.(7.11.2018)

Průměrný pokus o feel-good movie, dost předvídatelné, ale občas to i docela pobaví. Božská je tu ale Michelle Williams :) Slabší tři.(15.4.2019)

• Dashiella

Problémom I feel pretty nie je premisa (s ktorou majú teda mnohí problém), kedy si žena pomyslí, že je pekná, až keď si drbne hlavu. Je to nastavenie problému a univerza hlavnej hrdinky a najmä sa dá veľmi ľahko čítať ako súčasť nejakej metafory- nemusí sa to stať takto každej žene, ale tu je to konkrétne účel svätiaci prostriedky. Toto audiovizuálne dielo však vôbec nefunguje ako film. Nemá tempo, expozícia je rozťahaná, správanie postáv nelogické, situácie predvídateľné, celá tá pracovná situácia stojí na vode, až miestami zamrazí z trápnosti a cítim sa ako v zlých romanťákoch z 90. rokov. Jediná súca postava bol bradatý frajer. Mám Amy Schumer rada a ani netreba zmieňovať, ako sa vo svojich filmových postavách odkloňuje od toho, čo robí v telke alebo stendapoch. Do takého filmu sa musí nasypať viac kešu a preto sa toľko neriskuje a keď sa mi to celé zdalo ešte bezzubejšie než Trainwreck... to už je čo povedať.(21.6.2018)