Jsem božská

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 110 min

Chcela som si pozrieť niečo jednoduché a zábavné, čo sa mi celkom úspešne podarilo. Amy Schumer vie, že aby žena dosiahla to, po čom túži, nemusí byť krásna a ani štíhla. Stačí mať enormne nadrozmerné sebavedomie, schopnosť odfiltrovať reakcie okolia a vnímať iba tie pozitívne. Tak, dievčence, hlavu hore, vypnúť hruď, nahodiť mini šaty s hlbokým výstrihom a poďme sa hromadne strápňovať, aby sme našli šťastie. V poslednom čase na ulici stretávam mladé dámy, ktoré pravdepodobne spadli z rotopedu a tiež sú presvedčené, že sa ľudia za nimi otáčajú, lebo sú sexy.(29.7.2018)

• nate_DAVE

Od zacatku jasny prubeh filmu jako přes kopirak s mraky filmu z minulosti, ktere ale za neco staly. Dnesni holky potrebujou slyset, za nemaji tolik zrat a vic cvicit a ne to, co se snazi sdelit tento film :-) ja taky potrebuju slyset, ze mi v kanclu akorat roste Milan a ne, ze mam paradni vysportovanou postavu :-D(30.7.2018)

• fafejt001

Pro některé holky určitě pecka a pro normálního diváka taková konina . Víceméně od poloviny filmu . CELKEM zoufalost .(1.8.2018)

• ydyot

Nevtipná trápna kokotmédia. Najprv podsúva ženám, že je fuk či vyzerá dobre alebo ako tlstá kurva pre chlapov nad 50. Potom ukazuje, že keď si stokilový vorvaň na suchu, tak sa ti denne prihodia "vtipné" momenty. Namiesto toho, aby film bojoval proti ideálu ženskej krásy, práve ho týmto filmom podporil.(3.8.2018)

• Dejavu_UH

Paní "VAMYGÍNA" v roli, která jí sedí jak hrnec na prdel. Zařadil bych to do rubrik sci-fi a horror. Tohle je totiž Made in USA - for USA viewers only...(9.8.2018)

• BOURQUE

Základná koncepcia a zámer filmu (zvýšiť, zvyšovať sebavedomie ľudí respektíve zdôraznenie toho, že každý by mal seba „akceptovať“ takým akým je) je v poriadku. Ale spôsob, akým na to ide režisérska/spisovateľská dvojica, nie je úplne najideálnejšia. Keď už sme v žánru „komédia“, tak by to malo byť viac vtipnejší a svižnejší. Ale keď už nie, tak rozhodne by som sa nesnažil útočiť na takmer dvojhodinový pasáž. Prijateľný výkon od A. Schumacher, v prípade „hardcore“ verzii by som vybral inú herečku. P.S.: Pre mňa zatiaľ najnesympatickejší postava, čo si vybrala M. Williams. Osobné hodnotenie: 67% (**) (7.11.2018)

• mimozakon

...anebo jak psychika dokaze pracovat na sebeduvere...(15.12.2018)

Trochu unreal no, v obchodě by Vám asi asistentka jen tak neřekla, ať si svojí velikost jdete hledat jinam. Není to zrovna kvalitní filmařina, ale to se asi dalo čekat. Jako oddychovka, nad kterou nechcete přemýšlet, docela ok.(26.4.2019)

• Pignon

Varování pro muže, toto je pouze pro ženské publikum. Jak tlustá, ošklivá kráva dojde štěsti.(15.7.2018)

Jednoduchá pointa tejto trhlo bláznivej komédie u mňa najprv vyvolal pochybnosť či trailer odhalil celú pointu filmu. Ale vďaka bohu hoci bol film bláznivý a vtipný, ale vyjadroval realitu, ktorá sa v skutočnosti deje mnohým z nás žien, ktoré nemajú veľkosť 8 alebo 10 a to že máme pochybnosti o tom či náš vzhľad je brzda nášho úspechu v milostnom alebo pracovnom živote. A tento film s nadsádzkou a vtipne ukázal, že to ako pôsobíme na druhých je v našej hlave. Ak sa vidíme krásne - aj ostatní nás tak vidia. A kvôli vtipným pointám, ktoré vyvolali u mňa hlasné výbuchy smiechu (výborná Amy Schumer, ktorá je vychádzajúca hviezda stand-up komédie) , ale aj vďaka pointe v pozadí, že každá žena je krásna dávam filmu 4****. Letná oddychovka, ktorá rozosmeje, ale zároveň upevní sebavedomie.... P.S. Michelle Williams "zamaskovaná" v roli majiteľky módnej firmy s hlasom a vystupovaním, v ktorej som Michelle odhalila až pri záverečných titulkoch - super skrytý komediálny talent.(16.7.2018)

Na to, že Amy Schumer opravdu nemusím... :-D Zvládla jsem to a ani to tolik nebolelo a párkrát jsem se zasmála. :-)(29.7.2018)

• EYO EYO

Bože môj to bola ale debilina , celý čas som sa nudil , a ten humor neviem kto sa na tom mohol smiať ,mne prišiel celý film trápny /0%(4.8.2018)

Na mě až moc pro holky - ale námět byl originální. Mohlo se z toho vytěžit více. Amy se zde moc mírní, asi už stárne...(11.8.2018)

Nakoľko komédia bola sama o sebe dosť priemerná, celková pointa filmu to zachránila aj napriek tomu, že z druhej polovice filmu zmizol humor --- 55%(22.8.2018)

Skvělá komedie o tom, že sexy mozek a humor je víc než míry 90-60-90😀 První film s Amy Schumer, který jsem viděla a rozhodně nezůstane poslední. Není to žádný vrchol sofistiky, spíš oddychovka ve stylu Bridget Jones, která ale určitě osloví nejednoho diváka, nebo spíš divačku.(28.8.2018)

Docela oddychové.(8.11.2018)

Jako nasmál sem se :)(11.11.2018)

Když jsem se chystal na tento film, tak jsem opravdu netušil co v něm je. Tak nějak jsem doufal v odvaz a nářez trapných situací které mě dostanou pod židly. Ale ejhle tu je konec filmu a ono nic. Zůstal jsem na židly a nic výjmečného se nestalo. Jen mi místy bylo trapně za Amy Schumer. Opravdu se jí sólo komedie tak nějak trapně vymkla kontrole. Je to až příliš utahané na komedii a místy opravdu velice trapné a usínající. Nicméně za spoustu hezkých pohledů "nee péčko to opravdu není, ale hezký některé jsou :-))) " , které se v tomto filmu nabízejí a občas i vtipné scény a trochu toho bláznovství, tak mohu dát s klidem 45 % . Takže nic co by mne uchvátilo a ani vyloženě nepoložilo. Ovšem čekal jsem trochu víc a to bylo zklamání. Takže pokud máte opravdovou nudu, tak je to s klidem koukatelný, ale na trhák to má na míle vzdálenou patu a na únavu bránice také zapomněnte. Zduř jak sviňa :-)(18.1.2019)

• Hedy

Když plavete neprostupnou žumpou snažíte se dostat na hladinu aby jste se nadechli. Teď si představte že na hladině je místo vzduchu Cyklon B. Ne počkat vlastně. Cyklon B by mě alespoň zabil a nemučil mě v moři sraček jako tahle bezcenná urážka kinematografie. Dál než za prvních čtyřicet minut filmu se prostě nedokážu dostat. To bych měl větší šanci se dostat živý na druhou stranu minového pole kdybych válel sudy. Raději bych šel v reflexní vestě přes demarkační linii mezi Severní a Jižní Koreou. Bohužel mé odhodlání není tak silné. Opravdu netuším jak někoho mohlo napadnout, že tahle zrůdnost by mohla být dobrým filmem. Zhlédnutí celého snímku pravděpodobně způsobuje nekonečná muka vaší duši která nedobrovolně opustí vaše utrápené tělo. Zkrátka absolutně abysmální monstrozita. Odpad.(1.2.2019)

• Johanner

Vim, že nejsem cílovka, ale.... tohle snad ne, ne? Ne! Hvězda za to, že z filmařskýho (řemeslnýho) hlediska to není odfláklý.(25.3.2019)

Lehce nadprůměrná dívčí komedie se slibnou první polovinou a nijak originálním závěrem. 55%(14.4.2019)