Reklama

Reklama

Epizody(6)

V 80. letech minulého století vytvořila rumunská vláda nejoblíbenější seriál v zemi. Uhlazená a odvážná policejní kriminálka, která měla její občany nejen pobavit, ale také propagovat komunistické ideály a podněcovat k nacionalismu. (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nepamätám si, kedy som naposledy videl niečo také vtipné. Do absurdity dotiahnuté socialisticko-propagandistické retro, ktoré kriminálny rámec používa na vŕšenie ďalších a ďalších skvostných gagov. Všetko so smrteľne vážnou tvárou, výborne zrežírované a s ukrutne zábavným out-of-sync dabingom. "Dcérka, vieš, čo je to kurva? Veru, a presne tým sa staneš, ak budeš naďalej počúvať túto kapitalistickú hudbu." ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zase taková extra sranda to nebyla. Sem tam vtip opravdu k zasmání, mezi tím občas trapné mezihry. S postupem času jsem si uvědomoval, že opravdu vědoucí, a tedy přesně trefenou srandu si ze socialismu umí udělat jen kinematografie, který ho zažily (Pelíšky, Good bye, Lenin!...). Toto to rozhodně není. ()

Reklama

_DAVE_ 

všechny recenze uživatele

Znáte ty klasické Americké parťácké kriminálky jako “Starsky&Hutch”, “MiamiVice” a tak dále? Teď si to samé představte akorát zcela naopak, ve východním bloku - komunistické Bukurešti. Natočeno nedávno, Američany, avšak s kompletně Rumunským štábem, herci. Celé má navodit dojem původního Rumunského restaurovaného seriálu-z té doby... :) popis zní kostrbatě, ale tenhle “inverzní paskvil” působí velmi dobře, dokonalá parodie. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Jsem docela rád, že tvůrci nakonec natočili vlastní materiál a nenechali se zlákat pouze předabováním nějakého staršího seriálu (Ve hře byl třeba i náš Major Zeman). Mohli tak některé momenty posunout do mnohem absurdnější roviny. Například naprosto kouzelný flashback z New Yorku, který představuje metropoli jako peklo na zemi plné prostitutek a zločinu v kontrastu s bezpečným a pohodovým životem v socialistické Bukurešti. Co se týče anglického dabingu, upřímně jsme si zprvu to přál raději sledovat v rumunštině. Ale i to si nakonec sedlo a vlastně takto musím zpětně ocenit, jak právě dabovaná část jen přispěla ještě k větší šílenosti pronášených dialogů. ("If we don't get these cabbages to the hospital, that child is gonna die.") Paradoxně, vedle toho všeho je to ale i skvělá buddy-comedy, protože hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí a vlastně jim v jejich odhodlání zabránit západnímu nepříteli otrávit mysl rumunského lidu i docela fandíte. Rozhodně jeden z nejzajímavějších projektů tohoto roku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mentálové (rozuměj američtí producenti z Amazonu) asi neměli kam utopit peníze a tak si vymysleli projekt, který by snad ani Netflix nevymyslel. Nechali se inspirovat komunistickými kriminálkami, mimochodem i českými případy Majora Zemana, napsali scénář a nechali ho natočit rumunskou televizi. V Bukurešti a s rumunskými herci. Aby tomu ale nebylo málo, nechali si těchto šest epizod odvést do Ameriky a tam ho předabovala hollywoodská komediální elita. A víte co? Těch šest epizod byla docela prdel. Tvůrci sice občas tlačili dost na pilu a dělali z východního bloku absurdistán, ale sem tam měli docela i pravdu. Sice nejsem schopný zhodnotit, jak se tu za komančů vnímala Amerika, ale musím říct, že tenhle seriál mě místy dokázal rozesmát. Myslím si, že bych klidně zvládnul i rumunskou verzi. ()

Galerie (51)

Související novinky

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

20.04.2018

„Krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno“ – touto neodolatelnou nabídkou oslovuje diváky nový festival Serial Killer. Pilotní ročník na několika…

Reklama

Reklama