Reklama

Reklama

Epizody(6)

Ve víru hysterie studené války v osmdesátých letech minulého století vytvořila rumunská vláda nejoblíbenější a nejdelší seriál v zemi s názvem Comrade Detective, uhlazenou a odvážnou policejní kriminálku, která měla její občany nejen pobavit, ale také propagovat komunistické ideály a podněcovat k hlubokému nacionalismu. Akční a krvavá první řada sleduje detektivy Gregora Anghela a Iosefa Bacia při vyšetřování vraždy jejich parťáka jménem Nikita Ionesco. Během toho odhalí podvratné spiknutí s cílem zničit jejich zemi, jehož aktérem není nikdo jiný než jejich největší nepřítel – kapitalismus. Ačkoli se po pádu Berlínské zdi milovaný seriál bohužel ztratil, byl znovu objeven a digitálně upraven. Hlavním hrdinům v jeho nové verzi propůjčili svůj hlas Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mentálové (rozuměj američtí producenti z Amazonu) asi neměli kam utopit peníze a tak si vymysleli projekt, který by snad ani Netflix nevymyslel. Nechali se inspirovat komunistickými kriminálkami, mimochodem i českými případy Majora Zemana, napsali scénář a nechali ho natočit rumunskou televizi. V Bukurešti a s rumunskými herci. Aby tomu ale nebylo málo, nechali si těchto šest epizod odvést do Ameriky a tam ho předabovala hollywoodská komediální elita. A víte co? Těch šest epizod byla docela prdel. Tvůrci sice občas tlačili dost na pilu a dělali z východního bloku absurdistán, ale sem tam měli docela i pravdu. Sice nejsem schopný zhodnotit, jak se tu za komančů vnímala Amerika, ale musím říct, že tenhle seriál mě místy dokázal rozesmát. Myslím si, že bych klidně zvládnul i rumunskou verzi. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zase taková extra sranda to nebyla. Sem tam vtip opravdu k zasmání, mezi tím občas trapné mezihry. S postupem času jsem si uvědomoval, že opravdu vědoucí, a tedy přesně trefenou srandu si ze socialismu umí udělat jen kinematografie, který ho zažily (Pelíšky, Good bye, Lenin!...). Toto to rozhodně není. ()

Reklama

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Jsem docela rád, že tvůrci nakonec natočili vlastní materiál a nenechali se zlákat pouze předabováním nějakého staršího seriálu (Ve hře byl třeba i náš Major Zeman). Mohli tak některé momenty posunout do mnohem absurdnější roviny. Například naprosto kouzelný flashback z New Yorku, který představuje metropoli jako peklo na zemi plné prostitutek a zločinu v kontrastu s bezpečným a pohodovým životem v socialistické Bukurešti. Co se týče anglického dabingu, upřímně jsme si zprvu to přál raději sledovat v rumunštině. Ale i to si nakonec sedlo a vlastně takto musím zpětně ocenit, jak právě dabovaná část jen přispěla ještě k větší šílenosti pronášených dialogů. ("If we don't get these cabbages to the hospital, that child is gonna die.") Paradoxně, vedle toho všeho je to ale i skvělá buddy-comedy, protože hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí a vlastně jim v jejich odhodlání zabránit západnímu nepříteli otrávit mysl rumunského lidu i docela fandíte. Rozhodně jeden z nejzajímavějších projektů tohoto roku. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nepamätám si, kedy som naposledy videl niečo také vtipné. Do absurdity dotiahnuté socialisticko-propagandistické retro, ktoré kriminálny rámec používa na vŕšenie ďalších a ďalších skvostných gagov. Všetko so smrteľne vážnou tvárou, výborne zrežírované a s ukrutne zábavným out-of-sync dabingom. "Dcérka, vieš, čo je to kurva? Veru, a presne tým sa staneš, ak budeš naďalej počúvať túto kapitalistickú hudbu." ()

_DAVE_ 

všechny recenze uživatele

Znáte ty klasické Americké parťácké kriminálky jako “Starsky&Hutch”, “MiamiVice” a tak dále? Teď si to samé představte akorát zcela naopak, ve východním bloku - komunistické Bukurešti. Natočeno nedávno, Američany, avšak s kompletně Rumunským štábem, herci. Celé má navodit dojem původního Rumunského restaurovaného seriálu-z té doby... :) popis zní kostrbatě, ale tenhle “inverzní paskvil” působí velmi dobře, dokonalá parodie. ()

Galerie (51)

Související novinky

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

20.04.2018

„Krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno“ – touto neodolatelnou nabídkou oslovuje diváky nový festival Serial Killer. Pilotní ročník na několika…

Reklama

Reklama