Reklama

Reklama

Píše se rok 1913, v Oklahomě začíná ropný boom a Lena Doylová, drsná, cynická a odvážná feministka, je připravená se rvát. Jako majitelka jednoho z posledních nevykoupených vrtů totiž musí každodenně čelit čím dál víc nevybíravým nájezdům velkých naftařských korporací, které chtějí její půdu pro sebe, o čemž ale kurážná žena nechce ani slyšet. Protože se ale situace přiostřuje, přivádí Lenin otec na pomoc také pistolníka Maseho. Právě on by totiž mohl platit na lstivého obchodníka Hellmana, který víc a víc utahuje šrouby. Po čase už je na tomto teritoriu slovo zákon jen položkou ve slovníku a začíná se schylovat k válce. Mohou tři odvážní obstát proti mnohem početnější bandě bezohledných? To se máte šanci dozvědět v dramatickém, na Zlatý glóbus nominovaném snímku legendárního amerického režiséra Stanleyho Kramera, který svou hereckou účastí okrášlili Faye Dunawayová, John Mills a George C. Scott. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

T2 

všechny recenze uživatele

američania sú blázni, nechápem to ich kúpanie sa v rope, fakt blázni, ináč ďalší pekný pohľad na mocenskú kultúru ameriky /60%/ ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Ropní magnáti a jejich megalomanské projekty a chtíče, které byly na svém tehdejším začátku. Využívajíce profesionální pistolníky-bývalé vojáky k represím vůči posledním zbytkům svobodných majitelů lukrativních pozemků. Není to komedie, jen se tak místy odlehčeně tváří, ale je to tvrdé drama o boji za svá práva.! ()

Reklama

mm13 

všechny recenze uživatele

Poctivo vybudovaný dramatický príbeh o tom, že život v každom jednom svojom momente berie aj dáva zároveň. Neúnavne, bez prestávky, odjakživa, vždy a navždy! Dúfam, že si to ústredná dvojica uvedomila, mali totiž moje sympatie. Každý osve, aj ako pár. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film westernového ražení s nadčasovým příběhem, jehož výsledný dojem sráží dolů především Manciniho hudba. V akčních scénách, které má patrně odlehčovat, zní nepatřičně rozpustile, až hloupě, takže se dramatický účinek vytrácí a najednou vám to připadá, že se díváte na nějakou ptákovinu s Terencem Hillem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jóo, Oklahoma je někdy drsná. Drsná tak, že Vám ani na začátku 20. století nedovolí těžit ropu na svým vlastním území. Smutné na tom všem je spíš ale to, že o tom natočí film a pár lidí se na něj podívá. Ve výsledku to tak je typický americký film se vším Americe typickým. Nuda! ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama