Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

Recenze uživatele vyfuk k tomuto seriálu (1)

Až tam nezbyl žádný (2015)

Deset malých černoušků je asi můj nejoblíbenější kousek od Agathy Christie. Spíš než typickou detektivku připomíná dnes již zřejmě passé, leč stále dokonalé thrillery. Deset lidí uvězněných na ostrově, kde šílí psychopatický a geniální vrah. Vím, že existuje pár filmů na tuto knihu, ale ničím mne nijak nezaujaly. Až nyní jsem zjistil, že existuje takovýto mini seriál a já si řekl, že jestli něco by mohlo být natočeno do té autentické a dokonalé formy této skvostné knihy... je to právě toto. A opět jsem byl zaveden do omylu. Tenhle seriál působí, že je skvěle natočen, což neupírám, byla na něm odvedená v celku slušná práce. Potěšíto asi hlavně nečtenáře, kterým je kouzlo knihy a genialita toho všeho u prdele. Což je kreténismus. Problém seriálu je v tom, že budí dojem, že ten, kdo psal scénář snad ani skoro nečetl knížku. Kostra příběhu je sice podobná, ale genialita toho díla čpěla v tom, že tak jak to vymyslela právě Agatha to bylo perfektní a sofistikovaný. Autoři scénáře z toho, ale udělali jednoduchou snůšku kravin. Postavy a jejich charakter je zdeformován, tak aby se to líbilo průměrnému divákovi 21. století. Krom toho v něm tvůrci experimentují s prvky hororu, což je tuplem bizarní kokotina. Postavy se chovají jako roboti, emoce tam jsou, ale jsou až moc afektované a irelevantní. Nemůžete z medvěda udělat mouchu. Ale tady se o to až moc snažili. Tohle je opravdu zklamání. Dávám je pár bonusových bodů za charismatické obsazení včetně veterána Neila a šarm samotná jako Charlese Dance. Ale prosím vás. Když už chcete dělat film nebo nějaký projekt podle předlohy. Tak ji natočte jak to bylo. A ne, že z Forresta Gumpa uděláte Pulp Fiction. Velmi silné zklamání. ()