Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

ac3r

Zase jeden z těch těžce přepálených kousků tady. 5 hvězd proboha za co? To jste těch krimi asi moc neviděli. Být to o hodinu kratší možná bych dal i 4 a možná bych u toho i tříkrát neusnul :) ()

Renfield

Jeden ostrov, jeden dům a v něm deset zdánlivě navzájem neznámých lidí, až divadelní situace... ona nejedna scéna divadelní atmosféru opravdu má. Velkou zásluhu na tom mají i precizní kulisy, architektura, dobové kostýmy a výborní herci, bezesporu všichni. Z v úvodu zajímavé kriminálky ze staré školy se postupem času stává silné drama, s několika až hororovými scénami. Za jednu z nejlepších považuji "bouři"... vím ta trvá opravdu dlouho, ovšem celé dění při ni je dokonalé. A dokonalý by byl i celý film, nebýt několika nelogičností, které nemohu opomenout, vůbec v tak precizně vystavěném ději! Jako mnozí jiní zde, i já se divil, proč si postavy dříve nepřečetli celou říkanku, jistě by se dalo mnohému předejít. K neuvěření je i to, že v této situaci všichni stále spali odděleně ve svých ložnicích. Vím, je to jiná doba, v té době se společné spaní považovalo za neslušné, přesto nevěřím, že by v takovém případě ještě rádi neudělali výjimku, kdyby jen z důvodu sledování ostatních. Samozřejmě i přesto je Až tam nezbyl žádný výborná adaptace, dokonce s povedeným a překvapivým závěrem... no ne? 80% ()

EllienPM

Ach ta Agatha. Ach ty její básničky (Kosí důl), ach to její svádění lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného, na jedno místo v jeden moment někým neznámým (Nemesis). Aidan Turner by měl na svůj sex-appel (v tomhle účesu) vyfasovat zbrojní pas. Při "ručníkové scéně" jsem musel sledování přerušit a trochu si ulevit od tlaku, jinak bych to nevydržel. Je to prostě nádherňák. Pokud člověk nezná předlohu a netuší rozuzlení, dá se uhodnout - tak, jako se to podařilo mně. Stačí - SPOILER - malinkej - SPOILER - jít tou linkou, která všechny spojuje. Místy jsou pasáže spíše pro děti (proč figurky nevyhodí z okna?), elektřina na zcela pustém ostrově - ale jinak je to báječné. Báječné. Agatha. Báječné. Stará dobrá Agatha. Zpracování skvělé. Báječné. Prvních 40 minut je fenomenálních (služebná nad propastí - nej scéna), zbytek za 4, ale z úcty k dobám, kdy se ještě rodily Spisovatelky, dávám 5. ()

Jennifer67

Když jsem se dozvěděla že BBC chystá zpracování jedné z mých nejoblíbenějších detektivek od mojí nejoblíbenější autorky detektivek byla jsem nadšená a to ze dvou prostých důvodů. za 1. BBC nikdy nic nepokazí a za 2. Je to přece detektivka od Agathy Christie. Když se k tomu pak ještě přidalo obsazení do hlavních rolí odškrtávala jsem si dny v kalendáři. A stálo to zato? To si pište že stálo! Všechno bylo skvělé. Atmosféra v domě, chování hlavních hrdinů kteří z toho všeho kolem šíleli naprosto dokonale nebo kamera která mě vtahovala do děje a nálad všech hrdinů. A mimochodem když je seriál podle předlohy a osud všech odsouzenců už dávno zpečetěný, je myslím jedno jak se po domě pohybovali. Agatha prostě nebyla žádný amatér! ()

JohnyD

Hľadáte niečo dobré na tieto sychravé večery, kde sa chcete zabaliť do deky s čajom/čokoládou/vínom v ruke a užiť si skvelú detektívku, mrazivú až ťaživú atmosféru, ktorú podčiarkuje počasie za vaším oknom. Nová adaptácia 10 malých černoškov od Agáty z dielne BBC sa podarila a ja si krochkám blahom. Skvelá práca. 9/10 ()

Santino7

I keď detektívny žáner mám pomerne v obľube a knihy z tohto súdku si z času na čas rád prečítam, paradoxne tvorbu Agathy Christie - akiste jednej z najznámejších predstaviteliek daného žánru - zmapovanú nemám vôbec (hoc ju, pochopiteľne, už dlhé roky registrujem - a obchádzam). A to či už pôvodné knihy, známe sfilmované príbehy s Herculom Poirotom či slečnou Marplovou, ani čokoľvek iné, no skrátka nič. Vôbec prvé, čo sa mi dostalo "do rany" bola necelé dva týždne dozadu Branaghova hviezdami nabitá adaptácia Vraždy v Orient Exprese. Tá, hoc bola nesporne zaujímavá a svojsky príťažlivá, ma však nedokázala strhnúť až do takej miery, aby som sa na tvorbu danej autorky zameral podrobnejšie. V tomto prípade sa to už však pravdepodobne podarilo (i keď skôr sa skúsim zamerať na podobné ojedinelé sfilmované kúsky - knihy či série televíznych filmov by bol beh na dlhú trať), nakoľko táto adaptácia Desiatich malých černoškov sa vydarila vskutku pôsobivo. Atypická, núka sa mi až prívlastok thrillerová, detektívka, ktorá svojou originalitou a skrz-naskrz poprepletaným príbehom skrátka zaujme či chcete alebo nie. Pokiaľ ste navyše taký neznalec ako ja, že nemáte ani len tušenie ako sa to vyvŕbi, o to lepšie. Onen faktor nevedomosti, ustavičného hádania kto / ako / prečo, to je skrátka "na nezaplatenie". O to viac, že - aspoň teda v mojom prípade - boli hocijaké tipovačky, nech už stokrát menené a chaotické, zakaždým márne, netrafil som. Čiže za mňa veľmi kvalitne odvedené filmárske remeslo, pričom túto britskú atmosferickú mini-sériu kľudne možno považovať aj za akýsi trojhodinový celovečerák - odsýpa to vskutku rýchlo, a pozerá sa to akoby samo, na jeden šup. 85% ()

zahadum

Atmosféra malej knižky od kráľovnej detektívky, bola do posledného tmavého kúta opusteného domu prenesená dôsledne do tejto mini série ! Doporučujem ! ()

Saur.us

Televizní minisérie ve filmové kvalitě! Nepostižen knižní předlohou jsem byl více než napjatý, jak to vše dopadne a mezi tím jsem si mohl užívat profesionálního řemeslného provedení s plejádou kvalitních herců. Snad pouze trailer na druhý díl byl až příliš okatý. ()

allebra

Velmi dobrá adaptace asi nejznámější knihy Agathy Christie, tak nějak jsem si to při čtení představovala. Perfektní atmosféra, prostředí i herecké obsazení. ()

Yarwen

Agatha Christie se vyznačuje tím, že proto, aby do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je viníkem, je ochotna ohnout příběh do extrémní nelogičnosti, jakkoli ho tak činí nereálným. Deset malých černoušků je jeden z těchto případů, a jak už kdysi poznamenal Bram Stoker, co je od začátku špatné, nemůže být nikdy na konci dobré. Televizní adaptace svou knižní předlohu nepřekonala. ()

warrenur

Nechce sa mi verit, ze je to uz pat rokov, co som tento miniserial videl. Dal som si dnes reprizu, a stale je to pecka. Vyborni herci a paradna atmosfera. Spokojnost s vybornym spracovanim jednej z legiend detektivneho mystery zanru. Odporucam. 85% ()