Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

Recenze uživatele Scraffy k tomuto seriálu (4)

Až tam nezbyl žádný (2015)

Miniseriál, ktorý má predovšetkým skvelú výpravu a kameru. S obsadením ale tiež nie je na tom najhoršie. Príbeh som predtým nepoznal, takže neviem, ako sa môže líšiť od knihy a preto som si ho aj užil. Má to svoje čaro. Celkovo scenár je napísaný pomerne dobre, aj keď sa tam nájde pár nezrovnalostí, ba dokonca aj hlúpostí. Najviac sa mi nepáčili tie flashbagy, ktoré kazili dojem. Ale to je len vec názoru. Páči sa mi, ako sa každá z tých 3 epizód mení a je iná. Kde prvá je viac o hraní sa s kamerou a oboznamovaní sa ako-tak s dejom, tam je druhá rozbehnutá vo vyšetrovaní vrážd a konečne tretia, ktorá má dokonca jemný nádych hororu. Všetko krásne do seba zapadá a je len dobre, že to všetko má, len 3 časti, pretože je lepšie to radšej skôr utnúť, ako to zbytočne zdržiavať. Ja som prekvapený a dávam jasné 4 hviezdy. ()

Epizoda 1 (2015) (E01)

Skvelý začiatok seriálu. Zo začiatku vás to pekne oboznámi s prostredím a postavami. Výprava je famózna a ten ostrov je naozaj lahôdka. Obsadenie je celkom dobré a všetky postavy skvelo a s prehľadom zahrané. Knihu som nečítal, ale môže byť dobrá. A to počiny od Agathy Christie moc nemusím. ()

Epizoda 2 (2015) (E02)

Oproti zoznamovacej prvej časti prišla táto druhá. Je nabitá silnými momentami. Atmosféra sa začína stupňovať. Kto bude ďalší na rade? ()

Epizoda 3 (2015) (E03)

Koniec tohto celkom vydareného dielka je tu. A podľa mňa až zbytočne odfláknutý. Záverečný dialóg, medzi vrahom a posledným preživším bol veľmi zle spracovaný. Vraha som síce tušil už od prvého diela, ale aj tak som nadšený, že to bol na koniec práve on. Tie flashbagy boli naviac dosť otravné. ()